Relacje

Awans Interu (49)

Autor:
Źródło: inter.it
ponad 15 lat temu
856
49

Inter Mediolan awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch. W dzisiejszym meczu Nerazzurri pokonali Genoę 3-2. Bramki zdobywali Eto'o (2), Mariga, Kharja i Sculli.

 

Jak to zwykle bywa w Pucharze Włoch, Nerazzurri wystąpili w nieco zmienionej w stosunku do "normalnej" wyjściowej jedenastce. Szansę dostali Santon, Muntari, Mariga czy też debiutujący dzisiaj na serio Ranocchia.

 

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Oba zespoły dosyć łatwo przechodziły w strefę rywala, ale w obronie natrafiały już na szczelny mur przeciwnika. W jednej z pierwszych akcji swoją akcję potwierdził Ranocchia. Młody Włoch dogonił szarżującego Rudolfa i z łatwością odebrał mu piłkę w polu karnym. Pierwsza prawdziwie groźna akcja Interu zakończyła się golem. Z lewej strony dośrodkował Muntari, piłkę w polu karnym przyjął Eto'o, oszukał dwóch obrońcó i nie dał szans bramkarzowi. Pięć minut później Kameruńczyk mógł podwyższyć wynik meczu, ale Scarpi odbił piłkę na rzut rożny. Genoa starała się zbliżyć pod bramkę Castelazziego jednak ani akcja Rafinhy ani Rudolfa nie przyniosły efektu. Inter tymczasem dążył do zdobycia drugiego gola. Blisko tego był Muntari, którego potężne uderzenie z dystansu minęło o kilkadziesiąt centymetrów prawy słupek bramki. Co nie udało się Ghanijczykowi, powiodło się Eto'o. Tym razem Kameruńczyk otrzymał podanie od Maicona, znowu prostym zwodem oszukał obrońcę i pokonał bramkarza. Na przerwę gracze Interu schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

 

Pewne prowadzenie rozluźniło szeregi Interu. Genoa zaczęła naciskać i była bliska zdobycia gola po uderzeniu Boakye, które złapał Castelazzi. Po 10 minutach gry było już tylko 2-1. Kharja pokonał bramkarza Interu z rzutu karnego, który zostal sprokurowany przez Ranocchię. Podrażniony Inter zaatakował śmielej i wywalczył dwa rzuty rożne - po pierwszym strzelał niecelnie Ranocchia, po drugim padł gol. Maicon dośrodkował z prawego narożnika, a bramkarza strzalem głową pokonał Mariga. Ostatnie minuty spotkania to zdecydowana przewaga gości, którzy dążyli do strzelenia choćby gola kontaktowego. Próbowali tego m.in. Kucka - niecelny strzał - Mesto czy Sculli, których strzały padły łupem bramkarza Interu. Dwukrotnie szczęścia szukali też Palacio oraz Criscito. Trzy z tych strzałów zakończyły się interwencją Castelazziego, jeden minął bramkę o kilka centymetrów. Świetnie dysponowanego zmiennika Julio Cesara nie zdołali pokonać też Veloso i Dainello. W 90 minucie w końcu Genueńczycy dopięli swego. Veloso wykonywał rzut wolny z lewej strony, dośrodkował w pole karne, a tam Sculli ładnym strzałem głową zdobył gola. Niedługo później sędzia odgwizdał koniec spotkania.

 

Inter dzięki dzisiejszemu zwycięstwu awansował do ćwierćfinału, gdzie spotka się z kimś z pary Bologna-Napoli.

Mecz, pomimo straty dwóch goli, można zaliczyć do naprawdę udanych. Gra Interu była na pewno lepsza (przez 70 minut) od tej w meczu z Catanią. Pomimo faulu zakończonego rzutem karnym, dobre zawody rozegrał Ranocchia, który swoją pewnością siebie potrafi wprowadzić spokój w obronie. Dobrze zaprezentował się Muntari (wyraźnie niezadowolony ze zmiany) oraz Mariga. Na ocenę tego ostatniego wpłynęła znacząco zdobyta bramka. Poprawnie w pierwszej połowie zaprezentował się też Santon. Nieźle wyglądała gra w ofensywie, ogromnym wzmocnieniem są rajdy Maicona jak za dawnych czasów (Brazylijczyk zaliczył asystę w trzecim meczu z rzędu).

W sobotę o 20.30 Inter zagra z Bologną na San Siro w ramach 20 kolejki Serie A.

 

INTER-GENOA 3-2 (2-0)
Strzelcy: Eto'o 15', 43', Kharja (54' k), Mariga 59', Sculli 91'.

 

Inter: 12 Castellazzi; 13 Maicon (24 Rivas 88'), 15 Ranocchia, 23 Materazzi, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 4 Mariga; 11 Muntari (88 Biabiany 58'); 27 Pandev, 9 Eto'o (20 Obi 70').
Rezerwowi: 21 Orlandoni, 6 Lucio, 22 Milito, 40 Nwankwo.
Trener: Leonardo.

Genoa: 73 Scarpi; 18 Rafinha, 3 Dainelli, 24 Moretti, 4 Criscito; 29 Jelenic (20 Mesto 46'), 33 Kucka, 42 Veloso, 11 Kharja (8 Palacio 63'); 25 Boakye, 17 Rudolf (14 Sculli 62')
Rezerwowi: 88 Perin, 7 Rossi, 36 Zuculini, 77 Milanetto.
Trener: Davide Ballardini

Sędzia: Nicola Pierpaoli (Florencja)

 

Żółte kartki: Ranocchia, Muntari

 

1-0 Eto'o


2-0 Eto'o

 

2-1 Kharja


3-1 Mariga


3-2 Sculli

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Inter zdobywcą Coppa Italia w sezonie 2025/26! (60)

13.05
20:24

Hakan wziął Inter pod pachę i wprowadził go do finału Coppa Italia! 3:2 po wielkiej rimoncie drużyny Chivu na Meazza! (66)

21.04
20:42

Komentarze (49)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
12.01.2011 o 23:08 przez g0raFCI
g0raFCI
Brawo brawo ! Piękny widok meczu: Eto'o po zejściu przytulanki z Leo ! FORZA RAGAZZI ! <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" />
12.01.2011 o 23:01 przez nerazzurri13
nerazzurri13
brawo chłopaki<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
12.01.2011 o 22:59 przez Blablarzynca
Blablarzynca
Podobał mi się ten mecz w naszym wykonaniu, mimo słabszej końcówki. Pierwsza połowa zagrana po profesorsku, fajnie się to oglądało. W drugiej było trochę gorzej, ale widać dużo poprawę gry względem choćby listopada/grudnia. Wreszcie Santon zagrał, tak jak powinien. Dwójka stoperów popełniała błędy, ale nie było, aż tak źle. Tylko Muntari zachował się jak buc, zamiast przyjąć z godnością decyzję trenera, to odprawia jakieś cyrki, ale o dziwo dziś grał fajną piłkę.
12.01.2011 o 22:54 przez Gajdzik
Gajdzik
Ważne że wygrali i grali całkiem przyzwoicie <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <br />
Forza Inter <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
12.01.2011 o 22:47 przez bartek355
bartek355
wygraliśmy 3-1 pięknie 2 eto'o 1 mariga m'cdonald pieknie 3 zwyciestwo pod wodzą leonardo jest lepszy od tego grubasa ibiedaka beniteza jeszcze zeby wygrali z bayerenem<img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/34" alt="&lt;loldev&gt;" /> <img src="/files/emoticons/34" alt="&lt;loldev&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/38" alt="&lt;vuvuzela&gt;" /> <img src="/files/emoticons/38" alt="&lt;vuvuzela&gt;" />
12.01.2011 o 22:14 przez bartek355
bartek355
2-1<img src="/files/emoticons/23" alt="&lt;ban!&gt;" /> <img src="/files/emoticons/23" alt="&lt;ban!&gt;" /> <img src="/files/emoticons/19" alt="&lt;klnie&gt;" /> <img src="/files/emoticons/19" alt="&lt;klnie&gt;" /> <img src="/files/emoticons/34" alt="&lt;loldev&gt;" /> <img src="/files/emoticons/34" alt="&lt;loldev&gt;" />
12.01.2011 o 22:13 przez bartek355
bartek355
oglądam mecz na internecie i ładne gole eto'o wystarczą choć stawiałem na 5-0 dla interu ciekawe czy leonardo da pograć lucio,milito czy obiemu forza inter<img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
12.01.2011 o 21:57 przez Adrian521995
Adrian521995
na razie z pośród rezerwowych bardzo dobrze się sprawuje Santon, Ranocchia i Mountari ale i tak wszyscy grają ładnie.
12.01.2011 o 21:55 przez Adrian521995
Adrian521995
Genua nic nie gra a Inter gra jak by im się nie chciało ale i tak 2 bramki Eto'o wystarczą.<img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" />
12.01.2011 o 21:52 przez koza15
koza15
nom i 1 połowa git <img src="/files/emoticons/28" alt="&lt;smile&gt;" /> Ranocchia +, Santon tez sie stara, Muntar ładnie zaje**ł <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> Maicon ++ Cambiasso ++, Pandev jednak jest jak dlamnie sredniakiem, najlepiejby bylo go sprzedac takie jest moje zdanie a Eto'o po ostatnim nie udanym zbytnio występie pokazuje dziś że nie zapomniał jak sie strzela do bramki +++ <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" /> no i wgl gra ładna, liczne takze na taka sama drugą połowe <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> Leo !
12.01.2011 o 21:00 przez marcin1908
marcin1908
Swoją drogą z 5 piłkarzy typowo defensywnych ( bramkarz + obrońcy) 4 włochów ! wow
12.01.2011 o 20:58 przez nerazzurri13
nerazzurri13
po zwycięstwo <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
12.01.2011 o 20:56 przez marcinx17
marcinx17
rikotv.ubf.pl/viewpage.php?page_id=11 <br />
<br />
Najlepsza transmisja w sieci
12.01.2011 o 20:54 przez marcin1908
marcin1908
Wygląda na to, że rzeczywiście Esteban może zagrać za napastnikami, ciekawe jak to bedzie wyglądać. Mam nadzieje, że Matrix nie zawiedzie i licze na dobrą grę Santona oraz Marigi, no i oczywiście na dwie brameczki Eto'o <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> ! FORZA INTER <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> ! <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
12.01.2011 o 20:53 przez Chuchu
Chuchu
czwórka defensywnych pomocników? nie wróży to niczego dobrego...
12.01.2011 o 20:51 przez interooo
interooo
trzeba uważać na Kuckę z Genui. dobry zawodnik.
12.01.2011 o 20:42 przez piotrekninter
piotrekninter
no dobrze ze Luca, wow Rivas lawka,mogl grac za Matrixa<img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> <br />
ultra-ofensywna pomoc<img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> <br />
chyba i tak kazdy bedzie najbardziej przygladal sie Andrew Frog
12.01.2011 o 20:39 przez g0raFCI
g0raFCI
Dobrze, że broni Luca, a nie Orlandoni no i licze na dobry występ Andrzeja Rannego <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
12.01.2011 o 20:36 przez Atseif
Atseif
Rivas żyje <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />

Shoutbox

HB 25.06.2026 12:21

jak nie udalo sie z Palestrą, to tym bardziej nie uda się z Pazem

Claudio 25.06.2026 12:18

Dobrze ze Bayern ma dobrze obsadzone pozycje i Musiała wrócił bo jeszcze by oni się rzucili na Paza

El_Imprezatore 25.06.2026 12:12

albo się dogadaja albo pójdzie do anglii, Inter ma szanse na ten transfer tak może 5%

broda4991 25.06.2026 12:11

Real na pewno będzie chciał od nas 60 plus odkup za 80 mln to jest na bank pewne. To że on do nas przyjdzie nie znaczy że będzie nasz

broda4991 25.06.2026 12:08

Coś mam jakieś złe przeczucie ze jednak Como się dogada.

Jacenty 25.06.2026 12:03

Nie kupią teraz Olise, mają pakt z Niemcami o "wzajemnym szacunku" to jedna rzecz, a druga - napastnik to 3 pozycja w ich kolejce. Przede wszystkim Mourinho zależy na technicznym i pracującym w obydwu fazach rozgrywającym w stylu Modricia (stąd zainteresowanie Enzo Fernandezem). Mają sporo piłkarzy do pożegnania, ale żaden z zawodników nie chce odchodzić, Ceballos nawet za darmo nie chce. Agenci Camavingi też wydają komunikaty, ze jest mu dobrze i nigdzie się nie rusza. Sta też pomysł, że nawet Tchoumenii, który w tym sezoni był naprawdę dobry, moze odejść. Real potrzebuje gotówki na cito, bo inaczej będzie zablokowany, a Mourinho żąda właśnie ww. pomocnika i środkowego obrońcy, a w sprzyjających warunkach jak zrealizują dwa powyższe cele mają poszukać srodkowego napastnika.

Dzonyy 25.06.2026 11:56

Klinsi a jakie warunki ma Real?

Matti 25.06.2026 11:51

wiec jak Real go wykupi z Como za 9 baniek to nie bedzie mogl go sprzedac definitiywnie Interowi z tego co kojarze

Matti 25.06.2026 11:51

nie wiem jak tam dokladnie te przepisy UEFA wygladaja, ale nie mozna w przeciagu 16 tygodni dwa razu klubu zmienic

Klinsi64 25.06.2026 11:51

ale nie ma sie co podniecać bo juz tyle mokrych szmat na morde dostalismy

Matti 25.06.2026 11:50

Paz to może nawet być na wypo z obligo wziety

Klinsi64 25.06.2026 11:50

co do Paza to warunki Realu są skrojone pod Inter

Klinsi64 25.06.2026 11:49

na wahadle mamy Dioufa i LH nie przesadzajmy

Chuchu 25.06.2026 11:46

Paz do nas, na prawe wahadło Darmian i ogień!

tylkointer3 25.06.2026 11:33

Paz to jest ktos kogo nam brakuje od początków Sensiego u Conte

tylkointer3 25.06.2026 11:33

Jeśli tak jest Inter powinien w to isc

tylkointer3 25.06.2026 11:32

60 mln na juz na stol i klauzula odkupu np 80 mln to najbardziej sensowna opcja dla Realu

tylkointer3 25.06.2026 11:31

Stąd dziwię się, ze ktoś wierzy ze Real poszedlby na odroczona płatność za Paza

tylkointer3 25.06.2026 11:30

Właśnie tak. Dlatego Real chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Przytulić trochę kasy, ale jednocześnie mieć jakąś kontrolę nad Pazem w przyszłości

tylkointer3 25.06.2026 11:28

W tym jest jedyna nasza szansa, ze my możemy na to pójść. Jeśli Real chciałbym po prostu większy hajs to Anglia go da ale nikt tam nie pójdzie na klauzule odkupu

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29494

Liczba newsów: 53360

Liczba komentarzy: 625428

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się