Piękny gol Sancheza pieczętuje awans do półfinału | Inter 2-0 Roma (38)

Źródło: inf. własna
około 2 lata temu
4170
38

Pierwsze 45 minut przyniosło prowadzenie Nerrazzurich 1:0. Wynik otworzył Edin Dzeko.

już druga minuta przyniosła otwarcie wyniku przez Inter. Lewym skrzydłem boiska ruszył Perisic, dośrodkował on pewnie i celnie do Dzeko i Bośniak pewnie umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Rui Patricio! 4 minuty później Nicolo Barella spróbował sprawdził swoją celność z dystansu i niemal nie zdobył pięknego gola, jednak piłka uderzyła w poprzeczkę. Chwilę później Milan Skriniar strzelił w stronę bramki głową po podaniu z rzutu wolnego od Alexisa Sancheza, jednak piłkę obronił bramkarz Giallorossi. W 16. minucie bramkarz Interu źle wybił piłkę, która spadła pod nogi D'Ambrosio, Włoch jednak ratuje się przed strzeleniem samobójczej bramki. W 37. minucie Nicolo Zaniolo sfaulował Bastoniego, za co obejrzał żółty kartonik. Taki sam kolor zobaczył chwilę później Gianluca Mancini po sfaulowaniu Alexisa.

Zarówno Inter, jak i Roma nie potrafili przekuć otrzymanych stałych fragmentów w bramkę. W 43. minucie Bastoni upadł po starciu z Nikolo Zaniolo i niestety nie powrócił już do gry. Obrońcę zastąpił rozgrzewający się w trybie przyspieszonym Stefan de Vrij. W doliczonym czasie gry Jose Mourinho obejrzał żółty kartonik. Do przerwy 1:0 dla gospodarzy.

W 48. minucie Handanović dzięki swojej interwencji zażegnał niebezpieczeństwo spowodowane przez Abrahama. Kilka minut później Darmian nie dał rady dotrzeć do podania Barelli. W 56. minucie z dystansu spróbował Veretout, jednak na szczęście nie skutecznie. W 64. minucie Barella ponownie oddał strzał z dystansu, tym razem jego celownik został poprawiony, jednak bramkarz gości broni strzał. Minutę później Skriniar musiał wręcz zastąpić Handanovicia i wybił głową piłkę lecącą do bramki po strzale Zaniolo. Włoch był jednak na pozycji spalonej.

W kolejnej akcji Alexis Sanchez wyręczył woźnego i zmiótł pajęczynę zalegającą w rogu bramki bronionej przez Rui Patricio strzałem oddanym z dystansu! 2:0! W 70. minucie Mourinho zarządził podwójną zmianę - Veretout i Oliveira zastąpieni przez Pellegriniego i Cristante. W 76. minucie El Shaarawy fauluje D'Ambrosio w akcji rozpoczętej Rutem wolnym dla Romy. Martinez zastępuje zdobywcę pierwszego gola, zaś u rzymian Matias Vina zmienia El Shaarawego. Pięć minut później swoją szansę miał Perisic, jednak trzeba było trafić w bramkę dając bramkarzowi szansę na błąd. W 83. minucie znowu uderza z dystansu, jednak tym razem nawet do trzech razy nie sztuka i piłka poszybowała ponad bramką. Najgorzej z dzisiejszego tryptyku wykonanego przez Nicolo. Inzaghi dał szansę rezerwowym: Calhanoglu, Vecino i Dumfriesowi, którzy zastąpili Barellę, Vidala oraz Perisicia. Sanchez musiał chwilę odetchnąć za linią końcową boiska po brutalnym wejściu Marasha Kumbulli. W 88. minucie Afena-Gyan zmienia wycieńczonego Abrahama. Inter w półfinale Pucharu Włoch.

Inter (3-5-2): Samir Handanovic; Danilo D’Ambrosio, Milan Skriniar, Alessandro Bastoni; Matteo Darmian, Nicolo Barella, Marcelo Brozovic, Arturo Vidal, Ivan Perisic; Edin Dzeko, Alexis Sanchez.
Rezerwowi: Andrei Radu, Alex Cordaz, Andrea Ranocchia, Stefan De Vrij, Aleksandar Kolarov, Denzel Dumfries, Federico Dimarco, Roberto Gagliardini, Matias Vecino, Hakan Calhanoglu, Lautaro Martinez.
Niedostępni: Robin Gosens, Joaquin Correa, Felipe Caicedo.

Roma (3-4-1-2): Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibañez; Karsdorp, Sergio Oliveira, Veretout, Viña; Mkhitaryan; Zaniolo, Abraham.
Rezerwowi: Fuzato, Kumbulla, Maitland-Niles, Diawara, Cristante, Bove, Zalewski, Pellegrini, El Shaarawy, Carles Perez, Afena-Gyan, Shomurodov.
Niedostępni: Spinazzola.

Sędzia główny: Marco Di Bello.
Liniowi: Galetto i Vecchi.
Techniczny: Gariglio.
VAR: Pairetto iPreti.

Co za końcówka! Inter, po golu w doliczonym czasie gry, pokonuje Udinese 1-2 (44)

08.04
19:57
Federico Dimarco Hakan Calhanoglu Marcus Thuram

Inter niespodziewanie traci punkty. Kontrowersja w końcówce spotkania! Inter 2-2 Cagliari (46)