Mercato

To co każdy kibic lubi...
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Mercato

Post autor: Piter »

Cavani przecież INTER MIAMI za rok :D
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Mercato

Post autor: Stryjek »

Oceniam Mercato
ObrazekInter
9/10
Wzmocniliśmy każdą formacje i pozbyliśmy się zawodników którzy sprawiali problemy,do tego wzmocniliśmy sztab szkoleniowy o takich fachowców jak Conte i Marotta.

ObrazekJuventus
8/10
-Wzmocniona została linia obrony,najwyższy czas bo Kielon ma 35 lat( do tego złapał kontuzje)
-Wzmocniony również już wiekowy środek pomocy,moim zdaniem Rabiot i Ramsey to zawodnicy którzy posiadają jakość
-Zabrakło wzmocnienia linii ataku,Mandzu ma już swoje lata,a Igła najlepsze lata ma za sobą,ale myślę że i tak sobie poradzi,ale to powinien być jego ostatni sezon,nie udało się sprzedać Dybali.

ObrazekNapoli
8/10
Podobnie jak Juve nie wzmocnili jednej formacji,a mianowicie chodzi o linie pomocy,ale i tak ta formacja jest dość mocna,Elmas na chwile obecną nie wydaje mi się być wzmocnieniem,a uzupełnieniem.

ObrazekMilan
4/10
Czytając fora Milanu widziałem,że wysoko oceniają swoje okienko co mnie mocno dziwi,gdyby to Inter robił tego typu transfery ,okno ocieniłbym na 3/10 , jest to jednak Milan i Rebić powinien zrobić tam różnicę wiec daje oczko wyżej, nie wykupili Bakayoko,to był ich najlepszy pomocnik w poprzednim sezonie,mają za to perspektywicznego Bennacera i zapłacili śmieszne pieniądze jak na dzisiejsze realia,na chwile obecną to wymiana na minus,ale z tego co widziałem Ben powinien wskoczyć na wyższy poziom.



ObrazekRoma
6/10
Roma zrobiła bardzo fajne transfery,ale zawodnicy raczej nie najwyższej jakości,aczkolwiek myślę,że wzmocnili każdą formacje ,Makhitarian i Kalinić mocno poprawili ocenę. Rama będzie walczyć o top 4.ZA takie transfery do Interu dałbym 5/10

ObrazekLazio
5/10
Przede wszystkim nie sprzedali swoich gwiazd,i uzupełnili skład o Lazzariego którego chętnie bym widział w Interze, moim zdaniem mają silniejszy skład od Romy,Milanu,Atalanty stąd dość wysoka ocena jak na zakup jednego wartościowego zawodnika.

ObrazekFiorentina
4/10
Szalone okienko xd Ribery Boateng Dalbert :D Sporo zawodników odeszło,sporo przyszło. Fiorentina gra ciekawą ofensywną piłkę,ale co z tego skoro mają 0 pkt.Ogólnie zbyt dużo zmian by ocenić wyżej.

ObrazekAtalanta
5/10
Trochę się zawiodłem bo myślałem,że odważniej będą działać na rynku,ale nikogo znaczącego nie sprzedali,poszerzyli kadrę wiec myślę,że 5 to odpowiednia ocena


Oceniam to na dzień dzisiejszy,wiadomo,że w trakcie sezonu może się to nieco zmienić,ktoś może okazać się kotem,a ktoś ogromnym nieporozumieniem .
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Mercato

Post autor: Kusy »

Stryjek pisze: 3 wrz 2019, 10:06 Oceniam Mercato
ObrazekInter
9/10
Wzmocniliśmy każdą formacje i pozbyliśmy się zawodników którzy sprawiali problemy,do tego wzmocniliśmy sztab szkoleniowy o takich fachowców jak Conte i Marotta.

ObrazekJuventus
8/10
-Wzmocniona została linia obrony,najwyższy czas bo Kielon ma 35 lat( do tego złapał kontuzje)
-Wzmocniony również już wiekowy środek pomocy,moim zdaniem Rabiot i Ramsey to zawodnicy którzy posiadają jakość
-Zabrakło wzmocnienia linii ataku,Mandzu ma już swoje lata,a Igła najlepsze lata ma za sobą,ale myślę że i tak sobie poradzi,ale to powinien być jego ostatni sezon,nie udało się sprzedać Dybali.

ObrazekNapoli
8/10
Podobnie jak Juve nie wzmocnili jednej formacji,a mianowicie chodzi o linie pomocy,ale i tak ta formacja jest dość mocna,Elmas na chwile obecną nie wydaje mi się być wzmocnieniem,a uzupełnieniem.

ObrazekMilan
4/10
Czytając fora Milanu widziałem,że wysoko oceniają swoje okienko co mnie mocno dziwi,gdyby to Inter robił tego typu transfery ,okno ocieniłbym na 3/10 , jest to jednak Milan i Rebić powinien zrobić tam różnicę wiec daje oczko wyżej, nie wykupili Bakayoko,to był ich najlepszy pomocnik w poprzednim sezonie,mają za to perspektywicznego Bennacera i zapłacili śmieszne pieniądze jak na dzisiejsze realia,na chwile obecną to wymiana na minus,ale z tego co widziałem Ben powinien wskoczyć na wyższy poziom.



ObrazekRoma
6/10
Roma zrobiła bardzo fajne transfery,ale zawodnicy raczej nie najwyższej jakości,aczkolwiek myślę,że wzmocnili każdą formacje ,Makhitarian i Kalinić mocno poprawili ocenę. Rama będzie walczyć o top 4.ZA takie transfery do Interu dałbym 5/10

ObrazekLazio
5/10
Przede wszystkim nie sprzedali swoich gwiazd,i uzupełnili skład o Lazzariego którego chętnie bym widział w Interze, moim zdaniem mają silniejszy skład od Romy,Milanu,Atalanty stąd dość wysoka ocena jak na zakup jednego wartościowego zawodnika.

ObrazekFiorentina
4/10
Szalone okienko xd Ribery Boateng Dalbert :D Sporo zawodników odeszło,sporo przyszło. Fiorentina gra ciekawą ofensywną piłkę,ale co z tego skoro mają 0 pkt.Ogólnie zbyt dużo zmian by ocenić wyżej.

ObrazekAtalanta
5/10
Trochę się zawiodłem bo myślałem,że odważniej będą działać na rynku,ale nikogo znaczącego nie sprzedali,poszerzyli kadrę wiec myślę,że 5 to odpowiednia ocena


Oceniam to na dzień dzisiejszy,wiadomo,że w trakcie sezonu może się to nieco zmienić,ktoś może okazać się kotem,a ktoś ogromnym nieporozumieniem .
VVujek kiedy założysz swój profil fanpage i kanał na youtube odnośnie Calcio. Olek ma konkurencje ewidentnie.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Mercato

Post autor: Wybraniec »

Dajesz 5/10 Lazio za mercato bo wzielo Lazzariego, a dajesz 4/10 Fiorentinie, która ściągnęła masę dobrych piłkarzy i nie sprzedała Chiesy? :lol: Nie traktuje tego powaznie. Przemyśl i napisz jeszcze raz.
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Mercato

Post autor: Stryjek »

Kusy oceń to lepiej,bo ostatnio tylko szczekasz jak mały piesek i rozdajesz miniusy bez opamiętania,bo twój idol Icardi jest wyjaśniany.


Wybraniec,wymienili tylu zawodników,że nie mogę dać wyższej oceny.Drużynę tworzy się małymi krokami,a nie jak Milan swego czasu.
Dzonyy
Posty: 2024
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:05

Re: Mercato

Post autor: Dzonyy »

kusy pisze: 3 wrz 2019, 10:10
Stryjek pisze: 3 wrz 2019, 10:06 Oceniam Mercato
ObrazekInter
9/10
Wzmocniliśmy każdą formacje i pozbyliśmy się zawodników którzy sprawiali problemy,do tego wzmocniliśmy sztab szkoleniowy o takich fachowców jak Conte i Marotta.

ObrazekJuventus
8/10
-Wzmocniona została linia obrony,najwyższy czas bo Kielon ma 35 lat( do tego złapał kontuzje)
-Wzmocniony również już wiekowy środek pomocy,moim zdaniem Rabiot i Ramsey to zawodnicy którzy posiadają jakość
-Zabrakło wzmocnienia linii ataku,Mandzu ma już swoje lata,a Igła najlepsze lata ma za sobą,ale myślę że i tak sobie poradzi,ale to powinien być jego ostatni sezon,nie udało się sprzedać Dybali.

ObrazekNapoli
8/10
Podobnie jak Juve nie wzmocnili jednej formacji,a mianowicie chodzi o linie pomocy,ale i tak ta formacja jest dość mocna,Elmas na chwile obecną nie wydaje mi się być wzmocnieniem,a uzupełnieniem.

ObrazekMilan
4/10
Czytając fora Milanu widziałem,że wysoko oceniają swoje okienko co mnie mocno dziwi,gdyby to Inter robił tego typu transfery ,okno ocieniłbym na 3/10 , jest to jednak Milan i Rebić powinien zrobić tam różnicę wiec daje oczko wyżej, nie wykupili Bakayoko,to był ich najlepszy pomocnik w poprzednim sezonie,mają za to perspektywicznego Bennacera i zapłacili śmieszne pieniądze jak na dzisiejsze realia,na chwile obecną to wymiana na minus,ale z tego co widziałem Ben powinien wskoczyć na wyższy poziom.



ObrazekRoma
6/10
Roma zrobiła bardzo fajne transfery,ale zawodnicy raczej nie najwyższej jakości,aczkolwiek myślę,że wzmocnili każdą formacje ,Makhitarian i Kalinić mocno poprawili ocenę. Rama będzie walczyć o top 4.ZA takie transfery do Interu dałbym 5/10

ObrazekLazio
5/10
Przede wszystkim nie sprzedali swoich gwiazd,i uzupełnili skład o Lazzariego którego chętnie bym widział w Interze, moim zdaniem mają silniejszy skład od Romy,Milanu,Atalanty stąd dość wysoka ocena jak na zakup jednego wartościowego zawodnika.

ObrazekFiorentina
4/10
Szalone okienko xd Ribery Boateng Dalbert :D Sporo zawodników odeszło,sporo przyszło. Fiorentina gra ciekawą ofensywną piłkę,ale co z tego skoro mają 0 pkt.Ogólnie zbyt dużo zmian by ocenić wyżej.

ObrazekAtalanta
5/10
Trochę się zawiodłem bo myślałem,że odważniej będą działać na rynku,ale nikogo znaczącego nie sprzedali,poszerzyli kadrę wiec myślę,że 5 to odpowiednia ocena


Oceniam to na dzień dzisiejszy,wiadomo,że w trakcie sezonu może się to nieco zmienić,ktoś może okazać się kotem,a ktoś ogromnym nieporozumieniem .
VVujek kiedy założysz swój profil fanpage i kanał na youtube odnośnie Calcio. Olek ma konkurencje ewidentnie.
xD xD xD

Kusy jaki kąśliwy z rana :)
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Mercato

Post autor: Wybraniec »

Czyli twoim zdaniem trzeba było zostawić to gówno z zeszłego sezonu w postaci Simeone, Miralasa czy Hugo? xDDD
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Mercato

Post autor: Stryjek »

Dyskusja z tobą jest bez sensu ty na siłę próbujesz wyśmiać,to moja obiektywna opinia , Milan też ma 4 mimo,że zrobił ciekawe transfery jak Bennacer czy Rebić
Kusy
Posty: 1403
Rejestracja: 4 wrz 2007, 15:07

Re: Mercato

Post autor: Kusy »

Drogi szanowny użytkowniku VVujek. Po zwycięstwie Interu z Lecce, pisałeś na sb, że Lecce nie grało tak źle, mieli kilka fajnych akcji. Wspomniałeś, że mają duże szanse na utrzymanie. Co sądzisz teraz, kiedy polegli u siebie z hellasem. Czy nadal twierdzisz, że ten zespół ma realne szanse na utrzymanie?
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2019, 10:28 przez Kusy, łącznie zmieniany 1 raz.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Mercato

Post autor: Wybraniec »

Oczywiście, że wyśmiewam, bo nie masz pojęcia o czym piszesz. Fiorentina zanotowała najgorszy sezon od lat, zrobiła totalną przebudowę i zostawiła w kadrze kluczowe postacie czyli kapitana Pezzelle i Chiese.

Drągowski
Caceres
Dalbert
Lirola
Pulgar
Badejl
Ribery
Pedro
Boateng

I ty dajesz 4/10 za takie mercato xDD Szkoda ryja strzępić.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

Stryjek pisze: 3 wrz 2019, 10:06 Fiorentina
4/10
(...)Ogólnie zbyt dużo zmian by ocenić wyżej.
Stryjek pisze: 3 wrz 2019, 10:06 Inter
9/10

xD co za gość
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Mercato

Post autor: Wybraniec »

xDDD Dokładnie to samo miałem powiedzieć.

1. Godin
2. Bastoni
3. Lazaro
4. Barilla
5. Sensi
6. Biraghi
7. Alexis
8. Lukaku

Wujek obniz może ocene do 6/10 albo 5/10 na rowni z Lazio, bo za dużo transferów :lol:
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: KoBa »

Wybraniec pisze: 3 wrz 2019, 10:28 Oczywiście, że wyśmiewam, bo nie masz pojęcia o czym piszesz. Fiorentina zanotowała najgorszy sezon od lat, zrobiła totalną przebudowę i zostawiła w kadrze kluczowe postacie czyli kapitana Pezzelle i Chiese.

Drągowski
Caceres
Dalbert
Lirola
Pulgar
Badejl
Ribery
Pedro
Boateng

I ty dajesz 4/10 za takie mercato xDD Szkoda ryja strzępić.
VVujek oceniał ruchy łącznie z ławką trenerską, a Viola robiąc takie zakupy i zostawiając na ławce Montelle, zwłaszcza kiedy na rynku dostępny jest Spalletti nie może być oceniona wysoko. Ogólnie dałbym im więcej, już za samo zatrzymanie Chiesy, ale nie ma się co rozpływać nad tymi ruchami.
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

A i jeszcze absolutna esencja Stryjkowatości doskonale ujęta przez samego zainteresowanego:
Stryjek pisze: 3 wrz 2019, 10:24 to moja obiektywna opinia
:D
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Mercato

Post autor: Wybraniec »

O, następny naczelny ekspert xDD

Widać kto ogląda sezon na flaszkor, a nie w telewizji. W zeszłym roku z Fiorentinie grały takie asy jak Miralas, Dabo, Fernandes, Gerson, Hugo czy Simeone. No ale fakt, nazwiska jak Ribery, Pulgar (kapitalna końcówka zeszłego sezonu i bardzo dobra Copa America), Boateng czy niezły Lirola to pikuś przy nich xD
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: KoBa »

No zwłaszcza 36-letni Ribery, skrzydłowy całą karierę bazujący na szybkości po prostu ciska na kolana xD
BTW, czasem mam wrażenie, że nie czytasz treści posta, tylko nazwę jego autora i z automatu prujesz się nie rozumiejąc, że czasem ktoś się może z Tobą zgadzać - wyraźnie napisałem, dałbym Violi wyższą ocenę za Mercato (Chiesa, Lirola, Pulgar) w żadnym wypadku nie zgadzając się z "wyceną" Stryjka; po prostu nie b. wysoką z uwagi na Montellę, który nie przekonuje mnie, podobnie z resztą jak Ciebie.
Po prostu nie podzielam przekonania, że Viola w tym sezonie będzie się bić się o top4, bo i takie głosy się pojawiają.
Piter
Posty: 1696
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Mercato

Post autor: Piter »

KoBa pisze: 3 wrz 2019, 10:56 No zwłaszcza 36-letni Ribery, skrzydłowy całą karierę bazujący na szybkości po prostu ciska na kolana xD
na szybkości bazował całą karierę Biabiany, a nie Ribery który jest technicznym geniuszem
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: KoBa »

Piter pisze: 3 wrz 2019, 10:58
KoBa pisze: 3 wrz 2019, 10:56 No zwłaszcza 36-letni Ribery, skrzydłowy całą karierę bazujący na szybkości po prostu ciska na kolana xD
na szybkości bazował całą karierę Biabiany, a nie Ribery który jest technicznym geniuszem
W sumie racja, bardziej trafne byłoby określenie "dynamika".
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Mercato

Post autor: Wybraniec »

TOP 4 XDDDDDDDDD ahahahah

To oceniamy mercato poszczególnych drużyn czy siłe poszczególnych kadr? Zdecyduj się.

Ribery bazuje na szybkości :lol:

EDIT: Jednak na dynamice :lol: Coraz lepiej
KoBa
Posty: 517
Rejestracja: 1 sty 1970, 02:00

Re: Mercato

Post autor: KoBa »

Zaraz się okaże, że Ribery był wolny, stateczny i nie korzystał ze swojego odejścia na 1-2 metry.

Oceniamy mercato wg mnie Viola 6/10 bo Montella. Czy gdzieś napisałem, że daje niższą ocenę bo nie mogą walczyć o top 4 ? Po prostu nie wykorzystają w pełni potencjału nagromadzonego w te lato. Ze Spallem mogliby mieć wielki sezon.
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Mercato

Post autor: Stryjek »

Transfery dobre jak na Viole,która mało nie spadła z ligi,jestem zdania,że jakiś porządny trener ugrałby środek tabeli z poprzednią kadrą,wielu się dziwiło,że Viola jest tak nisko w tabeli,wróżono im dużo wyższe lokaty.
Póki co 0 pkt - Ribery ma już 36 lat ,Boateng odkąd skończył przygodę z Milanem jest już zwykłym średniakiem.
Montella trenerem xd Dla mnie nie poprawili jakoś mocno kadry i ocena 4/10 jest idealna :)
Nad Simeone były nie małe zachwyty swego czasu ,wystarczy jeden słabszy sezon i już pokemon :D Przypominam że cała Viola grał poniżej oczekiwań,a przed sezonem prognozowano jej nawet walkę o europejskie puchary.
Zrobili rewolucje nie tam gdzie trzeba,bo potrzeba im porządnego trenera,wielkie zachwyty nad nimi po meczu z Napoli,a z Genoa już w dupke 2-1.
miniu86
Posty: 2877
Rejestracja: 25 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mercato

Post autor: miniu86 »

Wydaje mi się, że w styczniu będziemy szukać kogoś na zmianę dla Lukaku i być może pomocnika jeśli pojawią się kontuzje.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jesteśmy królami włoskiego mercato, ale ja już się tyle razy przejechałem, że nawet mi się nie chce tego okienka oceniać. Ważne żeby co zawodnicy spełnili oczekiwania trenera.
maniekfci
Posty: 688
Rejestracja: 22 sie 2011, 15:08

Re: Mercato

Post autor: maniekfci »

Stryjek pisze: 3 wrz 2019, 10:24 Dyskusja z tobą jest bez sensu ty na siłę próbujesz wyśmiać,to moja obiektywna opinia , Milan też ma 4 mimo,że zrobił ciekawe transfery jak Bennacer czy Rebić
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Mercato

Post autor: Stryjek »

Ojojoj piesek Randamy gryzie za nogawkę, nie łap mnie za słówka miało być subiektywna.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Mercato

Post autor: Wybraniec »

No i po co kłamiesz. Świadomie napisałeś obiektywna.
Stryjek
Posty: 317
Rejestracja: 21 maja 2019, 19:01

Re: Mercato

Post autor: Stryjek »

Coś tam .
Piekarz
Posty: 2013
Rejestracja: 1 sie 2007, 12:56

Re: Mercato

Post autor: Piekarz »

Ja bym trochę tonował nastroje i nasze okienko ocenił na 7,5/10. Jest lekki niedosyt, bo zabrakło typowego cracka, na którego do końca liczyłem i który pozwoliłby się włączyć do walki o scudetto, o którą przy obecnej kadrze będzie moim zdaniem bardzo ciężko (o samą walkę, nie mówię już jak ciężko będzie o scudetto :D). Nazwiska fajnie wyglądają, ale można się trochę... no może nie przyczepić, ale spojrzeć sceptycznie, tak dla przeciwwagi. Zawodnik typu Lukaku to był psi obowiązek zważywszy na pogrzebanie Icardiego, brak kogoś na jego poziomie lub wyższym byłby skandalem, a Belg nie jest mimo wszystko jakimś topem topów a la Griezmann, Aguero itp.. Sanchez natomiast był kiedyś topem topów, ale fakty są nieubłagane i przez ostatnie 1,5 roku strzelił 3 bramki w lidze. Godin jest topem topów w dalszym ciągu, ale wkrótce będzie 34-latkiem i zjazd może się zacząć w każdej chwili (zwłaszcza że są czynniki sprzyjające poza wiekiem - nowa liga, nowe ustawienie). Lazaro póki co przepadł jak kamień w wodę. Biraghi na razie nie jest piłkarzem na poziomie Interu, musi się nim dopiero stać i nie jest aż takie prawdopodobne, że tak będzie. Tak samo Barella (acz to już dużo bardziej prawdopodobne). Jedynym typowym pewniaczkiem i strzałem w dziesiątkę wydaje się (trochę paradoksalnie) Sensi, no może jeszcze Godin, ale to człowiek na dwa sezony maks.

Patrząc od strony formacji - obronę uważam za nie tyle kompletną, co totalną. :-) Trzech gigantów w podstawie i solidni zmiennicy, których nie żal sadzać na ławkę i nie strach wystawić w meczach średnio-łatwych. W pomocy brakuje niestety jakiegoś kozackiego box-to-boxa: jeśli Barella nie odpali i nie będzie pasował do tej roli, to będziemy skazani na pomoc za mało ostrą ofensywnie z jednym nijakim grajkiem w każdym meczu; nie będzie to żadną tragedią, ale raczej uniemożliwi nam walkę o trofeum inne niż Coppa Italia. Jeszcze więcej ryzykujemy w ataku, bo jeśli Sanchez nie zmartwychwstanie, a Lautaro nie zacznie grać na poziomie Interu, czyli innymi słowy jeśli coś się znacząco nie zmieni, to zostajemy z chimerycznym Politano na nie do końca swojej pozycji. Sporym ryzykiem jest też prawe wahadło, gdzie opieramy się na Candrevie i Lazaro.

Bawię się trochę w adwokata diabła, wiem: to może być okienko wręcz genialne, jeśli wszystko albo nawet mniej niż wszystko zatrybi, bo większość naszych nabytków ma bardzo duży potencjał, ale jest obłożone trochę za dużym ryzykiem, żebym rzucił 9 czy 10/10.

Z drugiej strony nie można mieć wszystkiego od razu. Marotta dostał drużynę przeciętną sportowo i żałosną mentalnie, ciężko z czegoś takiego w jedno mercato zrobić ekipę na scudetto. Jeśli co roku będziemy notować takie intensywne i rozsądne okna, to nie ma siły żebyśmy za rok-dwa nie grali o najwyższe cele.

Jeszcze na temat transferów out: nikogo w zasadzie nie sprzedaliśmy, ale ja bym się tam cieszył że udało się wszystkich w ogóle wypożyczyć. Nie miejmy innych klubów za debili: to wszystko piłkarze, których z różnych powodów mało rozsądnie jest kupić przed sprawdzeniem ich. Dodajmy też, że wszyscy są piłkarzami, których Marotta dostał w spadku i musiał coś z nimi wykombinować, a czasem się nie da nic spektakularnego. Będę go bardziej rozliczał ze sprzedaży tych, których on sam kupił i nie wypalili.
Wybraniec
Posty: 1487
Rejestracja: 26 sty 2019, 09:39

Re: Mercato

Post autor: Wybraniec »

No niestety podpisuję się pod Piekarzem, jak zwykle rzeczowo i sensownie.

Co do poszczególnych klubów to nie wiem czy byliśmy najlepsi w Serie A. Napoli wzmocniło pozycje, które wzmocnień wymagały, czyli Di Lorenzo na prawej, Hirving w ataku lub na skrzydło za Kajehona czy Manolas za Albiola. Fajne uzupełnienia w postaci Elmasa czy Llorente. Gdybym miał oceniać to moim zdaniem jednak ten zespół przeprowadził najlepsze mercato.

Fiorentina po najgorszym sezonie od lat przeprowadziła mercato, które automatycznie winduje ją na papierze w pierwszej 10, kto wie czy nie na 7-8 miejscu. Dlatego oceny 4/10 to żart, bo ich mercato to absolutna czołówka (jak na ich możliwości).

Juventus - ciężko powiedzieć. Moim zdaniem wszystko jest bardzo podobne do zeszłego roku. Danilo jest naprawdę dobrym chłopakiem, może nie tak widowiskowym jak Cancelo, ale w piłkę grać potrafi. Trudno wyrokować czy Ramsey i Rabiot są lepsi od Matuidiego czy Khediry. Najważniejszym aspektem jest zastąpienie Chielliniego, a De Ligt zdaje się na razie nie wytrzymywać ciśnienia. Typ ma jednak dopiero 19 lat, więc to raczej normalne, że będzie zaliczał wpadki. Sarri robił +85 punktów z Napoli to z Juve też to zrobi.

Przebudowa Romy mnie fascynuje, ale zdecydowanie zabrakło transferu na lewe skrzydło, gdzie biega Kluivert. Za słaby środek obrony. Reszta wygląda nie najgorzej.

Milan to gówno. Robią jakiegoś topa z Rebicia a to zwykły średniak, Bennacer i Krunic to wzmocnienia ze spadkowicza, Theo to najgorsze gówno z Madryta, Leao i Duarte (co to takiego) to zwykłe placki.

Gasperini jest specyficznym trenerem i bazuje na tym co zbudował. Będę zdziwiony jeśli nie będzie ich w pierwszej 6. Muriel już 2 bramki wpakował, zobaczymy jak ten Malinovsky, bo ponoć konkretny grajek.

Lazio uzupełniło najbardziej newralgiczna pozycję czyli prawe wahadło, skład mają konkretny i grają fajną, ofensywna piłkę. Będą grali o 4 miejsce bez dwóch zdań.

Co do reszty to pochwaliłbym za wzmocnienia Genoę, karny kutas dla Sampdorii i Torino.

Pierwsza trójka jest jasna, kto na miejscach 4-7 ciężko powiedzieć. W wizji na 4 miejscu dałem Romę, ale po tym co do tej pory zobaczyłem przekonany nie jestem kompletnie. Dziś dałbym tam Lazio przed Atalanta, Romą i Milanem.
Odet
Posty: 1708
Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:21
Lokalizacja: PiekaRy Śl./ChoRzów

Re: Mercato

Post autor: Odet »

Ja jestem zadowolony z naszego Mercato.

Przede wszystkim dlatego, że pozbyliśmy się graczy których nie znoszę :-) : Dalberta, J.Mario i Perisica. Warunki ich odejścia mnie specjalnie nie interesują, ważne że ich nie ma. Odejścia: Nainggolana i Icardiego oczyściło gęstą atmosferę w pierwszym zespole (choć liczyłem początkowo, że dogadają się z nowym trenerem).
Do tego cieszę, że Chińczycy dotrzymali słowa i nie oddali Icardiego do Juve (Sarri chciał trenować Mauro jeszcze w Napoli), niech tam gra spokojnie Mandukic z Higuainem.

Najważniejszym transferem jest dla mnie trener Conte.
Cieszy mnie ponadto przyjście Godina, Barelli, Sensiego i Biraghiego. Transfer Lukaku pokazał Światu, że Inter stać na poważne zakupy.
Co do reszty: tego Lazaro nie znam, a na Sancheza specjalnie nie liczę (może się mylę), ale warunki zaklepania Chilijczyka świetne.

Po dobrym mercato, czekam na dobry sezon.

Pozdr.
Jaszczu91
Posty: 1733
Rejestracja: 18 maja 2008, 17:57

Re: Mercato

Post autor: Jaszczu91 »

Ocena mercato to powinna odbyć się po sezonie bo dopiero wtedy będziemy mogli ocenić nowych graczy. Teraz wszystko zależy od trenera i postawy samego zespołu. Papier wszystko przyjmie i w teorii wygląda na to, że mercato mamy względnie udane. Nawet nie chodzi o wartość piłkarską lecz bardziej mentalną drużyny. Pozbywamy się złych charakterów i graczy nie potrzebnych. Jest spora szansa, że w styczniu nie dojdzie do konfliktu w drużynie i do kryzysu a to może zaowocować udanym sezonem.
W poprzednim roku też się zachwycaliśmy transferami a dopiero dzisiaj się okazuje że to gracze sprowadzeni za darmo byli największymi wzmocnieniami a rozczarował Radja.
ODPOWIEDZ