Relacje

AS Roma - Inter Mediolan: Zapowiedź (20)

Autor:
ponad 17 lat temu
724
20
Już w najbliższa niedzielę, dziewiętnastego października, wicemistrz Włoch, AS Roma, na własnym stadionie podejmie szesnastokrotnego Mistrza Włoch – Inter Mediolan. Pierwszy gwizdek na Stadio Olimpico przewidziany jest na 20:30.

Do tej pory Nerazzurri zmierzyli się z Romą 174 razy. W pierwszym spotkaniu pomiędzy Interem, a Romą padł remis 3-3. Spotkanie zostało rozegrane 11-12-1927 w ramach Serie A. 05-03-1928 Inter zagrał z Romą po raz drugi w historii i przegrał aż 3-0. W trzecim spotkaniu w historii znowu wygrała Roma, tym razem 2-0 po bramkach Benattiego i Chiniego. Jednak 27-04-1930 Nerazzurri rozgromili rzymian aż 6-0. Cztery bramki strzelił wtedy Giuseppe Meazza i po jednej Visentin oraz Blasevich. Ostatni raz oba zespoły spotkały się 24-08-2008 w spotkaniu o Superpuchar Włoch. Po 90 minutach był remis 2-2, bramki zdobyli wtedy Muntari, De Rossi, Balotelli, oraz Mirko Vucinic. W doliczonym czasie gry żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, jednak po rzutach karnych sytuacja się już wyklarowała i Nerazzurri zwyciężyli 8-7. Biorąc pod uwagę ostatnich dziesięć spotkań (od sezonu 2006/2007 do dziś), pięć razy zwyciężał Inter, raz padł wynik remisowy, a cztery razy zwyciężyli Rzymianie.

Giallorossi rozpoczęli tegoroczne rozgrywki poniżej oczekiwań. W pierwszym spotkaniu podzielili się punktami z Napoli po bramkach Aquilaniego oraz Hamšíka. W drugiej kolejce rozgrywek przegrali z Palermo 3:1 po dwóch bramkach Miccolliego oraz jednej Cavaniego. Honorowe trafienie dla Romy zaliczył wtedy ich nowy nabytek, Julio Baptista. Dopiero w trzeciej kolejce Giallorossi wygrali swój pierwszy mecz w nowym sezonie. Rzymianie pewnie pokonali Regginę po bramkach Panucciego, Aquilaniego oraz Perrotty. Czwarta kolejka rozgrywek również nie byłą szczęśliwa dla Romy, Rzymianie przegrali z Genuą 3:1. W piątej kolejce Serie A wygrali z Atalantą Bergamo 2-0, a w szóstej ulegli Sienie 1-0. Tak więc po 6 kolejach Roma znajduję się na czternastym miejscu w tabeli z dorobkiem 7 punktów.
[hide]
Luciano Spalletti nie będzie mógł wystawić do gry Mexesa oraz Panucciego, gdyż zostali oni zdyskwalifikowani. Niepewny pozostaje występ również występ Juana który doznał urazu podczas meczu swojej reprezentacji. Julio Baptista oraz Marco Casetti również są kontuzjowani, tak więc na 100% nie zobaczymy ich w niedzielnym meczu. Istnieją szanse, że Francesco Totti wejdzie jutro z ławki rezerwowych chociaż na kilka minut. Jednak o tym czy znajdzie się on na ławce rezerwowych, zdecydują dzisiejsze badania.

Natomiast Jose Mourinho będzie musiał obejść się bez Rivasa, Jimeneza, Figo, Maxwella oraz Vieiry. Wszyscy z nich są kontuzjowani. Ten ostatni urazu doznał podczas rozgrzewki przed meczem eliminacji MŚ 2010 pomiędzy Rumunią, a Francją. Podczas meczu z Romą Ricardo Quaresma będzie musiał bardzo uważać, gdyż jest on zagrożony zawieszeniem.

Transmisje w TV:
Al Jazeera Sport +1
Boom Sport Two
C+ Futbol
C+ Sport 1 (Poland)
Fox Soccer Channel
Nova Sports 3
NTV Turkey
OBN BiH
Raitalia 3 Africa
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Sport 16:9 (Italy)
Sport 1 (Ukr)
Sport 2 (Hun)
Sport 5
Telekanal Sport
TV Avala
TV7 Bulgaria
~ C+ Sport HD (POL)
~ Sky Sport HD 1 (Italy)
Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Pokaz siły nowego Mistrza Włoch | Lazio 0:3 Inter (27)

09.05
16:46

Hakan wziął Inter pod pachę i wprowadził go do finału Coppa Italia! 3:2 po wielkiej rimoncie drużyny Chivu na Meazza! (66)

21.04
20:42

Komentarze (20)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
19.10.2008 o 22:12 przez Radzisz_IM
Radzisz_IM
Do Boju Interiści! <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
19.10.2008 o 21:42 przez Omen
Omen
Dziś obejmujemy fotel lidera Panowie<img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" />
19.10.2008 o 21:14 przez Jeremy
Jeremy
Oto mój skład na ten mecz: <br /> <br /> Cesar-Maicon,Cordoba,Chiv
u,Zanetti-Muntari,Cambias
so,Stankovic-Cruz,Ibrahim
ovic,Adriano
19.10.2008 o 21:05 przez Jaricz7
Jaricz7
Liczy się tylko wygrana <img src="http://fcinter.pl/emots/piwko.gif"; alt="" /> <br /> Napewno będzie bardzo ciężko bo roma chce się podnieśc z kryzysu jaki przeżywają...mimo tego Wierze że to Inter Będzie górą <img src="http://fcinter.pl/emots/flagainter2.gif"; alt="" /> <br /> <br /> FORZA <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
19.10.2008 o 18:20 przez MarcoPolo
MarcoPolo
yo mamy podobne gusta Lechito tylko ,że to Ruch dziś wygra ;D <br /> <br /> a wracając do meczu to mam nadzieję ,że będzie dużo walki ,emocji i bramek <br /> (nie obrażę się na powtórkę z zeszłego sezonu (4:1)
19.10.2008 o 13:15 przez LECHITA
LECHITA
Dzis licze na 3 pkt moich dwóch ukochanych druzyn czyli INTERU I KOLEJORZA! pozdrówki dla wszystkich fanów INTERU<img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
19.10.2008 o 00:59 przez Mate1908
Mate1908
liczę na wspaniały mecz i 3 punkty <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
18.10.2008 o 19:30 przez miniu86
miniu86
czas żeby Mourinho pokazał swój kunszt w tych najważniejszych meczach
18.10.2008 o 18:16 przez dodo_IM
dodo_IM
Na pewno Roma zagra agresywnie i z ogromną wolą walki ale ta obrona to ogromne osłabienie. Moim zdaniem powinniśmy atakować na początku meczu. Inter powinien wygrać ale to piłka nożna. Forza Inter
18.10.2008 o 17:48 przez Chuchu
Chuchu
ciekawe jakim ustawieniem zagramy. liczę na 4-4-2 bo póki co wychodzi to zdecydowanie lepiej niż 4-3-3. mam nadzieje, że zagra Adriano i strzeli jedną z bramek dla Interu. No ale przede wszystkim liczę na zwycięstwo naszych. FORZA INTER !! !! !! !!
18.10.2008 o 17:04 przez Nen
Nen
Ja licze że Mancini jutro pięknym rajdem zakończonym golem zamknie gęby gwiżdzącym na niego kibicom Romy <img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" />
18.10.2008 o 16:23 przez chivu4
chivu4
ciężki mecz .. na typerze 0 : 3 dałem <img src="http://fcinter.pl/emots/biggrin.gif"; alt="" /> oby tak pięknie było .. Roma poważne osłabienia kontuzje i kartki my podobnie ale bez kartek .. Musimy to wygrać .. I czuję że Adriano coś pociągnie jutro ;]
18.10.2008 o 15:47 przez tytusek25
tytusek25
Milan tez do meczu z nami grał padake i nie mial kluczowego zawodnika(Pirlo).Nie ma sie co sugerowac poprzednimi wynikami czy forma bo takie mecze zawsze sa trudniejsze dla faworytow.Pozatym mecze takich ekip jak Roma My Milan czy Juve miedzy soba to calkiem inna para kaloszy niz reszta sezonu i nie ma to przelozenia .
18.10.2008 o 15:37 przez 1+8
1+8
Jak jakieś Cluj potrafiło z nimi wygrać i kluby z serieA typu Siena to my też damy radę 1-3 dla Interu <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
18.10.2008 o 15:22 przez Seba
Seba
Nie wyobrażam sobie innego rozstrzygniecia jak zwycięstwo Interu. Roma jest w słabej formie i do tego zagra bez wielu kluczowych zawodnikow.
18.10.2008 o 13:30 przez xsol
xsol
troche sie ociągaliście chłopaki z tą zapowiedzią ale jak zwykle dobra robota <img src="http://fcinter.pl/emots/brawa.gif"; alt="" />
18.10.2008 o 13:26 przez dolin123
dolin123
wygramy<img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" />
18.10.2008 o 13:19 przez adriano:)
adriano:)
Quaresma7 - Fajnie co? A co do newsa to będzie ciężki mecz w końcu jak każdy z Rzymianami. Roma jest w dołku ale po takim arcyważnym meczu mogą wyjść z niego i tego się najbardziej boję. Ciekawe czy zagramy ustawieniem 4-3-3 czy 4-4-2. Już się nie mogę tego meczu doczekać <img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" />
18.10.2008 o 13:13 przez Quaresma7
18.10.2008 o 13:10 przez Lubuszanin
Lubuszanin
Mmm w HD :D 0-1 dla Interu <img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />

Shoutbox

HB 22.06.2026 23:42

Claudio a bierzesz pod uwage, ze truchtanie Messiego, gdy nie atakuje, jest dokładnie tym, czego trener od niego oczekuje?

Cny 22.06.2026 22:48

mozesz sobie tam pisac co chcesz, fakt - Claudio zrobił z siebie pajaca, fakt 2 - zamaniwestował wiktorię, fakt 3 wstanie w lpesyzm humorze. I w sumie mnie to cieszy :)

Cny 22.06.2026 22:47

znowu, manifestacja nie wystarcza

Cny 22.06.2026 22:45

XD

Claudio 22.06.2026 22:45

No skończyłem na tobie...jak na ostatniej dziwce ;) Pozdrawiam

Claudio 22.06.2026 22:45

Cny 22.06.2026 22:42 przecież skończyłeś

Cny 22.06.2026 22:45

chlopie mowie posprzataj gowno spod siebie i bedzie OK

Claudio 22.06.2026 22:44

Messi zmarnowal dwie doskonale okazje? Zmarnowal. Przestrzelil karnego? Przestrzelil. Inni za niego biegali, a on truchtał sobie po boisku? Tak było. Strzelił dwa gole? Strzelil, ale to nie kasuje z automatu tamtych jego błędów i trzeba być obiektywnym w tym przypadku. Zesrałeś się na rzadko, nawet nie udajesz głupa, bo wiemy jak w twoim przypadku wygląda rozumowanie nawet najprostrzych rzeczy. Ale zaślepienie Messim weszło za mocno.

Cny 22.06.2026 22:42

przecież skończyłeś

Claudio 22.06.2026 22:41

jakie idiotyzmy?

Cny 22.06.2026 22:41

niestety to ty jak zwykle masz zwidy gdy ktoś ci wytykaidiotyzmy którymi rzucasz dość czesto

Cny 22.06.2026 22:40

czasami warto przyznać się do błędu, jak się nastało to przykucnąć zebrać gówno do ręki. to jak z pisarzami. jak nasra i zostawisz to gębie i jesteś debilem. posprzątasz to jeszcze powiedzą że normalny zdrowy czlowiek

Claudio 22.06.2026 22:40

Szczerze? Nawet dyskusja z tobą jest mega jałowa. Nie wiem czy na siłę udajesz czy psychotropy za bardzo weszły. Przynudzasz już. Dawno tu nie spotkałem tak słabego mówcę. Starasz się doyebać, ale to nie wygląda jak wojownik z UFC, ale bezdomny wyciągający rękę po 50 groszy i mówiący "ale jestem zayebisty"

Cny 22.06.2026 22:37

fakt zrobiłeś z siebie pajaca w 30 minut i brniesz w to dalej

Claudio 22.06.2026 22:37

widzę, że mocno siadło. Psycha ci siada. Spuszczanie się nad pilkarzem jak dojakiegoś Bożka. Ciężki przypadek :)

Cny 22.06.2026 22:36

no i co ty chłopie masz w głowie? 40 lat coś o plakatach pyerdolisz

Cny 22.06.2026 22:36

no i wjechał argument nie do obalenia. możesz być placzliwą cipą wulewajacą żal na Messiego na SB ale siadł kuponik

Claudio 22.06.2026 22:36

rozumiem, że masz plakaty Leo w pokoju, ale spokojnie. Nikt ci Leo nie odbiera!

Cny 22.06.2026 22:35

tylko Ty

Claudio 22.06.2026 22:35

nie uwierzysz, ale po golu czulem ulgę mając na kuponie gola w 2 polowie - brawo Leo!

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29489

Liczba newsów: 53356

Liczba komentarzy: 625130

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się