Jesus karci Inter, Nerazzurri wypuszczają prowadzenie i kończą wspaniałą serię | Inter 1:1 Napoli (81)

Źródło: inf. własna
około miesiąca temu
3369
81

Spotkanie pomiędzy Interem, a Napoli zakończyło się wynikiem 1:1. Bramkę dla Nerazzurrich zdobył Matteo Darmian. Pomimo braku zwycięstwa podopieczni Simone Inzgahiego nadal utrzymują wysoką 14-sto punktową przewagę nad drugim w tabeli Milanem.

Od początku spotkania mogliśmy zobaczyć zupełnie inny zespół niż ten, który kilka dni temu ostatecznie przegrał po rzutach karnych z Atletico Madryt w Lidze Mistrzów. Przez pierwsze dziesięć minut to Nerazzurri prowadzili grę i próbowali przebić się przez obronę gości. Pierwszą dobrą sytuację gracze Simone Inzaghiego mieli w 13. minucie. Najpierw strzałem głową Mereta próbował zaskoczyć Darmian, później dobitkę Martineza zablokował obrońca Napoli i piłka odbiła się wprost do Barelli, ale włoski pomocnik z bliskiej odległości huknął w trybuny. Kolejne minuty nie przynosiły większych okazji na zdobycie trafienia dającego prowadzenie. W 43. minucie w końcu udało się złamać obronę gości. Po koronkowym rozegraniu przez Nerazzurrich piłkę w pole karne posłał Bastoni i strzałem lewą nogą gola na 1:0 zdobył Matteo Darmian.

Początek drugiej części spotkania przyniósł nam pierwszą zmianę w zespole Interu. Za ukaranego w pierwszej połowie żółtą kartką Pavarda wszedł Bisseck. W 48. minucie dobrą sytuację na podwyższenie prowadzenia miał Martinez, ale jego strzał bardzo dobrze sparował na bok Meret. Siedem minut później bardzo ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Kvaratskhelia. Strzał wyglądał na groźny, jednak świetnie ustawiony Sommer uspokoił kibiców Nerazzurrich. W następnych minutach coraz śmielej poczynali sobie goście, jednak żadna akcja nie zagroziła Sommerowi. W 65. minucie po wrzucie z autu piłka trafiła pod nogi Barelli, a ten dobrze ją opanował i oddal strzał, który niestety zostal zablokowany przez Juana Jesusa. W 71. minucie Simone Inzaghi przeprowadził drugą zmianę w zespole. Boisko opuścił Barella, a jego miejsce zastąpił Frattesi. Trzecia i czwarta zmiana w zespole Nerazzurrich nastąpiła w 78. minucie. Za Martineza wszedł Sanchez, zaś Dumfries zmienił Dimarco. W 81. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka trafiła prosto do niekrytego Juana Jesusa i Brazylijczyk strzałem głową wyrównał wynik spotkania. Trzy minuty później Inzaghi przeprowadził ostatnią zmianę. Buchanan zastąpił strzelca pierwszej bramki w tym spotkaniu - Darmiana. W końcówce, a dokładniej w 88. minucie Thuram starł sie w polu karnym z Rrahmanim. Sędzia nie miał wątpliwości i kazał kontynuować grę, jednak na powtórce można było zobaczyć, że obrońca Napoli nieczysto interweniował. Podyktowania rzutu karnego domagał się Simone Inzaghi i arbiter spotkania ukarał go żółtą kartką. W ostatniej akcji meczu Buchanan wyprowadzał kontratak, jednak nie był w stanie go kontynuować, gdyż sędzia postanowił zakończyć dzisiejsze spotkanie.

Składy w jakich wystąpiły oba zespoły:

INTER (3-5-2): 1 Sommer; 28 Pavard, 15 Acerbi, 95 Bastoni; 36 Darmian, 23 Barella, 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan, 32 Dimarco; 9 Thuram, 10 Lautaro

Ławka Rezerwowych: 12 Di Gennaro, 77 Audero, 2 Dumfries, 6 De Vrij, 14 Klaassen, 16 Frattesi, 17 Buchanan, 21 Asllani, 31 Bisseck, 49 Sarr, 50 Stankovic, 70 Sanchez

Trener: Simone Inzaghi

NAPOLI (4-3-3): 1 Meret; 22 Di Lorenzo, 13 Rrahmani, 5 Juan Jesus, 17 Olivera; 99 Anguissa, 68 Lobotka, 8 Traoré; 20 Politano, 81 Raspadori, 77 Kvaratskhelia

Ławka Rezerwowych: 14 Contini, 95 Gollini, 3 Natan, 6 Mario Rui, 9 Osimhen, 18 Simeone, 20 Zielinski, 24 Cajuste, 26 Ngonge, 29 Lindstrom, 30 Mazzocchi, 32 Dendoncker, 55 Ostigard

Trener: Francesco Calzona

Sędzia: La Penna

Spacerek na Stadio Via del Mare! Inter rozgromił Lecce 4-0! (81)

25.02
16:51

Kolejny krok w stronę Scudetto wykonany! Inter 2, Empoli 0 [SKRÓT] (12)

01.04
19:53

Komentarze (81)

18.03.2024 o 17:14 przez Damianos
-1
Damianos
Czytam te komentarze i nie wierzę, to jest Piłka nożna, kiedyś passa się kończy. Inter zagrał tak jak w każdym meczu tylko skuteczności zabrakło, ja zmęczenia nie widziałem że środowego meczu, Tylko dla nie których z was pierwszy remis w tym roku to już uważacie że To przez mecz Atletico, Ogarnięcie się, Muszę wam przypominać o tym co jest w piłce standardem Raz remis, potem kilka wygranych i pora
18.03.2024 o 17:15 przez Damianos
Damianos
I porażka też będzie pewnie to jest Piłka nożna, Nie da się ciągle wygrywać 🙈
18.03.2024 o 14:36 przez maverik
maverik
Było widać, że nadal mają w nogach mecz w Madrycie, 120 minut na najwyższych obrotach 3 dni wcześniej swoje zrobiło, zresztą Atletico jeszcze gorzej zagrało wczoraj, więc to nie był przypadek. Szkoda, że się nie udało dowieźć zwycięstwa, ale niestety zabrakło pary. Oczywiście można było postawić na więcej rotacji, ale z drugiej strony nasze rezerwy nie dają tyle co podstawa. Inzaghi chciał strzelić 2 gole i dać szansę reszcie, nie udało się strzelić drugiego gola mimo okazji, więc przetrzymał starterów dłużej no i niestety błąd przy stałym fragmencie i remis. Przyda się trochę odpoczynku, choć na kadrze zapewne pół składu znów będzie grało. Nadal mamy +14 nad Milanem, więc nie ma co rozpaczać. Napoli po zmianie trenera wygląda lepiej.
18.03.2024 o 09:44 przez Jacenty
+2
Jacenty
Ten mecz był taki, jak większość naszych zwycięskich meczów w sezonie, jedynym elementem, któego zabrakło była skuteczność. Cofnęliśmy sie nieco do okresu sprzed "hajpu" na Inzaghiego, do okresu gdy kibice chcieli jego zwolnienia, pomimo że jego Inter prowadził grę i przeważał, kiedy mieliśmy bardzo wysokie xG ale nie potrafiliśmy udokumentować przewagi bramkami przez dramatyczny brak skuteczności. I tak też było teraz, kiedy sam Thuram mógł strzelić hat-tricka, a zamiast tego ani razu nie trafił do bramki. Lautaro ma gorszy okres i znów brakuje nam killera. Dodajmy do tego brak Augusto/przemęczonego Dimarco, brak Arnautovicia, który dawał mozliwość zagrania na ścianę szczególnie na podmęczonego przeciwnika, i rzeczywiście brakuje nam nieco impetu w tej fazie sezonu.
18.03.2024 o 13:58 przez Rafi23
Rafi23
Skuteczność szwankuje już od pierwszego meczu z Atletico i się pogłębia. Inzaghi idzie w zaparte nadal stawia na Denzela zamiast dsc już szansę od pierwszej minuty Buchanan. Typ jest szybki i pardziej zwinny niż holender.
18.03.2024 o 09:17 przez Mezzela
+1
Mezzela
Widać duże zmęczenie u zawodników. Nie wiem czemu w tak kluczowym okresie Inzaghi nie zwiększył rotacji. Obstawiam, że każdorazowo wystawia po prostu najlepszy skład. Choć człowiek się boi, że on dalej nie uznaję ryzyka postawienia na kogoś na kogo na co dzień nie stawia.

Nie mniej nie ma co pękać. Scudetto będzie. Po okresie na reprezentację gramy już tylko raz w tygodniu także siły wrócą.
18.03.2024 o 08:45 przez tytusek25
+2
tytusek25
Jeden mecz mniej do drugiej gwiazdki.Tak to widzę.Nie ma sensu się zbytnio rozczulać.
18.03.2024 o 08:00 przez KarmaAG
KarmaAG
Myślę, że dobrym ruchem byłaby sprzedaż Nicolo, danie szansy Piotrowi i poszukanie kolejnego środkowego pomocnika do rotacji.
18.03.2024 o 06:51 przez Inter9
+3
Inter9
Gra ogólnie ładna , szczerze gdyby celność była większa i gdyby nie bramkarz Napoli to Inter mógłby naprawdę przejechać się po Napoli jak walec drogowy.
Tylko niestety to wypuszczenie zwycięstwa. Postawa po strzelonej bramce na 1:0 jak w meczu z Atletico czyli "strzeliliśmy już awansowaliśmy jesteśmy niepokonani" a później po zakończonym meczu "jak to możliwe że oni awansowali , przecież to my wygrywaliśmy"
Widać że chyba zmęczenie i pogoń za tymi zwycięstwami daje się piłkarzom Interu we znaki. Ale nie może tak być trzeba jeszcze trochę się przemęczyć i przede wszystkim mieć zimną głowę by opijać końcowy sukces
18.03.2024 o 02:45 przez Silvio
+1
Silvio
Kopia meczu z Atletico. Duzo niedokladnosci przez co narażamy się na kontry, wiecej biegamy, podnosimy morale rywala bo mu coś zaczyńa wychodzić. Zmeczenie chyba daje znać. Normalnie to Napoli nie oddaloby groźnego strzału. Sedzia też się nie popisał.
17.03.2024 o 23:37 przez acmilanowek
acmilanowek
Nie chce mi sie juz patrzec na tego Mkhitaryana. On powinien odpoczac jakis czas.
Thuram chyba juz schodzi do bazy , skonczyla sie jego dobra passa.
Nie opieralbym na nim ataku w przyszlym sezonie jesli mamy grac o 1/4 LM.
17.03.2024 o 23:49 przez Paolo87
+3
Paolo87
Chłop zagrał kilka słabszych meczy i już nie nadaje się żeby stawiać na niego w przyszłym sezonie... Słabszy okres może mieć każdy, nie da się błyszczeć cały sezon. Zobaczymy jak będzie prezentował się do końca sezonu. Pożyjemy zobaczymy.
18.03.2024 o 14:00 przez Rafi23
Rafi23
Każdy może mieć ale beton Inzaghi idzie w zaparte mimo że słabszy okres już trwa nieco dłużej niż powinno
18.03.2024 o 21:19 przez acmilanowek
acmilanowek
Nie napisalem, ze nie stawialbym na niego ale ze nie opieralbym ataku na nim. A to jest roznica.
17.03.2024 o 23:20 przez jacodj
+2
jacodj
Taki mecz ,ze nuda straszna. No ale. Zmęczenie daje znać.
Nie chciało im się. Widzą jaką mamy przewagę i podejrzewam że stąd taka gra. Znów były zmarnowane szansę.
Jedziemy dalej. Byle bez kontuzji 🖤💙
17.03.2024 o 23:12 przez Paolo87
+5
Paolo87
Inzaghi wpuszcza Buchanana na końcówki (może w meczach ze słabszymi rywalami doczeka się w końcu występu od początku) i tylko na lewe wahadło. Ok, może ma na niego taki pomysł. Jednak trochę szkoda że nie gra na prawym bo Dumfries jest po prostu kiepski i udowadnia że nie warto z nim podpisywać nowej umowy. Sprzedać latem byle ktoś go chciał. Przy całym szacunku dla Darmiana to wahadła to już nie jest pozycja dla niego.
17.03.2024 o 23:04 przez Paolo87
+2
Paolo87
Mam nadzieję że przerwa reprezentacyjna nam się przyda, głowy odpoczną, kalendarz jest dobry👍 Jedziemy dalej💪
17.03.2024 o 23:04 przez Wojasekkk
+2
Wojasekkk
Szkoda, bo to są dwa pkty mniej, ale remis, hmm... wiecznie przecież z wszystkimi nie da się wygrywać, no dajcie rzesz spokój ! Jedziemy po drugą gwiazdkę, to mi nadaje sens gry w serie A :)
🖤💙
17.03.2024 o 22:51 przez pluto11
+1
pluto11
Ja nie rozumiem dlaczego nie został użyty var, przecież w sytuacjach potencjalnego karnego jest chyba obowiązek sprawdzić, nie zmienia to faktu że gramy słabo i zamiast cisnąć na drugą bramkę stajemy i bronimy wyniku a Szymonowi coś znowu odpaliło i męczy tych zajechanych chłopaków bo Miki czy Darmian nie powinni już grać os 60 minuty bo tak jak by ich nie bylo
17.03.2024 o 22:51 przez Paolo87
+1
Paolo87
Dla Napoli wielki sukces. Udało im się wyszarpać nam punkt (pomijam czy bramka powinna być uznana czy nie). W gruncie rzeczy to bardzo średnia drużyna. Z wyjątkiem Osimhena nie ma tam wybitnych piłkarzy- Khvaratskhelia błyszczał w ubiegłym sezonie ale w tym już wszyscy go przeczytali, linia obrony złożona z piłkarzy przeciętnych, pomoc podobnie, zastępcy Osimhena również. Wielkich strat kadrowych po mistrzowskim sezonie oprócz Kima nie było. Tym bardziej trzeba docenić wyczyn Spalettiego z ubiegłego sezonu-wynik grubo ponad stan (inna sprawa że reszta stawki nie powiesiła im za bardzo wysoko poprzeczki).
17.03.2024 o 22:50 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Spotkały się dwa zespoły które po odpadnięciu z LM są mentalnie załamane A bardziej z tych dwóch zespołów jest Inter i to widać było dziś A jutro jak zawodnicy Interu zobaczą wynik meczu Atletico z słabą Barceloną to się jeszcze bardziej załamią i będzie ciężko Interowi utrzymać lidera do końca sezonu
17.03.2024 o 22:54 przez Paolo87
+3
Paolo87
Myślę że przesadzasz, mają się załamać i stracić Scudetto?😁 Bez przesady, nie będzie tak źle. Nie zapominaj że to Scudetto było celem nr 1.
17.03.2024 o 22:58 przez rew
-4
rew
słabą Barceloną? slaby to jest Inter pani kolego.
17.03.2024 o 22:49 przez Gajdzik
+3
Niezła pierwsza połowa, ospała druga, sędzia też dołożył swoją cegiełkę i niestety stracone punkty Wiadomo przewaga nadal duża, ale szkoda że nie udało się zaliczyć kolejnego kompletu w lidze. Przerwa na reprezentację i mam nadzieję, że wrócą wszyscy bez kontuzji, a my do zwycięstw! Forza Inter 🖤💙
17.03.2024 o 22:48 przez Kokos
Kokos
Nasz atak nie istnieje, Lautaro standardowo się zaciął, gdyby nie obrońcy to byśmy ostatnimi czasy gowno mieli a nie bramki, dograć sezon do końca i zgarnąć mistrzostwo bo od meczu z Atletico już nie ma nawet emocji, pewnie nawet rekordu punktowego nie zrobimy
17.03.2024 o 22:46 przez tomasz-wojtak
+3
tomasz-wojtak
Sędzia tragedia,Thurman tragedia dzisiaj, jesteśmy w dołku
17.03.2024 o 22:44 przez Piotrekfci
+6
Drugi mecz z rzędu gdzie sami się wydymalismu. 🤬🤬🤬🤬🤬 Zamiast iść za ciosem znów stanęliśmy licząc na 0 skuteczność przeciwnika. Do tego ten zje....... sędzia. Tak jak morata pewnie był na spalonym i zero cary, zero reakcja sędziego tak i tu piłka na bank nie przekroczyła całym obwodem linii końcowej. 🤬 Co mecz mieliśmy var co 5 minut trwający zazwyczaj grubo ponad minutę a tu ani jednego. Pffffffffff... Głowa do góry szczególnie Barella i Thuram, którym osttanio nic nie idzie i od następnego meczu wracamy do zwycięstw !!

Czy znowu wyszliśmy bez nastawienia, że gramy po to żeby wygrać? - tak

Graliśmy po prostu słabo, a Inzaghi dalej dojeżdża pierwszy skład, który już mocno oddycha rękawami... zapomniał dzięki czemu nazbieraliśmy tyle punktów przez ostatnie parę miesięcy? Rotacja? Ktoś coś słyszał? Ktoś coś wie?

Szkoda gadać, w sumie cieszę się, że teraz czas na krótki odpoczynek od meczów Interu bo ciężko się to ogląda
17.03.2024 o 22:43 przez Weeq
+7
Weeq
Ten mecz to totalny wałek sędzia skradł całe show nie użycie Varu przy potencjalnym karnym to skandal jeszcze większe wątpliwości mam przy tym nieszczęsnym rzucie różnym ta pilka na moje oko nie wyszła XD
17.03.2024 o 22:45 przez Weeq
+2
Weeq
Jeszcze co do samego meczu brakuje nam jeszcze jednego napastnika w typie Thurama który w takich momentach pociągnął by ta drużynę. Niestety chyba wpadamy w mały dołek na nasze szcsecie teraz zgrupowania reprezentacji.
17.03.2024 o 22:48 przez Rafi23
+1
Rafi23
Sami go zremisowaliśmy. Nie patrz się na sędziego dopiero po starcie bramki znowu ruszyliśmy a tak to cała druga polowe graliśmy na stojąco aby przetrwać z tym 1-0 !! !! !! ! Sami sobie jesteśmy winni
bonjovi100
Szkoda zmarnowanych sytuacji, ale Thuram dziś tragiczny.

Jednak bardziej tragiczny był sędzia. Dramat. Gwizdanie w drugiej połowie na korzyść Napoli aż raziło w oczy. No i cxysty karny na Thuramie.
17.03.2024 o 22:42 przez kibol123
+1
kibol123
Widzę coraz lepiej to wyglada... tymczasem Atletico z mierną Barca nawet nir pierdnelo.
17.03.2024 o 22:42 przez Paolo87
+5
Paolo87
Szkoda straty 2 punktów, druga połowa zdecydowanie słabsza w naszym wykonaniu. Nie jestem przekonany czy bramka Napoli wogole powinna być uznana. VAR powinien jasno pokazać tak tą kontrowersje jak i tą z domniemanym kopnięciem Thurama w polu karnym Napoli. Mówi się trudno, teraz przerwa reprezentacyjna i mam nadzieję że po niej wrócimy do stylu z przed meczu z Atletico👍 Forza Inter👍💪
Paolo87
Bez przesady, nie ma co dramatyzować. Jeden remis i same zwycięstwa w lidze to jeszcze nie tragedia.
17.03.2024 o 22:51 przez inter_bitcoin
Był jeszcze mecz w Madycie parę dni temu...
mroowa111
Stanęliśmy w drugiej połowie zamiast dobić rywala trzeba przyjąć to spokojnie odpocząć i wrócić na świeżo na empoli i dobić tych pkt do scudetto
17.03.2024 o 22:43 przez Rafi23
Rafi23
Zgadza się a nie ze niektórzy piszą że sędzia okradł Inter giwno prawda nie zalurzylinyna wygraną cofnęliśmy się I liczyliśmy na 1-0. W takich przypadkach widać że Inzaghi nie radzi sobie
17.03.2024 o 22:39 przez kajtek213
+7
kajtek213
C :cenzor: Ci w dupę sędzia
+1
Paolo87
Chyba najgorszy jaki nam sędziował od dawna.
17.03.2024 o 22:37 przez vandallo87
+3
vandallo87
Inter okradziony z Napoli - tak powinien brzmieć tytuł po meczu.
17.03.2024 o 22:41 przez Rafi23
-1
Rafi23
Czemu okradziony? Inter cofnął się i liczył ze dowiezie 1-0 Inzaghi jest betonem nie potrafi reagować i tyle.
17.03.2024 o 23:08 przez mauroo1902
+1
mauroo1902
Stary naprawdę? Sędzia przekręcił nas dwukrotnie, a Ty co ?? Dzięki Inzaghiemu jesteśmy tu gdzie jesteśmy. W czasach Var-u jest to nie do przyjęcia co tutaj się wydarzyło, nie mówiąc o innych wydarzeniach boiskowych gdzie sędzia stronniczo sędziował dla Napoli.. mam nadzieje, że sędzia odpocznie. Chociaż w tym przypadku w nosie mam czy go zdegradują do serie B...

AveCaesar 27.04.2024 07:43

Dobrze to sobie wymyślił 😎

AveCaesar 27.04.2024 07:42

🚨 Bramkarka klubu Checz Gdynia okazała się mężczyzną! Joanna Radziwiłowa to tak naprawdę Andrzej Dobrzyniecki, który przez lata występował w drużynach kobiecych! 🤯 Na dodatek Dobrzyniecki miał wyłudzać pieniądze od osób pokrzywdzonych w aferze Amber Gold i teraz grozi mu więzienie... 🙃

Seba 27.04.2024 07:16

CdS: "Nie tylko Taremi i Zieliński. Inter przygotowuje się na trzeci cios. Nadchodzi Bento".

MuCha2 27.04.2024 06:40

Teraz psychol Szymon chyba uderzy w dwie korny jak już ma po jednej. W tym roku ewidentnie olał LM chyba nie myślał że liga będzie taka słaba

MuCha2 27.04.2024 06:39

Co ma być to będzie amen.

HHAAH ! 26.04.2024 22:38

Thuram podobno ma klauzulę 85mln

Weo 26.04.2024 21:48

W Turcji top króla strzelców 1. Icardi 21 goli, 2. Dzeko 20 goli, 3. Manaj 17 goli, .......... 5. Buksa 14 goli, 6. Piątek 13 goli xD xD

pablo77 26.04.2024 21:34

Własciwie to nie musimy nikogo sprzedawać, ale przykładowo gdyby ktoś wyłożył te 90 baniek na Thurama to spokojnie moglibyśmy wziąć na przykład Jonathana Davida/Zirkzee i Scaliviniego na przyklad :D

Orzeu 26.04.2024 21:15