Inter gromi Benevento w meczu 1/8 Pucharu Włoch (22)

ponad 5 lat temu
4070
22

Inter pewnie zwyciężył z drużyną Benevento w meczu 1/8 Pucharu Włoch 6:2.

Mecz rozpoczął się dla Interu fenomenalnie - w 2 minucie, po zagraniu Icardiego do Candrevy, ten drugi został sfaulowany w polu karnym i sędzia nie miał wątpliwości - wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł niezawodny w tego typu sytuacjach Mauro Icardi i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Od samego początku spotkania było widać, że obie drużyny są nastawione na otwartą piłkę, co zaowocowało kolejną bramką dla Nerazzurrich już w 7 minucie. Do dośrodkowania z rzutu rożnego doszedł Mauro Icardi i strzałem głową skierował piłkę na słupek bramki gości, ale przy dobitce nie było już żadnych wątpliwości - Antonio Candreva pewnym strzałem w długi róg bramki nie dał szans bramkarzowi Benevento i Inter prowadził już 2:0. Od tego momentu to goście postanowili ruszyć do ataku. W 8 minucie spotkania dośrodkowanie z pola karnego zablokował Andrea Ranocchia i piłka wyleciała na rzut rożny. W 12 minucie pierwszą żółtą kartkę obejrzał zawodnik Interu - Sime Vrsaljko. Dopiero w 15 minucie, swój pierwszy strzał na bramkę oddali gracze Benevento. W 22 minucie spotkania groźny strzał zza pola karnego oddał jeden z graczy gości, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Padelliego. W pozostałej części pierwszej połowy nie działo się zbyt wiele i kiedy wszystko wskazywało na to, że do szatni zawodnicy Interu będą schodzić z dwubramkowym prowadzeniem, kolejną bramkę dla Nerazzurrich zdobył Dalbert - po świetnym podaniu od Ivana Perisica, Brazylijczyk wbiegł w pole karne i bardzo mocnym strzałem nie dał szans na interwencję Montipo. Do przerwy Inter prowadził 3:0.

Od początku drugiej połowy drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, pokazując, że jest głodna dalszych bramek. Dość szybko, bo już w 48 minucie, udało się strzelić kolejnego gola. Po fantastycznym dośrodkowaniu Ivana Perisica, bramkę zdobył Lautaro Martinez. W 52 minucie po ataku drużyny Nerazzurrich, goście przeprowadzili groźny kontratak, ale strzał Cody został wybroniony przez Padelliego i sędzia podyktował rzut rożny. W 58 minucie tuż przed polem karnym Interu faulował Marcelo Brozovic i goście mieli swoją okazję z rzutu wolnego. Do piłki podszedł Roberto Insigne i podkręconym strzałem posłał piłkę tuż obok źle ustawionego muru do bramki Interu. Pierwsza bramka dla gości stała się faktem. W 61 minucie bardzo ładny strzał zza pola karnego oddał wprowadzony po przerwie Matteo Politano, ale piłka przeleciała tuż obok słupka. W 66 minucie kolejną bramkę dla Nerazzurrich zdobył Lautaro Martinez. Ivan Perisic podał piłkę do Argentyńczyka, a ten pewnym strzałem w róg bramki pokonał bramkarza Benevento. Był to drugi gol młodego napastnika Interu. W 74 minucie drugą bramkę zdobyła drużyna gości. Bardzo dobre dośrodkowanie Improty wykorzystał Bandinelli, który strzałem głową pokonał bramkarza Interu. Przy tej bramce ewidentnie zaspali gracze gospodarzy, którzy nie upilnowali zawodnika Benevento. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 5:2, w doliczonym czasie gry swoją druga bramkę w tym meczu zdobył Antonio Candreva. Drużyna Nerazzurrich pewnie pokonała zespół Benevento 6:2.

W kolejnej rundzie Pucharu Włoch czeka już drużyna Lazio Rzym, które na pewno będzie dużo bardziej wymagającym przeciwnikiem.

INTER: 27 Padelli; 2 Vrsaljko, 37 Skriniar, 13 Ranocchia, 29 Dalbert; 87 Candreva, 5 Gagliardini, 77 Brozovic, 44 Perisic; 10 Lautaro, 9 Icardi.
Rezerwowi: 1 Handanovic, 46 Berni, 6 De Vrij, 8 Vecino, 11 Keita, 14 Nainggolan, 15 Joao Mario, 16 Politano, 18 Asamoah, 20 Borja Valero, 23 Miranda, 33 D'Ambrosio.
Trener: Luciano Spalletti

BENEVENTO: 12 Montipò, 3 Letizia, 5 Antei, 7 Di Chiara, 8 Tello, 9 Coda, 13 Tuia, 16 Improta, 17 Bonaiuto, 19 Insigne, 25 Bandinelli.
Rezerwowi: 22 Gori, 2 Sparandeo, 4 Del Pinto, 6 Billong, 11 Maggio, 15 Costa, 18 Gyamfi, 24 Cuccurullo, 27 Ricci, 31 Sanogo, 32 Zagari, 33 Armenteros.
Trener: Cristian Bucchi

Inter się nie zatrzymuje! 12 zwycięstwo z rzędu | Inter 2:1 Genoa (55)

04.03
19:45

Jesus karci Inter, Nerazzurri wypuszczają prowadzenie i kończą wspaniałą serię | Inter 1:1 Napoli (81)