
Na pytania dziennikarzy przed zbliżającym się meczem z Milanem odpowiadał dziś Roberto Mancini. Oto co na temat zbliżającego się spotkania powiedział szkoleniowiec Interu.
- Derby to zawsze wielkie spotkanie. Być może obecne derby nie będą tak spektakularne jak w przeszłości, ze względu na nieco słabszą dyspozycję obydwu zespołów, jednak to wciąż wielkie wydarzenie, które może dać drużynie pozytywny bodziec.
- Niestety w jutrzejszym spotkaniu nie będę mógł wystawić takiego samego składu, jak w spotkaniu przeciwko Veronie ze względu na zawieszenia spowodowane nadmiarem kartek. Wierzę jednak, że każdy zawodnik, który wybiegnie jutro na murawę stadionu zamiast Guarina i Brozovicia da z siebie wszystko i zagra na podobnie wysokim poziomie. Musimy być jutro bardzo skoncentrowani i postarać się o wygraną, gdyż jestem pewien, że doda nam ona sporo pozytywnej energii do dalszej pracy.
- Shaqiri nie rozpoczął ostatniego spotkania w wyjściowym składzie? To całkiem normalne, że zawodnik, który przyszedł do klubu w zimie ma czasami zniżkę formy i musi odpocząć. Gracze, którzy zostali pozyskani zimą będę jednak stanowić o sile Interu już w przyszłym sezonie.
- Camara zaliczył już debiut w Interze zanim zostałem trenerem zespołu. Gnoukouri natomiast pokazał się ostatnio z bardzo dobrej strony i myślę, że czeka go wspaniała przyszłość.
- Kovacic ma w sobie ogromny potencjał, musi on jednak starać się to bardziej pokazać w trakcie spotkań. Nagatomo to dobry zawodnik, jednak z powodu kontuzji nie jest on jeszcze gotów by rozegrać pełne 90 minut.
- Każdy z nas chciałby wygrywać każde spotkanie, chcielibyśmy zrobić to dla naszych kibiców. Czasami się to udaje, czasami jednak nie. Muszę przyznać, że gdy obejmowałem to stanowisko miałem nadzieję, że w obecnej chwili Inter będzie zajmował inne miejsce w tabeli ligowej. Co prawda przez cały ten okres widziałem kilka pozytywów, jednak wiem, że stać nas na więcej.
- San Siro nie jest łatwym terenem do rozgrywania spotkań. O wiele łatwiej gra się nam ostatnio na wyjazdach. Musimy to zmienić, gra przed swoimi kibicami musi czynić nas bowiem mocniejszymi.
- Czy Inter zakwalifikuje się do LE? Ciężko powiedzieć. Bardzo dużo zależy od zespołów, które są przed nami w ligowej tabeli.
Komentarze (2)