Wywiady z piłkarzami

Konferencja prasowa z Mancinim. (6)

Autor:
Źródło: inter.it
około 18 lat temu
495
6
Trener Interu Roberto Mancini udzielił krótkiej wypowiedzi przed niedzielnym spotkaniem ze Sieną.

Jak się miewa zespół przed spotkaniem?
Wszyscy mają się dobrze, po wygranym spotkaniu w Tim Cup. Zespół przygotował się dobrze i jesteśmy spokojni.

Jak się czują Julio Cesar i Stanković?
Obaj mają się dobrze, nie mają jakichś większych problemów. Stanković już wyzdrowiał, ale czy zagra w meczu zobaczymy jutro rano.
[hide]

Siena będzie grała bez większej presji, ponieważ już ma zapewnione utrzymanie w lidze. W takim razie jakich kłopotów może przysporzyć Interowi?
Myślę że świadomość tego, iż mają pewną pozycję w lidze pomoże im w skupieniu się na dobrej grze. Niebezpieczeństwem będzie to że oni będą grać na luzie, ponieważ nie mają nic do stracenia. Przyjadą aby wygrać mecz. Wszystko zależy od nas. Jeżeli dobrze wykonamy swoją pracę, to stać nas na stworzenie sobie wielu sytuacji do wygrania tego spotkania.

Co myślisz o nominacji Gavy jako głównego sędziego na spotkanie Inter-Siena. Czy tego meczu nie powinien sędziować arbiter z większym doświadczeniem?
Nie sądzę aby to były rzeczy o których powinniśmy myśleć. Po prostu musimy się skupić na na sobie i na tym co mamy zrobić. Wszystkie inne rzeczy nie mają większego znaczenia.

Wygrałeś już bardzo dużo z Interem. Co było powodem, że przeniosłeś się do tego zespołu?
To jest zbyt trudne pytanie przed tak ważnym spotkaniem. Nie sądzę, że jest to aż takie ważne aby odpowiadać na nie w tej chwili. Powinniśmy się skupić tylko na jutrzejszym meczu, reszta nas nie obchodzi.

Co czujesz przed tak ważnym jutrzejszym spotkaniem? Jesteś podekscytowany?
Wszystko jest tak jak zawsze to sobota jak każda inna. Tak oczywiście wszystko się zmieni gdy będziemy bliżej rozpoczęcia spotkania, ale na obecną chwilę ta sobota niczym nie różni się od ostatniej.

Rozstrzygają się losy Scudetto- w tamtym sezonie było zupełnie inaczej kiedy to mieliście dużą przewagę i wszystko było już ustalone. Jakieś specjalne uczucia związane z tą sprawą?
Nie dzisiaj. Mamy jeszcze czas to wciąż są prawie 24 godziny do meczu. Prawdopodobnie będę czuł różnice jutro, ale to normalne kiedy jesteś blisko czegoś tak ważnego.

Czy oczekiwałeś, że wszystko będzie decydowało się w ostatnich meczach sezonu? Macie tylko 3 punkty przewagi nad Romą która może wydrzeć wam mistrzostwo.
Spodziewałem się, że tak będzie.

Dlaczego?
Tak, liczyłem na to że walka o Scudetto będzie zacięto do samego końca. Wtedy zwycięstwo jest cenniejsze i bardziej cieszy.

Jeśli wygrasz, będziesz się cieszył większym uznaniem z zewnątrz?
To nie jest ważne. Będzie to dla nas cenne, jeśli wygramy. Tylko to się dla nas liczy.

Wielu ludzi twierdziło, że Inter z łatwością wygra Scudetto. Chcielibyśmy lepiej zrozumieć trudności jakie napotkałeś wzdłuż tej drogi...
Myślę, że powinniśmy poczekać do jutra aby porozmawiać o tych rzeczach. Ale nie sądzę że dla któregokolwiek zespołu jest łatwo wygrać ligę we Włoszech.

W tym roku jesteś prawie zmuszony aby zdobyć Scudetto. Nie sądzisz?
To jest obowiązek wielkich drużyn, dążyć do zwycięstwa. W piłce czasami wygrywasz, a czasami nie.

Czy myślisz że Zlatan Ibrahimović będzie w stanie zagrać w ostatnim spotkaniu przeciwko Parmie?
Nie wiem. On nadal z nami nie trenuje.
Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Zieliński: Szkoda mi Dumfriesa, ale takich ofert się nie odrzuca. Palestra... (12)

04.06
12:21

Mkhitaryan: Moja przyszłość? Nadal czuję głód zwycięstw (11)

19.05
14:01

Komentarze (6)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
11.05.2008 o 13:26 przez dani7
dani7
Albo jest to zle przetłumaczone (wątpię w to) albo Mancini jest dziwny... tyle na ten temat
11.05.2008 o 10:07 przez Darek
Darek
Kota ogonem już nie da rady obrócić bo Figo go rozjechał...
11.05.2008 o 09:58 przez Blues
Blues
jak slucham jego pierd... to mi sie wszystkiego odechciewa<img src="http://fcinter.pl/emots/mad.gif"; alt="" />
11.05.2008 o 09:10 przez Ojciec
Ojciec
jaki koles z niego , gada praktycznie bez sensu, tylko powtarza nie czas na to itd , farmazony<img src="http://fcinter.pl/images/emots/no.gif"; alt="" />
10.05.2008 o 23:16 przez Pablusso
Pablusso
nie lubie goscia... nie wiem czemu, ale kazdy wywiad poteguje tylko moja niechec. Wymijajace odpowiedzi, ciagle miganie sie i odwracanie kota ogonem. NUUUDA.
10.05.2008 o 20:42 przez Marcin_55
Marcin_55
dardzo ciekawe

Shoutbox

Kredence 23.06.2026 23:19

Wiatrak w obronie, momentami boiskowy głąb taktycznie, ale w grze do przodu cambiaso ma papiery na fajne granie

Szczupac_FCI 23.06.2026 23:19

całe juve taki miało...

Chuchu 23.06.2026 23:19

A Cambiaso to nie gra na lewej przypadkiem?

ZnawcaCalcio 23.06.2026 23:18

miał c :cenzor: owy sezon, ale ogólnie to niezły piłkarz

ZnawcaCalcio 23.06.2026 23:18

ten Cambiaso to nie jest głupia alternatywa

Claudio 23.06.2026 23:18

jest duzo czasu. Cos wymysla. Byle tylko nie jakąś "gwiazdę mundialu"

Szczupac_FCI 23.06.2026 23:18

odżyje pewnie temat Kiełbaso z Juve

ZnawcaCalcio 23.06.2026 23:18

może Denzel się rozmyśli :)

Claudio 23.06.2026 23:17

jedyny minus tej sytuacji ze mamy dziure po odejsciu Denzela i za bardzo nie widac alternatyw

Cny 23.06.2026 23:17

przecież czelsi daje 60, więc te 50 to było tyle ile oczekuje się obecnie za takich graczy

Szczupac_FCI 23.06.2026 23:17

on mimo wszysto jest niesprawdzony mocno zeby tyle wywalac

Claudio 23.06.2026 23:16

Lookmana to mega żałowałem, ale Palestra jakoś mnie tak nie rajcuje nawet

Szczupac_FCI 23.06.2026 23:16

niby tak ale te 50 za niego to tak srednio tez

Cny 23.06.2026 23:16

i tak dobrze że szli po tego palestrę bo z lookmanem to był cyrk

Claudio 23.06.2026 23:16

dajcie sobie juz siana z tym Palestro jak nie bedzie to nie bedzie

Cny 23.06.2026 23:15

tzn mogli szybciej dopiąć ale co wtedy też nie wbilaby czelsi nagle?

Kredence 23.06.2026 23:15

To nie znaczy że są idealni, bo nie są

Claudio 23.06.2026 23:15

dziękuję wzajemnie Cny

Kredence 23.06.2026 23:15

Inter ma najlepszych dyrektorów we Włoszech i nikt nawet nie jest blisko. Jak kiedyś odejdą to zobaczycie jak będzie kolorowo. Wtedy zrozumiecie może, no tylko dopiero wtedy będzie płacz

Cny 23.06.2026 23:15

Claudio mam nadzieję że moje aleś udany dzień. zdrówka

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29493

Liczba newsów: 53357

Liczba komentarzy: 625219

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się