Wrogowie i przyjaciele.

Rozmowy o kibicach Interu...
ODPOWIEDZ
nutcracker
Posty: 210
Rejestracja: 12 maja 2007, 18:37
Kontakt:

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: nutcracker »

Również i z liverpoolem za niedawny finał LM w którym to pokonali milan w karnych. Jakis czas po tym meczu był mecz liverpool vs inter i kibice interu chodzili w koszulkach i machali flagami z napisem "Thank you for Istambul. Grazie reds!"
Mora
Posty: 2592
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Mora »

Paolo_ pisze: Jest jeszcze mowa o Bayernie ale ja nia zauważyłem jakiejś sympatii (flag Bayernu na meczach Interu albo na odwrót, łączonych szalików). Podczas spotkania obu ekip w tamtym roku w LM też nie dało się zauważyć jakichś przyjaznych stosunków.
Mało tego ,wielokrotnie Inter został wygwizdany na Allianz Arena :/ Choć z drugiej strony była wywieszona flaga z napisem "Inter" ,aczkolwiek czy to był na 100% napis "Inter" to nie jestem pewien...
nutcracker pisze: Również i z liverpoolem za niedawny finał LM w którym to pokonali milan w karnych. Jakis czas po tym meczu był mecz liverpool vs inter i kibice interu chodzili w koszulkach i machali flagami z napisem "Thank you for Istambul. Grazie reds!"
Chyba nie myślisz ,że Inter ma oficjalną zgodę z Liverpoolem :?:
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Raffal »

za ten mecz , będą mieli moja dożywotnia wdzięczność. :)) Piękny mecz. Mora a co to jest oficjalna zgoda? oficjalna zgodę to możemy mieć z jakimś tam drugoligowcem(czt trzecioligowcem) którego Moratti jest współwłaścicielem(chyba)
Paolo_
Posty: 254
Rejestracja: 30 sie 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Paolo_ »

Raffal pisze: za ten mecz , będą mieli moja dożywotnia wdzięczność. :)) Piękny mecz. Mora a co to jest oficjalna zgoda? oficjalna zgodę to możemy mieć z jakimś tam drugoligowcem(czt trzecioligowcem) którego Moratti jest współwłaścicielem(chyba)
:lol:

Informacja dla podobnie myślących (żeby już więcej siupy nie robić): Zgode tworzą kibice poszczególnych zespołów. Jak się lubią, mają podobne poglądy itd to powstaje oficjalna zgoda. I np. na meczu Interu może spokojnie pojawić się gość w szaliku Lazio i wie że nic mu nie grozi :] Zapewniam że działacze, sprawy dotyczące piłki nożnej nie mają w tym żadnego związku :-D

Mora pisze:Mało tego ,wielokrotnie Inter został wygwizdany na Allianz Arena :/ Choć z drugiej strony była wywieszona flaga z napisem "Inter" ,aczkolwiek czy to był na 100% napis "Inter" to nie jestem pewien...
Ta flaga co ponoć miała napis Inter była w barwach niemieckich (żółto czerwono czarna). Wątpie żeby kibice Interu mieli taką :P Jeśli miałaby to być flaga kibiców Bayernu symbolizująca sympatie do Interu to też wątpie żeby była akurat w barwach niemieckich.
Pozatym czy tak zachowują się kibice będący na stadionie zgody?
http://video.google.it/videoplay?docid= ... &plindex=5

Może jest tam jakiś szacunek czy coś w tym stylu (jak do wielu innych drużyn np. wspomnianego Liverpoolu) ale na 99% nie jest to zgoda.
Obrazek
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Raffal »

Paolo_ zle mnie zrozumiałeś !!

widzisz wg mnie coś takiego jak oficjalna zgoda nie istnieje. Dlatego ze to kibice ustalaja i to nie jest nigdzie zapisane , sa to nie pisane prawa wynikające z sentymentu czy uczuc a jak wiadomo uczucia kibica sa zmiene. :P 

ja tam naprzyklad Lazio nie lubie kojarza mi sie z faszyzmem , duzo bardziej lubie Rome(Lubialem ja zanim była naszym głównym rywalem teraz bardziej szanuje niz lubie) więc wg mnie nie ma czegoś takiego jak oficjalna zgoda , sa tylko przyjaznie , sympatie.

Istnieją za to na pewno niepisane zgody ale zazwyczaj istnieja one z powodu posiadania wspólnego rywala (Cracovia, Polonia , Lech) niz jakiegoś uczucia(ewentualnie przyjaźń nastąpiła z powodu posiadania wspólnego wroga)
Globus
Posty: 1996
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Globus »

Raffal skończ człowieku gadać głupoty prosze... Nie znasz się na takich sprawach to się nie wypowiadaj! Mówisz że kibice Lazio się kojarzą z faszyzmem :) a wiesz dlaczego powstała ich zgoda z Interem?
A co do zgody z Bayernem to napewno taka była :) ale czy jest do dzisiaj to cholera wie! Trzeba by się w Mediolanie na miejscu kibiców zapytac
Ostatnio zmieniony 15 lis 2007, 23:53 przez Globus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: RoB »

Pewnie jest zgoda z jakaś jedną grupą kibiców Bayernu. A tak w ogóle to nie wiem czy w Szwabladnii w ogóle coś takiego jak „zgody” funkcjonuje.
widzisz wg mnie coś takiego jak oficjalna zgoda nie istnieje.
Istnieje...
Paolo_
Posty: 254
Rejestracja: 30 sie 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Paolo_ »

Globus pisze:A co do zgody z Bayernem to napewno taka była :)
Skąd ta pewność? Wg mnie tej zgody nigdy nie było i jestem tego w miare pewny. Może tzw. "układ" (nie taki z fobii Kaczyńskich :P ale jakby to powiedzieć "pakt o nieagresji"). Polegało by to na tym że nie ma żadnej zgody ani specjalnych względów, ale obie ekipy darzą się szacunkiem, nie ma wyzwisk itp. Bo np. podczas meczu z Bayernu z Milanem dało się takowe pod adresem rossonerrich usłyszeć 
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007, 00:10 przez Paolo_, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: MiRas. »

Szczerze mówiąc NIGDY nie słyszałem o żadnej zgodzie z Bayernem...
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
Paolo_
Posty: 254
Rejestracja: 30 sie 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Paolo_ »

Krwawy_eM pisze: Szczerze mówiąc NIGDY nie słyszałem o żadnej zgodzie z Bayernem...
I to zdaje się potwierdzać moją wersje
Obrazek
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: MiRas. »

Aczkolwiek.... http://www.pilkanozna.pl/board/viewtopic.php?p=993208

poszukajcie i jakiś kolo jednak o Bayernie napisał... niby :P
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
Paolo_
Posty: 254
Rejestracja: 30 sie 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Paolo_ »

Z Veroną nie ma zgody dobrych pare lat także widać że to zestawienie mało aktualne i nie do końca wiarygodne :] I jak mówie zapisali Bayern jako zgode a to były (i może nadal są) raczej relacje jakie opisałem wcześniej. Układ, szacunek, lekka sympatia - nic więcej. Nie ma żadnych dowodów czy relacji na to że była zgoda Interu z Bayernem a wątpliwości za to całe mnóstwo. Trzeba by było zasięgnąć rady jakiegoś fachowca z CN żeby się wypowiedział w tej sprawie :P

Edit: Juve ma też bodajże zgode z FC Brugge co ten gość pominął. Te zgody Romy i Milanu mi też śmierdzą lekko. Jak dla mnie bardzo niewiarygodne informacje podał ten gość
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007, 00:24 przez Paolo_, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: RoB »

Może się ktoś na interfans zapytać, jak ma tam konto.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Raffal »

Globus , powiem ze masz racje zazwyczaj mało mnie interesowało sprawa kibicowania która omija stadion ale z ciekawości to skąd sie wzięła zgoda z Lazio ? i z tego co wiem to Lazio kojarzy sie z faszyzmem ? a pyzatym nie wypowiedziałem sie na temat na który trzeba miec jakaś wiedzę ! wyraziłem swoje zdanie i tyle.
Paolo_
Posty: 254
Rejestracja: 30 sie 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Paolo_ »

Sorry za off topic ale swoją drogą niezłe młoty z Juve się wypowiadają na tym forum pilkanozna.pl :shocked: Wpisy na poziomie 10latków... Śmianie się z czyjegoś wyglądu, z flagi (zdecydowanie lepszej niż mają polscy kibice Milanu i Juve, może słabszej od tej Romy) albo szydzenie z liczby wyjazdowiczów na Lazio... Żal takich ludzi... Jedna wielka żenada, dziwie się że Bart taki spokój tam zachowuje
Raffal pisze: ale z ciekawości to skąd sie wzięła zgoda z Lazio ? i z tego co wiem to Lazio kojarzy sie z faszyzmem ?
Nie jestem pewien, najwyżej ktoś mnie poprawi. Ale zgoda z Lazio wzięła się właśnie z podobnych poglądów głównych grup kibicowskich Interu czyli skrajnie prawicowych. Najpierw była to zgoda z grupą Irriducibili Lazio a potem przeszła ogólnie w zgode z "całym" Lazio. Jak się myle to krzyczcie
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007, 00:38 przez Paolo_, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Globus
Posty: 1996
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Globus »

W TMK napisano swego czasu że zgody Interu to Lazio i Bayern a oni się naprawde znają w tych klimatach... tym bardziej że na meczach w LM Bayernu pojawiała się flaga "Inter" więc nie zapewniajcie że takiej zgody nie było czy nie ma na podstawie swojego zdania nie opartego praktycznie na niczym

@Raffal obejżyj sobie ten filmik od  4,45 min i domyśl się dlaczego tak blisko Lazialą do nas  ;)http://pl.youtube.com/watch?v=tl3QfNHN6g0
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007, 00:46 przez Globus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
Paolo_
Posty: 254
Rejestracja: 30 sie 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Paolo_ »

Globus pisze: W TMK napisano swego czasu że zgody Interu to Lazio i Bayern a oni się naprawde znają w tych klimatach... tym bardziej że na meczach w LM Bayernu pojawiała się flaga "Inter" więc nie zapewniajcie że takiej zgody nie było czy nie ma na podstawie swojego zdania nie opartego praktycznie na niczym
No spoko, jak się tam pojawiło to może i miało takie coś miejsce. Moje zdanie jest oparte na wielu rzeczach, wszystkie przedstawiłem wcześniej :P I o fladze też pisałem. W którym TMK (z jakiego roku) pojawiło się to info?
Obrazek
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Raffal »

kurcze poglądy skrajano prawicowe ? trochę mi romkem zajeżdża :P  wole centro-prawicowe. :) ale to kwestia pogladów :)  Ja tam chciałbym zgody z Ajaxem ( Mój 2 ulubiony klub , no i piłkarzom łatwiej byłoby przechodzić no i z San Saulo jeszcze mogłaby być :P ) a tak serio to zgody sa zazwychaj wynikiem posiadania wspolnych wrogów :/
Globus
Posty: 1996
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Globus »

Paolo_ pisze:
Globus pisze: W TMK napisano swego czasu że zgody Interu to Lazio i Bayern a oni się naprawde znają w tych klimatach... tym bardziej że na meczach w LM Bayernu pojawiała się flaga "Inter" więc nie zapewniajcie że takiej zgody nie było czy nie ma na podstawie swojego zdania nie opartego praktycznie na niczym
No spoko, jak się tam pojawiło to może i miało takie coś miejsce. Moje zdanie jest oparte na wielu rzeczach, wszystkie przedstawiłem wcześniej :P I o fladze też pisałem. W którym TMK (z jakiego roku) pojawiło się to info?
@Raffal piszesz skrajnie prawicowe czytaj Skiniory :D

Nie wiem dokładnie który to był rok ale około 2-3 lat do tyłu



cytuje-
INTER: Jeszcze jedna historyczna ekipa. Pierwsza i najważniejsza grupa to “BOYS S.A.N.”. Inne to “VIKING”, “IRRIDUCIBILI”, “MONKEYS”, “BULLDOGS” i “ULTRAS”. Od zawsze łączeni ze skrajnie prawicowymi organizacjami. Zgoda to również skrajnie prawicowe Lazio, do niedawana także Hellas Verona, ale ta sztama należy już do przeszłości. Zagranicą do grona przyjaciół Interu zaliczany jest Bayern Monachium. Kosy to Milan, Juventus, Bologna, Atlanta, Brescia, Roma, Napoli, Fiorentina i ogólnie wszystkie ekipy o lewicowych poglądach. Od niedawana wrogiem jest również Verona. Klub gra oczywiście w Serie A.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007, 00:51 przez Globus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
Paolo_
Posty: 254
Rejestracja: 30 sie 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Paolo_ »

Globus pisze: cytuje-
INTER: Jeszcze jedna historyczna ekipa. Pierwsza i najważniejsza grupa to “BOYS S.A.N.”. Inne to “VIKING”, “IRRIDUCIBILI”, “MONKEYS”, “BULLDOGS” i “ULTRAS”. Od zawsze łączeni ze skrajnie prawicowymi organizacjami. Zgoda to również skrajnie prawicowe Lazio, do niedawana także Hellas Verona, ale ta sztama należy już do przeszłości. Zagranicą do grona przyjaciół Interu zaliczany jest Bayern Monachium. Kosy to Milan, Juventus, Bologna, Atlanta, Brescia, Roma, Napoli, Fiorentina i ogólnie wszystkie ekipy o lewicowych poglądach. Od niedawana wrogiem jest również Verona. Klub gra oczywiście w Serie A.
"Do grona przyjaciół" - nie jest wprost powiedziane że zgoda :P To by się zgadzało z moją wersją :-D Albo kiedyś była zgoda przez jakiś czas a teraz jest jak ja to opisałem. Jak już pisałem tylko ktoś obeznany z Mediolanu może rozstrzygnąć sprawe
Obrazek
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Raffal »

Globus - widzialem kiedyś tapetę interu ze swastyka i mi sie to bardzo nie podobało , a ja osobiscie żałuje ze takie akcje jak skuter na trybunach ,rzucanie rac na płyte maja miejsce wg mnie ma to mało wspólnego z piłka a więcej z hooliganstwem.  Za to piekny poczatek filmu. To jest piłka cos dlaczego mozna chodzic na mecze. :)


Oczywiscie mowiac ze nie lubie skrajnej prawicy mowie o "naszej" skrajnej prawicy bo na świecie to inna bajka :/
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007, 00:57 przez Raffal, łącznie zmieniany 1 raz.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: RoB »

Raffal pisze: Ja tam chciałbym zgody z Ajaxem
No tak, zgoda z Żydami bardzo ładnie prezentowałaby się obok tej z Lazio.  :lol: Może jeszcze z Livorno?
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007, 00:58 przez RoB, łącznie zmieniany 1 raz.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Raffal »

hehe tak sie mowi o nich ? heh niewiedziałem :) I tak ich lubie
Globus
Posty: 1996
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Globus »

Paolo_ pisze:
Globus pisze: cytuje-
INTER: Jeszcze jedna historyczna ekipa. Pierwsza i najważniejsza grupa to “BOYS S.A.N.”. Inne to “VIKING”, “IRRIDUCIBILI”, “MONKEYS”, “BULLDOGS” i “ULTRAS”. Od zawsze łączeni ze skrajnie prawicowymi organizacjami. Zgoda to również skrajnie prawicowe Lazio, do niedawana także Hellas Verona, ale ta sztama należy już do przeszłości. Zagranicą do grona przyjaciół Interu zaliczany jest Bayern Monachium. Kosy to Milan, Juventus, Bologna, Atlanta, Brescia, Roma, Napoli, Fiorentina i ogólnie wszystkie ekipy o lewicowych poglądach. Od niedawana wrogiem jest również Verona. Klub gra oczywiście w Serie A.
"Do grona przyjaciół" - nie jest wprost powiedziane że zgoda :P To by się zgadzało z moją wersją :-D Albo kiedyś była zgoda przez jakiś czas a teraz jest jak ja to opisałem. Jak już pisałem tylko ktoś obeznany z Mediolanu może rozstrzygnąć sprawe


Myślę że to wyrażenie wyraźnie nam wskazuje że to zgoda :) bo inaczej by mogli napisać podobnie o Hellas Verona ale się nie kłóce bo swoje zdanie opieram tylko na tym artykule i na fladze którą widziałem


PS-No widzisz Raffal teraz już wiesz dlaczego nasi się zakumplowali z Lazio :P Skiniory i tyle
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007, 01:01 przez Globus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: RoB »

hehe tak sie mowi o nich ? heh niewiedziałem  I tak ich lubie
To fanie, twoja druga ulubiona drużyna, a nie wiesz o nich najbardziej podstawowej rzeczy.
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Raffal »

Bo zazwyczaj mało interesowały mnie stereotypy , To tak samo jak mówić o Cracovi żydy ;/ mało

a pyzatym przerwa pomiędzy Interem a Ajaxem  jest przeogromna 
Raffal
Posty: 907
Rejestracja: 26 sie 2006, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Raffal »

a pyzatym nigdy nie zajmowałem sie takimi tematami bo maja mało wspólnego z teraźniejszościach

a "bojówki" , "ultrasi" milanu jakie maja poglądy ?

UŻYWAJ OPCJI EDIT
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007, 10:26 przez Ljarro, łącznie zmieniany 1 raz.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: RoB »

A myślałem, że na pilka.pl jest napinka … ten koleś z laskami w avie – nie wiem jak Ty z nim Bart wytrzymujesz.
Bo zazwyczaj mało interesowały mnie stereotypy , To tak samo jak mówić o Cracovi żydy
Oni sami nazywają się „Joden”, to nie są żadne stereotypy.

Obrazek
a "bojówki" , "ultrasi" milanu jakie maja poglądy ?
Oni są tacy „niezbyt polityczni”, chociaż na pewno obecnie bardziej prawica.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007, 02:04 przez RoB, łącznie zmieniany 1 raz.
pilson_bz
Posty: 69
Rejestracja: 7 lis 2007, 16:08

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: pilson_bz »

oni chyba sa apolityczni
FORZA INTER
Tutek
Posty: 41
Rejestracja: 13 kwie 2004, 19:51
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Wrogowie i przyjaciele.

Post autor: Tutek »

A czy ktoś orientuje się, czy mamy jakieś kontakty z kibicami Valencii? Bo na stronie Curvy Nord http://www.curvanordmilano.net/pub/curv ... link&cid=3 , jak i też na stronie BOYS SAN znalazłem link do grupy Valencii o nazwie Yomus http://www.ultrayomus.com/ .
Obrazek
INTER PER SEMPRE
ODPOWIEDZ