Zwycięstwo z Dnipro i awans z 1. miejsca w grupie. Inter 2:1 Dnipro (34)

Źródło: inf. własna
ponad 9 lat temu
784
34

Inter Mediolan wygrał 2:1 z Dnipro. Bramki dla Nerazzurrich strzelali Kuzmanovic oraz Osvaldo, dla Dnipro trafił Rotan. Dzięki temu zwycięstwu Inter zapewnił sobie awans z pierwszego miejsca w grupie.

Początek spotkania był wyrównany. Ciężko było wskazać drużynę przeważającą w tym meczu. Przez pierwszy kwadrans żadna z ekip nie zdecydowała się na zmasowany atak na bramkę przeciwnika. Akcje ofensywne z obu stron ograniczały się do wrzutek w pole karne oraz niecelne strzały z dystansu. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 16. minuty. Kiedy to nieporadność obrońców Interu wykorzystał Rotan. W początkowej fazie tej akcji strzał z lewego skraju pola karnego oddał  Konoplyanka. W tej sytuacji dobrze interweniował  Handanowic, jednak przy dobitce Rotana bramkarz Interu nie miał najmniejszych szans. Po strzelonej bramce goście poczuli wiatr w żagle i ruszyli do ataku. Dużo zaangażowania na boisku przejawiał piłkarz którym interesuje się Inter, czyli Konoplyanka. W 28. minucie w polu karnym faulował Guarin. Do rzutu karnego podszedł właśnie wcześniej wspominany Konoplyanka i nie zdołał pokonać Handanovicia z jedenastu metrów. Warto wspomnieć, że to już szósty rzut karny obroniony przez Samira z rzędu. Chwilę później było już 1:1. Obrońcy Dnipro nie zdołali wybić piłki z własnego pola karnego i strzał z około 16. metra oddał Kuzmanovic. Bramkarz gości był w tej sytuacji zasłonięty i nie widział dokładnie piłki.W 35. minucie przy próbie oddania strzału na bramkę niefortunnie na rękę upadł Nagatomo. Dwie minuty później za Japończyka na placu gry pojawił się Campagnaro. Do końca pierwszej połowy nie było więcej godnych odnotowania akcji podbramkowych.

Druga połowa nie rozpoczęła się dobrze dla Interu. W 47. minucie kapitan Interu Mediolan dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Opaskę kapitańską przejął wtedy Guarin. W 51. minucie mimo osłabienia na prowadzenie wyszedł Inter. Doskonałym prostopadłym podaniem w pole karne przeciwnika popisał się Hernanes. Do piłki doszedł Osvaldo i strzałem po ziemi w długi róg pokonał bramkarza gości. Chwilę później piłkarze Dnipro mogli wyrównać lecz piłkę z linii bramkowej wybił dobrze interweniujący Jesus. Po stracie bramki goście przejęli inicjatywę w meczu zamykając Nerazzurrich na własnej połowie boiska. Widać było to, że Inter na boisku miał o jednego zawodnika mniej. Gospodarze głównie się bronili i raz na jakiś czas wychodzili z kontratakiem, jak się później okazywało niestety nieskutecznymi. W 72. minucie szanse na wyrównanie miał Nascimento, jednak Handanowic bez najmniejszych problemów złapał piłkę. W 81. minucie groźny strzał sprzed pola karnego z rzutu wolnego oddał Rotan, jednak piłka po próbie ze stałego fragmentu gry nie trafiła w światło bramki. Grę wznowił bramkarz. W 90. minucie piłka po strzale głową Konoplyanki wpadła do bramki Interu, całe szczęście sędzia liniowy trzymał chorągiewkę w górze i bramka oficjalnie nie została zaliczona. Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic ciekawego. Oficjalny wynik to Inter 2:1 Dnipro.

Inter Mediolan 2:1 Dnipro

Bramki: 30' Kuzmanovic, 50' Osvaldo ; 16' Rotan

Żółte kartki: Ranocchia, Hernanes, Guarin

Czerwona kartka: Ranocchia (druga żółta kartka)

INTER: 1 Handanovic; 55 Nagatomo(37' Campagnaro), 23 Ranocchia, 5 Juan Jesus, 22 Dodò; 13 Guarin, 17 Kuzmanovic, 18 Medel, 88 Hernanes(60' Obi); 7 Osvaldo, 9 Icardi(55' Andreolli)

Trener: Roberto Mancini

DNIPRO: 71 Boyko; 44 Fedetskiy(70' Nascimento), 23 Douglas, 3 Mazuch(82' Seleznyow), 2 Vlad; 4 Kravchenko(73' Gama), 14 Cheberyachko; 24 Luchkevych, 29 Rotan, 10 Konoplyanka; 9 Kalinic

Trener: Myron Markevych

Sędzia główny: Madden

Tagi:
udostępnij

Jesus karci Inter, Nerazzurri wypuszczają prowadzenie i kończą wspaniałą serię | Inter 1:1 Napoli (81)

17.03
19:44

Inter wygrywa niezwykle trudne starcie z Bologną i pędzi po Scudetto! Bologna 0-1 Inter (67)

09.03
16:49

Komentarze (34)

29.11.2014 o 10:07 przez Soprano1986
Soprano1986
Co do czerwonej kartki to nie fart bo skupil sie na pilce bo oczu na plecach niema, a zawodnik wlecial w pilke . Kazdemu sie zdarza Ronaldo ostatnio tak karnego zrobil tez przeciwko swojej druzynie.. . A co do wyniku nalezalo sie za ten obroniony karny. Forza Żaba :)
28.11.2014 o 19:53 przez Fehris
Fehris
Nadia nie zawiodłaś nas :] Następnym razem zbieram zakłady.
28.11.2014 o 17:04 przez SlimShady
SlimShady
Ale nerwowy mecz z tego co widać, całe szczęście, ze nie miałem okazji oglądać tego horroru, bo byłem w robocie.
Z tego co wychodzi Handanovic jest niesamowity, chyba nikt takim bilansem obronionych karnych nie może sie pochwalić. Samir poradziłby sobie w kazdym klubie.
Ten mecz wygraliśmy picem, mam nadziej, ze cos sie poprawi z Romą.
28.11.2014 o 13:19 przez Weo
Weo
My mieliśmy awans jak na dłoni a Dnipro juz nie, dlatego ich gra wyglądała heroicznie, ciągły pressing i szybkość w rozgrywaniu akcji (była zachwycająca). My może byliśmy zmęczeni po Milanie (np. Dodo), ale pewne jest że oszczędzamy siły na Romę co skutkowało mniejszym zaangażowaniem w wczorajszym meczu, i jest to poniekąd przeze mnie zrozumiałe. Brak Manciniego na ławce, czerwo dla Żaby, kontuzja Yuto, Campagnaro wpuszczony po tak długiej nieobecności na cały prawie mecz, wszystko jakoś nie układało się a mecz jednak wygrany. Nie raz było że to Inter dominował w meczu a wygrywała go drużyna przeciwna. W tym przypadku było zupełnie inaczej. Cieszę się ogromnie z wygranej i nie zamierzam narzekać, bo nie ma sensu. Forza Inter! :D
28.11.2014 o 12:41 przez pazzini1992
pazzini1992
Może trafimy na Legie w następnej rundzie . FORZA INTER
28.11.2014 o 11:58 przez zv0d
zv0d
witam, gra bardzo przecietna, kopanie do przodu z myślą że może coś wpadnie ... zero pomysłu. wynik lepszy od gry niestety. Dużo szczęścia i dużo kopaniny :/ Handa na plus oraz Osvaldo. Dwójkę bym wyróżnił. Dużo do zrobienia w tym klubie ale wierze że LE jest nasza !!
28.11.2014 o 10:58 przez Nadia G
Nadia G
oooo, co to dzisiaj się stało na forum? Ranocchia przestał już być nagle "świetnym obrońcą" i "zdecydowanie lepszym od Vidicia"? szok, chyba to nie to forum….
28.11.2014 o 10:37 przez Adriano Leite1!
Adriano Leite1!
Ogladalem II polowe i troche dziwnie sie to ogladalo. Obrona byla wprost masakryczna. Nie wiem co tam robili JJ i Campa. Toz to Jakis dramat. Kto ich tam jeszcze trzyma. Nie oszukujmy sie ale Dnipro to nie zespol formatu Barca czy Real czy Bayern. Az strach pomyslec jak mogloby sie to skonczyc, gdyby Ci panowie na czele z najlepszym Ranocchia grali przeciwko Ronaldo, albo Robben, albo Messi i sppolka... Tak jak Roma - Bayern pewnie 9:1 w dwumeczu. Katastrofa.
28.11.2014 o 10:01 przez BoRo
BoRo
Dnipro zdecydowanie lepiej radzilo sobie w rozgrywaniu pilki w 1szej jak i tez 2giej polowie, wiec nie... Nie byl to dobry mecz Interu, o czym swiadcza tez sytuacje podbramkowe. Kontry w 2giej zupelnie nie wychodzili, no ale nie zamierzam tu narzekac. Wazne 3 pkt i pewnosc ze pod wodza Mazzarriego nie wyszlibysmy z tego 0:1. FORZA
28.11.2014 o 09:13 przez kontousuniete
kontousuniete
dobre widowisko? :)
dobrze się skończyło, ale szczęście jest potrzebne, chociaż wolałbym w lidze tak wygrywać mecze.
A każdy kto oglądał ten mecz, powie, że Dnipro było lepsze, no może tylko Handa był od nich lepszy :)
Janosv360
Cieszą 3 pkt. i 1 miejsce w tabeli teraz wszystkie musimy skupić na lidze . Forza Inter !!
28.11.2014 o 00:32 przez Gajdzik
Mecz do najpiękniejszych nie należał i zdecydowanie za dużo swobody miał dzisiaj nasz przeciwnik, ale najważniejsze, że wpadły te 3 pkt.
A Handa ma mistrza, 6 karny z rzędu to już nie jest przypadek, ma chłop refleks :D
27.11.2014 o 23:15 przez wojas267
wojas267
heh, a bylem pewny, ze zremsujemy albo w najgorszym wypadku przegramy, ale nasze chopoki wymeczyli !! !
hm, + dla Dodo - zaskoczyl mnie swa gra!
Forza Inter !! !! !! !! !
27.11.2014 o 23:12 przez Excubitor
Excubitor
Zdravko rośnie na nową gwiazdę naszego zespołu.
27.11.2014 o 23:10 przez Jacenty
Jacenty
@ Pawulon

Wręcz przeciwnie, byłem przeciwko zwolnieniu Mazzarriego właśnie z wymienionych przez Ciebie powodów. Bez wzmocnień nie spodziewałbym się cudów.
Co do Ranocchii - w ustawieniu z 4 obrońców zostaną obnażone jego wady czyli przede wszystkim szybkość i zwrotność. Grając 3 z tyłu, zawsze asekurowało go jeszcze dwóch innych obrońców. W tym ustawieniu, kiedy boczni obrońcy muszą brać udział w każdej akcji ofensywnej, zostaje w zasadzie sam z Jesusem i ewentualnie wracającym Medelem. Niestety ale zaczynam godzić się z myślą, że to za wysokie progi dla Andrei.
27.11.2014 o 23:06 przez Pjerun
Pjerun
I bardzo dobrze. Dnipro grało jakims chorym pressingiem , zostawiajac nam dużo miejsca z przodu.
Sytuacje bardziej stwarzali po naszych glupich bledach niz po wlasnych akcjach.
Handanovic, Osvaldo i Medel świetnie zagrali.
27.11.2014 o 23:05 przez Palacio8
Palacio8
Forza Inter ! <3
27.11.2014 o 22:30 przez Pawulon
Pawulon
campagnaro ze 2 miechy nie grałw meczu o pkt wiec troche sie nie dziwie jego formie w takim wieku ciezko dojsc do formy grajac a co dopiero grzejac ławe
27.11.2014 o 22:24 przez Piotrekfci
gdyby nie Handa to srogie baty były by a nasi fantastyczni obroncy i pomocnicy dalej skupieni by się zamiast na grze i piłce to na nogach przeciwnika
27.11.2014 o 22:22 przez nwk
nwk
Ja tam mam w dupie Campagnaro bez formy któremu JJ ratuje skórę. Pięknie ich skarcili, piękna kontra. Ale ciężko będzie utrzymać.
27.11.2014 o 22:19 przez Piotrekfci
czy ktoś mi moze powiedziec co te jeb glaby odpierd w tej obronie ?? ? ranocchia to juz przebił wszystkich i w 1 polowie powinien juz wyleciec a juan i campa widze chca mu dorównać - to nie jest gra tylko bezczelne falowanie i robienie sobie jaj z fanów !! ! kiwanie sie w obronie qwa - nie wiem co ich Mancini uczy na treningach ale mam nadzieje ze nie tego :[ [[
27.11.2014 o 22:16 przez Pawulon
Pawulon
tak jak pisałem teraz nas oslabia dno kompletne pozbyc sie dopuki jest cos wart bo to poziom co najwyzej Bari które zreszta było zamieszane w kupowanie meczów oddac za rzezniczaka choc nie wiem czy nei bedzie trzeba dopłacic
27.11.2014 o 22:06 przez Pawulon
Pawulon
czy wy naprawde mysleliscie ze zmiana trenera i systemu gry nam pomoze ?? obrona oparta o rannohie i jj nic nie osiagnie to dno w zeszłym sezonie rolando naprawiał 3/4 ich błędów dlatego w miaredobrze to wygladało trzeba sciagnac glika z schaarem rolando spowrotem ew drago sprzedac zabe bo jest beznadziejny zero startu do piłki i zwrotosci drewno kompletne
27.11.2014 o 22:05 przez Jacenty
Jacenty
Ukraińcy demolują nas pod względem techniki...nasz środek pola kompletnie nie istnieje. Wiem, że Mancini dopiero co przejął drużynę i należy dać mu jeszcze kilka meczy, ale póki co nasza gra wygląda dokładnie tak jak u Mazzarriego... A co do Konoplyanki - jakiś czas temu czytałem chyba na tej stronie, że jest to przeciętny, przereklamowany zawodnik, z nikłym dorobkiem bramek i asyst. Konoplyanka chyba też to czytał, bo wkręca naszych zawodników w ziemię tak, że nie wiedzą co się dzieje. Było by świetnie, gdyby udało się go ściągnąć.
27.11.2014 o 21:57 przez Pjerun
Pjerun
To co można wywnioskować po meczu z Milanem i po pierwszej połowie z Dnipro to to, że dużo czasu będziemy przyswajać formację z czterema obrońcami i podczas tego popełnimy jeszcze wiele głupich błędów, które jednak zaowocują doświadczeniem.
Drugą rzeczą jest formacja, która według mnie to 4-3-3, a nie jak przekazuja media 4-3-1-2. Gramy bez trequartisty w tym meczu i gralismy bez niego w meczu z Milanem, gdzie Kovacic był ustawiony po lewej, a Palacio po prawej. Dzisiaj szeroko ustawiony na prawej Hernanes, a rolę lewoskrzydłowego pełnią raz Icardi a raz Osvaldo.
Co do drugiej połowy z Dnipro to myślę, że goście zapłacą cenę za bardzo wysoki i agresywny pressing z pierwszej połowy.
27.11.2014 o 21:57 przez InterMistrzKamil
InterMistrzKamil
Handa to już jego 6 karny z rzędu. FORZA HANDA !!
27.11.2014 o 21:03 przez Kusy
-1
Kusy
dobry skład :)
27.11.2014 o 20:53 przez Husi
Husi
nawet mocny skład :D jestem ceikawy co pokażą na boisku :)

cuba 12.05.2024 21:23

Roma dziś jak dzieci we mgle

Siemka Ave 💪

cuba 12.05.2024 21:22

Inter przynajmniej na papierze będzie silniejszy niż w tym sezonie

KibicInteru 12.05.2024 21:22

dwa lata temu piątym napastnikiem był Carboni i nie wiem czy zagrał chociaż 100min

AveCaesar 12.05.2024 21:22

Zhang pewnie będzie szczęśliwy, że jego 60 mln tak się dobrze zamortyzuje😝

KibicInteru 12.05.2024 21:21

jedynie dojdą 2-4 mecze w lm

niewiele się to różni od tego sezonu gdzie jest euro a większość naszych i tak na nich zagra

pablo77 12.05.2024 21:21

W przyszłym sezonie maja byc klubowe mistrzostwa swiata i rozszerzona LM, ktos mowil ze niektore zespoly moga rozegrac okolo 70+ spotkan w sezonie.

cuba 12.05.2024 21:20