Źródło: inf. własna
ponad 7 lat temu
1489
78

Po bardzo słabej grze Inter przegrywa wyjazdowe spotkanie z Napoli rezultatem 0-3. Gole dla gospodarzy zdobyli Zieliński, Hamsik oraz Insigne.

Początek spotkania w łudzący sposób przypominał poniedziałkowy pojedynek Interu z Fiorentiną. Tym razem jednak to Nerazzurri zostali postawieni w bardzo złej sytuacji na początku spotkania. Już po dwóch minutach od pierwszego gwizdka sędziego Rizzolego gospodarze objęli prowadzenie. Świetną akcję Partenopei strzałem z kilkunastu metrów wykończył Piotr Zieliński. Kilka minut później było już 2-0. Świetnym podaniem z głębi pola popisał się Zieliński, pojedynek biegowy z obrońcami gości wygrał Hamsik i pewnie posłał piłkę do siatki obok bezradnego Handanovicia. Zawodnicy Interu zostali oszołomieni dwoma szybkimi ciosami i nie potrafili wypracować sobie korzystnej okazji. Z kolei podopieczni Maurizio Sarriego w dalszym ciągu atakowali. W 11. minucie swojej szansy szukał Manolo Gabbiadini, ale piłkę zatrzymał goalkeeper Nerazzurrich. Następnie dobre okazje na podwyższenie prowadzenia stworzyli sobie Insigne, który strzelał z dystansu oraz ponownie Gabbiadini, ale także i tym razem pewnie bronił słoweński bramkarz Interu. Zawodnicy Stefano Pioliego najbliżej zdobycia bramki w pierwszej połowie byli na przełomie 20. i 21. minuty. Najpierw po podaniu Evera Banegi zaskakujący strzał oddał Mauro Icardi, a chwilę później po błędzie Napoli przy wyprowadzeniu piłki, oko w oko z Reiną stanął kapitan klubu z Mediolanu, lecz górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz gospodarzy. Do końca pierwszej połowy dobre okazje wypracowywali sobie jedynie zawodnicy ekipy Partenopei. Bliscy strzelenia bramki byli aktywny dzisiejszego wieczoru Gabbiadini, Marek Hamsik oraz rozgrywający świetne zawody Piotr Zieliński.

Na początku drugiej połowy Inter był bliski kontaktowego gola. Do wybitej przed pole karne piłki dopadł Ivan Perisic lecz jego dobry strzał minimalnie ominął lewy słupek bramki. Po tej sytuacji do głosu na dłużej doszło Napoli. W 50. minucie gospodarze dwukrotnie byli blisko podwyższenia rezultatu. Najpierw Nerazzurrich przed stratą bramki uratował Andrea Ranocchia, następnie Samir Handanovic. W tej sytuacji sprawdziło się jednak powiedzenie "do trzech razy sztuka". Po rzucie rożnym piłkę wypiąstkował Handanovic, dopadł do niej z boku pola karnego Raul Albiol i dograł wprost do niepilnowanego Lorenzo Insigne, który nie miał żadnych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Wydawałoby się, że goście rzucą się do odrabiania strat, ale w dalszym ciągu oglądaliśmy nieporadność zawodników Stefano Pioliego i bardzo dobrą grę Partenopei. Kilka chwil później mogło być 4-0. Po świetnej dwójkowej akcji Marek Hamsik oddał jednak strzał prosto w goalkeepera gości. W 65. minucie swoją kolejną szansę próbował wykorzystać Manolo Gabbiadini, ale włoskiemu napastnikowi ewidentnie brakowało dzisiaj szczęścia pod bramką rywala. Kolejne sytuacje to próba zdobycia przez Inter gola kontaktowego. Najpierw po rajdzie i dośrodkowaniu z lewej strony boiska przez Perisicia, strzał ze środka pola karnego oddał Candreva, a dwie minuty później w dobrej sytuacji Perisic strzelił zaledwie w środek bramki. W obu sytuacjach dobrą dyspozycję udowodnił bramkarz Reina. Do końca spotkania gra wyraźnie zwolniła i na boisku działo się niewiele ciekawego. W samej końcówce Inter był bardzo blisko honorowego trafienia. W 85. minucie Nerazzurri wyszli z kontrą i po podaniu wprowadzonego na boisku Palacio i rykoszecie obrońcy Napoli piłka prawie zaskoczyła strażnika bramki gospodarzy. Z kolei w ostatniej minucie podstawowego czasu gry przed znakomitą szansą stanął Ivan Perisic, ale jego strzał głową przeleciał minimalnie obok słupka.

NAPOLI (4-3-3): Reina; Hysaj (61' Maggio), Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Zielinski, Diawara, Hamsik (76' Rog); Callejon, Gabbiadini, Insigne (58' Giaccherini)

Trener: Maurizio Sarri

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Ranocchia, Miranda, Ansaldi; Brozovic, Kondogbia (55' Joao Mario); Candreva (78' Palacio), Banega (46' Eder), Perisic; Icardi

Trener: Stefano Pioli

Bramki: Zieliński 2', Hamsik 5', Insigne 51'

Żółte kartki: Zieliński, Albiol - Ranocchia, Ansaldi, Brozovic

udostępnij

Kolejny krok w stronę Scudetto wykonany! Inter 2, Empoli 0 [SKRÓT] (12)

01.04
19:53

Inter wygrywa niezwykle trudne starcie z Bologną i pędzi po Scudetto! Bologna 0-1 Inter (67)

09.03
16:49

Komentarze (78)

04.12.2016 o 20:09 przez xvierny
xvierny
dłużej niech trzymają takich piłkarzy jak Jojo czy Barbosa....krótko na temat....zmiana trenera nic nie da jak dalej tym samym składem i takim samym ustawieniem bedą grali
04.12.2016 o 08:40 przez davi23
davi23
Dodam, że jesteśmy jak Man UTD w lidze angielskiej, tylko tam jest Mourinho i jeszcze może on wszystko zmienić, ale mimo wszystko tak pomyślałem, że gdyby go zwolnili tam za wyniki i pozycje w tabeli to może byłaby szansa na zakontraktowanie go jeszcze w tym roku. :-) :-) :-)
03.12.2016 o 18:51 przez davi23
davi23
Gdybyśmy mieli dzisiaj wygrane z burakami i np 30 pkt dzisiaj to ta przegrana nie zmieniłaby wiele i nie byłaby taka dotkliwa, a dla nas teraz każdy mecz to nadzieja na uratowanie sezonu, niestety w chwili obecnej już wygląda to mega tragicznie.

Napoli nas zaskoczyło tak jak i my zaskoczyliśmy Fiorentine, skopiowana taktyka na ten mecz i Pioli tego nie przewidział i zostaliśmy szybko złapani, trudno odrabia się dwie bramki i to z Napoli.

Sam nie wiem co już myśleć o tym i pisać... na dobre i na złe trzeba kibicować dalej a w zimie liczę, że Suning wyda dobrą kase na konkretne transfery. Dzisiejszy football to ogromna kasa i wysokie kwoty przeznaczane na transfery. Bez tego nie zbudujemy wielkiego zespołu, tak samo z trenerem, wielkie nazwisko albo nic z tego nie wyjdzie.
03.12.2016 o 14:58 przez oster
oster
Kodgogbia to jest jakaś drewniana fatalna parodia piłkarza, ten transfer był i jest wielkim nieporozumieniem i trzeba mieć nadzieję że odejdzie zimą razem z bałkańskim pajacem B...
03.12.2016 o 12:53 przez cuba
cuba
Rzygać się chcę jak ogląda się te mecze,wstyd to mało powiedziane .. ten przereklamowany Icardi wielka gwiazda na tle złomu :D Ranokia to już kompromitacja futbolu , i tak bym wymienił 90 procent zespołu,zero profesjonalizmu,kompletny chaos i trener do którego nie można mieć w sumie nic bo to kolejna ofiara klubu , WSTYD !! !!
03.12.2016 o 10:56 przez bobogol
bobogol
Inter w piątek wieczorem - NIGDY WIĘCEJ
03.12.2016 o 10:55 przez Kredence
Kredence
zdejmijcie morde tego sabotażysty ranokii z pierwszej strony bo to jakis dramat.
03.12.2016 o 10:41 przez interista28
interista28
trzeba miec styl i sposob gry jak ma Napoli ,a my co prezentujemy ? Inter to nie zespol to zlepek indywidualnosci dobrej klasy w ataku i beznadziejnosci w obronie.
03.12.2016 o 10:11 przez mariusz
mariusz
jest kilku piłkarzy którzy sabotują ten klub na czele z icardim,będziecie zaraz pisac ze tylko on strzela i ze jest jednym z lepszych w tym sezonie,ale to nieprawda ,icardi ławka i przede wszystkim zabrać mu opaskę kapitana bo nato nie zasługuje.
03.12.2016 o 09:40 przez szmalo
szmalo
Ehh z nieba do piekła i tak na zmianę. Po dobrym meczu z Violą przychodzi fatalny w Neapolu, wydaje mi się, że część naszych kopaczy pozbawiona jest resztek ambicji i woli zwycięstwa, stąd takie mecze. Najważniejsze jest dla nich, aby 1-szego stan konta się zgadzał, resztę mają w du... kolejny sezon do dupy, w przyszlym będziemy oglądać 2x gorszy personalnie od nas Milan w LM ;/
03.12.2016 o 07:45 przez mateuszzajac
mateuszzajac
Przestańcie marudzić. Klopp tez w Liverpoolu miał ciężko na początku. Większość traconych bramek to wina braku koncentracji i mentalności. Narzekacie na Ranocchie - przy żadnym golu nie był winien. Przy pierwszym golu pomocnicy postanowili popatrzeć, przy drugim nasza prawa strona (identycznie jak z Fiorentina 2 razy) a przy trzecim golu to postanowili pozostać na swoich bezpiecznych miejscach i się nie ruszać. Napoli gra tak jak my w tamtym sezonie, z burakami słabo a na ważniejsze mecze się spinają. Poli tego nie mówi ale potrzebuje czasu. Jak nauczyli się grac na stojąco za Manciniego przez 1,5 roku to teraz trzeba nauczyć grać na biegająco
03.12.2016 o 06:40 przez Indonazionale shanghai
Indonazionale shanghai
Handanovica czekanie na LM w rozpedzonym Interze odcinek kolejny
FJ !!
02.12.2016 o 23:29 przez Jovetic10
Jovetic10
Kondogbia i DD to chyba najbardziej żałośni byli, nie chciało się im biegać już po 20 minutach meczu.
02.12.2016 o 23:29 przez pluto11
pluto11
Zmiana Edera i Palacio tym powinna zajac sie prokuratura bo to przestepstwo miec na lawce głodnych gry Jojo i Barbose a wstawiac starca po kontuzji i znikajacego czlowieka. Co musza sobir chlopaki mysle oby Jojo odszedl dla jego dobra bo go lubie i najebal nam bramek za kare.
02.12.2016 o 23:26 przez Piotrekfci
Widać na przykładzie Mirandy. Chłop pojal ze jest w chja robiony bo dawał z siebie 100 procent podczas gdy większość lamusow się opierd. wiec teraz i on zniża się do poziomu kolegów - tylko czekać aż Handa tego wszystkiego nie wytrzyma i sam wbije w to wszystko albo poprosi o transfer. A wtedy będzie juz zupełna kompromitacja. Chińczycy niech lepiej działają i wymieniają obronę bo od tego tu trzeba zacząć a nie myśleć o Messim Rodriguezie czy Sanchezie transferach nierealnych, myślących nam oczy i jak dla mnie nie potrzebnych bo i z Messim dostawali byśmy baty mając takie talenty na obronie
02.12.2016 o 23:23 przez bartlomiej-nitzke
bartlomiej-nitzke
Pluto11 to ze tak gramy to jest konsekwencją super przygotowania Roberto.... dlaczego gramy z Milanem i
FIORA lepsza agresywna intesnywna pierwsza połowę a druga stoimy... nawet z amatorami z IzrAela?
02.12.2016 o 23:23 przez Edi092
Edi092
Po dzisiejszym meczu, po raz pierwszy stwierdzam że byłoby dobrze jak Kondo opuściłby nas już w styczniu, dawałem mu szanse, ale chłopak sprawia wrażenie kompletnie zagubionego na boisku. Wiem że ma papiery na dobrego grajka, ale to tylko we francuskiej lub hiszpańskiej lidze.
02.12.2016 o 23:20 przez Kebo
Kebo
Pioli udowodnił dzisiaj, że wcale nie jest mniejszym amatorem niż poprzednicy, zmiana palacio śmiech na sali.
02.12.2016 o 23:19 przez bartlomiej-nitzke
Analizując Handa... jak zaszwe jeden z lepszych... Rano... grał przyzwoicie.... Ale nie najlepiej... Miranda tu widać brak przygotowania do sezonu najbardziej przez Sir Roberto... brak szybkości (wiek) i siły czym imponowal w poprzednim sezonie... Ansaldi... nie grał.źle.choć mało.ofensywnie - najlepszy z obraby... DD - nie rozumiem dlaczego momentami na pozycji nr 6.... znów prawa strona i zagrożenie. .
Candreva szkoda chłopaka bo gra momentami na prawein obronie.. zmiast znikajacego DD.... kondo.... można się doczepic... grał słabo ale i widać że nie umiem na 6 za bardzo boi się De beodurowych strat i zmiany. BROZO miom ze to kiepski piłkarz był dziś najlepszy... banega... nie przygotowany do sezonu jak nasza drużyna... cała... Ale jak już ma pilke to czasmi wie Co zrobić. .. perisic najbardziej aktywny nasz piłkarz ale i mam mniej dokładny..... więc wychodzi na zero..... i oto nasz Kapitan Icardi... 2 x 100 % sytuacja i zero ... skoro on nie strzela to gramy w 10... wiecznie na tacy nie dostanie Polki by strzelić do pustej... w naszym przypadku potrzeba nam napastnika który strzeli może.mniej niż ten pedant który nie umiem walczyć z obrońcami poza polem karnym ale napadzior który utrzyma coś z przodu pogra... a nie gość który pisze biografię i włączy tylko i wyłącznie o siebie...
02.12.2016 o 23:09 przez kadrian89
kadrian89
Napoli ma jakies podstawy, mechanizmy, ktore funkcjonują, a w Interze to wyglada na kompletny brak zadan na boisku.

Fajnie, ze wychodzimy tak ofensywnym ustawieniem, ale wiedzac, ze obrona to nasza najgorsza formacja, powinno dać się jej jakieś zabezpieczenie i wytlumaczyc pomocnikom, ze nie sa tylko od rozbiegniecia sie po polowie przeciwnika.

Przecież naprawde nie trzeba byc zawodowcem zeby zobaczyc te dziury w formacjach.
kadrian89

02.12.2016 o 23:09 przez Piotrekfci
3 miejsce z taktyka oklepana przez kolejnych trenerów (ta sama) i zmianami które mdla i przyprawiają o wqrw do potęgi entej ?? ? NEVER QWA
02.12.2016 o 23:05 przez Drakan83
Drakan83
Nie sdziłem, że to powiem, ale już lepiej było zostawić Manciniego...od jego zwolnienia robimy z siebie coraz większe pośmiewisko...co do drużyny,zmian,styli itp, itd..."szkoda strzępić ryja"...jak mawia Stonoga :)
02.12.2016 o 23:03 przez pluto11
pluto11
Kondo Melo Rano DD Santon Nagatomo Palacio Biabiany Andreolli do wywalenia w trybie natychmiastowym a w zamian Rodriguez Darmian i Linfedor i nic wiecej nie trzeba
02.12.2016 o 23:00 przez Rebelde
Rebelde
Widać jak na dłoni , że Napoli to drużyna a Inter to zbieranina dziadów. Większość z tych pseudo grajków powinna dostać kopa w dupę w najbliższym okienku transferowym. Zawsze broniłem i wierzyłem w Kondogbie, ale dzisiaj był tak żenujący, tak irytujący, człapiący że mam nadzieje że go wypierdolą w styczniu. A razem z nim pozbyć się polowy kadry, bo to są zwykłe pijawki a nie zawodnicy.
02.12.2016 o 22:58 przez bartlomiej-nitzke
Byc może tak jest pluto11 i wiedzą że nie ma szans na 3 miejsce więc nie chce im się grać... bo nawet masz kapitan Icardi... wybiera sobie mecze... i dasz mu się nie chciało
02.12.2016 o 22:55 przez pluto11
pluto11
U :cenzor: im pensje do konca sezonu i wyplacic w zależności od zajetego miejsca za 8 1/8 za 5 1/5 za 3 1/3 i wtedy zepna tak dupy ze ugraja to 3 miejsce
02.12.2016 o 22:55 przez Gajdzik
Prawie każde przyspieszenie akcji przez Napoli kończyło się groźna akcją, a my klepaliśmy czasami 2-3 minuty i strata, a jak już udało się doczłapać pod pole karne i oddać celny strzał, to wszystko prosto w Reine

My jesteśmy najbardziej nieprzewidywalną drużyną świata: raz wygrywamy z kimś z czołówki inny razem wciry, później znowu wygrywamy, później strata pkt. z ogórami, jedna dobra połowa, druga fatalna, to jest nie do ogarnięcia !!
02.12.2016 o 22:55 przez bartlomiej-nitzke
Ivan chciał ale mi nie wychodziło... mam nagrany meczy jak każdy i jutro przeanalizuje sobie go na spokojnie ale strat miał bardzo duzo
02.12.2016 o 22:54 przez Pawulon
Pawulon
co tu mozna zarzucic Pioliemu postawił na zwycieski skład z poprzedniego meczu niestety napoli gra bardziej dojrzały football i ma zgrana i dosw obrone u nas był ranokiaaa i beznadziejny Miranda

HHAAH ! 26.04.2024 22:38

Thuram podobno ma klauzulę 85mln

Weo 26.04.2024 21:48

W Turcji top króla strzelców 1. Icardi 21 goli, 2. Dzeko 20 goli, 3. Manaj 17 goli, .......... 5. Buksa 14 goli, 6. Piątek 13 goli xD xD

pablo77 26.04.2024 21:34

Własciwie to nie musimy nikogo sprzedawać, ale przykładowo gdyby ktoś wyłożył te 90 baniek na Thurama to spokojnie moglibyśmy wziąć na przykład Jonathana Davida/Zirkzee i Scaliviniego na przyklad :D

Orzeu 26.04.2024 21:15