Premiership

PrimeraDivision, Premiership, Bundesliga, czyli dyskusje o europejskich ligach, grających w nich zespołach i zawodnikach.
mati
Posty: 403
Rejestracja: 9 kwie 2004, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Premiership

Post autor: mati »

Heh, ja sie musze do czegoś przyznać :wink: moja nienawiść do MU zmieniła sie w sympatię, ale nie bez powodu, dalej ściskam kciuki i obgryzam paznokcie na meczach Arsenalu, ale niestety obecny skład Kanonierów nie ma szans na mistrzostwo ;( skończyły sie czasy kiedy w Anglii można było wygrać dzięki pięknej grze, miłości do klubu i ambicjii... to juz historia, teraz liczą sie tylko pieniądze i dopóki Arsenal nie przeniesie się na nowy stadion a za sterami nie zasiądzie G. Fiszman (sprzedawca diamentów, czy czegoś tam, podobno kasa romka to dla niego pikus :wink: , problem w tym, że ten pan jak narazie niezbyt chętnie wydaje tyle pieniędzy co romek :| ) to Arsenalowi będzie naprawdę trudno, bardzo trudno. Zawsze jednak pozostaje satysfacja, że przynajmniej gra się najładniejszą piłkę w Anglii a na Highbury zasiadają zawsze "bardzo znani i bardzo lubiani" no i dzieli się i rządzi w Londynie :wink: Co do mojej sympatii do MU, to kibicuje im tylko dlatego iz wolę by to oni sięgnęli po tytuł niż Czelsi... poza tym kumpel kibicuje MU a nasza paczka wiecznie nabija sie z fanów Romka, no i ich jakże udanego zlotu :lol: niby mają teraz mnóstwo kibiców a na zlocie 4 fanów :lol: to świadczy o tym, że 9/10 kibiców to smarkacze poniżej 10 roku zycia 8) zresztą chodze jeszcze do gimnazjum a obok jest szkoła podstawowa, więc wiem coś o tym - bo widzę na codzień
Anonymous

Premiership

Post autor: Anonymous »

mati pisze:skończyły sie czasy kiedy w Anglii można było wygrać dzięki pięknej grze, miłości do klubu i ambicjii... to juz historia, teraz liczą sie tylko pieniądze
taaaaaaaaaa... jakby Arsenal i MU zbudowaly swoje sklady za darmo... (chocby Henry, Reyes, Rooney, Ferdinand ile kosztowali). W pilce od wielu wielu lat bez pieniedzy nie osiagnie sie sukcesow...
mati pisze:poza tym kumpel kibicuje MU a nasza paczka wiecznie nabija sie z fanów Romka
A z Ciebie ktos sie smial jak w wieku 10 lat kibicowales swojej druzynie a ona wygrywala? Jak nie to nie smiej sie z innych teraz, sam najstarszy zreszta tez nie jestes... Pozatym napewno choc jeden na 10 mlodcianych fanow zostana "przy Chelsea" na długo.... No i przedewszystkim kibice Chelsea to nie zawsze 10-14 latki... jest wielu starszych bedacych ze swoim klubem od wielu lat...
mati
Posty: 403
Rejestracja: 9 kwie 2004, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Premiership

Post autor: mati »

( :lol: ) no dobra sorki :wink:

polciz sobie forse wydaną na transfery przez MU, Chelsea i Arsenal w ciagu ostatnich 2 sezonów, wiesz, ze zrobiłbym to dla Ciebie 'na złość' ale nie mam czasu :| Arsenal w ostatnich dwóch sezonach kupił za dużą kase tylko Reyesa i Hleba, a ile kupiłą Chelsea i MU? pomyśl trochu sam, bo widać, że twoja opinia oparta jest na komentarzach panów z C+ :wink:
Aha i ja nie mówiłem że MU zbudowało swój skład za darmo, to po pierwsze :wink:
po drugie, Henry kosztował 18 mln Euro co na tamte czasy było kwotą śmieszną i płaciło sie więcej za o wiele gorszych zawodników, moge Ci przytoczyć listę największych transferów Arsenalu, tak z pamięci, ale mniej więcej sie zgadza: Reyes (30 mln Euro), Wiltord (20 mln. E), van Bronckchorst (18 mln Euro), Henry (18 mln Euro) i jak tu można konkurować z Czelsi ?
jest wielu starszych bedacych ze swoim klubem od wielu lat...
taa jasne, widać to zwłaszcza po ilosci osób na zlotach i forumowiczach Czelsi :wink: a fani będą dotąd dokąd będzie Romek, jak mu sie znudzi, to i fanom sie znudzi :P

edit:

pamieam jak przed erą romka była jedna polska strona na której było 3-4 osoby, to są Ci prawdziwi fani, tego im nie można odmówić, ale cała reszta to tylko imitacja :|
Anonymous

Premiership

Post autor: Anonymous »

mati pisze:Arsenal w ostatnich dwóch sezonach kupił za dużą kase tylko Reyesa i Hleba, a ile kupiłą Chelsea i MU?
Najwiekszy powod dlaczego Arsenal tak malo kupowal w sotatnich latach napsialem w poscie podajrze na drugiej stroeni w tym temacie....
mati pisze:pomyśl trochu sam, bo widać, że twoja opinia oparta jest na komentarzach panów z C+
Moja opinia jest moja opinia i nigdy nei sugeruje sie wypowiedziami innych... pozatym nie mam C+ bo mnie nie stac, wiec jak moge sie sugerowac opinaimi komentatorow z tej stacji?
mati pisze:Aha i ja nie mówiłem że MU zbudowało swój skład za darmo, to po pierwsze :wink:
po drugie, Henry kosztował 18 mln Euro co na tamte czasy było kwotą śmieszną i płaciło sie więcej za o wiele gorszych zawodników, moge Ci przytoczyć listę największych transferów Arsenalu, tak z pamięci, ale mniej więcej sie zgadza: Reyes (30 mln Euro), Wiltord (20 mln. E), van Bronckchorst (18 mln Euro), Henry (18 mln Euro) i jak tu można konkurować z Czelsi ?
Nie bede pisal tego samego poraz drugi... poszukaj mojego posta (takiego dlugiego) na bodajze drugiej stroeni w tym temacie... masz tam moja zdanie na temat Chelsea i transferow dokladnie opisane...
mati pisze:taa jasne, widać to zwłaszcza po ilosci osób na zlotach i forumowiczach Czelsi :wink: a fani będą dotąd dokąd będzie Romek, jak mu sie znudzi, to i fanom sie znudzi :P
Moge tu napisac ze masz takei zdanie bo kazdy tak mowi, taki poglad na fanow stal sie jakby MODĄ... A to ze byly 4 osoby na zlocie? Fakt malo... fakt moze i jest to spowodowane ze wielu kibicow Chelsea to małolaty.... ale przeciez niekazdego stac na wyjazd na zlot gdzie koszty byly w granicach 100-120 zloty... (np. to jest moje kieszonkowe z 3-4 miechow...). Pozatym kibice Chelsea nie kibicuja jej dlatego z eprzyszedl Roman Abramovich tylko dlatego ze Chelsea zaczela wygrywac... 99% fanow zaganicznych klubow kibicuje im od momentu gdy dany klub cos wygral.... nikt nie zaczal kibicowac jakiemus klubowi (oczywisice sa POJEDYNCZE wyjatki) bo temu udalo sie utrzymac w lidze... komu kibicujesz z zagranicznych klubow to twoja wola, taki klub tak jakby sobie wybierasz... to zupeleni inna sprawa jak oddanie do klubu z wlasnego miasta (bo miasta w ktorym mieszkasz zazwyczaj nie wybierasz... porpostu si etam urodziles....). Pozatym jak powyzej napisalem 99% kibicow kibicuje jakiemus klubowi bo kiedys cos wygral... nawet spora czesc kibicow Interu kibicuje mu od 98 roku gdy ten wygral PUEFA... i tylko chwala im za to ze nadal sa z klubem choc ten nie gral w poprzednihc latach najlepiej. Ale skad wiesz czy tak nei bedzie z fanami Chelsea? Napewno spora czesc zostanei z klubem nawet gdy ten kiedys przestanie wygrywac... i nie zarzucaj nikomu ze jest malolatem kibicujacym Chelsea... kilku forumowiczow pisalo ze kibicuje Interowi od 98roku... a maja teraz po okolo 18-20 lat..... pytanie - ile lat mieli w 1998 roku? około 12-14.... a jednak pomimo wieku jaki wtedy mieli i pomimo wielu lat od tatmego roku nadal sa z klubem...
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Premiership

Post autor: RoB »

mati pisze: poza tym kumpel kibicuje MU a nasza paczka wiecznie nabija sie z fanów Romka, no i ich jakże udanego zlotu :lol: niby mają teraz mnóstwo kibiców a na zlocie 4 fanów
A ile osób było na zlocie Interu ? :| (lepszy rydz niż nic)
mati pisze: to świadczy o tym, że 9/10 kibiców to smarkacze poniżej 10 roku zycia 8) zresztą chodze jeszcze do gimnazjum a obok jest szkoła podstawowa, więc wiem coś o tym - bo widzę na codzień
W tej chwili z Chelsea jest podobna sytuacja jaka była kilka lat temu Real tzn. młodzi ludzie w wieku ok. 10 lat wybierają sobie ulubioną zagraniczną drużynę. Wiadomo, że chcą żeby ich ulubiona drużyna rokowała jakieś sukcesy w przyszłości a nie tułała się w środku ligowej tabeli. Tak więc dzięki kasie Romka drużyna ta będzie odnosiła sukcesy ( i prawdopodobnie dalej je będzie odnosiła) więc młodzi ludzie będą mieli radochę. Raczej tych, którzy zaczęli kibicować Chelsea po przyjściu Romka nie można nazwać prawdziwymi kibicami. Dopiero jak Chelsea będzie miała słabszy sezon (lub kilka) a oni zostaną to wtedy tak …. :|
mati
Posty: 403
Rejestracja: 9 kwie 2004, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Premiership

Post autor: mati »

racja Rob :| ostatnio chyba sporo kibiców sie wyruszyło realowi :P ok, wszystko co miałem do powiedzenia w tym temacie juz powiedziałem, zdania swojego i tak nie zmienie, dzięki za dyskusje :wink:
Anonymous

Premiership

Post autor: Anonymous »

mati pisze:racja Rob :| ostatnio chyba sporo kibiców sie wyruszyło realowi :P ok, wszystko co miałem do powiedzenia w tym temacie juz powiedziałem, zdania swojego i tak nie zmienie, dzięki za dyskusje :wink:
I nie skomentowales moich argumentow (takze z posta wczesniejszego z "drugiej strony"), czyzbys nie mial kontr argumentow? :P
mati
Posty: 403
Rejestracja: 9 kwie 2004, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Premiership

Post autor: mati »

juz komentuje, potem wyjdzie jeszcze na to, ze jestem cienias czy coś, ale nie widze w tym sensu, bo nie chce się kłócić, a swojego zdania ani Twojego i tak nie zmienie:
Ale popatrz na ich transfery z czasow przed budawa nowego stadionu, Silva (8mln Ł), Cygan (3,2mln Ł), Edu (9mln Ł), Jeffers (14mln Ł), van Bronchorst (14mln Ł), Wright (7,5mln Ł), Inamoto (5,5mln Ł), Cambell (udalo im sie go pozyskac na zasadzie wolnego transferu, tak rowniez musieli by wylozyc na niego z 10mln Ł), Lauren (11,2mln Ł), Pires (8,8mln Ł), Wiltord (19mln Ł), Kanu (7,25mln Ł), Silvinho (6,5mln Ł), Suker (5,8mln Ł), Henry (17mln Ł) - sa to transfery z trech lat 1999-2002
pomiedzy okresami 1999-2002 a 2003-2005 jest gigantyczna różnica na rynku transferowym polegająca na tym, że kluby zaciskają pasa, teraz za zawodników nie płaci się dużo, gdyby w/w zawodników Aresene Wenger sprowadził do Arsenalu teraz (jest to sytaucja hipotetyczna, zakładamy, że Ci zawodnicy mają wciąż tyle lat, umiejętności i doświadczenia ile mieli gdy byli sprowadzani do Arsenalu) to napewno Arsenal zapłaciłby 2 może 3 razy mniej, przy czym gdyby Czelsi sprowadzała teraz tych zawodników których sprowadziła w ostatnich dwóch latach zapłaciłaby tyle samo :wink: wniosek nasuwa się sam...
Stadion to zupełnie inny temat, jest on budowany w niewielkiej części z finansów klubowych, ogólem powinien kosztować 500 milionów funtów i przez wiele lat będzie najnowocześniejszym stadionem świata (przynajmniejw tym nam Romek nie dorówna :P ) skąd taki klub jak Arsenal ma wziąć tyle pieniędzy? Po drugie wenger niejednokrotnie mówił iż budowa stadionu nie ma żadnego wpływu na środki jakie ma do dyspozycji na rynku transferowym., to sam wenger się ogranciza bo nie chce zostać drugim Leeds lub Czelsi po odejściu Romka
Arsenal nie miał tak łatwo jak przychodził Wenger nie zrobił z Kanonierów od razu drużyny z pierwszej półki . Koleś ma łeb do wyszukiwania perełek
i właśnie na tym polega piękno piłki nożnej, Arsene zrobił z Arsenalu który był w momencie jego przyjścia w randze klubów takich jak dziś Aston Villa , parokrotnego mistrza anglii i zespół grajacy najprzyjemniejszą dla oka piłkę od naprawdę wielu lat, to nie chelsea zazdroszczaa inni fani, to Arsenalowi niejednokrotnie zazdrości się tego, że ze zwykłych przeciętniaków powstali niezapomniani gracze, raporty są dla nas doskonałe, wynika z nich, że to Arsenal pozyskują wciąż największą liczbe młodych fanów, mimo iż nie wygrali ligi mistrzów czy mistrzostwa anglii w tamtym sezonie, kibiców czarują świetną grą. Miło jest tez popatrzeć jak z mało znanego zawodnika wyrasta wielka gwiazda - podpora swojej reprezentacji czy klubu, niestety Arsenal wciąż nie ma tak wielkiej rangi ani tak dużych pieniędzy by zatrzymywać u siebie gwiazdy które sam wychował, ale to już niedługo się zmieni
no wlasnie, ktorzy byli sprowadzeni za duza kase kilka sezonow temu, przyklady powyzej.
sprawdź sobie za ile przyszli na Highbury:
- Vieira
- Fabregas
- Senderos
- Silva
- Campbell
- Ashley Cole
- Lauren
- van Persie

a potem odpowiedz sobie na pytanie ile są warci w tej chwili...
No fakt, kupil kilku zawodnikow tanio ktoryz sie wybili, ale wiekszosc kupil po minimum kilka mln Ł, a jezeli dla Ciebie perelka jest ktos kupiony za kilka milionow funtow
sprawdź sumy za jakie sprowadził:
- Senderosa
- Fabregasa
- Ashleya Cola
- Flaminiego

poza tym co z tego, że kupił paru zawodników jak v. Persie czy Vieira za pare milionów funtów, czepiasz sie paru milionów wydanych przez obcy klub, a jak Chelsea wydaje 20 mln Funtów za Wrighta-Phillipsa wartego 10 mln to nic nie mówisz... tak jak mówiłem, taki był rynek, gdyby ceny były takie jak dzisiaj Vieira przyszedłby z Milanu za 100tysięcy Funtów, podobnie v. Persie i inni gracze kupieni za te pare milionów, wiem, że i tak Cię nie przekonam, ale przedstawiam swój punkt widzenia, mam nadzieje, że komuś on pomoże zanim zacznie sie ślepo zapatrywać w Chelsea (nie mam na mysli Ciebie, bo ty sie chyba w nich nie zapatrujesz miłością bezgraniczną)
Aha i jeszcze jedno z tego wszystkiego śmieszy mnie jedno, wołają na Mourincho najlepszy trener świata, jak dla mnie to on jest zupełnie przeciętny bo który trener nie zdobyłby mistrzostwa Anglii mając w kieszeni 200 mln Funtów na transfery... :| A prawde mówiąc dzisiaj kiedy rynek transferowy przeżywa prawdziwy kryzys, Chelsea dzięki tym pieniądzom powinna zdobyć wszystko co jest do zdobycia mozliwe, i według mnie właśnie dlatego są słabi, że z tych wszystkich trofeów zdobyli tylko Mistrzostwo i Carling Cup :|
Niech was też nie zwiedzie deklarowana miłość Abramowicza do Chelsea, bo to jeden wielki pic, ten człowiek poprostu nie chciał skończyć jak Chodorhovsky (wiem, że źle napisałem, ale wiadomo o kogo chodzi) bo kto wiedział wcześniej o Romku? wszyscy dowiedzieli sie wtedy jak kupił Czelsi, stal się sławny i teraz nie będzie już tak łatwo dobrać mu sie do skóry, bo Putin ma swiadomość (chociarz Romek to i tak dobry przyjaciel Putina, co już o nim (o romku) nie za dobrze świadczy, ale z 'przyjaciółmi' różnie bywa, dziś są jutro ich nie ma), że cały sportowy (i nie tylko) świat wie kto to Romek, i bacznie obserwuje jego ruchy...

edytowane: 1 raz (po co?) dopisać i poprawic to i owo...
klusek
Posty: 554
Rejestracja: 10 kwie 2005, 00:54

Premiership

Post autor: klusek »

mati pisze:Aha i jeszcze jedno z tego wszystkiego śmieszy mnie jedno, wołają na Mourincho najlepszy trener świata, jak dla mnie to on jest zupełnie przeciętny bo który trener nie zdobyłby mistrzostwa Anglii mając w kieszeni 200 mln Funtów na transfery...
dokladnie. nawet nie pisze o tym w przekroju calego sezonu, tylko patrzac na jego bledy w meczu z Liverpoolem. zreszta podczas tego meczu wyszly tez na jaw jego kiepskie posuniecia transferowe. moze to i dobry trener, ale dopoki nie 'okielzna' takiej druzyny jak Chelsea, dopoty nie bedzie o nim mozna bylo mowic 'najlepszy'.

natomiast nie zgodze sie z Toba w kwestii wysmiewania sie z fanow Chelsea. my nie mamy prawa do ich krytyki, bo my sami nie kibicujemy zadnemu Ascoli czy Treviso, tylko klubowi, ktory w swojej historii wydawal spore pieniadze na transfery i ktory jest generalnie kojarzony z duza forsa.
mati pisze:Niech was też nie zwiedzie deklarowana miłość Abramowicza do Chelsea, bo to jeden wielki pic, ten człowiek poprostu nie chciał skończyć jak Chodorhovsky (wiem, że źle napisałem, ale wiadomo o kogo chodzi) bo kto wiedział wcześniej o Romku? wszyscy dowiedzieli sie wtedy jak kupił Czelsi, stal się sławny i teraz nie będzie już tak łatwo dobrać mu sie do skóry, bo Putin ma swiadomość, że cały sportowy (i nie tylko) wie kto to Romek, i bacznie go śledzi.
1. Chodorkowski. tak samo jak Szewczenko zamiast Shevchenko :wink:
2. slawa nie ma tu nic do rzeczy. Chodorkowski poszedl siedziec, bo zaczal sie mieszac do polityki. gdyby Romek tez zaczal byc nieposluszny wobec Kremla, to tez by sie cos na niego znalazlo.
mati
Posty: 403
Rejestracja: 9 kwie 2004, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Premiership

Post autor: mati »

1. Chodorkowski. tak samo jak Szewczenko zamiast Shevchenko Wink
2. slawa nie ma tu nic do rzeczy. Chodorkowski poszedl siedziec, bo zaczal sie mieszac do polityki. gdyby Romek tez zaczal byc nieposluszny wobec Kremla, to tez by sie cos na niego znalazlo.
ad1: dzięki teraz będę wiedział
ad2: tutaj się nie zgodzę, ale może akurat ten temat zostawmy bo to 100% OT
Anonymous

Premiership

Post autor: Anonymous »

mati pisze:juz komentuje, potem wyjdzie jeszcze na to, ze jestem cienias czy coś, ale nie widze w tym sensu, bo nie chce się kłócić, a swojego zdania ani Twojego i tak nie zmienie:
Tez nie chce sie z toba klocic... I nawte jakbys nie odpisal nie mowilbym ze jestes cienias itp...
mati pisze:pomiedzy okresami 1999-2002 a 2003-2005 jest gigantyczna różnica na rynku transferowym polegająca na tym, że kluby zaciskają pasa, teraz za zawodników nie płaci się dużo
heh zaden klub majacy kase nie zaciska pasa... malo bylo gigantycznych trasferow w ostatnich latach?
mati pisze:i właśnie na tym polega piękno piłki nożnej, Arsene zrobił z Arsenalu który był w momencie jego przyjścia w randze klubów takich jak dziś Aston Villa , parokrotnego mistrza anglii i zespół grajacy najprzyjemniejszą dla oka piłkę od naprawdę wielu lat, to nie chelsea zazdroszczaa inni fani, to Arsenalowi niejednokrotnie zazdrości się tego, że ze zwykłych przeciętniaków powstali niezapomniani gracze, raporty są dla nas doskonałe, wynika z nich, że to Arsenal pozyskują wciąż największą liczbe młodych fanów, mimo iż nie wygrali ligi mistrzów czy mistrzostwa anglii w tamtym sezonie, kibiców czarują świetną grą. Miło jest tez popatrzeć jak z mało znanego zawodnika wyrasta wielka gwiazda - podpora swojej reprezentacji czy klubu, niestety Arsenal wciąż nie ma tak wielkiej rangi ani tak dużych pieniędzy by zatrzymywać u siebie gwiazdy które sam wychował, ale to już niedługo się zmieni
Masz racje, napewno duze wieksza satysfakcje daja sukcesy ktore osiaga druzyna budawana lata... ale Roman ma sporo kasy i z przecietniaka chcial jak najszybciej zrobic czolowa druzyne europy... wiadomo ze w 2 lata nie zbuduje sie naprawde odbrego zespolu bez sporych wydatkow... Nie pochwalam sum wydawanych przez niego na zawodnikow, ale skoo go na to stac... nie mozna mu tego wyrzucac... pozatym za kilkanascie lat nikt nie bedzie mowil ze trofea byly zdobyte dzieki kasie Romana A.... raczej tego nie beda ludzie pamietac...
mati pisze: sprawdź sobie za ile przyszli na Highbury:
- Vieira
- Fabregas
- Senderos
- Silva
- Campbell
- Ashley Cole
- Lauren
- van Persie
a potem odpowiedz sobie na pytanie ile są warci w tej chwili...
Dokladnie nie wiem za ile przyszli, wiem ze za male pieniadze, kilku znich to chyba nawet wychowankowie... musialbym poszukac informacji an ten temat (wiem tylko ze Cambell przyszedl na zasadzie wolnego transferu).
Ale przeciez - jak juz wspominalem Abramowvich gdy kupil ten klub chcial zniego odrazu zrobic czolowy zepsol europy. W dwa lata nie jest wstanie zbudowac zespolu z wychowankow... co do wychowankow to przeciez Chelsea prowadzi skzolke, organizuja nabory.... a czy cos z tego bedzie - czas pokaze (choc tu ci przyznam racje troche, osobiscie nie wierze za bardzo ze ktos ze szkolki sie wybije... poprostu nikt mlody nie dostanie szansy w pierwszym zespole, bo na lawce musialy by siedziec gwaizdy).
mati pisze:poza tym co z tego, że kupił paru zawodników jak v. Persie czy Vieira za pare milionów funtów, czepiasz sie paru milionów wydanych przez obcy klub, a jak Chelsea wydaje 20 mln Funtów za Wrighta-Phillipsa wartego 10 mln to nic nie mówisz...
Dlaczego tyle placa pisalem duzo wczesniej, kluby poprostu wykorzystuaj to ze Chelsea ma tyle kasy i chca znacznie wiecej kasy za transfery, a Chelsea chcac sie wzmocnic poprostu spelnia ich zadania.
mati pisze:wiem, że i tak Cię nie przekonam, ale przedstawiam swój punkt widzenia, mam nadzieje, że komuś on pomoże zanim zacznie sie ślepo zapatrywać w Chelsea (nie mam na mysli Ciebie, bo ty sie chyba w nich nie zapatrujesz miłością bezgraniczną)
heh no nie jestem wnich slepo zapatrzony... poprostu jest to moj ulubiony zespol z Anglii od (pewnie nie uwierzysz) 2000 roku... ale nie uwazam sie za ich zagorzalego kibica, poprostu ich lubie... i staram sie ich choc troche bronic (w sprawach ktorych choc troszke sie da:P)
mati pisze:Aha i jeszcze jedno z tego wszystkiego śmieszy mnie jedno, wołają na Mourincho najlepszy trener świata, jak dla mnie to on jest zupełnie przeciętny bo który trener nie zdobyłby mistrzostwa Anglii mając w kieszeni 200 mln Funtów na transfery... :|
Tu ci racji nie przyznam.... mowiac o Murinho najlepszy trener swiata wielu wierze pod uwage jego sukcesy z Porto.... chcac czy nie chcac zdobyl znimi wsystko co mozna bylo zdobyc, dzieki niemu wielu pilakrzy Porto sie wypromowalo na caly swiat (chocby nagroda dla Deco). I w Porto nie mial nieograniczonych funduszow...
mati pisze:A prawde mówiąc dzisiaj kiedy rynek transferowy przeżywa prawdziwy kryzys, Chelsea dzięki tym pieniądzom powinna zdobyć wszystko co jest do zdobycia mozliwe, i według mnie właśnie dlatego są słabi, że z tych wszystkich trofeów zdobyli tylko Mistrzostwo i Carling Cup :|

No powinni, ale przegrali z Liverpoolem, pozniejszym zwyciezca LM... glownie za sprawa Beniteza... rozszyfrowal w tych polfinalach Murinho i doskonale obral przeciw nim taktyke... A co do mistrzostwa Angli... napewno to nie jest TYLKO mistrzostwo... ale fakt, LM z takim budzetem tez powinni wygrac.... a i w tym roku mam nadzieje ze sie zawioda i LM wygra... Inter ( takie moje male marzenie:P).
klsmkr pisze:natomiast nie zgodze sie z Toba w kwestii wysmiewania sie z fanow Chelsea. my nie mamy prawa do ich krytyki, bo my sami nie kibicujemy zadnemu Ascoli czy Treviso, tylko klubowi, ktory w swojej historii wydawal spore pieniadze na transfery i ktory jest generalnie kojarzony z duza forsa.
Respect - pierwszy raz (nareszcie) widze takie slowa (obiektywne) na ten temat. 8)
mati
Posty: 403
Rejestracja: 9 kwie 2004, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Premiership

Post autor: mati »

ok, ja już kończe dyskusje powiedziałem co miałem do powiedzenia, i tak obok Interu kocham Arsenal, a tak sie akurat złożyło, że Czelsi jest dla mnie... a juz zostawmy ten temat :wink: co do wychowanków, to właśnie oni najlepiej wróżą arsenalowi, bo każdy kto przychodzi ma świadomosć tego, że jest bardzo duża szansa na to iż stanie sie gwiazdą, każdy ufa Wengerowi, są też niewypały i to jest niestety przykre, ale przy tak ogromnej ilości młodziezy jaką co sezon "obraca" Arsenal (chodzi o wypozyczenia, sprzedarze, kupno nowych itd.) zdarzają sie chybione transfery, wystarczy wspomnieć Pennanta czy Upsona, teraz bardzo żałują na Highbury że już ich nie ma, ale z drugiej strony głosno było o wypowiedzi Hleba, który stwierdził, że wybrał Arsenal a nie Chelsea, bo uważa iż w arsenalu jeszcze może się rozwinąć, a w Czelsi będzie tylko eksploatowany, jest w tym niestety trochę prawdy, bo piłkarze kupowani przez Chelsea często nie robia tam zbyt długiej kariery (Parker, Geremi, Kezman teraz być może Carvalho i Robben) trzeba przyznać, że w latach 90 to nasz inter był czymś w rodzaju Czelsi (umiem pisac poprawnie, ale jakoś mi sie zakodowało Czelsi, Jude, Bilan itd. ;) ), tylko na mniejszą skalę, minęły te czasy minęły pieniądze i zostały ogromne długi, podobnie było z Leeds czy Fiorentiną z tym, że nas jeszcze Moratti utrzymuje, prędzej czy później tak samo stanie sie z Czelsi, gwarantuje Ci to, bo jeżeli stobędą te triplety 10 sezonów pod rząd to i Romkowi to sie znudzi :|
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Premiership

Post autor: Szycha »

Jednak na forum więcej ludzi jest przeciwko Czelsi niż ziomków, którzy jej kibicują :twisted:
vahu
Posty: 164
Rejestracja: 18 mar 2005, 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Premiership

Post autor: vahu »

O co wy wogole sie klucicie? Wiadomo ze te 3 kluby posiadaja najwieksze budzety to i najwiecej wydaja. Jakby spojrzec na zawodnikow kupowanych czasem przez Inter to tez mozna powiedziec ze marnuja kase (chocby Crespo przyszedl za 26mln funtow+Corradi, a potem go sprzedalismy za 24,2 mln, po naprawde dobrym okresie gry w Interze). Im wyzszy poziom tym wyzsze transfery, choc to czasem prowadzi do zadluzenia klubu (np. Leeds Utd.).

A co do kibicow to oczywiscie ze kibicuje sie tym co wygrywaja, zaloze sie ze 3/4 tych "malolatow" nie ma pojecia ze istanieje klub taki jak wlasnie Leeds Utd. i ze jeszcze niedawno wymiatal, a teraz jego byli pilkarze graja w najlepszych klubach. Sam pamietam jak na podworku dzieciaki graly w pilke i na boisku biegalo 7 Ronaldo i 5 Zidane'ow naraz :smile:
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Premiership

Post autor: Szycha »

Nowa drużyna Rasiaczka wygrywa z Live 1-0. Podobno dobry mecz Rasialdo ( poprzeczka, nieuznana bramka). W derbach Manchesteru remis po 1-1 ( warto wspomnieć o kolejnej bramce Ruuda). Chelsea wygrywa znów bez straty bramki 2-0 ( znooof Drogba). Porażka Arsenalu z M'Boro 2-1. Wreście punkt Newcastle remis z Fulham 1-1. Nadal wspaniała postawa Chartlonu, który wygrywa z Birmingham na wyjeździe 0-1 ( Bent zdobywa już chyba 5 bramka -80- ).
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2005, 21:29 przez Szycha, łącznie zmieniany 1 raz.
RoB
Posty: 1514
Rejestracja: 30 kwie 2005, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Premiership

Post autor: RoB »

Michu pisze:Nowa drużyna Rasiaczka wygrywa z Live 1-0.
Było chyba 0-0.

Po meczu trener chwalił Rasiaka, kto wiem może na dłużej się zadomowi w pierwszym składzie :smile:
Anonymous

Premiership

Post autor: Anonymous »

RoB pisze:
Michu pisze:Nowa drużyna Rasiaczka wygrywa z Live 1-0.
Było chyba 0-0.
Napewno bylo 0:0... pierwszy mecz Rasiakowi wyszedl, oby tak zawsze gral, zeby kolejny polak za granica nie grzal lawy:/
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Premiership

Post autor: Szycha »

Łeee sory sory :!: soccerstand pisał przez chwile, że było 1-0 i tym się kierowałem :twisted: Dzięki za poprawkę RoB i Shady :P
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Premiership

Post autor: Andy »

W Premiership także nie obyło się bez niespodzianek - nowy klub Grześka Rasiaka bezbramkowo zremisował z Liverpoolem a nasz Polak całkiem nieźle się spisał (odziwo The Sun bardzo nisko ocenili występ reprezentanta Polski :| ).Manchester United zremisował z Manchesterem City i od 32 lat jest niepokonany na swoim boisku :wink: ,dużą niespodzianke sprawił Arsenal Londyn przegrywając 2-1 z Middlesborough :lol: czyżby brak Vieiry dał się odczuwać :roll:
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Przemek

Premiership

Post autor: Przemek »

Nie jest źle rasiak wymiata.Lecz nic nie ujmując nie mu zajbiescie sie usmiałem jak przeczytałem jeden z komentarzy -> ''Rasiak gra jak młody BUK .Dlatego jest taki dobry'' 8)
Szymon
Posty: 142
Rejestracja: 12 maja 2005, 20:34

Premiership

Post autor: Szymon »

Rasiak spisłą się przyzwoicie. Po jednym z dośrodkowań strzelił bramkę ale sędzia jej nie uznał. Ale najciekawsze w meczu było to, że Rasiak nie trafił n apustą bramkę (trafił w poprzeczkę)
Obrazek
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Premiership

Post autor: Szycha »

Wielki Mecz Wielka Nuda mowa tu o spotkaniu Liverpool 0-0 MU. Chelsea w meczu na szczycie pokonuje Charlton 0-2. Newcastle wkońcu wygrywa pokonując Blackburn 0-3. Atak Shearer-Owen już chyba ładnie funkcjonuje bo obaj panowie zaliczyli po jednym trafieniu 8)
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Premiership

Post autor: Andy »

Chelsea idzie jak burza -80- dotychczas nikt jej nie pokonał i nie zdołał strzelić bramki Cechowi :!: Widać,że Chelsea odstaje od reszty angielskich drużyn i w tym roku sięgnie drugi raz z rzędu po mistrza Anglii, chyba nie przeszkodzi im w tym Manchester (który to ciągle ma jakieś kłopoty) albo zdziesiątkowany Arsenal (bez Vieiry to już nie ta sama ekipa).
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
EL_CHINO
Posty: 930
Rejestracja: 19 kwie 2005, 22:21
Lokalizacja: nie jestem z Warszawy ;)

Premiership

Post autor: EL_CHINO »

No I kolejne zwycięstwo Arsenalu 2:0 z Everthonem, goście się raczej nie popisali.
Richy
Posty: 110
Rejestracja: 22 sie 2005, 11:05
Lokalizacja: Świnoujście

Premiership

Post autor: Richy »

Tym lepiej, aczkolwiek spotkanie LFC z manu zapowiadało się przednio. Szkoda, że za dużo nie ugrali. Za to Owenowi sie udało strzelić...
Obrazek
Obrazek
"Jak jesteś pierwszy, to jesteś pierwszy. Jak jesteś drugi, to jesteś zerem.'' - Bill Shankly"
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Premiership

Post autor: Andy »

Sensacyjnej porażki doznał Manchester United z Blackburn Rovers :!: Czyżby jakiś kryzysik wdał się w szeregi drużyny Sir Alexa Fergusona :? - nie da się jednak ukryć,że Holender Ruud van Nistelrooy jest w wyśmienitej formie (jeszcze nie zawiódł chyba ani siebie ani trenera - strzela na zawołanie), co innego ma się Chelsea - wydawało się ,że doznają pierwszej porażki z A.Villą a przynajmniej na to wskazywała pierwsza połowa.Spotkanie zakończyło się 2-1 dla podopiecznych Mourinho i to oni mogą spokojnie przygotowywać się do meczu przeciwko Liverpoolowi :twisted: (trzeba dodać,że bramkarz Chelsea Petr Cech został pokonany :D i jak widać idzie mu strzelić bramke :]).W innych spotkaniach Liverpool zremisował z Birmingham ( i jak widać na załączonym obrazku drużynie Beniteza wyraźnie nie idzie w Premiership),Everton przegrał z Wigan 0-1 a Newcastle wygrało 1-0 po bramce Owena z Manchesterem City.
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Richy
Posty: 110
Rejestracja: 22 sie 2005, 11:05
Lokalizacja: Świnoujście

Premiership

Post autor: Richy »

Ta... sytuacja LFC zaczyna przypominac ta Interu z przed roku. Same remisy i zwyciestwo... Everton sie wypalił, bez Gravesena nie prezentują niczego ciekawego. ManU zaskakuje, od dawna jestem przekonany ze czas Fergusona już minął.Chelsea... hm jak zwykle trzymają w napięciu i zdobywają gole późno, co wcale nie znaczy że kupują mecze ;p (lol). Owen jak widać ubóstwia angielski football, chociaż w hiszpanii też dobrze mu szło(o ile wogołe zaczynał chodzić), swojądrogą ciekawe jakby się sprawdził we włoszech...
Obrazek
Obrazek
"Jak jesteś pierwszy, to jesteś pierwszy. Jak jesteś drugi, to jesteś zerem.'' - Bill Shankly"
Anonymous

Premiership

Post autor: Anonymous »

Teraz w weekend bardzo mozliwe ze Chelsea straci pierwsze punkty w lidze... graja z Liverpoolem. Benitez swietnie potrafi dobrac taktyke na zespół Murinho. Wydaje mi sie ze bedzie znow remis... ale chyba niewiele on zmieni, The Blues w tym sezonie raczej bez wiekszych problemow obronia mistrzostwo...
-------------------------------------------------------------------
Przed paroma chwilami skonczyl sie mecz L'poll-Chelsea... wynik mnie barzdooooooooo zaskoczyl... spodziewalem sie remisu lub wygranej Chelsea jedna bramka... a skonczylo sie na POGROMIE The Reds. 4-1 dla The Blues i wszytsko jasne... w takiej formie jaka prezentuje teraz druzyna z Londynu nikt nie zdola odebrac im mistrzostwa...
Inne wyniki to zwyciestwa Arsenalu 1:0 z Birmingham oraz MU z Fulham 3:2. Warto tez wspomniec ze porazki doznala rewelacja poczatku sezonu w Premiership - druzyna Charltonu. Ulegli 2:3 trzeciemu w lidze (teraz juz drugiemu) Totenhamowi...
Andy
Posty: 1593
Rejestracja: 20 sty 2004, 05:51
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Premiership

Post autor: Andy »

Nie ma mocnych na Chelsea :!: Wygrali swoje spotkanie pewnie pokonując Liverpool , czyżby i tu nikt nie potrafił pokonać drużyny The Blues :? chyba jedynie może się to teraz udać Manchesterowi :!: Arsenal zapewnił sobie 3 pkt 9 minut przed końcem spotkania (a bramke zdobył van Persie , choć trzeba dodać, że drużyna Birmingham już od 24 minuty grałą w 10).Kolejnej porażki doznał Everton tym razem ulegając 2-0 Manchesterowi City , Manchester United wygrał 2-3 z Fulhamem a dwie bramki strzelił ostatnio niezawodny Ruud van Nistelrooy :!:
Obrazek
Tylko ten adres się liczy ==> http://www.FcInter.pl <=== :)


1111111
Szycha
Posty: 1299
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:12
Lokalizacja: Poznań

Premiership

Post autor: Szycha »

Nawet jak MU pokonają Chelsea to ta przewaga jest przerażająca :!: :evil:
ODPOWIEDZ