Wywiady z działaczami

Massimo Moratti o nowym trenerze (10)

Autor:
Źródło: inter.it
około 7 lat temu
139
10
fcinter serwisowe

Tradycyjnie już pod wejściem głównym do budynku koncernu Saras zebrała się liczna grupa dziennikarzy oczekujących Massimo Morattiego. Wobec ostatniej zmiany na ławce trenerskiej dowodzonego przez Włocha Interu Mediolan nie mógł on przejść koło przedstawicieli mediów obojętnie. 

 

Czy czas Andrei Stramaccioniego w klubie definitywnie dobiegł już końca? 

- Jestem przekonany, że jeśli odwiedzicie oficjalną stronę Interu to znadziecie oficjalne potwierdzenie. 

 

Można tą decyzję określić jako jedną z najtrudniejszych za Twojego panowania w klubie? 

- Takie decyzje nigdy nie są łatwe. Musimy jednak powiedzieć sobie wprost: na dzień dzisiejszy ta zmiana to efekt cieżkiego sezonu, który jest już za nami. Uznałem, że w tym momencie potrzebujemy kogoś z doświadczeniem Mazzarriego. Nie zmienia to jednak faktu, że oceniamy Stramaccioniego jako utalentowanego trenera z olbrzymim potencjałem. Jestem przekonany, że zostanie jednym z najlepszych trenerów we Włoszech. 

 

Rozmawiałeś już ze Stramą? 

- Tak byliśmy w stałym kontakcie przez cały tydzień. Możecie się domyslić, że był to jeden z tematów. 

 

On zdaje sobie sprawę, że musiał ustąpić ze stanowiska ze względu na zbyt dużą liczbę porażek, które poniosła drużyna? 

- Powody, dla których musiał ustąpić ze stanowiska mogą przemawiać akurat za jego profesjonalizmem. W tym czasie i w tym klubie on nie miał po prostu szczęścia. Życzę mu aby odnalazł się w jakimś klubie gdzie zastanie warunki pracy korzystniejsze od tych, które miał w minionym sezonie. Po roku, który spędził z pierwszą drużyną nie powinien mieć z tym problemu. My sami będziemy musieli udowodnić swoją wartość i oczywiście mieć trochę więcej szczęścia. 

 

Walter Mazzarri to odważny trener z ogromnym bagażem doświadczeń. 

- Tak, to przesądziło o jego wyborze na to stanowisko. 

 

Czego możesz oczekiwać od drużyny? Czy to będzie sezon z wielkim powrotem Interu Mediolan? 

- Co roku oczekujemy dobrego sezonu. Teraz musimy się przekonać co wydarzy się na rynku transferowym. Najważniejsze to porozmawiać na ten temat z trenerem i zobaczymy jakie kroki uda się poczynić. Wtedy będziemy mogli zaćżąć mieć oczekiwania adekwatne do poziomu zespołu. 

 

Czyli kibice mogą spać spokojnie? Odbudujesz wielki Inter walczący o trofea? 

- Ten zakończony niedawno sezon nie zacząć sie dla nas źle. To był Inter zdolny do seryjnego wygrywania spotkań, później przytrafiła się jednak cała seria katastrof. To one, głównie kontuzje, nie pozwoliły nam pokazać się z najlepszej strony. To oczywiste, że spróbujemy odbudować Inter tak aby znów mógł mierzyć w najwyższe cele. 

 

Jeszcze, odnośnie plotek z ostatnich dni, planujesz sprzedać klub tak jak donosi o tym prasa? 

- Nie, nawet znów nie zaczynajcie...

Zobacz też

Piero Ausilio

Ausilio o celach transferowych Interu (3)

29.05
18:24
Giuseppe Beppe Marotta

Marotta: Conte był wściekły (0)

06.07
20:58

Komentarze (10)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
27.05.2013 o 22:03 przez SlimShady
SlimShady
Panie prezydencie bo raczej Moratti Interu nie opuścci:
tak sprowadzilismy świetnego trenera, teraz trzeba z nim spułpracowac a oczekiwać że bedzie kolejna marionetką.
Trzeba z nim współpracować jesli chodzi o transfery, takjak było z Mou. Nie moze tak byc że klub sciąga zawodników bo sa okazje a są nie potrzebni. nie może być powtórek w stylu Rocchim.
Jak trener bardzo chce jakiegos zawodnika to znaczy że bardzo chce go i bedzie od niego budował zxespól, trzeba nazwisk aby wrucić na szczyt o to bedzie cieżko bo nie gramy w europejskich rozgrywkach ale trzeba prubować. Takie Monaco choć znacznie bogatsze ma już Manadande, Moutinho, Rodrigeuze i na dniach Falcao, zespół wraca z 2 ligi z Ranierim na czele.
27.05.2013 o 12:02 przez Lechu
Lechu
Liczę na porządne wietrzenie w całym klubie. Mam nadzieję, że zwolnienie Stramy to było tylko preludium do poważniejszych kroków, bo te są niezbędne, żeby coś tu się w ogóle zmieniło na lepsze.
26.05.2013 o 19:17 przez dodo_IM
dodo_IM
Strama poleciał teraz kolej na Brance ale ten cieć na pewno uratuje tyłek.
26.05.2013 o 16:57 przez Omen
Omen
3 lata temu ogrywaliśmy Bayern w finale...Teraz oni są królami Europy. Liczę,że za niedługi czas to znów ulegnie zmianie. Forza Inter
26.05.2013 o 15:30 przez MatiInter
MatiInter
Z tego co powiedział wychodzi, że jeśli inne kluby się bedą wzmacniać to i my zaczniemy dopiero, jeśli nie to i nam niepotrzebne wzmocnienia bo mamy dobry zespoł gdy nie ma kontuzji. Trzeba zbudowac silna ekipe patrzac tylko na siebie i na miejsce w poprzednim sezonie a nie na inne druzyny i od nich uzalezniac ruchy transferowe.
26.05.2013 o 13:49 przez GianniVersace
GianniVersace
"Teraz musimy się przekonać co wydarzy się na rynku transferowym. Najważniejsze to porozmawiać na ten temat z trenerem i zobaczymy jakie kroki uda się poczynić. Wtedy będziemy mogli zacząć mieć oczekiwania adekwatne do poziomu zespołu."
Mądre słowa padły z ust MM :o
26.05.2013 o 13:32 przez el_loco
el_loco
Ciekawe jak wysoki budżet zostanie przeznaczony na transfery. Myślę, że po tej informacji moglibyśmy dokładniej określić na jakie transfery możemy liczyć.
26.05.2013 o 13:20 przez hbk
hbk
A nikt nie zadal pytania kiedy wyleci mastermind naszych porazek, czyli Branca?
26.05.2013 o 13:17 przez kubainteretoo9
kubainteretoo9
A ja czekam na zmiane Branki !! To będzie się równało z dobrymi transferami i oczywiście sztab medyczny też na odstrzał !! Mam nadzieję że MM o tym nie zapomniał !!
26.05.2013 o 13:09 przez Gajdzik
Gajdzik
To teraz czekam na jakieś pożądane transfery !!

Shoutbox

Nitrogen 05.08.2020 00:15

Nie gram u buków więc nie wiem

Silvio 05.08.2020 00:10

dzięki za informacje ale więcej niż 2 bramki to też 3 więc w jakim celu jest podane 2,5?

Nitrogen 05.08.2020 00:05

Czyli minimum 3

maverik 05.08.2020 00:05

czy padnie wiecej niz 2.5

Silvio 05.08.2020 00:01

co to znaczy, że w meczu wpadnie 2,5 bramki?

maverik 04.08.2020 23:54

1944

Nitrogen 04.08.2020 23:44

Jednak chyba pragnę tej Spezi bo Scudetto zdobyte w Serie B w 1945 mnie urzekło

maverik 04.08.2020 23:44

dokl z 5, to teraz Czytadela wejdzie i zrobi najlepszy wynik w Serie A

Nitrogen 04.08.2020 23:44

Z 5 no typowe

Nitrogen 04.08.2020 23:43

Ellas to chyba z 5 czy tam 6 miejsca wszedł po tych barażach

maverik 04.08.2020 23:41

Empoli mialo 85 pkt i tak spadlo, a teraz Benevento 86

maverik 04.08.2020 23:40

Ellas 52 pkt w Serie B, 49 pkt w Serie A, typowe

Nitrogen 04.08.2020 23:40

Chociaż Brescia też miała zdemolować w sumie xD

Nitrogen 04.08.2020 23:39

Plus Incagi

Nitrogen 04.08.2020 23:39

Teraz na pewno będzie mocniejsze

maverik 04.08.2020 23:39

ciekawe czy Benevento bedzie znow dokuczac Milanowi

maverik 04.08.2020 23:39

dokl

Nitrogen 04.08.2020 23:39

Przydomek też

maverik 04.08.2020 23:38

nawet barwy sie zgadzaja

maverik 04.08.2020 23:38

Spezia, bo Pie rdolone bedzie dokuczac jak Sałsalo

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem Interu w meczu z Atalantą?

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 01 sierpnia

  • FT

    Brescia

    1 - 1

    Sampdoria

  • FT

    Milan

    3 - 0

    Cagliari

  • FT

    Atalanta

    0 - 2

    Inter

  • FT

    Juventus

    1 - 3

    Roma

  • FT

    Napoli

    3 - 1

    Lazio

Niedziela, 02 sierpnia

  • FT

    SPAL

    1 - 3

    Fiorentina

  • FT

    Bologna

    1 - 1

    Torino

  • FT

    Genoa

    3 - 0

    Verona

  • FT

    Lecce

    3 - 4

    Parma

  • FT

    Sassuolo

    0 - 1

    Udinese

Booking.com

Publicystyka

Finał Madryt 2010

„Nie liczę godzin i lat..." (11)

23.07
20:00
Antonio Conte Pintus

Czy Inter jest źle przygotowany fizycznie? (8)

22.06
23:54
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    38

    83

  • 2

    Inter

    Inter

    38

    82

  • 3

    Atalanta

    Atalanta

    38

    78

  • 4

    Lazio

    Lazio

    38

    78

  • 5

    Roma

    Roma

    38

    70

  • 6

    Milan

    Milan

    38

    66

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    36

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    31

  • 3

    Romelu Lukaku

    23

  • 4

    Francesco Caputo

    21

  • 5

    Luis Muriel

    18

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 26874

Liczba newsów: 37176