Plotki transferowe

Dlaczego Inter odpuścił Rodrigueza? (21)

Autor:
Źródło: calciomercato.com
około 9 lat temu
1331
21

Jeden z lepszych dostępnych na rynku od ręki graczy na swojej pozycji, do ściągnięcia w promocyjnej cenie w związku z zawirowaniami w Wolfsburgu, czołowa postać swojej reprezentacji, dogadany z Interem w sprawie indywidualnego kontraktu już od zimowego mercato. Ricardo Rodriguez, bo o nim mowa, dołączy ostatecznie do Milanu. Dlaczego? 

O zainteresowaniu Interu opuszczającym Bundesligę obrońcą w naszych wiadomościach informowaliśmy wielokrotnie, prasa rozpisywała się na temat łatwości z jaką działacze Interu mieli nakłonić Szwajcara do gry na San Siro. Po słowie z samym piłkarzem, do ogarnięcia pozostać miały negocjacje z samym Wolfsburgiem. Co samo w sobie również miało być łatwe, ponieważ trawiony problemami finansowymi Wolfsburg miał nie robić nikomu problemu z finalizacją tego transferu. Ostatecznie jednak 22,5 miliona euro, które kładł na stole Inter okazały się niewystarczające, a kilka tygodni później to Milan ogłosił ściągnięcie Ricardo do Mediolanu za... 15 mln. 

Przyczyn tej sytuacji serwis calciomercato.com upatruje w braku wizji Interu na kolejny sezon. Wszystkie działania klubu w związku z mercato mają być podporządkowane osobie nowego trenera, który ma dołączyć do Interu już w czerwcu. To właśnie wtedy klub wybierze wspólnie ze szkoleniowcem nowe cele na rynku transferowym. 

Zobacz też

Matteo Darmian

Darmian z nowym kontraktem? (8)

11.06
09:34
mercato live 2026 jones

Mercato Live 20-21.06 (20:05): CorSport - Paz w Interze dzięki Mourinho? // Zazzaroni: Gdyby Moratti był prezydentem to Branca negocjowałby już z Realem (44)

20.06
09:15

Komentarze (21)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
20.05.2017 o 14:43 przez Adriano_forever
Adriano_forever
No i zaczyna się, Inter stał się taką marką, że nawet duża kasa piłkarzy nie przekonuje do transferu. Brawo!
20.05.2017 o 12:50 przez Gambit
Gambit
Zgadza się. Erkin żadnym koksem nie jest ale Mancio go chciał. Na pewno w ofensywie jest lepszy od każdego z naszym BO. I przyszedł de Boer I chlop nawet szansy nie dostał. Pierw weźmy trenera, niech powie co i jak chce grać. I kto mu potrzebny.
20.05.2017 o 12:37 przez piotrekninter
piotrekninter
Z jednej strony szkoda.fajny grajek.ale milan ma chociaz spoko trenera .nie ma co miec do rr pretensji.z drugiej moze wreszcie trener bedzie bral grajkow pod siebie a nie jak kiedys.nawet inny lo erkin wielka nadzieja.fdb i erkina nie ma
20.05.2017 o 12:22 przez rezun
rezun
Oczywiscie ze kupimy Samira ktory jest nominalnym srodkowym obronca na sile przezucanym na lewa oborne, idealny transfer dla nas jednym slowem
20.05.2017 o 10:49 przez timon
timon
Klinsi bo z tymi wynalazkami z Portugalii to różnie bywa. Tutaj do wzięcia jest koleś ograny w Niemczech, więc to spora różnica.Ja nie widzę żadnego lepszego obrońcy od Rodrigueza, do wzięcia za stosunkowo nie duże pieniądze
20.05.2017 o 10:28 przez Mikson
Mikson
Brak wizji... Nawet jak przyjdzie nowy trener, to mając do wyboru Nagatomo, Ansaldiego, D'Ambrosio, Santona i Rodrigueza to Ricardo jest z innej planety i i tak byłby pewniakiem u obojętnie którego trenera.
20.05.2017 o 10:27 przez markus863
markus863
https://showbet24.blogspot.nl/ Wczorajszy kupon z kursem 145 trafiony i juz jego zdjecie z ekranu z zalogowanego konta wkleili na bloga! na dzis juz maja kolejny kupon z wielkim kursem ! polecam bo sam gralem ich ostatnie 2 kupony !
20.05.2017 o 10:16 przez Gambit
Gambit
No cóż. My pewnie kupimy Samira. Nic do niego nie mam. Nawet uważam że to zdolny koleś z którego coś może być. Tylko my potrzebujemy gości na już. A nie talentów które pewnie się u nas zmarnują. Rodriguez za te pieniądze to okazja. Bo jak czytam o Mendyk to brzmi fajnie tylko za niego trza pewnie wydać 40 i na pewno do nas nie przyjdzie.
20.05.2017 o 10:16 przez Klinsi64
Klinsi64
już przychodził do nas kot Pereira który z miejsca miał być jednym z najlepszych bocznych w Serie A,jak się skończyło wszyscy wiemy ;) większość podniecała się Peresem,miał zjeść ligę w Romie,a dupy nie urywa,tak że radzę się wstrzymać z ocenami,boisko jak zwykle zweryfikuje wszystko
20.05.2017 o 09:57 przez timon
timon
a trzęsiemy dupami na każdy transfer rywala, bo potem widzimy jak pozyskani za marne grosze zawodnicy robią świetną robotę, a nasze super transfery kopią się po czole
20.05.2017 o 09:55 przez timon
timon
klinsi
To proszę wymień mi chociaż 3 z tej dużej grupy dobrych lewych obrońców dostępnych na rynku za kwotę do 20mln.

Rodriguez zaliczył słaby sezon, ale większośc sezonu łatał dziury na środku obrony Wolfsburga. Wystarczy zobaczyć na noty Whoscored(tak zdaje sobie sprawy, że do końca miarodajne nie są, ale w tym wypadku chodzi mi o różnice). Rodriguez zagrał 16 meczów w środku pola ze średnią not 6.64(czyli słabo) i 11 meczów na lewej obronie ze średnią not 7.17(czyli dobrze). Prawda jest taka, że koleś z miejsca stanie się czołowym zawodnikiem ligi, jeżeli chodzi o bocznych obrońców, a my dalej będziemy się bujać z taką parodią jak Nagatomo, albo ściągniemy jakieś wynalazki typu Ansaldi. Przecież to co tu się odpierdziela to jakaś komedia jest. Wywalić Ausillio na zbity pysk, Zanettiemu dać rolę ambasadora, Sabatiniego zrobić dyrektorem zarządzającym, przestać się łudzić na Conte czy Simeone, podpisać szybko Spalettiego i zacząć działać bo później znowu będzie cyrk
20.05.2017 o 09:51 przez KoBa
KoBa
Coś czuje, ze w nastepnym sezonie bedziemy grać bez bocznych obrońców.
20.05.2017 o 09:38 przez Bartek-32
Bartek-32
Bo pepe wpisuje się w politykę domu spokojnej starości
20.05.2017 o 09:01 przez Magiq
Magiq
To po co w takim razie sciagaja Pepe skoro nie mamy ciagle trenera? Sranie w banie...
20.05.2017 o 08:50 przez Gambit
Gambit
Klinsi niby tak. Ale z bocznymi obrońcami to szału na rynku nie ma. Choć jak przyjdzie Conte to nie będziemy grać bocznymi obrońcami. Więc lepiej niech pierw załatwia trenera.
20.05.2017 o 08:42 przez AveCaesar
AveCaesar
Niby dobrze zrobili ale jednak w tym przypadku brałbym z miejsca. Szczególnie patrząc na to co my mamy na bokach obrony. RR nawet bez formy mógłby okazać się zbawieniem.
20.05.2017 o 08:31 przez Klinsi64
Klinsi64
na rynku jest na tyle dużo dobrych piłkarzy,że starczy dla wszystkich,no ale jak co okienko kibice muszą trzęś dupami na każdy transfer rywala
20.05.2017 o 07:32 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Zanim się te cwoki rusza - wybiorą nowego trenera i ustala kogo on chce to wszyscy najlepsi juz pozmieniaja miejsca. Ostatnie wiadomości są po prostu kompromitujące - jak strzał w pysk oddany nie przez przeciwnika ale przez swoich.
20.05.2017 o 06:35 przez Claudio
Claudio
Gambit tym bardziej widząc jak gra w tym sezonie RR. No ale faktem jest, że większość spotkań grał na środku.
20.05.2017 o 01:01 przez Gambit
Gambit
Z jednej strony to okazja jakich mało i jak pójdzie do Milanu to mega się wkur... Ale tak z drugiej to może i dobrze. Zawsze to nauka na błędach. Jeszcze by się okazało że my go kupujemy a nowy trener go nie chce. I chlop zagrałby przez cały sezon 300 minut. Mimo wszystko dobrze w tym klubie się nie dzieje.
20.05.2017 o 00:27 przez interista1987
interista1987
Przeciez mamy niezawodnego nagatomo, po co nam wzmocnienia na bokach obrony?
RR za 20 mln to za drogo wezmy kogos za 40 najlepiej z ligi portugalskiej.

Shoutbox

Adriano_forever 22.06.2026 13:06

usunac forum bo przeszkadza

pluto11 22.06.2026 07:25

Jeszcze jeden dwa mundiale i tak na prawdę to będzie Puchar Narodów Afryki a nie ME czy MŚ

Cny 22.06.2026 06:52

wiemy tyle że często jak są za słabi na reprezentację europejską to wtedy grają dla kraju dziadków/rodziców. swiezutki przykład anża janża Boniego. byle zagrać na mundialu, to zmienił paszport łatwiej niż klub. i nie ma co tego porównywać do naszych obraniakow i Polańskich. bo tam skala jest inna, przyczyny także

Piotrek85 22.06.2026 05:32

Lukaku to emeryci.

Piotrek85 22.06.2026 05:32

Belgowie wracają tam gdzie ich miejsce, czyli poziom europejskiego średniaka. De Bruyne ,alu

HB 22.06.2026 02:22

tylko co wy wiecie o poczuciu tożsamości narodowej tych piłkarzy? to dosyć prywatna sprawa

Imrahil 22.06.2026 00:09

:flaga:

Rebelde 21.06.2026 22:35

Obronca mógł puścic Taremiego, on by go trzy razy dogonił zanim ten by dobiegł do pola karnego.

Nerazzurx10 21.06.2026 22:12

Tak? O to nie wiedziałem, co prawda trochę to naciągane mi się wydaje, no ale skoro tak to spoko

ZnawcaCalcio 21.06.2026 22:01

Liczy się to gdzie zaczął mundial

ZnawcaCalcio 21.06.2026 22:00

Nerazzurx10 21.06.2026 21:22 No i w dumfriesie, ale do tego momentu może być już zawodnikiem realu+ Holandia jak to Holandia odpadnie wcześniej

ragnar 21.06.2026 21:36

Bo Turcy odpadli

ragnar 21.06.2026 21:36

Czyli Japonii

Borgen 21.06.2026 21:35

Najlepiej byłoby jakby Jones serio chciał do nas, my nie mielibyśmy kasy i udałoby się dogadać z nim, że za rok przyjdzie za darmo, a teraz zaoszczędzona kasę wydać na Paza... To była y bajka... Jones wniósłby dużo myślę, ale bez niego myślę, że spokojnie sobie możemy poradzić

Claudio 21.06.2026 21:34

Liverpool odrzuca 25mln Inter za Jonesa i oczekują....40mln clown

Borgen 21.06.2026 21:32

Dlatego ja po cichu liczę, że jakiś kopciuszek z prawdziwymi reprezentantami kraju zajdzie dalej i takim szczerze będę kibicował

Borgen 21.06.2026 21:30

Prawda, bardziej przypomina to rozgrywki klubowe...

Borgen 21.06.2026 21:30

Ale w sumie trudno się dziwić jak w większości krajów ponad połowa zawodników nie ma tożsamości narodowej, nie wie jaki kraj (historycznie) reprezentuje itd.

Nerazzurx10 21.06.2026 21:29

Tylko pod kołdrą reprezentacji

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29486

Liczba newsów: 53354

Liczba komentarzy: 625105

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się