Wywiady z trenerami

Inzaghi: Thuram bardzo szybko się zaadaptował, żałuję, że nie strzelił dziś gola (10)

Autor:
Źródło: różne
prawie 3 lata temu
2835
10

Dwa zwycięstwa w dwóch meczach. Inter zanotował drugie z rzędu zwycięstwo w lidze, pokonując Cagliari 2:0 na wyjeździe. Oto, co trener Simone Inzaghi miał do powiedzenia po meczu dla stacji InterTV:

- Chłopcy byli genialni. Dobrze interpretowaliśmy grę od początku do końca. Cagliari dobrze poradziło sobie w 1. kolejce i musieliśmy być zorganizowani i czujni; byliśmy pod tym względem znakomici. Jestem szczęśliwy z powodu Thurama; zagrał naprawdę dobrze. Ciężko pracował od pierwszego dnia i bardzo szybko się zaadaptował. Jestem naprawdę zadowolony; żałuję tylko, że nie strzelił dziś gola, bo na to zasłużył. Lautaro stale się poprawiał w ciągu ostatnich dwóch lat. Bierze na siebie coraz większą odpowiedzialność i doskonale pasuje do sposobu, w jaki chcemy grać w piłkę nożną. Jestem w Interze od dwóch lat; cieszę się, że mogę trenować ten zespół i cieszę się, że jestem wielkim klubem z niesamowitymi fanami. Jestem zadowolony z tego, co zrobiliśmy do tej pory.

 

Simone Inzaghi także wziął udział w pomeczowej konferencji prasowej:

 

Wygląda na to, że Inter jest bardziej zaangażowany w grę przez całe 90 minut. Czy to tylko takie wrażenie?

- Rozegraliśmy dwa świetne mecze. Poprosiłem chłopaków, aby dobrze podeszli do meczu, graliśmy przeciwko świeżo awansującemu zespołowi na stadionie, który cię wciąga, ale dobrze podeszliśmy do meczu i strzeliliśmy dwa gole. W drugiej udało nam się uniknąć cierpienia. Jestem zadowolony ze sposobu, w jaki chłopcy pracują na co dzień.

Czy to tylko stłuczenie u Mkhitaryana?

- Tak, wygląda, że to tylko stłuczenie.

Czy Thuram daje mu coś innego czy to samo w porównaniu do Dzeko?

- Są w innym wieku, Dzeko miał z nami dwa niezwykłe lata. Pogratulowałem mu dzisiaj, ponieważ rozegrał świetny mecz. Jest tutaj od 40 dni, ale wydaje się, że gra z nami dłużej. Dla mnie jednak ważniejsze są wyniki zespołu.

Dwa zwycięstwa bez straconych bramek przy otwartym okienku. Czy to wszystko, na co można było liczyć?

- Tak, mieliśmy dwa niełatwe mecze, to były dwie dobrze wyszkolone drużyny. Drużyna spisała się dobrze, dobrze się przygotowała, nawet rezerwowi spisali się dobrze. Musimy to kontynuować, teraz przed przerwą mamy kolejny trudny mecz z Fiorentiną.

Jak wspominasz starcie z Ranierim?

- Pogratulowałem mu, jego kariera przemawia za nim. Zmienił ustawienie kilka razy w trakcie meczu, aby zmienić przebieg spotkania. W zeszłym roku zrobił coś wyjątkowego, aby przywrócić Cagliari do Serie A.

 

Zobacz też

Chivu: Jako zespół zawsze trzymamy się razem, bez względu na okoliczności (1)

12.05
19:38
Cristian Chivu

Chivu komentuje transfer Dumfriesa do Realu Madryt: Inter nie mógł nic zrobić (0)

05.06
14:46

Komentarze (10)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
29.08.2023 o 16:37 przez tytusek25
+1
tytusek25
Thuram z dotychczasowych obserwacji to będzie typowy deep lying forward.Nie wiem czy to było zamierzone , czy po prostu tak wyszło w praniu ale efekt jest znakomity.To był ten brakujący puzzle pomiędzy naszą obroną a atakiem.
Efekt jest namacalny. Liczę też, że jego zmiennikiem w końcówkach z czasem zamiast Arny zostanie Sanchez mający dość podobna rolę na boisku.
29.08.2023 o 11:01 przez mroowa111
+2
mroowa111
Zyskalismy kota ktory wkrotce stanie sie lwem i o takie transfery chodzi
29.08.2023 o 10:46 przez pasencjusz88
+2
pasencjusz88
Od samego początku jak przyszedł trzymam za niego kciuki. Thuram jak tu wielu pisało to trochę inny typ piłkarza, nie parzy go piłka pogra nią, dzięki czemu tworzy się sporo miejsca dla Lautaro i efekty jak na razie widać. Lukaku jak otrzymywał piłkę 0,5 sekundy od razu odgrywał i tak w kółko.
29.08.2023 o 10:43 przez cuba
+4
cuba
Bardzo dobry interes zrobiliśmy z Thuramem,gra jakby tu był pare sezonów i rzeczywiście wkomponował się w mgnieniu oka,brawo Thuram
29.08.2023 o 09:58 przez DonDawido
+1
DonDawido
Thuram mnie szczerze zaskakuje. Widziałem parę jego spotkań w Gladbach i nigdy nie zrobił na mnie takiego wrażenia, jak teraz przez te 2 mecze.
Co do samego meczu, to szkoda, że na drugą połowę wyszliśmy oddając inicjatywę, ale 3 punkty najważniejsze.
29.08.2023 o 09:55 przez wojtas22
+3
wojtas22
Robi spoko robote czuje ze na DERBACH odpali bedzie GOLLLL
29.08.2023 o 07:03 przez Borgen
+5
Borgen
Thuram robi robotę, można go rozliczać z bramek, ale byłoby to krzywdzące. Daje nam nowe możliwości w ataku i dzięki temu będziemy trudniejsi do rozszyfrowania dla rywali i myślę, że lepiej poradzimy sobie z drużynami, które od startu będą skupione na murowaniu bramki.
29.08.2023 o 07:15 przez Paolo87
+2
Paolo87
Pomysł Inzaghiego na Thurama to taki Lukaku II generacja, gra na ścianę , odgrywa, asystuje a do tego jest lepszy technicznie, nie ma problemu z grą pod presją, piłka mu nie przeszkadza (Lukaku był bardziej drewniany). Myślę że z czasem zacznie też strzelać bramki ale poświęcenie dla drużyny widać ogromne, jemu się na prawdę chce.
29.08.2023 o 06:24 przez kadrian89
+7
kadrian89
U Thurama widać, ze technicznie jest dobry, piłka pod presja w ogóle mu nie przeszkadza, do tego celnie odgrywa. Nie jest tak silny jak Lakaka, ale ten lubi potykać sie o własne nogi. Dobrze wyszło, ze Marcus dołączył do Interu a nie Milanu.
29.08.2023 o 00:52 przez Capar
Capar
Bez hurra optymizmu, bo Correa też nieźle zaczął, widać że Thuramowi się chce

Shoutbox

martins2000 10.06.2026 13:33

Sancho wolnym agentem

doman 10.06.2026 13:28

Może by tak jadon sancho za darmo?

Cny 10.06.2026 13:19

Solet ujdzie, ale trzech czarnych na raz to za duże rozbijanie szatni. nie chcemy drugiego realu i walk plemiennych

Cny 10.06.2026 13:18

oby oby, przedłużyć Darmian, koniecznie xd

martins2000 10.06.2026 13:05

Tinti, Agente di Bastoni e Darmian, è entrato ora nella sede dell’#Inter. [@MatteoBarzaghi]

ragnar 10.06.2026 11:11

Solet za 20 ( coś takiego będzie) Provedel za 4 mln super ruchy, jak na obecne czasy

martins2000 10.06.2026 11:11

Roma: anche Chiesa tra le alternative a Greenwood

Orzeu 10.06.2026 11:10

a później zająć się sprawą pomocnika i wahadłowego

Orzeu 10.06.2026 11:10

Solet i Provedel dobre ruchy trzeba je wykonać jak najszybciej

Jaszczu91 10.06.2026 11:02

Chcieć wydać 12mln euro a móc wydać to jednak różnica

Jaszczu91 10.06.2026 11:01

Solet jak najbardziej ok

Cny 10.06.2026 11:00

Atta, Ndoye, SOlet - niewłaściwy kierunek....

Vancore 10.06.2026 10:59

italiano trenerem besiktasa a chcial albanca i w bolognii i w fiorentinie

Jaszczu91 10.06.2026 10:59

Mam duże wątpliwości

Jaszczu91 10.06.2026 10:58

Oby ten Besiktas wykupił Albańca...

Vancore 10.06.2026 10:57

diouf to juz wahadlowy, asllani zostanie wykupiony po 1 lipca a massolin to nawet nie jest pilkarz

Jaszczu91 10.06.2026 10:57

obronę trzeba wzmocnić

Jaszczu91 10.06.2026 10:56

Trzeba 3-4 sie pozbyć a nie myśleć o zakupie kolejnego.

Jaszczu91 10.06.2026 10:55

Hakan, Zielu, Barella, Frattesi, Diouf, Miki , Sucić, Stanković, Asllani, Massolin

Jaszczu91 10.06.2026 10:54

na chwilę obecną to my mamy 10 pomocników na kontrakcie

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29454

Liczba newsów: 53340

Liczba komentarzy: 624580

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się