Zapowiedzi

Nerazzurri zmierzą się z Sevillą o upragnione trofeum (21)

Autor:
Źródło: inf. własna
3 miesiące temu
1529
21
Finał LE Sevilla Inter

Danie pretekstu do wytężonej pracy obsłudze klubowych gablot na trofea - to główne zadanie dla graczy Interu od własnych sympatyków przed zbliżającym się wielkimi krokami finałem Ligi Europy. W piątek o 21:00, Nerazzurri zmierzą się z posiadającą patent na zwycięstwa w tych rozgrywkach Sevillą. Mecz odbędzie się na RheinEnergieStadion, a poprowadzi go arbiter Danny Makkelie. 

 

Hiszpanie niepokonani od 20 spotkań 

Dobra forma Sevilli trwa dłużej niż finałowy turniej LE organizowany przez UEFA w Niemczech. Andaluzyjczycy notowali zwycięstwa w 8 z 9 ostatnich meczów we wszystkich rozgrywkach. Cała drużyna sprawiała dobre wrażenie już podczas pojedynku z Romą. Sevilla nie zawiodła też w późniejszych spotkaniach zarówno z Wolves jak i Manchesterem United. Poza statystykami, za ekipą z Hiszpanii przemawia też jednak olbrzymie doświadczenie w europejskich rozgrywkach. Dzięki seryjnym zwycięstwom na szczeblu Ligi Europy, Sevilla jest obecnie na 8. miejscu w rankingu klubowym UEFA (Inter 33.).

Julen Lopetegui lubuje się w ustawianiu swojej drużyny w wariancie 4-3-3, który może płynnie przechodzić w 4-5-1 w momencie utraty posiadania piłki. Sevilla bardzo często wchodzi w mecz stosując wysoki pressing i dużą intensywność od pierwszej do ostatniej minuty gry. Hiszpanie nie mają też problemów z neutralizowaniem ataku pozycyjnego rywali. Do solidnej defensywy należy dodać bardzo aktywne boki boiska obsadzone przez  Jesusa Navasa oraz Sergio Reguliona, którymi ze środka dyryguje, starzejący się jak wino, Ever Banega. W wyniku tego dodawania Inter otrzymuje bardzo mocnego, utytułowanego i godnego finału wielkich rozgrywek rywala. 

 

Squadra che vince non si tocca 

Włoskie przysłowie mówi: "Nie dotykaj składu, który wygrywa" i to właśnie w tej maksymie eksperci upatrują odpowiedzi na pytania dotyczące zestawienia Interu na finał Ligi Europy. Wystarczającym argumentem jest z resztą fakt, że Antonio Conte nie dokonał żadnej korekty w pierwszej jedenastce od trzech ostatnich spotkań. Ukochane przez włoskiego szkoleniowca 3-5-2 również przechodzi ostatnio renesans, a na grę Interu patrzy się (długimi momentami) po prostu dobrze. Tak jak należy funkcjonuje wreszcie współpraca na linii trójka stoperów - Marcelo Brozović. Przyzwoicie prezentują się też boczne sektory boiska, które wreszcie stały się atutem a nie nieudolną koniecznością. Wspaniale wreszcie prezentuje się znowu duet Lautaro Martinez - Romelu Lukaku. 

Magiczna formuła odnaleziona? Z pewnością ostatnia forma zespołu może o tym świadczyć. Conte będzie trzymał się swoich wyborów i pozostaje liczyć, że jego intuicja i tym razem nie zawiedzie. Pomoże w tym wspomniany duet Lu-La, który w tym sezonie ma na koncie już 54 trafienia. "Chcę wygrać pierwsze trofeum z Interem" - powiedział przed meczem Lautaro Martinez, który wraz z kolegami może sobie sprawić piękny prezent na obchodzone w najbliższą sobotę, 23. urodziny. 

 

Pojedynek Interu i Sevilli to także łącznie aż 8 triumfów na szczeblu Ligi Europy i wcześniej Pucharu UEFA (3 x Inter, 5 x Sevilla - rekord) oraz brak bezpośrednich starć obu klubów w meczach o stawkę. Dwie wielkie marki, a na szali trofeum, miejsce w LM i mecz o Superpuchar Europy. Zapraszamy do udziału w meczowym konkursie i wspólnego kibicowania. 

FORZA INTER! 

 

Prawdopodobne składy: 

SEVILLA: Bounou; Navas, Koundé, Diego Carlos, Reguilón; Banega, Fernando, Jordán; Suso, En-Nesyri, Ocampos 

INTER: Handanovič; Godín, De Vrij, Bastoni; D’Ambrosio, Barella, Brozović, Gagliardini, Young; Martínez, Lukaku

Forma zespołów: 

SEVILLA - WWWWD

INTER - WWWWW

 

Typy redakcji:

Sevilla nie przegrała meczu od 20 spotkań, dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że w swojej historii 5-krotnie grała w finale LE i za każdym razem wygrywała. Z kolei Inter notuje również bardzo dobry okres, dlatego też z całą pewnością będziemy świadkami bardzo wyrównanego meczu. Zastanawiasz się który bukmacher będzie najlepszy do postawienia zakładu na ten mecz? Według bukmacherów faworytem spotkania będzie Inter, za którego zwycięstwo bukmacherzy płacą 2,15-2,20. Nasz typ na ten mecz? 1:2 dla Interu.

 

Transmisja TV: 

Polsat Sport Premium 1 HD 

Więcej znajdziesz tutaj. 

 

- KONKURS MECZOWY - WYGRAJ KOSZULKĘ! -

 

 

Zobacz też

Inter Szachtar Donieck Real Madryt Borussia Monchengladbach Liga Mistrzów Grupa B UEFA

Z nadzieją na lepszy start. Czas rozpocząć rozgrywki LM | Inter - Borussia Moenchengladbach (11)

20.10
14:52
Lukaku Genoa

Wrócić do wygrywania! (zapowiedź) (8)

23.10
11:51

Komentarze (21)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
21.08.2020 o 18:50 przez mroowa111
mroowa111
zazwyczaj wygrywamy finały i niech tak zostanie, my to nie rubentus żeby się wykładać na ostatniej prostej
21.08.2020 o 15:33 przez Omen
Omen
Dawać już ten mecz bo zwariuje !!
21.08.2020 o 14:21 przez Claudio
Claudio
Jedni i drudzy grali w tych 3 ostatnich meczach LE dokładnie tym samym składem.
Inter robił trochę więcej zmian i trochę wcześniej. Takie aspekty mają również wpływ na formę fizyczną w finale.
21.08.2020 o 14:06 przez Diaby_10
Diaby_10
Dawać ten mecz bo ja zaraz zwariuje...
21.08.2020 o 13:26 przez Kaniol
Kaniol
10 długich lat czekamy na jakieś trofeum, nie zawiedzie nas i walczcie do końca ! Forza INTER Amala !! !! !! !
21.08.2020 o 05:37 przez Seba.
+6
Seba.
Inter to nie Juventus i jak wchodzi do finału, to po to, aby go wygrać.
21.08.2020 o 13:10 przez interista1987
interista1987
Finaly z Ajaxem i Celticiem szczegolnie na to wskazuja.
20.08.2020 o 23:14 przez maciej-przybylowski
+1
maciej-przybylowski
Ciekawe czy trenerzy będa starali się dostosować ustawienie pod neutralizacje rywali zamiast starać się skupić na atutach dotychczasowej taktyki. Ostatnie przykłady Guardioli i Gasperiniego wydają się potwierdzać, że zmiana stylu taktycznego, wydaje się wprowadzać więcej niezrozumienia we własnych nowych założeniach taktycznych niż niwelowania stylu wypracowanego przez drużynę przeciwną.
Z jednej strony Sevilla z ofensywnie usposobionymi Navasem i Reguilonem wbiegającymi na obieg i skrzydłowymi schodzącymi do środka zostawającymi nieco z tyłu, którzy mogą czychać na błędy naszych wahadłowych po rajdach ofensywnych. Z drugiej strony zmieniający się pozycjami w kontrataku Lautaro i Lukaku, którzy mogą wykorzystać błędy w ustawianiu się młodego Koundé i fizyczność zastawiającego się belga.
Spodziewam się, że to będzie mecz kontrataków w którym o wyniku mogą zadecydować indywidualne błędy. 1:1 w 90 minucie i zwycięstwo Interu w dogrywke lub karnych to wynik który z przyjemnością jutro zaakceptuje :)
20.08.2020 o 23:14 przez Endru
+3
Endru
Tylko wygrana. Forza Inter !!
20.08.2020 o 23:00 przez Woo-cash
+3
Woo-cash
Oby ta seria Sevilli miała jutro swój koniec.
Zamykam oczy i widzę Handanovicia jak wznosi puchar ku niebu!
20.08.2020 o 22:39 przez CzarodziejCzasu
+6
CzarodziejCzasu
Cytując Pana Szaranowicz

A więc leć Interze, leć po swoją szanse, po radość dla nas, po to bylibyśmy dumni!

FORZA!
20.08.2020 o 21:06 przez El Polako
+2
El Polako
Wygramy 2-0
20.08.2020 o 20:56 przez kalor3212
+3
kalor3212
Każdy kibic Interu chce tego zwycięstwa. Conte świetnie prowadzi ten zespół a wygranie trofeum przez Antonio w jego pierwszym sezonie byłoby czymś pięknym. Forza Inter 💙🖤
20.08.2020 o 20:33 przez kamil13216
+1
kamil13216
Boję się jak cholera tego spotkania. Sevilla to solidna drużyna, skończyła sezon z taką samą ilością pkt co Atletico, mają patent na finały i są solidną drużyną. Ale INTER MUSISZ, jaram się w choy.
20.08.2020 o 21:48 przez Dyl87
+6
Dyl87
Pamiętaj w naszym słowniku nie ma słowa strach
20.08.2020 o 22:13 przez IlCapitano
+4
IlCapitano
Pamiętaj, jeżeli siem boisz, to już przegrałeś. A szczęście jest autentyczne tylko wtedy, kiedy siem nim dzielisz. I koniecznie dużo spaceruj przed snem, wtedy lepiej siem spi.


FORZA INTER
20.08.2020 o 22:24 przez Dyl87
+1
Dyl87
Ewentualnie przed snem można przydupić boniola albo patyka ☺️
20.08.2020 o 20:30 przez Dyl87
+3
Dyl87
Jestem dziwnie spokojny o ten mecz ;-) Conte prowadź do zwycięstwa ! Forza Inter 😎😉🖐🏻
20.08.2020 o 20:12 przez armin22
+1
armin22
Czekam na ten mecz od poniedziałku (piwko w lodówce się chłodzi). Powiem wam, że na dwa dni przed meczem z Getafe wziąłem urlop i kończę w niedziele, przy ustawianiu urlopu czułem, że dojdziemy do tego finału i ten finał wygramy. Ostatnie świętowanie w 2010 skończyłem z kolegami o 3:00 nad ranem pod komisariatem u mnie w mieście.
Dużo moich kolegów (kibiców Barcelony) będzie ze mną ten mecz oglądać w barze, chcę ten wieczór zapamiętać jak w 2010, chcę być pijany do niedzieli ze szczęścia. Pozdrawiam was wszystkich, damy radę czuje, że nasi są głodni tego zwycięstwa i nie odpuszczą nawet przy naszym prowadzeniu. Forza <3 Inter <3
20.08.2020 o 19:32 przez Czarson
+7
Czarson
Wygrana w tym meczu i podniesienie pucharu będzie znakiem, że Inter wkracza w nową erę. Powoli zaczynamy wychodzić z przegrywu. To musi się jutro wydarzyć, pozdrawiam cieplutko.
20.08.2020 o 19:01 przez Ciechan20
+7
Ciechan20
W zapowiedzi przewijają się nazwiska Banegi czy Navasa, a brakuje jeszcze jednego zawodnika, do niedawna grającego na włoskich boiskach. Mowa oczywiście o Suso, który w barwach Milanu potrafił strzelać gole Interowi. Ostatnio napoczął Man Utd. więc trzeba uważać na jego zejścia do środka. Jeśli Inter zagra w obronie na poziomie zbliżonym do meczu z Szachtarem, to przewiduję pewną wiktorię. Trzeba pomału przyzwyczajać fanów do scen jakie rozgrywały się dekadę temu, bo za rok idziemy już na całego.

Shoutbox

Endru 25.11.2020 00:14

Kase dostalem ale zdenerwowali mnie

Endru 25.11.2020 00:14

Walic ich

Endru 25.11.2020 00:14

5 dni mi konto betfan weryfikowal i jakies telefony z zastrzezonego

mroowa111 25.11.2020 00:13

spoko

Endru 25.11.2020 00:13

Betfan to scierwo

Endru 25.11.2020 00:13

E winner, betlic polecam

mroowa111 25.11.2020 00:13

a TY?

mroowa111 25.11.2020 00:13

sts

Endru 25.11.2020 00:13

A u kogo grasz?

Endru 25.11.2020 00:13

Klasa

mroowa111 25.11.2020 00:13

bo nie chce zapeszyć

mroowa111 25.11.2020 00:12

nie dziękuje

Endru 25.11.2020 00:12

Trzymam kciuki mordo

mroowa111 25.11.2020 00:12

to wyfram 14k za 310 zł xd

mroowa111 25.11.2020 00:11

jak mi jutro powchodzą dwa kupony

Endru 25.11.2020 00:11

Ja dam na real bede mial pocieszenie

mroowa111 25.11.2020 00:11

dokł endru

mroowa111 25.11.2020 00:11

parmą

mroowa111 25.11.2020 00:11

od meczu z psrma

mroowa111 25.11.2020 00:11

interu nie stawiam bo chce troche pozyc

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym piłkarzem Interu w meczu z Torino?

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 21 listopada

  • FT

    Crotone

    0 - 2

    Lazio

  • FT

    Spezia

    0 - 0

    Atalanta

  • FT

    Juventus

    2 - 0

    Cagliari

Niedziela, 22 listopada

  • FT

    Fiorentina

    0 - 1

    Benevento

  • FT

    Hellas Verona

    0 - 2

    Sassuolo

  • FT

    Inter

    4 - 2

    Torino

  • FT

    Roma

    3 - 0

    Parma

  • FT

    Sampdoria

    1 - 2

    Bologna

  • FT

    Udinese

    1 - 0

    Genoa

  • FT

    SSC Napoli

    1 - 3

    AC Milan

Sobota, 28 listopada

  • 15:00

    Sassuolo

    ? - ?

    Inter

  • 18:00

    Benevento

    ? - ?

    Juventus

  • 20:45

    Atalanta

    ? - ?

    Hellas Verona

Niedziela, 29 listopada

  • 12:30

    Lazio

    ? - ?

    Udinese

  • 15:00

    AC Milan

    ? - ?

    Fiorentina

  • 15:00

    Bologna

    ? - ?

    Crotone

  • 18:00

    Cagliari

    ? - ?

    Spezia

  • 20:45

    SSC Napoli

    ? - ?

    Roma

Poniedziałek, 30 listopada

  • 18:30

    Torino

    ? - ?

    Sampdoria

  • 20:45

    Genoa

    ? - ?

    Parma

Publicystyka

Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
hakimi

O Hakimim słów kilka - artykuł (17)

30.08
11:28
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    8

    20

  • 2

    Sassuolo

    Sassuolo

    8

    18

  • 3

    Roma

    Roma

    8

    17

  • 4

    Juventus

    Juventus

    8

    16

  • 5

    Inter

    Inter

    8

    15

  • 6

    Napoli (-1)*

    8

    14

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Zlatan Ibrahimovic

    10

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    8

  • 3

    Romelu Lukaku

    7

  • 4

    Andrea Belotti

    6

  • 5

    Giovanni Simeone

    5

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27047

Liczba newsów: 37975