Źródło: inter.it
ponad 7 lat temu
1037
63

Inter zremisował w meczu 6. kolejki Serie A z FC Bologną 1-1. Bramki strzelali Mattia Destro i Ivan Perisić.

Gospodarze rozpoczęli mecz bez kontuzjowanych Joao Mario i Jeisona Murillo, których zastąpili Goeffrey Kondogbia i Andrea Ranocchia. Podopieczni Franka de Boera od początku przejęli inicjatywę w meczu, stosowali wysoki pressing na rywalu, nieraz wymuszając na nim indywidualne błędy. Jednak to przyjezdni jako pierwsi zdobyli gola. W 14. minucie bardzo nieodpowiedzialnie zachował się Kondogbia, który stracił piłkę na własnej połowie na rzecz Saphira Taidera i po dobrze wyprowadzonej kontrze Samira Handanovicia pokonał Mattia Destro. Poirytowany słabą postawą Francuza trener Nerazzurrich postanowił przeprowadzić zmianę już w 28. minucie wpuszczając na boisko Assane Gnoukouriego. Inter nie odpuszczał i starania przyniosły efekty w 37. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Antonio Candrevy piłkę w bramce, znakomitym strzałem z powietrza umieścił Perisić. Doskonałą szansę na objęcie prowadzenia miał też Candreva, jednak jego strzał obronił Da Costa. Do przerwy mieliśmy zatem remis 1:1.

W drugiej połowie przewaga mediolańczyków nasiliła się, jednak mieli trudności z przebiciem się przez szczelną defensywę Rossoblu po dojściu pod pole karne. Chcąc wzmocnić ofensywę de Boer wprowadził w 65. minucie na boisko Edera w miejsce Evera Banegi. Swojego debiutu w czarno-niebieskiej koszulce doczekał się również Gabriel Barbosa, który w 74. minucie zmienił Antonio Candrevę. Nerazzurri mieli jeszcze kilka okazji, a najlepszą z nich w ostatniej minucie spotkania zmarnował Andrea Ranocchia, który strzałem głową z 5 metrów nie trafił w bramkę i w Mediolanie trzeba było zadowolić się podziałem punktów. Warto dodać, że żaden z zawodników Interu nie otrzymał żółtej kartki.

INTER 1:1 BOLOGNA

Strzelcy: Destro 14', Perisić 37'

Żółte kartki: Gastaldello, da Costa, Dzemaili, Pulgar

INTER (4-2-3-1): Handanovic; Santon, Miranda, Ranocchia, Miangue; Medel, Kondogbia (Gnoukouri 28'), Candreva (74' Barbosa), Banega (Eder 65'), Perisic, Icardi.

Zmiany niewykorzystane: Carrizo, Melo, Palacio, Jovetic, Ansaldi, D'Ambrosio, Nagatomo, Yao.

Trener: De Boer.

BOLOGNA (4-3-3): Da Costa; Torosidis, Maietta, Gastaldello (Oikonomu 63'), Krafth (Masina 80'); Nagy (Pulgar 53'), Taider, Dzemaili; Verdi, Destro, Krejci.

Zmiany niewykorzystane: Ravaglia, Sarr, Mounier, Mbaye, Donsah, Helander, Rizzo, Ferrari, Floccari.

Trener: Donadoni.

Sędzia: Celi

Tagi: Serie A
udostępnij

Inter się nie zatrzymuje! 12 zwycięstwo z rzędu | Inter 2:1 Genoa (55)

04.03
19:45

Inter wygrywa niezwykle trudne starcie z Bologną i pędzi po Scudetto! Bologna 0-1 Inter (67)

09.03
16:49

Komentarze (63)

26.09.2016 o 09:08 przez szmalo
szmalo
Szkoda tego meczu i szkoda straconych 2 punktów. Bologna stanęła murem w obronie i cięzko było ten mur rozbić. Ranocchia w ostatniej akcji meczu podsumował swoją forme z ostatnich lat. Jego czas w Interze już minął!
26.09.2016 o 08:18 przez SOLO_INTER
SOLO_INTER
Bramka to nie wina Rano tylko Kondogbi tego leszcza
26.09.2016 o 06:59 przez pluto11
pluto11
Juz ten mecz zagral i juz jest wykupiony, dziwi mnie dlaczego DB nie zmienil go za Banege tylko wstawil Edera ktory nic nie gral
26.09.2016 o 04:56 przez dodo_IM
dodo_IM
Z Joveticiem chyba jest tak że jak zagra jeszcze jeden mecz to Inter będzie miał obowiązek wykupu za ileś tam milionów. Dlatego nie gra i pewnie nie zagra bo Inter nie chce go kupować.
26.09.2016 o 00:33 przez Chuchu
Chuchu
Ranocchia i szybkość jakoś dziwnie obok siebie w jednym zdaniu wyglądają. Ale prawdą jest, że ogólnie mecz udany w jego wykonaniu, zwłaszcza druga połowa.
25.09.2016 o 23:03 przez adi1908
adi1908
Żaba to akurat miał trzy kluczowe interwencje w końcówce meczu ,jedna to palce lizać jak zablokował strzał w światło bramki i dwa naprawdę klasowe i na pełnej ... wślizgi i uratował jeden punkt tak naprawdę a mógł zapewnić 3 w 95min ale nie tacy jak on pudłowali i to z lepszych sytuacji. Za bramkę bym tak samo obwiniał cały blok defensywny a nie jednego Rano. Żaba ma problem w głowie brak wiary w siebie, słaba psycha albo co innego bo waruny i szybkość co dzisiaj pokazał ma ...
25.09.2016 o 21:57 przez Piotrekfci
A co mi qwa po ranocchi który gra dobrze przez 70 minut a walnie w meczu jeden dwa takie babole ze przegrywamy. Wtedy te 70 min może sobie w d wsadzić. Co do Kondo to za duży nacisk jest na niego. Kosztował sporo kasy i każdy oczekuje od niego ze będzie grał super w każdym meczu. Niestety to mu nie pomaga. Jak i to ze nie ma uznania widać u De Boera.
25.09.2016 o 21:25 przez davi23
davi23
Dodam jeszcze co widać od czasu FDB, wkońcu coś zaczęliśmy grać, stwarzamy spory sytuacji, dzisiaj brak skuteczności i brak szcześcia.

Juve, to maja szczescie, z Palermo nie szło to im samo Palermo prezencik dało, szkoda, brakuje nam takich OG albo jakiś karnych raz na jakiś czas, ja nie piszę, ze tym sie wybrywa mecze ale inne zespoly czasami maja mega duzo szczescia albo fuksa
25.09.2016 o 21:20 przez davi23
davi23
Na początku zaskoczenie i brak Joao Mario, szkoda, wtedy pojawiła się pierwsza obawa, kolejna to Ranocchia.

Wynik to nasza wina, okazje jakie były to na spokojnie 3-4 z przodu, sami do siebie pretensje.

Kondogbia, masakra / ma jakiś problem i ktoś od głowy potrzebny, dobrze, że była reakcja FDB - mega policzek, a po drugie twarda ręka i Frank ma jaja, jak ktoś nie robi co trener nakazał i gra swoje to out i bez gadania, troche wychowania się przyda, na plus zmiana na Gnoukouri - jestem mega zaskoczony jego postawą.

No nic, co dzisiaj stracone można odzyskać z Romą, trzeba wygrać i odrobić, jeśli dzisiaj byłaby wygrana a z Roma remis to jeden pies, bylibyśmy zadowoleni i tak z 1 pkt w Rzymie, więc teraz spina i walka o 3 pkt do upadłego i nie ma wyjścia.

Wpadki będą i to jeszcze kilka się pojawi, nie da się wygrać wszystkiego, tak stawiam na jakieś 4 przegrane w sezonie, 6 remisów i reszta wygrana, przy takich bilansach można walczyć o nawet mistrzostwo, nie jeden sezon to pokazał, chyba że bedzie w łep 10 w sezonie, wtedy to można zapomnieć odrazu.

Do FDB mam zazłe jedynie to, że zabrakło Joveticia, szkoda, myśle, że akurat dzisiaj dałby lepsza zmiane niz Eder. Bo ten sporo już grał jak na początek sezonu a efektów brak, Jovetić musi dostać szanse.
25.09.2016 o 21:18 przez BoniunioBDG
BoniunioBDG
Wynik może i jest tragedią bo to powinny być 3pkt ale gra jak najbardziej zadowala. Inter cały czas dominował i cisnął Bologne ale zabrakło tego szczęścia. Wszyscy jedziecie na Ranokie ale prócz niepewnych interwencji z pierwszych 15min i dej ostatniej główki zagrał naprawdę solidny mecz natomiast co do Kondogbii to on jest tragedią snuje się po boisku traci piłki jak dla mnie Inter powinien go sprzedać zimą bo Gnou prezentuje się o niebo lepiej. Nie mogę zrozumieć dlaczego De Boer nie wpuszcza Jovetica tylko tego Edera następny bezproduktywny piłkarz.
25.09.2016 o 20:26 przez Piotrekfci
Z ranocchia w składzie innego wyniku spodziewać się nie można było jak remis lub przegrana. On sprowadza na nas same tragedie !! Z leszczami u SIEBIE znów w plecy. Masakra.
25.09.2016 o 19:13 przez interista28
interista28
jeden z lepszych Gnoukouri ktory wszedl za kompletnie sobie nie radzacego Kondogbie.Brawa dla De Boera za taka zmiane .Nie wiem co z tym Kondogbia ? Chyba jego przygoda jak t ak dalej bedzie slabo gral to powinna sie skonczyc z Interem.Strasznie wolny z robieniem koleczek i niecelnymi podaniami.Jego zmiennik o niebo lepszy.Na mnie wrazenie tez zrobil Miangue.lepszy niz Nagatomo.Candreva czy Banega mogli sie postarac o jakis przeblysk geniuszu.Niestety tego nie zrobili.
25.09.2016 o 18:48 przez cukier17
cukier17
no wlasnie czemu jovetic nic nie gra, kondo ranochia i eder moim zdaniem do wylotu'
25.09.2016 o 18:48 przez Rebelde
Rebelde
"Ranocchia - bałem się, że będzie gorzej grał, ale tylko jedną bramkę zawinił"

Cytat miesiące :P
25.09.2016 o 18:12 przez el_loco
el_loco
Najgorsze jest to, że jeśli Milan wygra to Nas wyprzedzi!
25.09.2016 o 17:57 przez piotrekninter
piotrekninter
wynik wynikiem, cieszy że nareszcie gra ruszyła, to już nie jest 1-0 i wyczekiwanie końcowego gwizdka,albo 0-1 i bicie głową w mur.
od początku, bład Kondo, niepotrzebne zbiegniecie żabki do srodka ( odsłonił całą prawą stronę, bo Davide był w przodzie) i gol, wina Kondo, pech, bo taki Medel kilka minut wcześniej podobna strata,ale fart bez konsekwencji.

Kondo zszedł, jeżeli to nie uraz, cięzko będzie mu wbić sie do składu,czy nawet wchodzić z ławki, tym bardziej że Brzoza bliski pojednania. Miał pechową stratę, potem kilka odbiorów kiwek,ale widać jednak że nie pasuje to FDB, bo Kondo po prostu spowalnia grę.
Wszedł Gnou, początek nieśmiały,dużo piłek do tyłu,ale koło 30-40 min parę fajnych przerzutów , zwłaszcza do Antka, moim zdaniem gracza 1 połowy,walczył biegał podawał, czasem niecelnie ale robił młyn, prawa dużo lepiej wyglądała niż Ivan z Miangue, mimo że to chorwat strzelił piękną bramkę.
Po przerwie widać było, że Antek ,,padł,, stał, od 60 min go nie było, słuszna zmiana, za to Ivan nawet w 90 min ma sił tyle co na początku meczu.
Handa - zrobił swoje
Rano - w obronie pewnie, chociaż przy golu niepotrzebnie zbiegł do środka, jak kiedyś jeszcze raz usłyszę że ten człowiek dobrze gra głową, to tej osobie nastukam garści ( komentatorzy co się nie znają wiecznie to powtarzają, tj że Yuto to świetny asystent), ma wzrost, wygrywa pojedynki ale zwykle głowki wędrują w trybuny czy tak jak tu z 5 m obok słupka
Miranda pewnie jak zwykle
Santon bardzo fajnie współpracował z Antkiem, w końcówce 2-3 nam uratował tyłek,jak gra była już otwarta, zgasił kontraataki
Miangue ok, czasem nie wie co z robić z piłką,ale ok
Medel dobry mecz,pare strat,pare podań do przodu
Kondo jw
Gnou jw
Banega- widać że to inna pólka, ta akcja jak mu 3 rywali próbuje zabrać piłkę, no strzały tj i Antkowi mu nie wychodziły, po jego zejściu mecz zrobił się jak okregowka, kopanina
Antek świetna 1 połowa, w 2 zgasł
Ivan piękny gol, mega kondycja,kilka odbiorów nawet w koncowce meczu, ten zwód gdzie 2 grjków połozył,aj że 3ci się nie dał
Icar bardzo dobry mecz, podawał,walczył, w dwóch akcjach zabrakło precyzji szkoda
Eder ten koleś nie umie grać w piłkę, jakby wyrosło przed nim drzewo,przywaliłby w nie, co z tego że ma odbiór jak zamiast podawać biegnie z piłka plącze sie jakby miał związane buty,oddaje rywalowi, + za podanie do Icara na głowke
Gabi tako,nic nie zrobił,nie tracił ale i nie wygrywał, salbe centry

widać ze mając na boisku Antka Ivana i Banege gra nawet jak sie nie klei ,to dużo się dzieje, duzo więcej niz jak grają asy jak Eder Paalacio czy Melo w srodku pomocy
czego dziś zabrakowało, szczescia, moim zdaniem stałych fragmentów gry, w poprzednich meczach rożny strzał Mirandy, rozny strzał Murillo, wolny centra strzał Icara czy Ivana,dziś 10 rożnych i praktycznie nic, raz tylko co bramkarz się minał z piłka
szkoda,że nie wpadł wolej Antka, bo boję się że jak Icar złapie uraz,a Ivan nawet złapie zadyszkę, nasi nie będą nawet wiedzieć kto ma strzelać bramki, jednak jakby Antek czy ktorys pomocnik coś strzelił,złapali by pewnosc

czuje że na ROmę wyjdziemy mega podrażnieni, nie wiem gdzie gramy,ale pewnie wyjazd więc będzie mega cięzko, mimo wszystko postęp jest, dda się wreszcie nas oglądać, tylko poprawić tą skutecznosc :P
25.09.2016 o 17:56 przez erebos
erebos
Jak nic nie dał? Poturbował Dimarco :)
25.09.2016 o 17:52 przez interista1987
interista1987
Sorry z Pescara wszedl ale i tak nic nie dal.
25.09.2016 o 17:51 przez interista1987
Eder - ten zawodnik zupelnie nic nie daje. Mlodsza wersja aktualnego Palacio czyli Palacio 2.0
Z Pescara zszedl z boiska i padly 2 gole, z Juve to samo ,dzis wszedl i nic nie dal jak zawsze.
Jak mozna Joveticia trzymac na lawie nie dajac mu szansy gdy Eder zupelnie NIC nie wnosi.
KOMPLETNIE NIC !
25.09.2016 o 17:39 przez Rebelde
Rebelde
Głowa do góry panowie, za tydzień wygrywamy z Romą i mamy 4 punkty przewagi nad najgroźniejszym rywalem w walce o LM. Dzisiejszego meczu niestety nie oglądałem, ale jestem pewny że z J.Mario i Murillo byśmy wygrali.
25.09.2016 o 17:29 przez erebos
erebos
Mecz nie był zły, ale po zmianie Banegi za Edera nasze akcje stały się bardzo schematyczne. Banega nie grał dzisiaj najlepiej (te kilka fatalnych strzałów...), ale jednak rozgrywał. Eder przeszkadzał Icardiemu, później Gabrielowi, a nawet sobie. Jeżeli schodził Banega, powinien wejść Jovetic, który w takim meczu mógłby błysnąć jakimś zagraniem. Szkoda.

Główny problem widzę w ciągłej grze na Icardiego. Słabsze zespoły też analizują mecze i to widać, że staramy się grać głównie na Argentyńczyka (czy zagrania ze skrzydeł, czy ze środka). Przydałaby się różnorodność w grze ofensywnej - może warto byłoby spróbować gry na Joveticia/Edera, jako "fałszywa 9", co powinno dać więcej miejsca schodzącym/skrzydłowym. Szczególnie w kontekście Gabriela na prawej, bo Candreva to bardziej skrzydłowy niż IF.

Krótko o piłkarzach:
Handanović - ok
Santon - przeciętnie, ale i tak o niebo lepiej niż D'Ambrosio. Dużo pewniej w defensywie, z czym miał problem, gdy grał na prawej w zeszłym sezonie.
Ranocchia - bałem się, że będzie gorzej grał, ale tylko jedną bramkę zawinił. Potem parę interwencji miał naprawdę fajnych. Nie jest to pewny punkt obrony - zdecydowanie wolałbym zobaczyć Yao, koleś cały zeszły sezon był podstawowym zawodnikiem Crotone i zbierał bardzo dobre noty.
Miranda - ok, więcej niż zwykle w drugiej połowie angażował się w wyprowadzanie akcji.
Miangue - może i miał parę niepewnych interwencji, ale z niego będą ludzie. Powinien grać w pierwszym!
Medel - poprawnie, a do tego parę długich próbował.
Kondogbia - musi zmienić styl gry, najpierw zająć się podaniami, a potem myśleć o przechodzeniu zawodnika, którego ma przed sobą. Może, gdy zostanie na chwilę odsunięty od składu, coś w głowie mu się poprzestawia.
Gnoukouri - w meczy z Empoli był zagubiony, chciał się pokazać a nie wiedział jak, a teraz miazga. Bardzo pewnie rozdzielał piłki i dobrze pracował w środku.
Candreva - pierwsza połowa rewelacyjna, w drugiej jakby siadł. Szkoda, że bił na pałę tą pamiętną piłkę z pierwszej, zamiast uderzyć technicznie w przeciwną stronę.
Perisić - najlepszy na boisku, w cholerę pracy włożył w ten mecz w przeciwieństwie do Emopli, pod koniec grał trochę bez pomysłu, strasznie schematycznie.
Banega - trochę za wiele strat i fatalne strzały, ale to nasz jedyny sensowny AP. Gra układała się dopóki był na boisku,
Eder - dzisiaj fatalnie, jak wyżej pisąłem - nie wiedział co, gdzie i jak ma grać. Bardziej przeszkadzał niż pomagał. Lepiej, gdyby pojawił się za niego Jovetić. może i nie jest to AP ani klasyczny trequartista, ale potrafi zagrać piłkę do partnerów lub samemu coś stworzyc.
Gabriel - pokazał ze dwie dobre akcji i tyle, mógł FdB wcześniej wpuścić go za Candrevę.
Icardi - dwie sytuacje powinien zakończyć golami, ale tak się nie stało. Zachowywał się na boisku trochę tak, jakby wciąż była druga połowa meczu z Empoli.

Ogólnie to może fajnie byłoby zamiast dziadków, dawać więcej szans młodszym graczom. Gnoukouri i Miangue grać potrafią, a jest Yao/Radu i cała masa w primaverze - Pinamonti, Zonta, Carraro, Awua, Piscopo, Bakayoko. Mam nadzieję, że z czasem tak się stanie, a gracze pokroju Manaja, Ze Turbo, Puscasa, Donkora czy Taufera pokażę się na wypożyczeniach.
25.09.2016 o 17:22 przez SOLO_INTER
SOLO_INTER
Gnoukouri bardzo obiecująco miało *
25.09.2016 o 17:21 przez Tihi
Tihi
Jedyny plus dzisiejszego spotkania to bardzo dobre zawody młodych: Miangue i Gnoukouriego. Jestem bardzo mile zaskoczony ich postawą ;) Gabriel ma jeszcze sporo pracy przed sobą, ale mam nadzieję że jeszcze wystrzeli. Eder kompletnie nic nie zrobił, mógł zostawić już Banegę albo dać szansę Jojo. Szkoda straconych pkt ale lepszy remis niż porażka, teraz LE i wyjazd do Pragi. Mam nadzieję że to wygramy bo po wpadce z hapoelem jak tego nie wygramy możemy zapomnieć o LE.
25.09.2016 o 17:21 przez SOLO_INTER
SOLO_INTER
Gnoukouri bardzo pojechac, szkoda ze João Mario nie bylo. Banega niestety slabo dzisiaj, ale ogolnie nie ma co narzekać, trzeba oszczedzac na siłach. FORZA INTER
25.09.2016 o 17:17 przez Omen
Omen
Nie ma Joao Mario i nie ma zwycięstwa. Szkoda straconych punktów takie mecze trzeba wygrywać u siebie !
25.09.2016 o 17:15 przez Pawulon
Pawulon
jakas parodia jezeli chodzi o zmiany prosiło sie jak juz zeby wpuscic Jojo za banege, a barbosa jeszcze taktyczny chaos w momencie remisu bezsensowna zmiana, w sumie Gnoukuri i ten Miangue na duzy plus duzo dosrodkowan niestety dzis Icardi do zadnego nie doszedł
25.09.2016 o 17:13 przez Gajdzik
Straciliśmy pkt. przede wszystkim dlatego, że nie wykorzystaliśmy naszych akcji, Icardi dzisiaj słabiej, ale też nie można wymagać od niego bramki w każdym meczu! Bologna złapała w końcówce wiatr w żagle i mogło się skończyć dla nas jeszcze gorzej... Eder kolejny bezbarwny występ, w kadrze jako tako mu idzie, ale u nas się chłop nie potrafi przełamać, gołym okiem widać jak dużo tracimy gdy nie ma Joao Mario, progres jakiś jest, ale jeszcze bardzo dużo pracy przed nami...
Rano mógł w końcówce chociaż trochę podreperować swoje nazwisko, ale niestety nie wykorzystał swojej szansy, no i mamy 1 pkt. Trzeba szybko zapomnieć, wziąć się ostro do roboty, bo już za tydzień wyjazdowy mecz z Romą, a z nimi nigdy nam dobrze nie idzie.
25.09.2016 o 17:12 przez Pjerun
Pjerun
Ranocchia, gdyby nie kilka pomyłek na początku i sytuacji na koncu to dzisiaj bardzo dobre zawody.
Zmiana Eder za Banega kompletnie niezrozumiała. Straciliśmy kontrolę w środku pola, zaczelismy grac jakies dlugie piły. Same Eder to ja nie mam pojęcie co robil na boisku, stad jeszcze bardziej nie rozumiem tej niechęci do Jovetica.
25.09.2016 o 17:06 przez Lovato
Lovato
Benage jako jedyny napędzał akcje w środku pola z których później coś było i taki Canderva czy Perisić mógł zejść do środka. Zabrakło go i co dały te długi przerzuty z obrony na skrzydła?
25.09.2016 o 17:02 przez Jovetic10
Jovetic10
Musi być ktoś na ławce, który zastąpi Mirandę lub Murillo w razie kontuzji. Tak być nie może, że przez tych samych zawodników kolejny raz tracimy głupio pkt. Banega dziś bardzo słabo, mógł wpuścić JoJo zamiast Edera. Gra dobra, ale muszą popracować nad skutecznością.

Piter 26.04.2024 06:57

witam Tomek jak tam

FReeFonix 26.04.2024 06:52

Wg mnie bardzo spoko numer, nie ma co porównywać do Pazza Inter, bo to kompletnie inny styl, bardziej piosenka w stylu tanecznym anizeli przyśpiewka czy hymn

w anglii to nawet sedziowac nie potrafia

co ten sedzia w mczu brigton-city robi :D uznal gola dla city po wslizgu w nogi bramkarza, a pozniej nie zagwizdal ewidentnego faulu w polu karnym city. Straszna patologia

Claudio 25.04.2024 20:44

a podobno Aramco miało nie wchodzić w sport...

HB 25.04.2024 16:26