Zapowiedzi

Fiorentina - Inter | Zapowiedź (13)

Źródło: inf. własna
16 dni temu
1499
13
Inter-Fiorentina

Już jutro Inter rozegra swój pierwszy mecz w Pucharze Włoch w tym sezonie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 i rozegrane zostanie na Stadio Artemio Franchi, stadionie jutrzejszego rywala Nerrazurich - Fiorentiny.

 

Poprzednie pojedynki

Zespoły po raz pierwszy zmierzą się ze sobą w 1/8 krajowego pucharu. W ramach turnieju drużyny zmierzyły sie ze sobą dwunastokrotnie, w których czterokrotnie Inter tryumfował, trzyrotnie padł remis, zaś pięciokrotnie musiał uznać wyższość rywala. Mimo gorszego bilansu, to drużyna ze stolicy mody wygrała trzy ostatnie bezpośrednie pojedynki w ramach Pucharu Włoch. Viola zaś wychodziła zwycięsko z pucharowych pojedynków dwukrtootnie w sezonie 1995-96. Ostatnia wygrana Interu miała miejsce 19 Stycznia 2020 roku, kiedy Nerrazzuri pokonali zespół ze stolicy Toskanii 2:1 w półfinałowym pojedynku.

Inter jest niepokonany od 8 spotkań przeciwko Fiołkom biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki - zaliczył 4 zwycięstwa i 4 remisy. Ostatnia wygrana Fiorentiny miała miejsce w kwietniu 2017 (5-4). Dwie bramki dla klubu z Florencji zdobył obecny pomocnik Interu - Matias Vecino. W ciągu ostatnich 8 meczów 1/8 Fiorentina odpadła jedynie raz. Przez ostatnie 17 sezonów, Interowi jedynie raz nie udało się awansować do ćwierćfinału - porażka 0-1 z Udniese w sezonie 2013/14.

 

Mecze we Florencji

Fiorentina nie przegrał ostatnich 6 meczów przeciwko ekipie prowadzonej obecnie przez Antonio Conte rozgrywanych na własnym boisku (3 wygrane i 3 remisy). Inter ostatnie wyjazdowe zwycięstwo odniósł 15 lutego 2014 r 1:2 po bramkach Icardiego i Palacio. 

 

Forma przed meczem

Viola awansowała do tej rundy pokonując Padovę 2:1 po golach, które zdobyli Venuti i Callejon oraz Udinese 1:0 odpowiednio w 3. i 4. rundzie. Fiorentin zachowała czyste konto w ostatnim meczu. W dwóch kolejnych meczach w Pucharze Włoch nie potrafili zachować od grudnia 2012 (3 czyste konta przeciwko Novarze, Juve Stabii i Udinese).

Podopieczni Prandelliego zmierzą się w tym meczu po zwycięstwie 1: 0 nad Cagliari w ostatnim ligowym spotkaniu. Fiorentina zdobyła 18 punktów w 17 meczach Serie A po czterech zwycięstwach, sześciu remisach i siedmiu porażkach. Strzelili 18 goli tracąc 23.

Najlepszym strzelcem Violi z sześcioma bramkami na koncie jest Dusan Vlahovic. Za nim plasuje się Gaetano Castrovilli, który czterokrotnie trafiał do siatki. Nikola Milenkovic jest zawodnikiem, który rozegrał najwięcej minut we wszystkich rozgrywkach - 1650.

Tymczasem Inter zremisował 2: 2 z Romą w ostatnim spotkaniu Serie A. Nerazzurri mają obecnie 37 punktów i dzięki ich 43 zdobytym bramkom są drużyną z największą ilością goli w lidze.

 

Prawdopodobne składy

Fiorentina: Terracciano, Milenkovic, Quarta, Caceres; Igor, Amrabat, Borja Valero, Castrovilli, Biraghi; Kouame, Vlahovic

Inter: Radu; Skriniar, Ranocchia, Kolarov; Young, Gagliardini, Sensi, Eriksen, Perisic; Martinez, Sanchez

 

Niedostępni zawodnicy 

Fiorentina: Erick Pulgar, Franck Ribery

Inter: Andrea Pinamonti, Matias Vecino Danilo D'Ambrosio

Typ redakcji: 1-2

 

Transmisja

TVP Sport,  godz. 15:00

 

 

Zobacz też

Alexis Sanchez Bereszynski Sampdoria

Czy wreszcie doczekamy się zmiany lidera Serie A? | Sampdoria - Inter (zapowiedź) (4)

05.01
13:36
Stadio Giuseppe Meazza San Siro

Zapowiedź Inter-Napoli (13)

15.12
18:02

Komentarze (13)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
13.01.2021 o 14:25 przez Recoba
Recoba
Handa, Kolarov, Gagliardini, Perisic i gwiazda Sanchez...
pożal się Boże...
13.01.2021 o 11:04 przez Dariusz2299
Dariusz2299
Ale, że Gagliardini? Przecież on powinien odpoczywać na Juve ;)
12.01.2021 o 23:37 przez SETE
SETE
Conte tym składem pokazuje ze pełna koncentracja jest na niedzielny pojedynek z Juventusem.
12.01.2021 o 22:16 przez Omen
+1
Omen
Dlaczego my ostatnio gramy o tak beznadziejnych godzinach? Nie ma to jak wieczorne mecze przy piwku.
12.01.2021 o 20:44 przez pasencjusz88
pasencjusz88
Oj Perisic z Kolarovem czuje jutro pożegnanie z Pucharem
12.01.2021 o 19:15 przez mroowa111
mroowa111
Przegląd rezerwistów ale awans jest ciągle naszym obowiązkiem.
12.01.2021 o 18:53 przez Claudio
+1
Claudio
P.S. Poprawcie to.

Niedostępni zawodnicy

Fiorentina: Erick Pulgar, Franck Ribery

Prawdopodobne składy

Fiorentina: Terracciano, Milenkovic, Quarta, Caceres; Igor, Amrabat, Pulgar, Castrovilli, Biraghi; Kouame, Vlahovic
12.01.2021 o 18:50 przez Claudio
Claudio
Mam nadzieję na kompletne rezerwy w tym meczu.
Krajowe puchary są jak dla mnie tylko ciut wyższą rangą niż mecze towarzyskie.
12.01.2021 o 18:31 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Kolarov I Perisic razem? To na pewno w stylu conte. Puchar I już w 1/8 odpaść chce z niego? Już Pirola i Dimarco byliby o wiele lepszymi rozwiązaniami niż tych dwóch wypalonych mistrzow. No ale, doświadczenie ponad wszystko.
12.01.2021 o 18:10 przez MatiInter
+1
MatiInter
Pulgar jednocześnie w prawdopodobnym składzie i jako niedostępny?
12.01.2021 o 18:08 przez Wyzyskiwacz
Wyzyskiwacz
Szkoda że nie o późniejszej godzinie ten mecz skoro w środku tygodnia
12.01.2021 o 18:07 przez kadrian89
kadrian89
Z takimi wahadłami i bez Lukaku srednio to widzę.
12.01.2021 o 17:50 przez Chuchu
+3
Chuchu
Eriksen i Sensi razem od początku? To nie w stylu Conte.

Shoutbox

Dzyl 28.01.2021 13:44

praca do 16 , nastepnie wizyta u fryzjera, wizyta paczkomacie, spacer z narzeczoną a następnie bieznia i wieczorny odpoczynek

Kebo 28.01.2021 13:38

praca dzisiaj dłużej niż ustawa przewiduje, później spożywka i trening

Nasir 28.01.2021 13:19

witam ja wlasnie koncze pierwszy posilek dzisiaj wolowina po burgundzku za moment puszczam poliske nastepnie tesco paczkomat i odpoczynek po ciezkien pracy a wy co jakie plany

Kebo 28.01.2021 12:53

LUAKAU XD

Endru 28.01.2021 12:45

Jak wygra z nami scudetto i mistrzostwo europy z Belgia bedac krolem strzelcow why not

Lopez 28.01.2021 12:40

prawda

Endru 28.01.2021 12:14

Eriksen jest za dobrym czlowiekiem, a tacy nie mają lekko co nie lopez

Lopez 28.01.2021 12:09

Randama jesteś, bo przyszedł rachunek za prąd

Orzeu 28.01.2021 12:01

Randama jesteś?

Adriano_forever 28.01.2021 11:38

Paździoch tyle razy mówił helena mam zawal no i wykrakal

Lopez 28.01.2021 11:25

a z benevento w nagrodę - ŁAWA XD

Luki165 28.01.2021 11:23

Oh cóż to byłaby za piękna historia gdyby gol z wolnego był początkiem odrodzenia Eriksena xD

Orzeu 28.01.2021 11:14

podobno Eriksen sięzaczął włoskiego uczyć

Orzeu 28.01.2021 11:06

a to jest skrypt który zaciąga się z ligowego terminarza

Orzeu 28.01.2021 11:06

tak pokazuje kalendarz fcinter

Orzeu 28.01.2021 11:06

nie no we wtorek

Pazza12 28.01.2021 10:54

Cos jest nie tak

Pazza12 28.01.2021 10:53

Tez widzialem srode 18 ale 5 gramy z Fiorentina

Nasir 28.01.2021 10:53

w morde jeza

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem w meczu z Milanem?

Polls answer

Wyniki Serie A

Piątek, 22 stycznia

  • FT

    Benevento

    2 - 2

    Torino

Sobota, 23 stycznia

  • FT

    Roma

    4 - 3

    Spezia

  • FT

    AC Milan

    0 - 3

    Atalanta

  • FT

    Udinese

    0 - 0

    Inter

  • FT

    Fiorentina

    2 - 1

    Crotone

Niedziela, 24 stycznia

  • FT

    Juventus

    2 - 0

    Bologna

  • FT

    Genoa

    1 - 0

    Cagliari

  • FT

    Hellas Verona

    3 - 1

    SSC Napoli

  • FT

    Lazio

    2 - 1

    Sassuolo

  • FT

    Parma

    0 - 2

    Sampdoria

Środa, 27 stycznia

  • Postp.

    Juventus

    ? - ?

    SSC Napoli

Piątek, 29 stycznia

  • 20:45

    Torino

    ? - ?

    Fiorentina

Sobota, 30 stycznia

  • 15:00

    Bologna

    ? - ?

    AC Milan

  • 18:00

    Sampdoria

    ? - ?

    Juventus

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Benevento

Niedziela, 31 stycznia

  • 12:30

    Spezia

    ? - ?

    Udinese

  • 15:00

    Atalanta

    ? - ?

    Lazio

  • 15:00

    Cagliari

    ? - ?

    Sassuolo

  • 15:00

    Crotone

    ? - ?

    Genoa

  • 18:00

    SSC Napoli

    ? - ?

    Parma

  • 20:45

    Roma

    ? - ?

    Hellas Verona

Publicystyka

Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    19

    43

  • 2

    Inter

    Inter

    19

    41

  • 3

    Roma

    Roma

    19

    37

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    19

    36

  • 5

    Juventus

    Juventus

    18

    36

  • 6

    Napoli

    18

    34

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    15

  • 2

    Ciro Immobile

    13

  • 3

    Zlatan Ibrahimovic

    12

  • 4

    Romelu Lukaku

    12

  • 5

    Luis Muriel

    11

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27133

Liczba newsów: 38520