Wywiady z piłkarzami

Jonathan oficjalnie zaprezentowany (20)

Autor:
Źródło: inter.it
prawie 15 lat temu
274
20

W Appiano Gentile odbyła się oficjalna prezentacja nowego nabytku Interu – Jonathana. 25 – letni Brazylijczyk kosztował 5 mln euro i związał się z zespołem Nerazzurrich do 2015 roku.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Interu. To dla mnie naprawdę spełnienie marzeń i mam nadzieję, że podołam oczekiwaniom. Zrobię wszystko, aby tak właśnie się stało. Fizycznie czuję się już dobrze, ale muszę nadrobić zaległości treningowe, by być na poziomie drużyny. Czy zagram w Superpucharze? Lepiej nieco poczekać do momentu, kiedy osiągnę optymalną dyspozycję, także w meczu z Milanem na pewno nie zagram.

 

- W Santosie miałem problemy z mięśniami, które często prowadziły do urazów. W tamtym okresie nie miałem wiele czasu na dojście do pełni sił, ponieważ graliśmy mnóstwo ważnych meczów i dlatego kontuzje się odnawiały. Dlatego też teraz zanim wrócę na boisko chcę mieć pewność, że jestem w stu procentach zdrowy.

 

- Jestem normalnym facetem, lubię żartować, ale teraz nie przychodzi mi to zbyt łatwo, ponieważ nie znam jeszcze języka włoskiego. Jestem żonaty, mam córkę i wkrótce moja rodzina zamieszka ze mną w Mediolanie. Maicon? On zapisał w Interze swoją historię, ja chcę napisać swoją. To jeden z najlepszych piłkarzy na świecie na swojej pozycji, ale ja postaram się robić swoje.

 

- Wybrałem Inter, ponieważ jest to jeden z najlepszych klubów świata, wszyscy piłkarze marzą o tym, aby móc zagrać w drużynie, która zawsze walczy o najwyższe cele. Jaki jest mój styl gry? Zdaniem wielu podobny do stylu Maicona. Postaram się dać z siebie wszystko i dostosować się do wymagań trenera.

 

- Lucas i Casemiro? To młodzi, ale już bardzo dobrzy zawodnicy. Lucas jest bardzo szybki, natomiast Casemiro świetnie sobie radzi w środku pola. Jeżeli trafią do Interu, to jestem przekonany, że bez problemu wkomponują się do drużyny, ale ja na temat mercato nic nie wiem.

 

- W Santosie grałem zarówno w ustawieniu z trójką jak i czwórką obrońców, natomiast w Cruzeiro stosowaliśmy taktykę z trzema obrońcami. Nie będę miał więc większych problemów z dostosowaniem się do ustawienia w Interze. Dlaczego wybrałem numer 42? Był wolny, a poza tym w Cruzeiro dobrze sobie radziłem w 2 na plecach, natomiast w Santosie z 4 i teraz postanowiłem je połączyć.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

O. Solet: Mediolan bardzo mi się podoba (3)

21.05
11:14

Mkhitaryan: Moja przyszłość? Nadal czuję głód zwycięstw (11)

19.05
14:01

Komentarze (20)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
29.07.2011 o 16:37 przez SlimShady
SlimShady
Boje sie o te jego problemy z mięśniami <img src="/files/emoticons/16" alt="&lt;confused&gt;" />
28.07.2011 o 22:40 przez szymondonderowicz
szymondonderowicz
Powodzenia w Interze <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
28.07.2011 o 22:32 przez dodo_IM
dodo_IM
Żeby tylko te jego mięśnie dały radę bo szkoda by było gdyby łapał ciągle kontuzje. Powodzenia Jonathan!
28.07.2011 o 22:19 przez Milito123123
Milito123123
#9 A co maja mowic &quot;żygac mi sie chce na sama mysl ze mam tu grac&quot; <img src="/files/emoticons/35" alt=" ?? " />
28.07.2011 o 20:45 przez piotrekninter
piotrekninter
powodzenia
28.07.2011 o 20:17 przez Lechu
Lechu
Będzie dobrze <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> Witamy w klubie i powodzenia<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " />
28.07.2011 o 19:50 przez combo
combo
mysle podobnie jak kolega nizej ze to trafiony transfer tylko zeby mial szanse to udowodnic i co jakis czas wskakiwal do jedenastki
28.07.2011 o 19:29 przez Michal_fci
Michal_fci
#8 &amp; #11 pokaż chyba powinno byc<br />
<br />
A Jonathan na poczatku bd mogl grac w pucharze wloch i mniej waznych meczach, a nie sorry gramy 3 obroncami, to po co nam on?
28.07.2011 o 19:20 przez mati1908
mati1908
super,powodzenia zycze
28.07.2011 o 18:56 przez Piotr1996
Piotr1996
Pokarz co potrafisz
28.07.2011 o 18:07 przez mAlEc7
mAlEc7
To teraz pozostała Ci już tylko walka o podstawową jedenastkę, powodzenia<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
28.07.2011 o 17:28 przez interooo
interooo
'Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Interu.' <br />
<br />
Dlaczego każdy, kto do nas trafia zawsze tak mówi? ; p
28.07.2011 o 16:31 przez mardor24
mardor24
Trzymam kcikuki na rozwój akcji, ciekawe co u Nas pokarze <img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " /> <img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " /> Jednak czekam z niecierpliwościa na rozwój akcji z Tevezem w roli głównej <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
28.07.2011 o 16:15 przez Orzeu
Orzeu
Francisco : tyle, że niejaki Douglas przybył do nas z Francji ;)
28.07.2011 o 16:07 przez Francisco
Francisco
Historia lubi się powtarzać. Podobna miała miejsce z przybyciem, kilka lat temu niejakiego Dauglasa z Brazylii. <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
28.07.2011 o 16:07 przez Kusy
Kusy
niech go tylko omijają kontuzje a będzie dobrze ;) Powodzenia
28.07.2011 o 16:01 przez nerrazzuri1908
nerrazzuri1908
Ja też mam takie przeczucie...<br />
Miejmy nadzieje że podąży takim samym<br />
układem sytuacji jak Maicon , kiedy do Nas Przychodził<img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> <br />
Witamy Jonathann na pokładzie i Daj Nam satysfakcje ze Swej gry<img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
28.07.2011 o 15:55 przez Ghostface
Ghostface
Mam dziwne przeczucie że okaże sie niesamowicie dobrym transferem
28.07.2011 o 15:41 przez IBRA2880
IBRA2880
Dasz radę ;)
28.07.2011 o 15:37 przez el_loco
el_loco
witamy. Staraj się mordo!

Shoutbox

Cny 22.06.2026 22:34

poprostu smutno ci że cię pogasil jak kieps

Claudio 22.06.2026 22:34

Prawda jest taka, że jeden i drugi jest/był fantastycznym pilkarzem i minie sporo czasu zanim się tacy pojawią, a ty zesrałeś się na miękko

Cny 22.06.2026 22:33

krynico mądrości

Cny 22.06.2026 22:32

dalej dawaj ośmieszają sie

Claudio 22.06.2026 22:32

myslisz jak piszesz? Czytasz co piszesz?

Claudio 22.06.2026 22:32

wyciągasz wnioski kto jest najlepszy w historii, bo Messi strzelil 5 goli w 2 meczach, a CR ani jednego w 1 meczu, by za chwilę pisać "tak Messi nie jest najlepszy w historii bo zmarnował karnego dzisiaj i dwi dobre okazję.... Ronaldo jest goat bo oddał pół strzału z kongo... genialna implikacja logiczna"

Cny 22.06.2026 22:29

nawet nie wiem co ci napisać... tak Messi nie jest najlepszy w historii bo zmarnował karnego dzisiaj i dwi dobre okazję.... Ronaldo jest goat bo oddał pół strzału z kongo... genialna implikacja logiczna

Claudio 22.06.2026 22:23

Jak już piszesz rozprawkę to niech zawiera wszystkie jego "sukcesy" dnia dzisiejszego.

Claudio 22.06.2026 22:22

Messi był fantastyczny jak zmanrował dwie doskonałe okazje, a karnego wykonał jak wybitny pilkarz. Zdecydowanie.

Cny 22.06.2026 22:16

gdzie Portugalia już od dawna ma skład lepszy od Argentyny a w tym roku ich pomoc to jest jakiś kosmos

Cny 22.06.2026 22:15

bo wątpię by nagle traci naldo poprowadził Portugalię do MŚ

Cny 22.06.2026 22:14

może w swoim prime był lepszy CR jak wygrywali trzy razy LM i Messi po prostu nie mógł osiągnąć tego przez ograniczenia fizyczne. niemniej na przestrzeni całej kariery i rzeczy jakie zrobili to Messi jest niepodważalnie najlepszy

Cny 22.06.2026 22:11

i jeszcze do 2022 można było dyskutować ale chłop zatargal ich do finału, wygrał go z nimi a Ronaldo nie dojeżdżał od dawna nie potrafił schować ego do kieszeni

Cny 22.06.2026 22:09

jak nie lubię Messiego za to jakim jest człowiekiem, tak piłkarzem jest poza wszelką skalą

Cny 22.06.2026 22:09

CR w tym czasie potyka się o własne nogi z kongo

Cny 22.06.2026 22:08

przecież ta pierwsza bramka, chłop 95% czasu jest najwyżej ustawiony w drużynie i nagle wyrasta sam niepilnowany na 16 metrze

Cny 22.06.2026 22:07

a sobie przestawia chłopów o głowę wyższych, mija na luzie, jak stężenia to nagle rozprowadza akcję z 50 metra

Cny 22.06.2026 22:07

niby nie biega, nie pracuje, sępi

Cny 22.06.2026 22:07

chłop jest motorem tej reprezentacji, marnuje, ale stawia stempel na każdej akcji

Cny 22.06.2026 22:06

chłop 39 lat robi 5 goli na mundialu, nieosiągalne dla wielu wybitnych pilkarzy

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29487

Liczba newsów: 53356

Liczba komentarzy: 625124

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się