Pozostałe

Kłopot z ustawieniem Sneijdera (24)

Autor:
Źródło: fcinter1908.it
prawie 15 lat temu
262
24

Andrea Tuner – dziennikarz Il Corrriere dello Sport ujawnia, iż jednym z pierwszych kwestii, jakie rozstrzygnąć przyjdzie nowemu trenerowi Interu Mediolan, Gian Piero Gasperiniemu będzie „taktyczne umieszczenie Wesleya Sneijdera”.

 

Nie jest tajemnicą, iż Gasp lubuje się w ofensywnym ustawieniu 3-4-3, które jednak będzie opcją wymierzoną w mniej wymagających rywali. Możliwy jest też wariant 4-3-3 a więc ten, który wydaje się najlepiej służyć obecnym piłkarzom Nerazzurri. W obu przypadkach Sneijder miałby wystąpić w roli cofniętego pomocnika, odpowiadającego za kreowanie gry Klubowych Mistrzów Świata. Rola playmaker’a wiąże się z ograniczoną swobodą w akcjach ofensywnych, w których lubuje się Holender, często dublujący pozycję napastnika.

 

Sneijder grywał już w swojej karierze na rzeczonej pozycji, jednak przyznał, iż woli grę tuż za napastnikami. Gasperini, który znany jest z przywiązywania wagi do „boiskowego samopoczucia” piłkarzy będzie musiał znaleźć z Wesem optymalne rozwiązanie problemu.

 

Niewykluczony jest jednak scenariusz, w którym pozycja Sneijdera pozostanie niezmieniona, a za kreację gry odpowiadać będzie nowa twarz.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Lautaro królem strzelców, Dimarco królem asystujących (1)

25.05
03:34

San Siro otwiera „Skywalk”. Podziwiaj boisko z wysokości 55 metrów (1)

07.05
09:54

Komentarze (24)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
27.06.2011 o 18:39 przez SlimShady
SlimShady
4-2-3-1 to najlepsza taktyka Interu, stworzył ja Mou i zaszliśmy nią do finału LM i chyba najlepszego sezonu w historii. Mama nadzieje, ze Gasp nie będzie sie bawił w jakieś głupoty i niech posłucha graczy w jakiej taktyce sie najlepiej czują.
27.06.2011 o 12:21 przez Pader88
Pader88
LOVEINTER1996 opanuj szok dzieciaku
27.06.2011 o 09:45 przez 1+8
1+8
Ja tam sądzę że to Karja jest idealny w roli playmakera, z nim w składzie i Gasperinim na ławce wygramy wszystko
26.06.2011 o 21:55 przez Michal_fci
Michal_fci
4 obroncow musi byc a Wes da sobie rade gdzie by nie gral
26.06.2011 o 19:00 przez FENDI_SOSA
FENDI_SOSA
Wes da sobie rade, na każdej z wymienionych pozycji, gdyż jest naprawdę doświadczony, lecz lepiej aby grał za napastnikami.
26.06.2011 o 18:05 przez Omen
Omen
Niech go na ławce posadzi najlepiej i problem z głowy. A w obronie grajmy najlepiej jednym obrońcą.Oczywiście żartuje ale boję się że nasz nowy trener zepsuje zupełnie nasz zespół.Wes musi grać tam gdzie grał zawsze!
26.06.2011 o 17:22 przez Fqrve
Fqrve
Wes sobie znajdzie miejsce<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
26.06.2011 o 16:42 przez LOVEINTER1996
LOVEINTER1996
MM zobaczyl 35mln ktore ManUtd wyklada za Sneijdera i juz go nie widza w skladzie. Pedal piepszony tylko kase chce na nim zarobic,a pozniej sie bedzie dziwil ze <span style="color: red">CENZURA</span> bedziemy grac...<img src="/files/emoticons/11" alt="&lt;zly&gt;" />
26.06.2011 o 16:37 przez samum
samum
4-3-3!i wes za napastnikami!<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
26.06.2011 o 16:21 przez Garon
Garon
4-3-3 i nie ma innej opcji dwoch bardziej defensywnych wes przed nimi w ataku eto pazzini i cou jako skrzydłowy by sie zdał. Zobaczymy ktosie okaze ta &quot;nową twarzą&quot;, która ma rozgrywać piłki
26.06.2011 o 16:16 przez dodo_IM
dodo_IM
Gasp coś wymyśli nie bójmy się. Czekam na jego pierwszą konferencję prasową.
26.06.2011 o 16:10 przez micom
micom
Jak to usłyszy Moratti to od razu go opyli do Anglii i będzie po &quot;kłopocie&quot;... A tak na poważnie to dobry trener ustala taktykę pod zawodników, a nie na odwrót...
26.06.2011 o 15:30 przez Odet
Odet
Nic się w naszej taktyce nie powinno zmieniać.<br />
A z transferów wystarczyłby mi Cristico, Montolivo (za Dekiego) i ewentualnie Palacio.<br />
Pozdr.
26.06.2011 o 15:29 przez dani7
dani7
#7 Palacio jest typem takiego napastnika...
26.06.2011 o 15:26 przez Helton
Helton
a moze zagramy 3-5-8 <img src="/files/emoticons/21" alt="&lt;lol2&gt;" />
26.06.2011 o 15:14 przez mauri1902
mauri1902
1-5-2-1-2 i znalazłoby sie miejsce;p
26.06.2011 o 14:52 przez mAlEc7
mAlEc7
Niech nie cuduje i ustawi Wesa tak jak zawsze grał<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " />
26.06.2011 o 14:49 przez Rebelde
Rebelde
Powinni kupić napastnika co umie grać bo bokach i grać 4-3-3. A nie cudować z 3 obrońcami, już widzę ten grad bramek jaki będziemy tracić<img src="/files/emoticons/8" alt=" ;( " />
26.06.2011 o 14:49 przez Francisco
Francisco
Na siłę problemów szukają cymbały <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
26.06.2011 o 14:48 przez Raffal
Raffal
a ja od dawna uważałem że wes powinien zostać wycofany trochę do tyłu ... zresztą co to za swoboda taktyczna , troche przedepokowe stwierdzenie.
26.06.2011 o 14:47 przez MartIIN
MartIIN
#3 - co ty piszesz?<br />
sprzedać Wesa? <img src="/files/emoticons/21" alt="&lt;lol2&gt;" /> śmieszny jesteś <img src="/files/emoticons/23" alt="&lt;ban!&gt;" />
26.06.2011 o 14:42 przez Seba
Seba
Sprzedać i nie będzie dylematu :]<br />
<br />
Mam nadzieję, że Gasperini okaże się inteligentny i nie będzie cudował tylko ustawi taktykę pod zawodników.
26.06.2011 o 14:38 przez smerf1600
smerf1600
jak dla mnie Etoo i Wes to powinni miec calkowitą swobodę w ofensywie. Ciagle mam przed oczami przyklejonego do lini bocznej E2 za Benka.. Coprawda strzelał wtedy sporo goli ale gdyby nie to to mialby ich sporo wiecej. Wes powinien grac tuz za napastnikami. Nasza ofensywa na obecny sklad powinna skladac sie z kwartetu: Wes-Etoo-Pazzo/Milito-Castaignos. Wierze w tego naszego nowego Henryego, trzeba dac mu troche czasu i regularne szanse na grę, napewno bedzie lepszy niz Bimbał. W pomocy zapowiada sie ciekawa walka o miejsce w skladzie - Obi, Mariga, Motta, Stanko, Cuchu, Cou. 6 nazwisk na 3 lub 2 miejsca bo Wes to wiadomo. Kurcze ciekawe jak to Gasper poskleja
26.06.2011 o 14:25 przez madmike
madmike
Wes powinien mieć pełną swobodę poruszania się na boisku - jestem pewien, że wyszłoby to wszystkim na dobre <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />

Shoutbox

Orzeu 22.06.2026 13:41

będzie tam tabela

Orzeu 22.06.2026 13:40

odnotowano

Adriano_forever 22.06.2026 13:06

usunac forum bo przeszkadza

pluto11 22.06.2026 07:25

Jeszcze jeden dwa mundiale i tak na prawdę to będzie Puchar Narodów Afryki a nie ME czy MŚ

Cny 22.06.2026 06:52

wiemy tyle że często jak są za słabi na reprezentację europejską to wtedy grają dla kraju dziadków/rodziców. swiezutki przykład anża janża Boniego. byle zagrać na mundialu, to zmienił paszport łatwiej niż klub. i nie ma co tego porównywać do naszych obraniakow i Polańskich. bo tam skala jest inna, przyczyny także

Piotrek85 22.06.2026 05:32

Lukaku to emeryci.

Piotrek85 22.06.2026 05:32

Belgowie wracają tam gdzie ich miejsce, czyli poziom europejskiego średniaka. De Bruyne ,alu

HB 22.06.2026 02:22

tylko co wy wiecie o poczuciu tożsamości narodowej tych piłkarzy? to dosyć prywatna sprawa

Imrahil 22.06.2026 00:09

:flaga:

Rebelde 21.06.2026 22:35

Obronca mógł puścic Taremiego, on by go trzy razy dogonił zanim ten by dobiegł do pola karnego.

Nerazzurx10 21.06.2026 22:12

Tak? O to nie wiedziałem, co prawda trochę to naciągane mi się wydaje, no ale skoro tak to spoko

ZnawcaCalcio 21.06.2026 22:01

Liczy się to gdzie zaczął mundial

ZnawcaCalcio 21.06.2026 22:00

Nerazzurx10 21.06.2026 21:22 No i w dumfriesie, ale do tego momentu może być już zawodnikiem realu+ Holandia jak to Holandia odpadnie wcześniej

ragnar 21.06.2026 21:36

Bo Turcy odpadli

ragnar 21.06.2026 21:36

Czyli Japonii

Borgen 21.06.2026 21:35

Najlepiej byłoby jakby Jones serio chciał do nas, my nie mielibyśmy kasy i udałoby się dogadać z nim, że za rok przyjdzie za darmo, a teraz zaoszczędzona kasę wydać na Paza... To była y bajka... Jones wniósłby dużo myślę, ale bez niego myślę, że spokojnie sobie możemy poradzić

Claudio 21.06.2026 21:34

Liverpool odrzuca 25mln Inter za Jonesa i oczekują....40mln clown

Borgen 21.06.2026 21:32

Dlatego ja po cichu liczę, że jakiś kopciuszek z prawdziwymi reprezentantami kraju zajdzie dalej i takim szczerze będę kibicował

Borgen 21.06.2026 21:30

Prawda, bardziej przypomina to rozgrywki klubowe...

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29486

Liczba newsów: 53354

Liczba komentarzy: 625109

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się