782 838b9585e473b0ddf03cfd53b38e941bff298b16

Jak by nie spojrzeć - Inter do kolejnego ligowego spotkania podchodzi mocno osłabiony, a do tego z dwoma porażkami w ostatnich dwóch meczach. Trudny sprawdzian dla ekipy Piolego rozpocznie się dziś na Meazza o 15:00.

Największą bolączką Empoli w tym sezonie zdaje się być skuteczność pod bramką przeciwnika - cały zespół Łukasza Skorupskiego zdobył w tym sezonie mniej goli niż sam Mauro Icardi (Empoli: 14, Icardi: 15). To nie wróży najlepiej, szczególnie jeśli zestawić tę statystykę z faktem, że Inter może pochwalić się obecnie 3. najsolidniejszą defensywą w lidze.

Empoli potrafi zagrozić każdemu jeśli w dobrej dyspozycji występuje przed własną publicznością - zupełnie inaczej jest w spotkaniach wyjazdowych. Z dala od własnego stadionu Empoli nie wygrało od 11 spotkań - przegrywając 10 i raz remisując w ostatniej kolejce z Torino. Bramkę dającą punkt zdobył Pucciarelli, tym samym niwecząc pracę byłego gracza Interu w trykocie Torino - Adema Ljajicia. Toskańczycy notują jednak dobry powrót do gry po świąteczno-noworocznej przerwie mając już na koncie 2 zwycięstwa, 2 remisy i komfortowe 8 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Inter jeszcze przed niepowodzeniem z Lazio w Coppa Italia i przegraną w pełnych emocji Derbach Włoch z Juventusem, był najgorętszą drużyną w Europie. O Interze jeśli pisano, to tylko w superlatywach - 9 wygranych z rzędu z zaledwie 5 straconymi bramkami mówi samo za siebie. Od kilku dni środowisko Nerazzurri żyło jednak bardziej emocjami po meczu z Juve, dopiero ostatnie kilka dni to wyciszenie przed kolejną walką o ligowe punkty.

Inter po wyjeździe do Turynu, będzie musiał radzić sobie bez bardzo istotnych elementów układanki Piolego - zawieszeni są Perisić i Icardi. Chociaż kibice od pierwszych minut woleliby oglądać Gabriela Barbose czy nawet dynamicznego Biabianego na skrzydle - tak dziennikarze do gry pewnie desygnują parę Eder-Palacio. Pioli nie może skorzystać także z Banegi, co pozwala poważnie myśleć o conajmniej kilkunastu minutach gry dla Kondogbii. Parę stoperów powinni tworzyć Miranda z Medelem, pod znakiem zapytania stoi kwestia wyboru bocznych obrońców.

Przed nami mecz, który wygląda na spokojny spacerek, ale z pewnością takim nie będzie. Jakikolwiek brak koncentracji może okazać się zgubny, a strata nawet jednej bramki zabójcza. Ciężko będzie się uśmiechnąć szczerbatemu, a taki bez Icardiego i Perisicia wydaje się być Inter w ofensywie. FORZA!

Kartka z historii:

Ostatni raz Empoli wygrało z Interem w sezonie 2005/06. Imponującą bramką samobójczą popisał się wtedy słynny Matrix - Marco Materazzi.