Bundesliga

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
ODPOWIEDZ
Zzzz
Posty: 175
Rejestracja: 17 gru 2006, 18:42
Lokalizacja: HollyŁódź

Odp: Bundesliga

Post autor: Zzzz »

http://www.sportklub.pl/ po lewo jest wykaz sieci które mają sportklub
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Bundesliga

Post autor: Nen »

Kowal pisze: No i niestety Bayern ucieka ekipą goniącym... niestety Werder zgarnoł po plecach z Bochum "u siebie"  1-2.. i Bayern już ma 3pkt przewagi,ale mam nadzieje że szybko starci tą przewage :-D
Kowal czy Ty również należysz do "klubu przeciwników Bayernu" :D?
God protect me
Kowal
Posty: 374
Rejestracja: 28 maja 2006, 18:08
Lokalizacja: Poznań

Odp: Bundesliga

Post autor: Kowal »

Nen pisze:
Kowal pisze: No i niestety Bayern ucieka ekipą goniącym... niestety Werder zgarnoł po plecach z Bochum "u siebie"  1-2.. i Bayern już ma 3pkt przewagi,ale mam nadzieje że szybko starci tą przewage :-D
Kowal czy Ty również należysz do "klubu przeciwników Bayernu" :D?
Oj tak  :] bardzo ich nie trawie!! A najlepiej żeby wszystkie laury w Bundeslidze zdobywał HSV(jedyny niemiecki klub,który w miare lubie :P)
Obrazek
Ibanez
Posty: 701
Rejestracja: 2 maja 2007, 14:35
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Odp: Bundesliga

Post autor: Ibanez »

Hehe ja tez pisze sie do przeciwnikow Bayernu:) Jesli chodzi o HSV to jest to moj drugi klub w Niemczech po Schalke! Szczegolnie lubie ich za Marcelinho i Van der Vaarta! Jak polsat mial lige niemiecka to czesto ogladalem i podobala mi sie ich gra ofensywna!
CHI NOI SIAMO
SIAMO L'ARMATA NERAZZURRA
E MAI NESSUN CI FERMERA'
NOI SAREMO SEMPRE QUA
QUANDO L'INTER GIOCHERA'
PERCHE' L'INTER E' LA SQUADRA DEGLI ULTRA'
NERAZZURRO E' IL COLORE CHE AMIAMO
NERAZZURRO SEI TUTTO PER NOI
A S.SIRO, IN ITALIA, IN EUROPA
MAI LA FEDE DI NOI MORIRA'
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Bundesliga

Post autor: Nen »

Ja z Niemczech to Bayer Lev. lubiaem ale ostatnio cos słabo graja. Pamietam ich mecze z LM jeszcze nie tak dawno :) Bayern drazniący jest swoja finansową hegemonia w lidze, na transfery wydają zawsze wiecej niz reszta 1 ligi niemieckiej wykupując z niej co lepszych piłkarzy. Ostatnio jednak Stuttgart pokaza ze kasa to nie wszystko teraz pokazuje Werder. :)
God protect me
Kowal
Posty: 374
Rejestracja: 28 maja 2006, 18:08
Lokalizacja: Poznań

Odp: Bundesliga

Post autor: Kowal »

W najciekawszym meczu kolejki Bayern remisuje w Monachium z Werderem 1-1, tym samym dadal ma 3 punkty przewagi nad ekipa z Bremy.. . W Derbach Westfalii Schalke pokonuje Borussię 2-3 na Signal Iduna Park - tym samym Schalke zbliżyło się na 2 pkt do Werderu i na 5 do Bayernu. Znowu daje o sobie znać Wichniar, który strzela swojego 7 gola w sezonie jednak jego Arminia przegrywa z Eintrachtem(2-1).
Obrazek
Ibanez
Posty: 701
Rejestracja: 2 maja 2007, 14:35
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Odp: Bundesliga

Post autor: Ibanez »

Brawo Schalke, tak trzymac. Ta kolejka ulozyla sie pod nich.
Musialo byc niezle widowisko na stadione w Dortmundzie. A w trzecim bardzo dobrym meczu Bayer zremisowal z HSV 1:1... Same mecze na szczycie w tej kolejce byly:)
CHI NOI SIAMO
SIAMO L'ARMATA NERAZZURRA
E MAI NESSUN CI FERMERA'
NOI SAREMO SEMPRE QUA
QUANDO L'INTER GIOCHERA'
PERCHE' L'INTER E' LA SQUADRA DEGLI ULTRA'
NERAZZURRO E' IL COLORE CHE AMIAMO
NERAZZURRO SEI TUTTO PER NOI
A S.SIRO, IN ITALIA, IN EUROPA
MAI LA FEDE DI NOI MORIRA'
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Odp: Bundesliga

Post autor: Omen »

Wczoraj śliczną bramkę strzelił Błaszczykowski w meczu z Bayernem.Kuba to jedyne światełko w tunelu na ulepszenie sytuacji naszej krajowej piłki.A tak w ogóle to chciałbym go kiedyś w Interze....
:szal:
Jaszczu91
Posty: 1736
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Odp: Bundesliga

Post autor: Jaszczu91 »

Jak dla mnie Kuba byl piłkarzem meczu. Gdyby zagrał świetny sezon w bundeslidze to mógłby byc następca dla Figo.:-)
Lecą lata, a ja wciąż czuje to samo.  Inter aż do końca świata!
FORZA INTER!
Chuchu
Posty: 2212
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Chuchu »

Kuba niestety jest kontuzjogenny :/ mam nadzieje jednak ze caly sezon bedzie miał taki jak ten ostatni mecz i za rok Inter sie nim zainteresuje.
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Woo-cash »

DJ Omen pisze: A tak w ogóle to chciałbym go kiedyś w Interze....
Jaszczu91 pisze: Gdyby zagrał świetny sezon w bundeslidze to mógłby byc następca dla Figo.:-)
Czy Wy czasem nie przesadzacie? Nawet taki Boruc jakby dołączył do Interu usiadłby na ławce nie wspominając już o Błaszczykowskim. I nie ma co się tak zbytnio podniecać jednym meczem.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Platini
Posty: 120
Rejestracja: 20 cze 2008, 09:43

Odp: Bundesliga

Post autor: Platini »

master_snake - ale czemu Boruc miałby od razu zaklepane miejsce na ławce ? :>
Mysle, że spokojnie walczyłby o nr1 bo jest bardzo ambitny.
I nie zdziwiłbym się jesliby przejał stery :)

Tyle, że o naszym klubie i Arturze nikt nie mysli. Mamy dobrego bramkarza i tyle w temacie :)

A Kuba juz nie raz pokazywał, że ma duże możliwości. Tyle, że jak wiemy często dopadają go kontuzje..
"Jeśli jesteś pierwszy, to jesteś pierwszy.
Jeśli jesteś drugi, to jesteś nikim.
eKubaL
Posty: 1499
Rejestracja: 10 wrz 2006, 11:52
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: eKubaL »

master_snake pisze:
DJ Omen pisze: A tak w ogóle to chciałbym go kiedyś w Interze....
Jaszczu91 pisze: Gdyby zagrał świetny sezon w bundeslidze to mógłby byc następca dla Figo.:-)
Czy Wy czasem nie przesadzacie? Nawet taki Boruc jakby dołączył do Interu usiadłby na ławce nie wspominając już o Błaszczykowskim. I nie ma co się tak zbytnio podniecać jednym meczem.
Hondurańczyk, Chilijczyk, Serb mogą w Interze grać, ale Polak już nie?
Moja lista TODO:
- Terminarz
- Galeria/Video
- System do multimediów
- wyspać się
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Odp: Bundesliga

Post autor: Omen »

Nigdy nie było Polaka w naszym zespole a Błaszczykowski gdyby nie te kontuzje jestem pewien że już dziś grałby w silniejszym klubie niż Borussia.Borucem z pewnością zainteresowalibyśmy lecz mamy J.Cesara.W ogóle Inter od kiedy pamiętam nie miał problemów z bramkarzami.Gorzej z lewą obroną ale to temat z innej beczki.Co do Kuby to życzę mu udanych występów i aby kiedyś nasz zespół zainteresował się nim.
:szal:
KamilZ
Posty: 51
Rejestracja: 27 mar 2008, 18:59

Odp: Bundesliga

Post autor: KamilZ »

Błaszczykowski nie dość, że łapie dużo kontuzji to jeszcze jest strasznym symulantem, a porównywanie jego klasy do Boruca to duża przesada :P.
;]
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Woo-cash »

ekubaL pisze:
master_snake pisze:
DJ Omen pisze: A tak w ogóle to chciałbym go kiedyś w Interze....
Jaszczu91 pisze: Gdyby zagrał świetny sezon w bundeslidze to mógłby byc następca dla Figo.:-)
Czy Wy czasem nie przesadzacie? Nawet taki Boruc jakby dołączył do Interu usiadłby na ławce nie wspominając już o Błaszczykowskim. I nie ma co się tak zbytnio podniecać jednym meczem.
Hondurańczyk, Chilijczyk, Serb mogą w Interze grać, ale Polak już nie?
Suazo, Jimenez, i Stanković to zawodnicy z wyższej półki. Było kilku Polaków w Serie A. Chociażby taki Matusiak i co z tego wyszło? Smolarek jedna z gwiazd reprezentacji nie może sobie poradzić w średnim Racingu a Ty byś chciał od razu Błaszczykowskiego do Interu.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Dzonyy
Posty: 2025
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Odp: Bundesliga

Post autor: Dzonyy »

Blaszczykowski to nie jest koleś na Inter. Na tą chwile jedynie Boruc jest piłkarzem który może grać w największych klubach.
Ja nie kradnę scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem...
Jest tylko Inter, dla mnie, jest tylko Inter
Jest tylko Inter dla mnie, dla mnie....
Omen
Posty: 533
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:55
Lokalizacja: Piastów

Odp: Bundesliga

Post autor: Omen »

A czy ja powiedziałem że juz Błaszczykowskiego chciałbym do Interu?!!!Może za jakiś czas moim marzeniem było by żeby jakiś Polak zagrał w niebiesko-czarnej koszulce tyle!
:szal:
Ulis
Posty: 560
Rejestracja: 28 paź 2006, 01:30
Lokalizacja: ŁdZ/England

Odp: Bundesliga

Post autor: Ulis »

Troche zmienił się temat :P więc może coś wkońcu o Bundeslidze :P

Rummenigge ostanio oznajmił, że Bayern nie uczyni już ani jednego transferu, sprowadzili tylko dwóch graczy i to z wolnego transferu: Butta i Tima Borowskiego. Czy wystarczy to na to by znów zdominować lige ? Wydaje mi się, że tak. Nadal Bundesliga jest słaba, słaba i jeszcze raz słaba. Tak naprawde nikt oprócz Bayernu nie liczy się w walce o mistrza.
Wzmocnił się jak wiadomo VFL Wolfsburg, i jak sam Maghat i zawodnicy mówią - celują w LM. Wydaje mi się, że Maghat to trener, który może ich tam doprowadzić, ale przecież HSV, gdy sprowadziło Kompanego, De jonga, VdV również miało walczyć o te najwyższe cele.. ;]

Zobaczymy jaki będzie ten sezon w Bundeslidze, nawet nie mam pomysłu aby napisać kto mógłby Bayernowi podskoczyć w walce o tytuł.
Natomiast jeśli chodzi o LM to walka zapowiada się całkiem nieźle, bo i Werder i VFB i VFL i Schalke również mają aspiracje na to by tam grać. No i również nie wolno zapomnieć i zlekceważyć HSV.
[blue]INTER PER SEMPRE ! [black]Tutto altro NON'EIMPORTANTE !ObrazekObrazek
"...Powiedz mi co jest lepszego niż długie cierpienie aby osiagnac sukces...
Potem nie przeszkadzaj mi już.. Dla mnie jest tylko Inter...
Dla mnie, którym jestem zakochany..."Obrazek
Jeremy
Posty: 518
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:35

Odp: Bundesliga

Post autor: Jeremy »

Wydaje mi sie ze z kazdym sezonem poziom Bundesligi bedzie systematycznie spadal o czym swiadczy coraz wieksza sila Bayernu i coraz wieksza slabosc ich glownych rywali jak HSV czy Werderu.Osobiscie wolalbym aby mistrzem byla Borussia Dortmund ale to raczej niemozliwe.Bawarczycy sa po prostu o wiele lepszą druzyną,a szkoda bo nie jestem sympatykiem Bayernu.
Sig by Kropasz :) Thx
Obrazek    
"Zawsze mówiłem, że moi piłkarze są najlepsi na Świecie. Było tak gdy trenowałem mniejsze kluby, Porto, Chelsea, a teraz najlepszymi są dla mnie Ci z Interu" - Jose Mourinho.
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Woo-cash »

W Niemczech jest podobna sytuacja jak we Francji gdzie od kilku sezonów niepodzielnie rządzi Lyon. I tym samym liga francuska również traci na wartości.
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Bundesliga

Post autor: Shady »

master_snake pisze: W Niemczech jest podobna sytuacja jak we Francji gdzie od kilku sezonów niepodzielnie rządzi Lyon. I tym samym liga francuska również traci na wartości.
W ostatnim sezonie Lyon już tak pewnie nie wygrał mistrzostwa, mieli zaledwie 4 pkt. przewagi nad drugim zespołem, a więc deklasacja przeciwników tak jak w poprzednich sezonach już miejsca nie miała. Często zdarzały im się wpadki ze słabszymi zespołami. Marzenia o podbiciu LM także już się skończyły. Tak więc powoli chyba kończy się era Lyonu, może w tym sezonie liga francuska będzie ciekawsza.
Co do Bundesligi, poziom w tej lidze chyba nigdy nie będzie wyrównany, żaden inny klub nie jest wstanie rywalizować finansowo, a co za tym idzie sportowo z Bayernem. Widać to było choćby rok temu gdy Bayern grał słabo i nie awansował do LM, jedno okienko transferowe, wydane kilkadziesiąt milionów euro na transfery i znów w Niemczech liczy się tylko jeden klub.

PS. Tak wspominając Lyon i jego grę w LM - Villareal i PSV też ostatnio słabiej grają, a szkoda, bo ciekawiej było gdy te zespoły grały w decydujących fazach LM, już mam dość oglądania co roku tych samych zespołów.
PS2. Trochę zszedłem z tematu.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2008, 00:16 przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Bundesliga

Post autor: Nen »

ShadY pisze: PS. Tak wspominając Lyon i jego grę w LM - Villareal i PSV też ostatnio słabiej grają.
ShadY nie rozumiem przeciez Villareal zdobył wicemistrzostwo Hiszpanii ?  :wink:
God protect me
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Bundesliga

Post autor: Shady »

Nen pisze:
ShadY pisze: PS. Tak wspominając Lyon i jego grę w LM - Villareal i PSV też ostatnio słabiej grają.
ShadY nie rozumiem przeciez Villareal zdobył wicemistrzostwo Hiszpanii ?  :wink:
Pisałem o słabszej grze w LM, tj. w ogóle braku tego zespołu w tych rozgrywkach w poprzednim sezonie. Mam nadzieję, że w tym sezonie znów uda im się dojść do decydujących rund.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2008, 10:02 przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Bundesliga

Post autor: Nen »

Aha no w sumie masz racje ale porównalie Zułtej Łodzi do PSG które walczyło w tym sezonie o utrzymanie mi nie pasowało :)
God protect me
Shady
Posty: 1354
Rejestracja: 16 kwie 2006, 01:23

Odp: Bundesliga

Post autor: Shady »

Nen pisze: Aha no w sumie masz racje ale porównalie Zułtej Łodzi do PSG które walczyło w tym sezonie o utrzymanie mi nie pasowało :)
PSV Eindhoven, a nie PSG :]
Nen
Posty: 1387
Rejestracja: 30 wrz 2006, 09:59
Lokalizacja: Droga Mleczna

Odp: Bundesliga

Post autor: Nen »

ShadY pisze: PSV Eindhoven, a nie PSG :]
Ops wracam honor :piwko:

Ale swoja droga pamietam jakkiedys PSG rzadzilo we Francji ;)
God protect me
Ulis
Posty: 560
Rejestracja: 28 paź 2006, 01:30
Lokalizacja: ŁdZ/England

Odp: Bundesliga

Post autor: Ulis »

Nen pisze: Aha no w sumie masz racje ale porównalie Zułtej Łodzi do PSG
'żółtej' :P Soooooryy  :-P no ale musiałem :P
Zlatan8 pisze:
Osobiscie wolalbym aby mistrzem byla Borussia Dortmund ale to raczej niemozliwe.
Hmm usunął bym z tego zdania 'raczej' i było by okej :D :-P. A tak na poważnie to Borussia to poprustu zwykła przeciętna drużyna, która jak narazie może tylko marzyć o mistrzostwie. Oglądałem kilka meczy BvB w poprzednim sezonie i niczym nie zachwyciła mnie i nie tylko myśle mnie. Mają kilku naprawde niezłych graczy i ambitnych - kilku - możemy sprowadzić do cyfr w sumie: 1 - 2, bo Petrić gra naprawde nieźle, no ale on sam nie będzie wygrywał meczy. Jeśli chodzi o Kube to myśle, że Borussia dla niego jest adekwatnym klubem - a raczej do jego umiejętności. Tak apropos BvB, dziś oglądałem mecz z Juventusem, no niczym specjalnym nie zachwycili. Podobała mi się gra jedynie właśnie Petricia, który walczył i biegał.
Myśle, ze Borussia w tym sezonie znów będzie jedynie drużyną, która będzie robiła niespodzianki, w postaci urywania punktów tym lepszym drużyną. No, ale zobaczymy jak to będzie.. :)
[blue]INTER PER SEMPRE ! [black]Tutto altro NON'EIMPORTANTE !ObrazekObrazek
"...Powiedz mi co jest lepszego niż długie cierpienie aby osiagnac sukces...
Potem nie przeszkadzaj mi już.. Dla mnie jest tylko Inter...
Dla mnie, którym jestem zakochany..."Obrazek
Jeremy
Posty: 518
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:35

Odp: Bundesliga

Post autor: Jeremy »

Wczoraj wznowila rozgrywki liga niemiecka.Bayern na wlasnym stadionie zaledwie zremisowal z Hamburgiem SV 2-2 mimo ze prowadzil 2-0.Mecz stal na dobrym poziomie,momentami HSV prowadzil gre i Bayern w niektorych momentach meczu byl bezradny i nie mogl w jakikolwiek sposob zagrozic bramce Rosta.Gole dla Baeyernu zdobyli:Schweinsteiger i Podolski z karnego a dla HSV Guerrero  i Trochowski tez z rzutu karnego.
Jak dla mnie Hamburg byl lepszy i to on zaslugiwal na zwyciestwo,zespol prezentowal wiecej skladnych akcji,widac bylo ze ten zespol ma pomysl na gre i ze trener Jol dobrze przygotowal zespol,natomiast Bayern zaprezentowal sie zupelnie inaczej - momentami nie mial pomyslu na gre i wydaje mi sie ze Klinsmann nie przygotowal dobrze tego zespolu do poczatku rozgrywek o czym swiadczą slabe sparingi,trzy stracone gole w Pucharze Niemiec z trzecioligowcem i wymeczona wygrana 4-3 i remis na wlasnym stadionie z HSV.Wprawdzie to dopiero poczatek sezonu ale w ich grze od poczatku rzadow Klinsmanna nie widac poprawy  Wogole dla mnie nieporozumieniem jest zatrudnianie tego szkoleniowca na tym stanowisku i nie sadze aby Klinsmann ugral w tym sezonie cos w Europie.Moze wygra Bundeslige w tym sezonie ale tego te nie mozemy byc pewni zwlaszcza po tym jak Bayern zaprezentowal sie na poczatku sezonu zarowno w meczach sparingowych,Pucharu Niemiec i pierwszego meczu Bundesligi.
Sig by Kropasz :) Thx
Obrazek    
"Zawsze mówiłem, że moi piłkarze są najlepsi na Świecie. Było tak gdy trenowałem mniejsze kluby, Porto, Chelsea, a teraz najlepszymi są dla mnie Ci z Interu" - Jose Mourinho.
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: Bundesliga

Post autor: Woo-cash »

W 5 kolejce niemieckiej Bundesligi warto zwrócić uwagę na zwycięstwo naszego przeciwnika w fazie grupowej LM. Jak wszystkim wiadomo chodzi o Werder. Werder który sprawił niemałą niespodziankę ogrywając Bayern na ich stadionie 5-2. Kolejną w dodatku przedniej urody bramkę zaliczył Artur Wichniarek ustalając wynik spotkania na 2-0 dla Arimini. Niestety Borussia Dortmund w której występuje Kuba Błaszczykowski doznała porażki 1-4.

bramka Wichniarka
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
ODPOWIEDZ