Relacje

Entuzjazm w wypowiedziach trenera i piłkarzy (13)

Autor:
Źródło: różne
prawie 2 lata temu
226
13
fcinter serwisowe

Inter Mediolan zapewnił swoim kibicom przyjemny powrót do przeszłości, pokonując w Singapurze Bayern Monachium 2:0. I chociaż wiadomo jaką wymierną wartość mają mecze towarzyskie rozgrywane na drugim końcu świata, to nie da się ukryć, że zarówno trener Spaletti jak i jego podopieczni, schodzili z boiska w wyjątkowo dobrych nastrojach. Dziennikarze podkreślają, że takiej atmosfery w szeregach Interu nie widzieli od dawna. Poniżej zebraliśmy wypowiedzi po zakończonym sparingu z Mistrzami Niemiec.

Luciano Spalletti: - Zagraliśmy dobrze. Udało nam się utrzymać w ryzach przez cały mecz i zniwelować atuty przeciwnika. Jeśli miałbym specjalnie szukać niedociągnięć to zwróciłbym uwagę na brak stanowczości i problemy z utrzymaniem się przy piłce w drugiej połowie. Inter nie wróci na szczyt jeśli nie będzie się zaciekle bił z drużynami z samego topu - tak jak dziś z Bayernem. Wygrana cieszy, ale przed nami wiele kwestii do poprawy. Żeby wygrać z taką drużyną musisz potrafić nałożyć na siebie wiele pozytywnych aspektów. Nie da się osiągnąć dobrego rezultatu bez dobrej gry każdej formacji. Trzeba wspiąć się na wyżyny własnych umiejętności. Wygrana cieszy tym bardziej, że zawsze niesie za sobą element dobrego samopoczucia i pewności siebie, a to w piłce bardzo pomaga. Wiara w to co robisz zawsze napędza, zawodnicy zaczynają mieć pewność, że to co im przekazuję na treningach to nie farmazony. Grupa, z którą pracuję składa się z wielu dobrych zawodników i jestem pewny, że mamy nadal sporo potencjału w zapasie.

Joao Mario jak Radja Nainggolan? Nigdzie nie ma dwóch identycznych pilkarzy, jednak to co łączy tych najlepszych na świecie to umiejętność wygrania meczu "w pojedynkę". Radja robi to poprzez wspaniały ciąg na bramkę, Joao jest dużo lepszy z piłką przy nodze, kiedy rywale nie dają mu wiele miejsca.

Perisić? Ja wiem, a także każdy inny oberwator Calcio wie do czego zdolny jest Ivan kiedy jest w formie. Dla mnie nic sie nie zmienia: to świetny piłkarz, zawodnik Interu i chciałbym żeby tutaj został. Nie możemy jednak ignorować punktu widzenia klubu, jak i samego piłkarza.

spal

Eder: - Prezentujemy sie bardzo dobrze i mamy nadzieję, że uda nam się to przekuć na dobrą dyspozycję od początku ligowego sezonu. Spalletti to bardo pozytywny człowiek, a także świetny trener z bogatym CV. On odnalazł właściwy sposób na sukcesy z Romą i musimy mu zawierzyć jeśli liczymy na pozytywne rezultaty w przyszłym sezonie. Bramki z Bayernem? Bardzo się z nich cieszę. Moja przyszłość wydaje się jasna. Po zakończeniu zgrupowania Kadry Narodowej, mój agent skontaktował się z Interem i dostał zapewnienie, że klub widzi mnie jako część projektu na kolejny sezon. Chcę być przydatny tak długo jak tu jestem. Jestem dumny z gry dla tak ogromnej marki jaką jest Inter.

Antonio Candreva: - Dziś zagraliśmy całym zespołem - zarówno w obronie jak i w ataku. To dokładnie to co wskazał nam trener. Jesteśmy teraz zobligowani do pełnego zaangażowania i mobilności w każdej fazie gry i sektorze boiska. Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda nam sie zaadaptować do wizji trenera. Takie wygrane jak dziś zawsze mają dobry wpływ na zespół, ale mamy świadomość, że to dopiero początek naszej pracy.

Danilo D'Ambrosio: - Mimo tego, że przedsezonowe sparingi nie dają cennych punktów, każde zwycięstwo prowadzi do kolejnych i pozwala wychodzić na boisko treningowe z uśmiechem na twarzy. Lubię takie impulsy do jeszcze cięższej pracy. Jeszcze przed pojawieniem się tutaj Spallettiego, słyszałem wiele dobrego na temat jego charyzmy i podejścia do każdego kolejnego meczu. On może nam pomóc znaleźć się tam gdzie nasze miejsce, musimy jak najszybciej wprowadzić w życie jego pomysły. Trójka z tyłu to bardzo dobry wariant taktyczny, my jednak nadal skupiamy się na wypracowaniu wspólnych celów, nabraniu chęci do walki głodu gry. Te cechy będą mogły mieć większe znaczenie niż jakiekolwiek możliwości taktyczne. Mistrzostwa Świata? Do Mundialu jeszcze długa droga, Inter jest zawsze na pierwszym miejscu. Jeśli dobrze zaczniemy sezon, a ja będę się dobrze prezentował - kto wie.

Cristian Ansaldi: - Nawet nie wiecie jak się cieszę wracając na boisko po prawie 3 miesiącach. Jestem zadowolony, że wszystko przeszło bez komplikacji. Spalletti? Znam go dobrze, to świetny specjalista, jest w stanie poświęcić wszystko dla swojego zespołu. To jest droga, którą musimy podążać - dzisiejsze zwycięstwo było bardzo istotne.

Gabriel Barbosa: - To wspaniałe, że mogłem dziś zagrać. Szczególnie przeciwko jednemu z najlepszych klubów na świecie. Moim zdaniem zaprezentowaliśmy się dziś świetnie. Musimy utrzymać taką dyspozycję i z taką samą zaciętością podchodzić do kolejnych spotkań.

Zobacz też

Perisic Lautaro Chievo

Kolejny krok ku Lidze Mistrzów! | Inter 2-0 Chievo (29)

13.05
22:54
INTER - jude

Inter remisuje z Juventusem 1:1 (36)

27.04
19:22

Komentarze (13)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
30.07.2017 o 07:39 przez keslersan
keslersan
http://100ako.blogspot.nl/ - Kurs ponad 100 na dzis aktualny! wczoraj trafili kurs 169 i zdjęcie jego dali juz na bloga! codziennie trafiają wielkie kursy!
29.07.2017 o 04:06 przez saszamio
saszamio
http://rubymatches.blogspot.nl/ - Mają na dziś specjalną PROMOCJĘ ! Polecam ich kupony, mają trafione potężne kursy i udowadniają je zdjęciami. Sam grałem ich ostatni kupon i trafiłem kurs 240
29.07.2017 o 01:49 przez timon
timon
Eder... Ja na prwdę szanuje gościa. Zarówno po wypowiedziach, a przede wszystkim po jego zaangażowaniu w meczach widać, że chłop chce dać z siebie wszystko dla tej drużyny. Na skrzydle jest cienki, ale nawet tam w każdym meczu było widać, że zostawia serducho na boisku. Jeżeli bedzie dane mu grać na środku napadu, to jestem pewny, że bedziemy się wiele razy cieszyć z jego bramek
28.07.2017 o 18:15 przez Lovato
Lovato
Entuzjazm do pierwszych meczy, zaraz pewnie zaczną jeszcze o podium pieprzyć.
28.07.2017 o 17:37 przez interista1987
interista1987
1.Ancelotti
2.Conte
3.Allegri
wiec nie sadze aby Spal byl w TOP3 wloskich trenerow.
28.07.2017 o 16:41 przez cuba
cuba
Na jakiej podstawie miałbym mówić że mamy trenera z prawdziwego zdarzenia ? nie zacznie się gra o punkty,nie zobaczę drużynę,niech zobaczę że każdy chce grać z każdym i zobaczymy czy WSZYSTKIM przyświeca jeden cel,powrót do LM,nie będę się nakręcał że "to właśnie ten trener",niech pierw zawodnicy pokażą coś od siebie,jakich charakter w grze,mam dość już tego głaskania się z klubem,zbyt długo już to trwa i teraz bez żadnych już wymówek chcę widzieć Inter walczący,grający jako zespół a co do trenera ... jak nadal będzie dziecinnie i będą grać wciąż te same twarze co kolejke bo nazwisko zobowiązuję to ja dzięjuję za takiego trenera ,mam nadzieje że to będzie ten sezon po którym nie będzie znów na końcu wstydu i chwytania się za głowę jaki chaos panował,wystarczy wymówek że kogoś brak,że transfery nie wyszły itd żadnych wymówek,nie szalejemy z transferami ale ma to tez swoje plusy,jeszcze pozbyć się balastu w postaci paru zawodników,wymieniać nie muszę bo większość pewnie wie ...w tym sezonie będzie ciężej niż w paru ostatnich sezonach ,Juve,Roma,Milan,Napoli, nie wydaje się by obniżyły loty te zespoły a wręcz podniosły poprzeczkę,obyśmy nie zaspali na starcie :)
28.07.2017 o 15:46 przez SETE
SETE
Dokladnie po nieporozumieniach z Deboerem i Piolim w końcu mamy trenera z prawdziwego zdarzenia. Spaletti to jest aktualnie TOP 3 wloskich trenerow i to nie podlega dyskusji. Faktycznie, ze wynik jest mniej istotny, ale styl gry w tych sparingach naprawdę może napawać optymizmem i nie dziwie sie , ze jest atomsfera w druzynie. Niech tak pozostaanie
28.07.2017 o 15:13 przez interista1987
interista1987
Entuzjazm entuzjazmem ale sklad poki co jest na 5 miejsce w Serie A. Naprawde trzeba wzmocnic ta obrone 3 zawodnikami bo te boki obrony wygladaja gorzej niz mizernie do tego pomocnik i skrzydlowy.
28.07.2017 o 12:25 przez RedKhmer
RedKhmer
Każdy z piłkarzy wiedział, że Pioli poleci i to też ma wpływ na pewne rzeczy w zespole.
28.07.2017 o 11:50 przez Dyl87
Dyl87
Trzeba wierzyć że w końcu będą wyniki i trofea !
28.07.2017 o 11:41 przez IlCapitano
IlCapitano
Pioli to był strażak po katastrofie z de Boerem. Spalletti to inna liga, ścisła czołówka włoskich trenerów i gdzie nie polazł to robił dobrą robotę. Już widać jego rękę w naszej grze, a to dopiero początek.
28.07.2017 o 10:54 przez rafalik93
rafalik93
szczerze wątpie , Pioli jak przychodził to też było różowo i kolorowo, zbuntują się piłkarze z czasem i znów poleci Spalleti czego bym oczywiście nie chciał ;) po za tym to tylko sparingi ,zobaczymy jak liga zweryfikuje to wszystko.
28.07.2017 o 10:24 przez Mac90cmg
Mac90cmg
Mimo iż nie robimy fenomenalnych transferów jak rywal za między to trzeba powiedzieć że zaczyna to wyglądać coraz lepiej Spal wprowadził dobrą atmosferę widać to po zachowaniu też zawodników trochę wzmocnić obronę i możemy liczyć na całkiem solidny sezon w tym roku

Shoutbox

maverik 24.07.2019 01:50

sporo sie dzieje w tym meczu, nie to co nasz z United

maverik 24.07.2019 01:46

Sokratis xD

KibicInteru 24.07.2019 01:45

jutro sie dowiemy czy mamy szanse na scudetto

maverik 24.07.2019 01:43

ciekawe czy Inter by obil Real z Longo w skladzie

KibicInteru 24.07.2019 01:42

czyli kolejna druzyna która już ma po sezonie

maverik 24.07.2019 01:42

3 dni temu zebrali od Bayerna

maverik 24.07.2019 01:42

w USA pokazuja ze tak

KibicInteru 24.07.2019 01:39

Real jest skończony?

maverik 24.07.2019 01:36

Arsenal gwalci

Alfa 24.07.2019 01:25

a nawet od 9

Alfa 24.07.2019 01:21

beka real od 15 gra w 10 xD

Alfa 24.07.2019 01:12

niech dadza te 15mln + borke za biragiego

Alfa 24.07.2019 01:11

gorzej z lewym wahadlem i szpica

Alfa 24.07.2019 01:11

mysle ze srodka obrony juz ruszac nie beda, na ta chwile to najmniejszy problem i generalnie jest solidnie obsadzona ta formacja

Alfa 24.07.2019 01:10

i bastoni

pluto11 24.07.2019 01:09

Jak się pozbedziemy Mirandy to ktoś na ławkę musi być chyba że chcemy zostać z Rano i DD

Alfa 24.07.2019 01:09

xD

Ojciec SB 24.07.2019 01:03

wirtualna kupa :D

Ojciec SB 24.07.2019 01:03

"Cztery kluby są zaInteresowane Kamilem Glikiem. Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o Manchester United, Tottenham, Romę i Inter Mediolan. "

Ojciec SB 24.07.2019 01:02

dalberciak potwor

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    38

    90

  • 2

    Napoli

    Napoli

    38

    79

  • 3

    Atalanta

    Atalanta

    38

    69

  • 4

    Inter

    Inter

    38

    69

  • 5

    Milan

    Milan

    38

    68

  • 6

    Roma

    Roma

    38

    66

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Fabio Quagliarella

    26

  • 2

    Duvan Zapata

    23

  • 3

    Krzysztof Piatek

    22

  • 4

    Cristiano Ronaldo

    21

  • 5

    Arkadiusz Milik

    17

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Sobota, 25 maja

  • FT

    Frosinone

    0 - 0

    Chievo

  • FT

    Bologna

    3 - 2

    Napoli

Niedziela, 26 maja

  • FT

    Torino

    3 - 1

    Lazio

  • FT

    Sampdoria

    2 - 0

    Juventus

  • FT

    Fiorentina

    0 - 0

    Genoa

  • FT

    Roma

    2 - 1

    Parma

  • FT

    Atalanta

    3 - 1

    Sassuolo

  • FT

    Cagliari

    1 - 2

    Udinese

  • FT

    Inter

    2 - 1

    Empoli

  • FT

    SPAL

    2 - 3

    Milan

Booking.com

Publicystyka

Serie A

Z obozu rywali - podsumowanie najważniejszych transferów (8)

14.07
11:30
derby

Reportaż z weekendu derbowego w Mediolanie (12)

20.03
16:21
Archiwum publicystki

Sonda

Najlepszym graczem Interu w meczu z Manchesterem United był:

Polls answer

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 26953

Liczba newsów: 34398