[zabawa] 100 najlepszych ...

Forumowe zabawy, posty nie są zliczane
Smieert
Posty: 40
Rejestracja: 19 lis 2006, 15:25
Lokalizacja: Jasło

[zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Smieert »

Witam !
Chciałbym zaproponować zabawę. No to do rzeczy. Polega ona na tym że robimy listę 1oo najlepszych zawodników. Nie można wpisywać dwóch piłkarzy pod rząd. A więc wygłada to mniej więcej tak :

Opis zawodnika (najlepiej jakby był swój tekst [nie z ~Wikipedii czy np. ~Onet.pl])

Zdjęcie zawodnika (oczywiście kod do obrazka: img /img)

Podajemy swoje typy. Mogą to być zawodnicy już nie grający lub jeszcze grający :)

Ja zacznę :

1. Fabien Barthez (Francja)

Bardzo znany francuski bramkarz. Co dziwne kariere zaczynał jako obrońca. Jego ojciec (Alain Barthez) był sławnym graczem rugby. Znany przede wszystkim z gry w Man Utd. Przed każdym meczem jego koledzy z reprezentacji całowali jego łysine :-D. Urodzony 28. czerwca 1971 r. Vice-mistrz Świata. Pamiętny finał z Włochami który francuzi przegrali po rzutach karnych. Bardzo aroganckie interwencje Bartheza napsuły dużo krwi kibicom MU ale ten niesmak zacierał za chwile broniąc najtrudniejsze strzały. Nazywany jest drugim Peterem Schmeichelem.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 7 lip 2007, 13:23 przez Smieert, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Woo-cash »

To teraz ja.


2. Kazimierz Deyna - Znakomity polski piłkarz grający na pozycji pomocnika. Legenda warszawskiej Legii jak i również reprezentacji Polski dla której wystąpił 97 razy zdobywając 41 bramek. Nosił przydomek "Kaka". Zginął tragicznie w wypadku w Stanach Zjednoczonych. Wystąpił w filmie obok Stallone'a i samego Pele.
Obrazek
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
elvis
Posty: 212
Rejestracja: 2 gru 2006, 12:57
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: elvis »

3.  Dennis Nicolaas Maria Bergkamp

Urodził się 10 maja 1969 roku w Amsterdamie. Jego rodzice byli zapalonymi kibicami futbolu. Synowi nadali imię Denis, na pamiątkę swego idola, Szkota Denisa Law`a, występującego w Manchesterze United. Urzędnik nie zgodził się zarejestrować dziecka noszącego takie imię, bo wymawiało się identycznie jak żeńskie Denise. Pociecha państwa Bergkampów została więc... Dennisem. Uwielbienie dla futbolu przeniosło się z rodziców na dziecko. Mały Dennis całe dnie spędzał w parku i na ulicach grając z przyjaciółmi. Jego idolem był Glenn Hoddle. Później trafił do amatorskiego klubu Wilskracht SNL. Jednak dla niego i kolegów cel był jasny: Ajax!


Bergkamp trafił oczywiście do młodzieżowej szkółki Ajaxu, tak jak inny wielki wychowanek ulic Amsterdamu - Johan Cruyff. Na samym początku Dennis niezbyt dobrze sobie radził. Przeszkadzała mu mizerna postura i atmosfera rywalizacji wśród juniorów. Wytrwał jednak, nadrabiając braki fizyczne świetną techniką i zaangażowaniem. "Przez długi czas, kiedy byłem młodym zawodnikiem, wydawało mi się, że nic z tego nie będzie, bo byłem za słaby fizycznie. Później jednak wywalczyłem sobie miejsce w pierwszym składzie i już nigdy go nie utraciłem". Praktyka w przezwyciężaniu trudności oraz znakomite wyszkolenie odebrane w Voorland" (szkółka Ajaxu) przydały się piłkarzowi w późniejszych latach. "W Ajaksie uczono nas grać na każdej pozycji, aby lepiej zrozumieć grę. Gry turniejowe były zabronione na treningach szkółki". Warto podkreślić, że Bergkamp znakomicie godził wyczerpujące treningi z dobrymi wynikami w szkole. "W Holandii wielu jest piłkarzy, którym kontuzja złamała karierę. Jeśli jesteś wykształcony - masz do czego wrócić po zakończeniu przygody z piłką". Jego kariera uległa przyspieszeniu, gdy w klubie znów pojawił się Cruyff. Nowy trener, dobrze pamiętał, że sam debiutował w bardzo młodym wieku i nie zawahał się wypróbować 17-letniego blondyna. "Gdy miałem 12 lat, zacząłem trenować 3 razy w tygodniu. Wtedy grał jeszcze Johan Cruyff. Kiedy trafiłem do pierwszego zespołu, Cruyff był już jego trenerem. Miał na mnie wielki wpływ, zawsze pomagał młodym zawodnikom piąć się do góry".


14 grudnia 1986 roku Bergkamp zadebiutował w Ajaxie w meczu przeciwko Rodzie JC Kerkrade. Nie miał wtedy jeszcze nawet zawodowego kontraktu, gdyż... był za młody. Kilka miesięcy później wystąpił po raz pierwszy w rozgrywkach europejskich: w meczu przeciwko Malmö FC w Pucharze Zdobywców Pucharów, kiedy to Ajax po latach niebytu znów przypomniał o sobie kibicom w Europie. W 1987 roku zdobył Puchar Zdobywców Pucharów i Puchar Holandii. Nie był jeszcze wtedy podstawowym zawodnikiem Ajaksu. W samym finale PZP w Atenach nie grał ponieważ był kontuzjowany. Wyrastał w cieniu Marco van Bastena i szwedzkiej gwiazdy - Stefana Petterssona. Gdy ten jednak doznał kontuzji, szybko okazało się że nikt nie odczuwa jego braku. Ajax miał przecież Bergkampa! Grając w Holandii zdobył w 185 meczach ligowych (w ciągu 7 sezonów) aż 103 bramki. Ogółem w barwach Ajaksu grał 239 razy i strzelił 122 gole. W 1991 roku po raz pierwszy zdobył tytuł króla strzelców ligi holenderskiej, wspólnie z Romario, grajacym wtedy w PSV. Osiągnięcie to powtórzył, już samodzielnie, w dwóch następnych sezonach: w 1992 roku strzelił 24 gole, w 1993 - 26 bramek. W 1992 roku zdobył z Ajaksem Puchar UEFA. Był już wtedy największą gwiazdą teamu, dowodzonego przez Louisa van Gaala. W latach 1992 i 1993 wybierany był najlepszym piłkarzem Holandii.


W 1990 roku debiutuje reprezentacji w wyjazdowym meczu z Włochami. Po nieudanych MŚ 1990 młodzi, zdolni (Bergkamp i Frank de Boer) dostąpili zaszczytu gry w pomarańczowym trykocie. Już w drugim spotkaniu z Grecją wpisał się na listę strzelców. Bardzo dobrze spisywał się na Mistrzostwach Europy w 1992 roku. Strzelił tam 3 gole, a przecież w ataku grał z samym Van Bastenem.


Właśnie w Szwecji dostrzegli go wysłannicy najbogatszych klubów europejskich. W gazetach pojawiały się nazwy klubów, w których miał występować: Real Madryt, Barcelona, Bayern Monachium, Juventus... i coraz wyższe sumy jakie trzeba za niego zapłacić. Holenderski snajper, wiedziony przykładem Van Bastena, Gullita i Rijkaarda marzył o Włoszech. Nie chciał jednak grać w AC Milan, bo tam legendami byli już "trzej muszkieterowie", a on nie chciał być w cieniu. Pragnął pracować na własne konto. Dał się skusić Interowi Mediolan, mimo ostrzeżeń Cruyffa o defensywnym stylu gry tej drużyny. Do Włoch przeniósł się razem z przyjacielem z Ajaksu - Wimem Jonkiem. Mediolański klub zapłacił za obu 12 milionów funtów! Niestety dla obu była to bardzo nietrafiona decyzja. Wychowany w Ajaksie, gdzie preferowano ofensywny styl gry, Bergkamp zupełnie zatracił swój strzelecki instynkt. Narzekał, że w Holandii drużyna przeciętnie wypracowywuje 6-7 sytuacji podbramkowych w czasie meczu, a w Serie A defensywnie ustawione drużyny stwarzają 1-2 szanse. Nie mógł sobie poradzić z presją i narastającą krytką kibiców. W ciągu dwóch lat rozegrał 51 spotkań, ale zdobył zaledwie 11 bramek. Jedynym sukcesem był puchar UEFA w 1994 roku. Szczególnie źle znosił ciężar popularności orazi zainteresowanie dziennikarzy i kibiców jego życiem prywatnym. Bergkamp nie pasował do wizerunku gwiazdy: "Zegarki Rolex, złote łańcuchy oraz wyzywające samochody - nienawidzę tego. Chcę być tylko Dennisem Bergkampem". Mimo tak stresującego sezonu nie zawiódł na MŚ w 1994 roku, gdzie znów strzelił 3 gole.


Bergkamp obawia się podróży samolotami Fobię powiększył jeszcze fałszywy alarm bombowy w samolocie, którym leciała reprezentacja Holandii podczas Mundialu w USA w 1994 roku. Od tego czasu stara się nie latać samolotami. Jest to spory problem dla jego trenerów, którzy nie mogą brać go pod uwagę przy ustalaniu składu w meczach wyjazdowych. Ta przypadłość zyskała mu pseudonim: "nielatający Holender". Bergkamp bynajmniej nie uważa tego za ułomność. Wręcz przeciwnie, twierdzi, że dopiero podjęcie decyzji o nie lataniu (wkrótce po przejściu z Interu do Arsenalu), pozwoliło mu osiągnąć szczyt formy. Nie w tym rzecz, mówi, że nie potrafi przełamać strachu i wsiąść na pokład. "Kiedy jeszcze latałem, to bałem się kilka dni przed wylotem na mecz, nie mogłem normalnie trenować, spać. Grając zaś myślałem tylko o locie powrotnym. To nie miało sensu, gdyż negatywnie odbijało się na mojej dyspozycji fizycznej i psychicznej. Odkąd zrezygnowałem z latania samolotami, znów poczułem się wolny."


Wybawieniem dla niego i Interu okazała się propozycja Arsenalu Londyn. Nauczony doświadczeniem rozmowy w sprawie kontraktu nie rozpoczął od negocjowania warunków finansowym, tylko od pytania, w jakiej roli widzi go w drużynie menadżer. Ostatecznie 3 lipca 1995 roku za 7,5 mln funtów - rekordową wówczas sumę transferową na Wyspach Brytyjskich - przeszedł do Kanonierów. W Anglii odżył. Po przybyciu na Highbury, żartował: "Jedną z przyczyn mojego niepowodzenia w Interze były kolory strojów. Nigdy nie było mi dobrze w czarnym i niebieskim. Teraz znów noszę moje ukochane kolory: biały i czerwony. Nie będę oryginalny jeśli powiem, że są to barwy mojej wielkiej miłości: Ajaxu Amsterdam (...) Nie wspominam zbyt dobrze Włoch. Będzie mi brakowało jedynie włoskiej kuchni". Po dwóch stresujących sezonach we Włoszech, znów zaczął grać tak dobrze jak niegdyś w Ajaxie. Na każdym kroku podkreślał, że czuje się w Londynie jak w domu i chciałby zostać tu jak najdłużej. W Anglii znów poczuł, że ma życie prywatne. Że jest także człowiekiem, nie tylko piłkarzem. Dobre samopoczucie wzmocniła jeszczeprzyjaźń z Ianem Rightem. Debiutował 20 sierpnia 1995 roku w meczu z Middlesbrough (1:1). Zaledwie 3 dni później zdobył września zdobył dwie bramki w wygranym meczu 4:2 z Southampton. Mimo to, pierwsze tygodnie nie były dla niego najlepsze. "Pieniądze wyrzucone w błoto", "Co za chybiony transfer " - mówili kibice po pierwszych spotkaniach , a szczególnie po meczu Pucharu Ligi , w którym to Bergkampowi nie udało się zdobyć bramki. Rywalem Arsenalu był Hartlepool, zespół z Division 3. Później było już tylko lepiej, zwłaszcza kiedy do klubu przybył francuski trener Arsene Wenger. Sezon 1997/98 był jednym z najlepszych w karierze Holendra: Arsenal zdobył mistrzostwo i Puchar Anglii; został trzecim piłkarzem w plebiscycie FIFA za 1997 rok (powtórzył osiągnięcie z 1993 roku); został również wybrany przez swoich kolegów, piłkarzy na najlepszego piłkarza ligi angielskiej. Na koniec świetnego sezonu dotarł z reprezentacją Holandii do półfinału MŚ 1998, a on strzelił w turnieju, mimo kontuzji, 3 gole (w tym przepiękny gol z Argentyną). W ten sposób wyrównał rekord Faasa Wilkesa, który strzelił w reprezentacji 35 goli.


Coraz częściej zamiast pozycji napastnika wybiera grę w głębii pola. Mając w reprezentacji i w klubie tak znakomitych snajperów jak Kluivert, Anelka, Kanu, Wiltord, Henry woli podawać piłkę, niż wykańczać akcje. Nie oznacza to, że zapomniał jak się strzela gole. Najtrafniej chyba scharakteryzował Bergkampa jego były partner z reprezentacji Holandii, Ruud Gullit: "Dennis nie jest ani typowym napastnikiem kończącym akcje, ani typowym rozgrywającym. Jego największym atutem jest to, że na boisku zawsze znajduje się tam gdzie trzeba i w odpowiednim czasie ".


Jeszcze przed Euro 2000 zapowiedział, że niezależnie od wyników turnieju, kończy reprezentacyjną karierę. Świetnie układałasę współpraca z Kluivertem. Ich popis w meczu z Jugosławią na długo pozostanie w pamięci. Rijkaard znalazł dla niego idealne ustawienie: cofniętego napastnika. W połączeniu z dwoma ofensywnymi skrzydłowymi dawało to bardzo dobre rezultaty. Niestety, koniec kariery nie wypadł tak jak sobie wymarzył Bergkamp. Na drodze do finału stanęła niemoc strzelecka w meczu półfinałowym z Włochami. Strzelając gola w meczu z Danią stał się jednak najskuteczniejszym reprezentantem Oranje w historii - 37 goli. Rozczarowany porażką nie zmienił zdania, co do zakończenia kariery w reprezentacji. Zrozpaczonym kibicom pozostało więc obserwowanie jego popisów na Highbury.

Obrazek
Obrazek
dudu
Posty: 344
Rejestracja: 27 lut 2006, 20:21
Kontakt:

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: dudu »

[move]4. ROBERTO BAGGIO "DIVIN CODINO"[/move]


Roberto Baggio to jeden z najlepszych napastników lat dziewięćdziesiątych, urodził się 18 lutego 1967 roku w Caldogno we Włoszech. W 1993 roku został uznany za piłkarza roku FIFA i zdobył "Złotą Piłkę" dla najlepszego gracza Europy. Piłkarska karierę rozpoczął we włoskiej Vicenzie w 1981 roku. Zaś już cztery lata później przeniósł się do AC Fiorentiny, gdzie swoje umiejętności rozwijał przez kolejne pięć lat. Gra we Fiorentinie to dla Baggio świetny okres, wiele klubów było zainteresowanych pozyskaniem tego wspaniałego napastnika, lecz ostatecznie za rekordowa jak na tamte czasy cenę, bo aż 19 milionów dolarów trafił do włoskiego potentata - Juventusu Turyn (niestety), w tym samym roku co zostal zawodnikiem „Juve” wystąpił również na Mundialu we Włoszech. Już w 1993 roku sięgnął z "Bianconeri" po Puchar UEFA. Na mistrzostwach świata, które odbyły się w 1994 roku w USA ,Baggio był prawdziwym liderem reprezentacji Włoch, strzelając 5 bramek (jedną z Hiszpanią i po dwie z Nigerią i Bułgarią), był w czubie strzelców tamtego turnieju. Włochy doszły wtedy do finału, lecz na przeszkodzie w wywalczeniu pucharu świata stanęła reprezentacja Brazylii. Po 120 minutach czystej gry utrzymywał się bezbramkowy remis i sędzia zarządził karne. Baggio strzelał decydującą jedenastkę dla "Azzurrich", lecz fatalnie spudłował i mistrzami świata została Brazylia. Ta niewykorzystana „11” trwale zapisała się w historii futbolu.

W 1995 roku Roberto wywalczył z Juventusem scodetto , było to dla niego pierwsze mistrzostwo Włoch w karierze. Po zdobycie tego trofeum Baggio przeniósł się do AC Milan (niestety), gdzie ponowie sięgnął po mistrzostwo swojego kraju. Już w 1997 roku został zawodnikiem Bolonii, gdzie w przeciągu sezonu zdobył 22 gole, efektem bardzo dobrej formy strzeleckiej było powołanie go na mundial we Francji, który odbył się w 1998 roku. Na tej imprezie Roberto strzelił dwa gole, jednego w meczu z Chile, a drugiego w meczu z Austrią. W tych mistrzostwach świata Włosi doszli do ćwierćfinału, gdzie przegrali z późniejszymi mistrzami świata – Francuzami. Po trzecich w swojej karierze Mistrzostwach Świata przeniósł się do Interu Mediolan, :love: w którym grał dwa lata. Kolejny klubem Baggio była Brescia, do której przeszedł w 2000 roku, grał w niej aż 4 lata. W 2004 roku zakończył kariere. W Serie A strzelił 204 gole. W narodowych barwach rozegrał 56 meczów, w których strzelił 27 goli. Ostatni pożegnalny występ w reprezentacji zaliczył 28 kwietnia 2004 w meczu z Hiszpanią.

Obrazek
http://img165.imageshack.us/img165/3044/rb10lt9.jpg
Ostatnio zmieniony 7 lip 2007, 21:09 przez dudu, łącznie zmieniany 1 raz.
IO SONO INTERISTA
"Po podaniu ręki "milaniście", myję ją. Po podaniu ręki "juventino", liczę swoje palce." - Peppino Prisco
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Ljarro »

Ogarnijcie sie z tą wielkością zdjęć...
eKubaL
Posty: 1499
Rejestracja: 10 wrz 2006, 11:52
Kontakt:

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: eKubaL »

Ljarro pisze: Ogarnijcie sie z tą wielkością zdjęć...
Wielcy piłkarze - wielkie zdjęcia. Co poradzić...??
Moja lista TODO:
- Terminarz
- Galeria/Video
- System do multimediów
- wyspać się
Ljarro
Posty: 2506
Rejestracja: 18 sty 2004, 13:12
Lokalizacja: Lublin

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Ljarro »

Wklejać mniejsze ? :P
Mora
Posty: 2592
Rejestracja: 7 gru 2006, 22:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Mora »

5.Roberto Carlos

  Roberto Carlos da Silva urodził się 10 kwietnia 1973 roku w małej miejscowości Garca.Karierę rozpoczął w mało znanym zespole Uniao Sao Joao.Sławę (na razie tylko w Brazylli) przynisoły mu występy w Palmeiras Sao Paulo ,z którym zdobył 2 tytuły mistrza Brazylli w 1993 i 1994 roku.Niestety ,Roberto nie załapał się do kadry Brazylli na finały MŚ w USA ,na których "Canarinhos" zdobyli złoty medal... 
  Sezon 1995-1996 był pierwszym rokiem gry lewonożnego Brazylijczyka w Europie.Carlos trafił do Interu Mediolan ,gdzie jednak nie czuł się zbyt dobrze ,ponieważ często musiał grać na środku pomocy.W 30 spotkaniach w barwach Interu Roberto strzelił 6 goli.Po zakonczeniu sezonu poprosił o rozwiązanie kontraktu.Ostatecznie ,za sumę 5 milionów dolarów trafił do Realu Madryt.W Hiszpanii pokazał pełnię swych umiejętności.W ciągu 11 sezonów spędzonych w Madrycie (żaden obcokrajowiec nie grał w Realu przez tyle lat) Roberto Carlos zdobył 4 tytuły mistrza Hiszpanii (1997,2001,2003,2007) ,trzykrotnie wygrał LM (1998,2000,2002) ,dwukrotnie zdobył Puchar Interkontynentalny (1998,2002) ,trzy razy Superpuchar Hiszpanii  (1997,2001,2003) i Superpuchar Europy w 2002 roku.
  Z reprezentacją Brazylii zdobył tytuł wicemistrza świata z 1998 roku.4 lata później ,w Korei i Japonii "Canarinhos" ,z Carlosem w składzie zdobyli już złoto.W 1997 i 1999 roku triumfował ze swą reprezentacją w Copa America.W czerwcu 2007 roku odszedł z Realu Madryt do tureckiego Fenerbahce Stambuł.Oznacza to jedno:Roberto Carlos powoli odchodzi od wielkiego futbolu...  ;(
  Główną cechą Carlosa są piekielnie mocne strzały z lewej nogi.Technicy wyliczyli ,że piłka po jego strzale może mknąć z prędkością aż 178 km\h.W czerwcu 1997 roku Roberto Carlos ,w meczu Francja - Brazylia wykonywał rzut wolny z 30 metrów.Uderzył piłkę bardzo mocno ,ale zarazem bardzo dobrze pod względem technicznym.Podkręcił futbolówkę tak ,że ta wbrew prawom fizyki zatoczyła kilkumetrowy łuk i wpadła do bramki tuż przy słupku ,obok zszokowanego Fabiena Bartheza.Tak padł najładniejszy gol 1997 roku.Ronaldinho jest najlepszym brazylijskim "magikiem piłki"  :?: Śmiechu warte...
  Ciekawostki:
-100 metrów przebiega w czasie 10,9 sek.
-W 1991 roku mógł odejść do Bayeru Leverkusen za śmieszną sumę 500 000 marek (ok. miliona złotych).Bayer jednak nie zgodził się na transfer...
-Roberto ze swoich pieniędzy sponsoruje fundacje na rzecz bezdomnych dzieci.
  Dwa słowa na koniec:
Z lewych obrońców osobiście wyżej cenię tylko Giacinto Facchettiego ,legendę Interu.
Do dziś nie mogę wybaczyć Massimo Morattiemu ,że pozbył się Roberto Carlosa... 



Obrazek
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f53 ... 1.html[img]
Nienawiścią bije każdy mur, każdy kąt,
za daleko stąd
do gór złotych,
tu najłatwiej nocą poczuć ból i kłopoty,
Co za ludzie mordują się dla paru złotych?!
Krew solą tej ziemi,
w smutku pogrążeni tracą Bliskich, by za późno Ich docenić...
EL_CHINO
Posty: 930
Rejestracja: 19 kwie 2005, 22:21
Lokalizacja: nie jestem z Warszawy ;)

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: EL_CHINO »

Mehmet Scholl
Niemiecki piłkarz (pomocnik), karierę zaczął w Karlsruher w 89' roku do 92', a później nie przerwanie w Bayernie Monachium ( w tym sezonie zakończył karierę) gdzie osiągnął wiele sukcesów, zdobywając m.in. 8 Mistrzów Niemiec, Puchary Niemiec, Puchar UEFA i Puchar CL (mogły byc 2, ale nieszczesliwie Bayern przegrał finał LM z ManU w 1999r w ostatnich 3 minutach). Grał również w reprezentacji Niemiec, gdzie strzelił 11 bramek i wywalczył Mistrzostwo Europy ze swoją reprezentacją w 1996r. Potrafił swoim dryblingiem ośmieszac wielu zawodników, przez co również był często faulowany i kontuzjowany. Miał bardzo pozytywny wpływ na drużynę, podczas przeciętnej gry potrafił 'poderwac' drużynę do intensywniejszej gry (podobnie jak kapitan Lothar Matthaus), świetne asysty.
Obrazek
Obrazek
Orzeu
Posty: 6532
Rejestracja: 5 cze 2004, 15:17
Lokalizacja: Wolsztyn
Kontakt:

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Orzeu »

nie wklejajcie z jakiś stron tych opisów, lepiej jak napiszecie mniej, ale od siebie - takie moje zdanie :)
Obrazek
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Andy »

Jurgen Klinsmann

Kariere zaczynał w Giengen, by później przenieść się do Stuttgartu.W wieku 17 lat podpisał pierwszy zawodowy kontrakt ze Stuttgart Kickers. W 1987 roku zadebiutował w reprezentacji Niemiec z Brazylią, kilka miesięcy później zdobył brązowy medal ME i IO. W maju 1989 przeszedł za 2 mln dolarów do Interu Mediolan. W klubie z San Siro rozegrał trzy sezony. W 1991 świętował z klubem zdobycie pucharu UEFA.Po rozbracie z Interem grywał jeszcze w takich klubach jak Monaco,Tottenham,Bayern Monachium czy Sampdoria Genua.W 2004 roku objął posade trenera reprezentacji Niemiec, do kadry wprowadził wielu młodych piłkarzy takich jak Phillip Lahm czy Per Martesacker. Z reprezentacją narodową zdobył brązowy medal na MŚ w 2006 roku i po wywalczeniu podał się do dymisji.

ObrazekObrazek
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
EL_CHINO
Posty: 930
Rejestracja: 19 kwie 2005, 22:21
Lokalizacja: nie jestem z Warszawy ;)

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: EL_CHINO »

Orzeu pisze: nie wklejajcie z jakiś stron tych opisów, lepiej jak napiszecie mniej, ale od siebie - takie moje zdanie :)
Święta racja. Jeśli chodzi o moją wypowiedź, to ja akurat całą pracę starałem się napisac sam, tylko niektóre daty pozapominałem(choc ten 99' do konca życia nie zapomne :( ) no i niektóre nazwy, imiona jak się pisze ;)
Smieert
Posty: 40
Rejestracja: 19 lis 2006, 15:25
Lokalizacja: Jasło

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Smieert »

Pisałem w głownym poście żeby pisać swoje ... i nie zapominajcie o numerach !!! Zeby wiedzieć kiedy skończy się 1oo ...

1. Fabien Barthez
2. Kazimierz Deyna
3. Dennis Bergkamp
4. Roberto Baggio
5. Roberto Carlos
6. Mehmet Scholl
7. Jurgen Klinsmann

8. Zinedine Zidane

Już, niestety były piłkarz francuski. Był usposobionym ofensywnie pomocnikiem.  Ikona francuskiej piłki. Nie był nigdy medialny tak jak chociażby C.Ronaldo i za to najbardziej ceniłem 'Zizou'. Reprezentacyjną karierę zaczynał w meczu z Czechami. Real zapłacił za niego niebiańską sumę. Sprowadził go wtedy z Białej Damy za około 70 mln euro. Piłkarską kariere zakończył Mistrzostwami Świata 2oo6 w których to w finale w 107.00 min. meczu (dogrywka przy stanie 1:1) uderzył Marco Materazziego z tzw. 'byka'. Ujrzał wtedy czerwoną kartkę i tak zakończył się dla niego mecz. Francja przegrała wtedy z Włochami po rzutach karnych. Imie Zidana w j. arabskim : زين الدين زيدان

Obrazek
Ostatnio zmieniony 8 lip 2007, 18:31 przez Smieert, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ocheck
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Nowa Ruda

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Ocheck »

9. DIEGO ARMANDO MARADONA

Jeden z największych w historii futbolu, złote dziecko argentyńskiego futbolu. Diego urodził się 30.10.1960 roku w Villa Fiorito. Jego pierwszym klubem byto argentyńskie Argentinos Juniors, w 1981 roku dołączył do Boca Juniors gdzie gral przez 2 sezony. Po czasie gry w Argentynie przenosi sie do Barcelony, gdzie w szybkim czasie pokazuje swój ogromny talent czym zdobywa miłość kibiców.  Niestety jego niesamowity pęd w Barcelonie przerywa brutalna kontuzja w meczu z Athletico Bilbao. W 1984 roku podpisuje kontrakt z Napoli. Wielu twierdziło że ten transfer to sprawa sycylijskiej mafii, która chce zbić majątek na klubie z Napoli. W 1986 roku zdobywa mistrzostwo Swiata na boiskach Meksyku.  W klubie z Napoli gra do 1991 roku zdobywając w tym czasie Scudetto(86/87, 89/90)  oraz Coppa Italia (87) i Puchar Uefa(89).
Na Mundialu zagrał ponownie w 1990 roku we Włoszech - najważniejszy był dla niego półfinał z Włochami na stadionie jego klubu w Napoli. Diego nie wygrał jednak Pucharu Swiata po raz drugi  - w finale jego drużyna uległa Niemcom.
To był koniec wielkiej kariery Boskiego Diego - w 1991 roku w jego organizmie wykryto obecność niedozwolonych środków - Diego został zdyskwalifikowany na 15 miesięcy. Po powrocie grał przez rok w Sevilli po czym wrócił do Newell's Old Boys Buenos Aires. Diego zdarzył jeszcze zagrać na Mundialu w Usa w 1994 roku - nie był to udany turniej ponieważ  został w trakcie trwania turnieju wykluczony z kadry za ponowne stosowanie dopingu. W 1997 roku oficjalnie zakończył karierę.
Boski Diego to symbol futbolu w Argentynie - czczony i wielbiony za swój talent niczym Bóg. W wielu miastach w tym kraju znajduje się kapliczki  z figurkami Boskiego Diego, gdzie zbierają się "wierni" i oddają hołd wielkiej gwieździe.

Obrazek
Kiedy otworzy się drzwi percepcji swiat jawi się nowymi barwami - Tymi drzwiami chcę byc - Jim Morrison
[center]Obrazek

[center]
Jarek_FCI
Posty: 371
Rejestracja: 11 lut 2006, 21:50

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Jarek_FCI »

10. Pele

Uznawany na najlepszego piłkarza wszechczasów. Urodził się w 1940 roku. W wieku 17 lat zdobył mistrzostwo świata z reprezentacją Brazyli. Dzięki temu stał się najmłodszym mistrzem świata. Grał w takich klubach jak AC Bauru, FC Santos i New York Cosmos. Jest na 4 miejscu najskuteczniejszych strzelców MŚ. Zdobył na nich 12 bramek. Z Brazylią zdobył 3 krotnie MŚ. Zagrał w 1363 oficjalnych meczach i zdobył 1281 goli.


Obrazek
Ostatnio zmieniony 8 lip 2007, 21:27 przez Jarek_FCI, łącznie zmieniany 1 raz.
MiRas.
Posty: 3346
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:01
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: MiRas. »

Garincha

Manoel Francisco dos Santos czyli po prostu Garincha. Urodził się 28 października 1933 roku, jeden z najlepszych dryblerów wszech czasów, oraz prawoskrzydłowych w historii, podczas jednego meczu okiwał całą linię obrony rywala, po czym wrócił i powtórzył to dwa razy, by później strzelić bramkę zakładając goalkeeperowi klasyczną siatkę, po meczu tłumaczył się, że zrobił to trzy razy tylko, dlatego, ze wcześniej bramkarz miał zbyt wąsko nogi i nie mógł założyć mu ów siatki. w późniejszej fazie życia wpadł w nałój alkoholowy, co wykończyło go w 1983 roku. Garinach co ciekawe miał jedną nogę krótszą od drugiej to jednak nie przeszkadzało mu w rajdach z piłką i z ośmieszaniem obrońców rywala.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

____________________
Jeśli jesteś kibicem przejścia dla pieszych... tzw. zeber
Jeśli Twój poziom jest pod osią X...
Jeśli na dodatek jesteś sfrustrowanym ich fanem...
Który chce jak zwykle wyładować swą...
Frustrację, która spowodowana jest tym, że...
Z definicji fani turyńskiej babci takie cechy wykazują...
To dla swojego dobra... wyjdź stąd...
Albo ja Ci w tym pomogę.

Amen.
dudu
Posty: 344
Rejestracja: 27 lut 2006, 20:21
Kontakt:

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: dudu »

12. Giacinto Facchetti

Giacinto Facchetti urodził się 18 lipca 1942 w
Treviglio. Od poczatku pilkarskiej kariery związał
się z mediolańskim Interem i tej drużynie pozostał
wierny do ostatnich dni życia.
Facchetti grywał na pozycji lewego orońcy.
Znakomity za równo w defensywie jak i ofensywie.
Na lewej flance był praktycznie nie do
zatrzymania. Szybki, nienaganny technicznie,
dysponował świetnymi krosami.
Wygrał z Interem praktycznie wszystko co
było do wygrania. W piłce reprezentacyjnej
zabrakło mu najważniejszego trofeum: Mistrzostwa
Świata. W 1970 roku było bardzo blisko, ale
ostatecznie Italia uległa Brazylijczykom i musiała
zadowolić się srebrnym medalem.
W ekipie 'Squadra Azzura' Facchetti zadebiutował
27 marca 1963 roku w wygranym 1:0 meczu przeciwko
Turcji. W sumie rozegrał dla Włochów 94 spotkania,
strzelając trzy bramki. :love:


Obrazek
Ostatnio zmieniony 8 lip 2007, 22:46 przez dudu, łącznie zmieniany 1 raz.
IO SONO INTERISTA
"Po podaniu ręki "milaniście", myję ją. Po podaniu ręki "juventino", liczę swoje palce." - Peppino Prisco
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Woo-cash »

13. Gheorge Hagi

Rumuński piłkarz uznawany za najlepszego piłkarza w historii rumuńskiej piłki nożnej. Grał na pozycji pomocnika w taki klubach jak: Steaua Bukareszt, Real Madryt, FC Barcelona, Galatasaray Stambuł. Nazywany również "Maradoną Karpat" Występując w dwóch najsilniejszych hiszpańskich drużynach ani razu nie udało mu sie zdobyć Mistrzostwa Hiszpanii. W reprezentacji Rumunii wystąpił 125 razy zdobywając przy tym 35 goli co jak na razie jest rekordem pod względem ilości zdobytych goli. Karierę piłkarską zakończył w tureckim Galatasaray z którym czterokrotnie zdobywał Mistrzostwo Turcji. Po zakończeniu kariery sportowej od razu wziął się za karierę trenerską. W swojej nowej roli trenował już reprezentację Rumunii oraz Galatasaray Stambuł. Obecnie jest trenerem Steauy Bukareszt.

Obrazek
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
Globus
Posty: 1996
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Globus »

Christo Stoiczkow(ur. 8 lutego 1966 w Płowdiwie) – bułgarski piłkarz i trener piłkarski, jeden z najbardziej cenionych zawodników w historii piłki bułgarskiej. Był piłkarzem m.in. CSKA Sofia, AC Parmy i FC Barcelony, z którą pięciokrotnie wygrywał rozgrywki Primera Division, a także Puchar Mistrzów i Puchar Zdobywców Pucharów. Z reprezentacją Bułgarii, w której barwach rozegrał 83 mecze, zdobył IV miejsce na Mundialu 1994. Na tym turnieju wspólnie z Rosjaninem Olegiem Salenko wygrał koronę króla strzelców.
Od 15 lipca 2004 roku do 10 marca 2007 roku był selekcjonerem rodzimej kadry narodowej. Nie zdołał zakwalifikować się z nią do Mundialu 2006. Podał się do dymisji niedługo po tym jak otrzymał propozycję pracy w Celcie Vigo. Kilka dni wcześniej prowadzona przez niego drużyna zremisowała bezbramkowo z Albanią w eliminacjach do Euro 2008.Uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy bułgarskich. Grał na pozycji napastnika lub lewoskrzydłowego.
Zaczynał karierę w lokalnej Maricy, później przez dwa lata występował w Herbosie Harmanli. W 1984 roku 18-letniego Stoiczkowa dostrzegli działacze CSKA Sofia. W ciągu sześcioletniej przygody z tym klubem zdobył trzy tytuły mistrza Bułgarii, czterokrotnie triumfował w rozgrywkach o Puchar kraju oraz dwa razy – w 1989 i 1990 roku – był królem strzelców ligi.
W 1990 roku był najskuteczniejszym napastnikiem Europy. Dzięki temu, w tym samym roku, za 4,5 miliona dolarów został kupiony przez FC Barcelonę. W klubie z Katalonii stał się jednym z liderów. Drużyna, w której oprócz niego grali m.in. Andoni Zubizarreta, Romario, Ronald Koeman i Michael Laudrup, w pierwszej połowie lat 90. przeżywała swój renesans; Bułgar w jej barwach zdobył pięć tytułów mistrza kraju, Puchar Mistrzów 1992, Puchar Zdobywców Pucharów 1997 i dwa Superpuchary Europy. W ciągu pięciu lat gry w Hiszpanii rozegrał 151 meczów i strzelił 76 goli. W 1994 roku z reprezentacją, prowadzoną przez Dimityra Penewa, grał na Mundialu. Bułgaria niespodziewanie została czwartą drużyną globu, a Stoiczkow z Rosjaninem Olegiem Salenką podzielił się koroną króla strzelców turnieju. Dwa lata później drużyna narodowa występowała na Euro 1996, ale po jednym zwycięstwie, jednym remisie i porażce, zakończyła swój udział na fazie grupowej. Stoiczkow był strzelcem wszystkich trzech goli. Po 1996 roku obniżył formę. Wcześniej miał nieudany sezon w AC Parmie. Mimo iż jeszcze dwa lata grał w Barcelonie to jego pozycja powoli zaczynała słabnąć.
W 1998 roku zaliczył nieudany występ z drużyną narodową na Mundialu 1998. Ostatni mecz w reprezentacji rozegrał w 1999 roku. Po mistrzostwach występował jeszcze w klubach Japonii i Stanów Zjednoczonych.

Sukcesy piłkarskie

    * mistrzostwo Bułgarii 1987, 1989 i 1990 oraz Puchar Bułgarii 1985, 1987, 1988 i 1989 z CSKA Sofia
    * mistrzostwo Hiszpanii 1991, 1992, 1993, 1994 i 1998, Puchar Hiszpanii 1997 i 1998, Puchar Ligi Mistrzów 1992, finał Pucharu Ligi Mistrzów 1994, Puchar Zdobywców Pucharów 1997 oraz Superpuchar Europy 1992 i 1997 z Barceloną
    * Puchar Zdobywców Pucharów Azji 1998 z Al-Nassr Rijad
    * Puchar Stanów Zjednoczonych 2000 z Chicago Fire

    * król strzelców ligi bułgarskiej w sezonach 1988-1989 i 1989-1990
    * laureat Złotego Buta 1990 dla najlepszego strzelca lig europejskich
    * król strzelców (wspólnie z Rosjaninem Olegiem Salenką) Mundialu 1994
    * laureat Złotej Piłki za rok 1994 według France Football

W reprezentacji Bułgarii od 1986 do 1999 roku rozegrał 83 mecze i strzelił 37 bramek – start na Mundialach 1994 (IV miejsce) i 1998 (runda grupowa) oraz na Euro 1996 (runda grupowa).

Obrazek
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
La Pieuvre
Posty: 77
Rejestracja: 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Karlino (zach.-pom)

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: La Pieuvre »

15.Augustine Azuka "Jay-Jay" Okocha

    Nigeryjski piłkarz urodzony w 1973 roku w Enugu,grający na pozycji ofensywnego pomocnika.Znany z niebywałej kontroli nad piłką i kapitalnego strzału z dystansu.
Kariera klubowa:
W wieku 16 lat pojechał na wakacje do Niemiec gdzie został dostrzeżony przez scoutów 4 ligowej Borussi Neunkirchen.Nie zagrzał tam jednak długo miejsca gdyż rok później przeniósł się do 1 ligowego Eintrachtu Frankfurt z którym podpisał profesjonalny kontrakt.
W Eintrachcie spędził 4 lata i w 90 meczach zdobył 16 goli.Kolejnym przystankiem w karierze Augustine`a był Stambuł i klub Fenerbachce w którym spędził 2 lata strzelając w tym czasie aż 30 goli w 63 meczach!.Po Tureckiej przygodzie Nigeryjczyk przeniósł się do Francuskiego PSG w którym zagrał 4 sezony i strzelił 12 goli.Na tym jednak nie poprzestał i postanowił przenieść się na wyspy do Boltonu Wanderers gzie spędził kolejne 4 lata swojej kariery.W Boltonie zagrał 145 meczy i strzelił 18 goli,był ulubieńcem kibiców z „Reebok Stadium”.
Obecnie odpoczywa od światowego footballu w ciepłym Katarze w drużynie Quatar S.C.
Kariera reprezentacyjna:
„Jay-Jay” regularnie występował w kadrze narodowej Nigerii od roku 1993 aż do 2006.Był jednocześnie kapitanem drużyny.Był członkiem drużyny olimpijskiej która zdobyła złoto w 1996 roku w Atlancie.Uczestniczył również z Nigerią w Mistrzostwach świata w 1994,1998 i 2002 roku.W reprezentacji strzelił 15 goli.
Ciekawostki:
-Okocha posiada również tureckie obywatelstwo,jego tureckie nazwisko to Muhammed Yavuz.
-W 2004 wydał DVD na którym pokazuje jak wykonać najtrudniejsze sztuczki z piłką

Obrazek
Kielben
Posty: 770
Rejestracja: 25 sie 2006, 23:55
Lokalizacja: Kowalewo Pomorskie

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Kielben »

16. Dino Zoff

Urodził sie 28 lutego 1942 roku w Mariano del Friuli.
Reprezentant kraju.Uznawany za jednego z najlepszych bramkarzy w historii piłki noznej :D
W swej długiej karierze odniósł wiele sukcesów:
3-krotny uczestnik mistrzostw świata (1974, 1978, 1982);
-rozegrał 112 spotkań w reprezentacji Włoch
Grał m.in. w :
Juventusie w latach 1972-83,gdzie rozegrał 570 spotkań w Serie A.
Zdobył z Juventusem Puchar Uefa w 1977r.
6 razy sięgał po mistrzostwo kraju i 2 razy po Puchar Włoch.
Po skończeniu kariery jako zawodnik został trenerem m.in. Juventusu, Lazio.
Obrazek
Obrazek
Nikt INTERU nie pokona, ani Juve , ani Roma :D
Kielben
Posty: 770
Rejestracja: 25 sie 2006, 23:55
Lokalizacja: Kowalewo Pomorskie

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Kielben »

17. Eusebio

Eusébio da Silva Ferreira. Urodził sie w Lourenço Marques w 1942 roku.
Na boisku pełnił role środkowego napastnika.
Nazywany był "Czarną Perłą" Mozambiku.
Na Mistrzowstwach Świata w 1966 roku zdobył 9 bramek i został królem strzelców, a jego
reprezentacja zajęłą wtedy 3 miejsce.
W plebiscycie France Football w 1965 roku zdobył złotą piłkę.
Do Europy Eusébio przybył w 1961, zasilając szeregi Benfici.

Obrazek
Obrazek
Nikt INTERU nie pokona, ani Juve , ani Roma :D
elvis
Posty: 212
Rejestracja: 2 gru 2006, 12:57
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: elvis »

18.Tony Alexander Adams byly kapitan reprezentacji Anglii i Arsenalu. Prawdziwa legenda angielskiej piłki nie tylko z powodu występów na boisku ale i po za boiskowych wyskoków takich jak bójki czy przyznanie się w 1996 roku do alkoholizmu.
Był najmłodszym w historii kapitanem The Gunners oraz jedynym, który zdobywał tytuły w 3 dekadach.

Przez kibiców zwany Mr. Arsenal z racji tego, że na Highbury spędził całą swoją piłkarską karierę.

Obrazek
Obrazek
Hubi
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:56
Lokalizacja: Józefów

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Hubi »

19. Peter Boleslaw Schmeichel
Jeden z najwybitniejszych bramkarzy w historii, wielokrotny reprezentant Danii (kapitan). W latach 91-99 gral w Manchesterze United, z ktorym zdobyl pieciokrotnie Mistrzostwo Anglii, Superpuchar Europy (91) i Lige Mistrzow (99- po fenomenalnym finale z Bayernem). Z Dania zdobyl Mistrzostwo Europy w 92 r. Wystąpił łącznie w 129 meczach reprezentacji, strzelając 1 bramkę – z rzutu karnego w meczu towarzyskim z Belgią 3 czerwca 2000 roku (2:2). W 30 spotkaniach był kapitanem drużyny. Kariere w kadrze zakonczyl w 2001 r., klubowa w 2003. Zostal uznany za najlepszego bramkarza MU, a nieoficjalnie za najlepszego pilkarza swiata.
Jego ojciec jest Polakiem.
   
Ciekawostki z Wikipedi:
* Podczas Mundialu 98 kopnął piłkę na rekordową wysokość ponad 90 metrów.
* Syn Petera, Kasper Schmeichel, także zdecydował się na karierę bramkarza w lidze angielskiej (Manchester City), od sierpnia 2003 roku reprezentuje Danię w kadrze młodzieżowej.

ObrazekObrazek
PAZZA INTER AMALA!

Obrazek
Obrazek6480695Obrazek
Obrazekadastat@op.pl
Globus
Posty: 1996
Rejestracja: 14 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Polska

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Globus »

20. Ronaldo Luís Nazário de Lima (ur. 22 września 1976 w Rio de Janeiro) – piłkarz brazylijski. Jego największym sukcesem piłkarskim jest złoto na MŚ 2002 i tytuł króla strzelców na tym turnieju. Występował m.in. w PSV Eindhoven, Barcelonie, Interze Mediolan, Realu Madryt, obecnie piłkarz AC Milan.

Urodził się w Bento Ribeiro (dzielnica Rio de Janeiro) w niezamożnej rodzinie. Jego kariera rozpoczęła się w 1992, kiedy podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem Cruzeiro Belo Horizonte. W reprezentacji Brazylii wystąpił po raz pierwszy w wieku 17 lat. Dzięki świetnej grze znalazł się w kadrze Brazylii na MŚ w USA w 1994 roku. Został mistrzem świata spędzając wszystkie siedem meczów na ławce rezerwowych. Dwa sezony spędził w holenderskim PSV Eindhoven, gdzie został królem strzelców ligi, zdobył wicemistrzostwo kraju oraz Puchar Holandii.

Wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Atlancie, gdzie zdobył brązowy medal. Przeniósł się wtedy do Barcelony. Wywalczył tam wicemistrzostwo i Puchar Hiszpanii oraz Puchar Zdobywców Pucharów, został też królem strzelców ligi hiszpańskiej. Wystąpił z drużyną Brazylii w Pucharze Konfederacji w 1997, gdzie strzelił 4 gole. Podczas Copa America w 1999 zdobył 5 goli, zdobywając wraz z kolegą z reprezentacji Rivaldo koronę króla strzelców i przyczyniając się do zdobycia mistrzostwa Ameryki Południowej przez Brazylię, prowadzoną wówczas przez Wanderleya Luxemburgo.

W FC Barcelona grał przez rok, lecz zdobył olbrzymią popularność. Następnie trafił do Interu Mediolan. Brazylijczyk został wicekrólem strzelców Serie A, zdobył tytuł wicemistrza Włoch oraz Puchar UEFA.

Na MŚ we Francji zdobył srebro, do dziś pozostaje zagadką co się stało w przegranym 3:0 z Francją finale, kiedy to Ronaldo przeżywał wielki kryzys formy. W latach 1998-2002 Brazylijczyk leczył głównie kontuzje i nie miał tak wielu okazji do występów jak poprzednio. W kwietniu 2002 roku Ronaldo powrócił do składu Interu. Do wielkiej formy wrócił przed MŚ w Korei i Japonii, gdzie zdobył tytuł króla strzelców (zdobył 8 bramek, z czego 2 w finale), przyczyniając się do zdobycia mistrzostwa przez Brazylię.

Sezon 2002/2003 spędził w Realu Madryt. Zdobył w lidze hiszpańskiej 23 gole, a w Lidze Mistrzów 6 goli. Zdobył pierwszy w karierze tytuł mistrza kraju z tą drużyną.

Na MŚ w Niemczech w meczu z Japonią strzelił 2 bramki i został bohaterem spotkania. W meczu 1/8 finału z Ghaną strzelił gola w 5. minucie i dzięki temu stał się najskuteczniejszym strzelcem w dziejach MŚ. Za nim są na drugim miejscu Gerd Müller, a na trzecim Just Fontaine. Ronaldo to piłkarz stawiany na równi z Pelé, Diego Maradoną, Johanem Cruyffem czy Zinedine'm Zidane'm. Jednymi z jego minusów są widoczna nadwaga oraz częste urazy i kontuzje, które nieraz wstrzymywały znakomitą karierę, a wg niektórych kibiców również zniwelowały jego niebiański talent. Inni mimo wszystko ciągle uważają Ronaldo za boga futbolu. Nikt jednak nie ma wątpliwości, że jest on żywą legendą piłki nożnej.

W styczniu 2007 roku przeszedł do AC Milan za 7,5 mln Euro, w którym zadebiutował 11 lutego 2007r. w meczu przeciwko Livorno. Nowy kontrakt wiąże Brazylijczyka z Milanem do 30 czerwca 2008 roku.

Ronaldo zdobył 104 gole grając dla Realu Madryt. Był jednym z najlepszych napastników w historii tego klubu.

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 lip 2007, 09:19 przez Globus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jesteśmy Interem i nie możemy o tym zapominać" - Marco Materazzi


Obrazek
Woo-cash
Posty: 1806
Rejestracja: 1 gru 2005, 18:39
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Woo-cash »

21. Sócrates Brasileiro Sampaio de Souza Vieira de Oliveira czyli Sócrates urodzony 19.02.1954r. Brazylijski piłkarz jeden z najwybitniejszych brazylijskich piłkarzy w historii. Jego umiejętności w zakresie czytania gry oraz prowadzenia piłki były oceniane jako klasa światowa. Znakiem firmowym Sócratesa były zagrania piętką. Sócrates to jeden z niewielu znanych piłkarzy posiadających wyższe wykształcenie. Jest on doktorem nauk medycznych, intelektualistą, ale również nałogowym palaczem i człowiekiem nie stroniącym od alkoholu.

Jako jeden z najlepszych pomocników w historii futbolu Sócrates grał w reprezentacji Brazylii i był jej kapitanem podczas Mistrzostw Świata 1982 i 1986. Sócrates rozpoczynał swoją profesjonalną karierę w 1974 roku w klubie Botafogo Ribeirão Preto w stanie São Paulo, skąd w 1978 roku przeszedł do Corinthians São Paulo. Występował również we włoskiej Fiorentinie oraz brazylijskich Flamengo Rio de Janeiro i Santos FC, zmierzając do końca swojej kariery. W 2004 roku, po ponad 10 latach piłkarskiej emerytury Sócrates zgodził się na miesięczny kontrakt na posadzie grającego trenera amatorskiego klubu Garforth Town z Anglii. Został również wybrany przez FIFA na jednego ze stu najlepszych piłkarzy XX wieku. Ulubieniec Pele.


Obrazek
"Człowiek jest wszechświatem samym  w sobie" - Bob Marley
La Pieuvre
Posty: 77
Rejestracja: 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Karlino (zach.-pom)

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: La Pieuvre »

22.Carlos Alberto Valderrama Palacio

Piłkarz kolumbijski urodzony w 1961 roku w Santa Marta.Znany ze swojej kreatywności i niezwykle celnych podań które otwierały napastnikom drogę do bramki.Okrzyknięty najlepszym piłkarzem wszech czasów w Kolumbii.Grał na pozycji środkowego pomocnika.
Valderrama uczestniczył i był kapitanem reprezentacji Kolumbii na MŚ w 1990,94 i 98 roku.Łącznie w reprezentacji zagrał 111 meczy i strzelił 12 goli.
W swojej karierze zwiedził wiele klubów,jednak w Europie grał tylko 3 lata w drużynach Montpellier HSC i Real Valladolid..
Pozostałe kluby Carlosa to:Union Magdalena,Millonarios,Deportivo Cali,Atletico Junior,Tampa Bay Mutiny,Miami Fusion i Colorado Rapids.
W Amerykańskim MLS został uznany za najlepszego asystującego wszech czasów(114 asyst!!!) i wybrany do XI wszech czasów.
Valderrama został ochrzczony ksywą „EL Pibe”(dzieciak)ze względu na swoją bujną i niepowtarzalną fryzurę.
W jego rodzinnym mieście Santa Marta zbudowano statuę na jego cześć wysoką na 22 stopy.
Obrazek
Bodzek
Posty: 576
Rejestracja: 10 lip 2007, 19:03

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Bodzek »

23. Shunsuke Nakamura

Urodzony w 1978 roku. Japoński ofensywny pomocnik. Debiut w rodzimej lidze zaliczył w wieku 19 lat. Grał wtedy w Yokochamie. W 2001 roku został wybrany najlepszym piłkarzem J.league. Obecnie gracz Celtiku Glasgow. Słynie z dokładnych podań i świetnie wykonywanych rzutów wolnych. W tym sezonie wybrano go najlepszym zawodnikiem ligi szkockiej. Obecnie jest jednym z najbardziej wartościowych piłkarzy na świecie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 lip 2007, 05:07 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

"...Ja nie kradnę Scudetto i także w Serie B nigdy nie byłem..."
Hubi
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:56
Lokalizacja: Józefów

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: Hubi »

24
Ronaldinho Gaucho
Obrazek

Mega gwiazda Barcelony,kapitalna technika wiele pięknych bramek,cudownych,nietuzinkowych zagrań,sporwadzony z PSG brazylijczyk odrazu porwał swoją grą cały świat i doprowadził Barcę do odzyskania prymatu w Hiszpanii ( 2 tytuły mistrzowskie) oraz do drugiego sukcesu w Lidze Mistrzów. Ostatni sezon był trochę gorszy w wykonaniu Roniego,ale od nowego wszystko zapewne wróci do  starego ładu i dalej bedzie zachwycać nas swoją finezyjną grą
Ostatnio zmieniony 15 lip 2007, 05:08 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
PAZZA INTER AMALA!

Obrazek
Obrazek6480695Obrazek
Obrazekadastat@op.pl
RQ77
Posty: 22
Rejestracja: 26 cze 2007, 11:12

Odp: [zabawa] 100 najlepszych ...

Post autor: RQ77 »

25 Andrew Alexander Cole

Cole swoja kariere rozpoczal  1989 roku w arsenalu lecz nie pozostal tam zbyt dlugo. Najpierw zostal wypozyczony do Fulham  pozniej zostal sprzedany do Bristol City za okolo 500 tys. funtow. Jego wspanialy talent zostal dostrzezony przez Kevina Keegana. W roku 1993 zostal kupiony przez Newcastle United. W pierwszym sezonie udalo im sie awansowac do Premiership. W nastepnym sezonie otrzymal nagrode Zlotego Buta. W 1995 roku Sir Alex Ferguson zdecydowal sie na transfer Cola do Manchesteru United za 7 milionow funtow. W swoim pierwszym sezonie strzelil 12 goli w 17 spotkaniach.W 1998 roku przybyl Colowi partner w ataku Dwight Yorke. W grudniu 2001 roku Cole zostal sprzedany do Blackburn Rovers za 7,5 milionow funtow. W druzynie Blackburn w trzech sezonach zdobyl 27 goli w 83 meczach. W 2004 roku Cole powrocil do Fulhamu. W 31 meczach zdobyl 12 bramek. Teraz Cole gra w Portsmouth.
ODPOWIEDZ