Wywiady z trenerami

Mazzarri: 5 miejsce z Interem to był cud (26)

Autor:
Źródło: fcinter1908.it
prawie 3 lata temu
143
26
fcinter serwisowe

Walter Mazzarri w jednym z ostatnich wywiadów powiedział kilka zdań na temat swojej przygody z Interem Mediolan. Włoch przekonuje, że jego zespół osiągał bardzo dobre wyniki.

- Inter? Klub zwolnił mnie krótko po rozpoczęciu sezonu, a to zbyt krótki czas by wypowiedzieć się na temat mojej pracy w tamtym okresie. W pierwszym roku mojej pracy zajęliśmy piąte miejsce, to był świetny wynik. Uważam, że awans do europejskich pucharów był fantastycznym rezultatem, tym bardziej, że w Interze zmieniali się właściciele. Pamiętasz zespół jaki miałem do dyspozycji? Mieliśmy wiele problemów. Z klubem żegnali się najstarsi piłkarze, a także prezydent. Błędem jest myślenie, że Inter powinien wygrać Scudetto tylko ze względu na nazwę. Niewiele osób poradziłoby sobie lepiej ode mnie…

- Panuje opinia, że klub prezentował się katastrofalnie za mojej kadencji, ale to nie jest prawdą. Zespół nie posiadał potencjału, nie mieliśmy tak silnej kadry jak na przykład Mourinho. Nie wiedziałem też, że Moratti zamierza sprzedać swoje udziały. Miałem wiele ofert, zarówno z Włoch jak i Europy. To były najlepsze zespoły na świecie, ale wybrałem Inter. To było wielkie wyzwanie.

udostępnij

Zobacz też

Antonio Conte

Conte: To nie czas na płacz (2)

05.12
20:18
Ernesto Valverde

Valverde: Mimo, że mamy awans, zagramy o zwycięstwo (0)

10.12
10:19

Komentarze (26)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
13.01.2017 o 14:47 przez tkropkab2
tkropkab2
Zgadzam się, jak nie miał graczy to po co na siłe ustawiał 3-5-2. Jego Inter najciężej mi się oglądało i niszczyło mój wzrok. Tylko De Boer go przebił. Teraz wszyscy swoje niepowodzenia będą zwalać na burdel w klubie, który nie da się ukryć, że był spory no , ale bez przesady. Może podam głupi przykład, ale gracze Polonii bez pensji i z jeszcze większym burdelem walczyli o europejskie puchary. Po prostu w tamtym okresie nie było w klubie ani jednej osoby z jajami, na czele z mazzarrim.
12.01.2017 o 21:04 przez sampam
sampam
No i Walter ma 100% racji...
12.01.2017 o 14:17 przez kibol123
kibol123
Fenix wiesz o co rozchodzi się mi a także zapewne większości krytykujących Betonmana ?? Od kiedy dobiera się skład do taktyki a nie na odwrót ?? No chyba, że ty również mając na stanie płytki talerz na obiad wybierasz zupę :D
12.01.2017 o 13:55 przez FenixYung
FenixYung
kibol123 - Nagatomo wtedy był całkiem niezły, sezon później już o :cenzor: ał totalnie niestety - a jak grasz 3-5-2 i na prawe wahadło masz do wyboru Schelotto i Jonathana to kogo wybierasz?
12.01.2017 o 13:52 przez FenixYung
FenixYung
ja osobiście bardzo szanuję pracę jaką włożył w nasz zespół - fakt faktem, skład to my mieliśmy wtedy troszkę komiczny i tak na prawdę NAJSŁABSZY NA PRZESTRZENI OSTATNICH KILKUNASTU LAT - jak ktoś słusznie zauważyl za sprawą niejakiego Pana B. + dużo roszad administracyjnych... jego 1 sezon i 5 miejsce - majstersztyk ;)
12.01.2017 o 11:45 przez kibol123
kibol123
Zapomniałem dodać, żę uparł się tak na tego dżonego i kamikadze bo pusty łeb nie ogarnął, że Dżonatan nie Zuniga a Żółtek nie Magio :D
12.01.2017 o 11:42 przez kibol123
kibol123
HAHAHA Ludzie czy wy macie luki w pamięci czy łykacie wszystko co wam powiedzą. W mojej pamięci Inter Mazzariego to forsowanie na siłę i wypychanie do ofensywy kalek Jonathana i NAgatomo gości którzy ledwo potrafią kopać piłkę a co dopiero kogoś okiwać wrzucić/strzelić bramkę... A po drugie ten geniusz trenerski który nie poznał się na Icardim z tego co pamiętam jakieś pół sezonu regularnie grzał ławkę, mimo tego, że nigdy nie zawodził (strzelał bramki) jak się już vice-Mourihno poznał to już go nie ściągał... A po trzecie mówią mądry Polak po szkodzie to co powiedzieć o tym włochu, który po szkodzie wydawał się jeszcze głupszy niż przed ??
12.01.2017 o 08:50 przez Endru
Endru
Ludzie co Wy wypisujecie ?? Za Mazzariego pieczeń nad transferami naszego Interu zajmował Marco Branca to właśnie ten człowiek był odpowiedzialny za transfery: Dodo, Taidera, Belfodila, Jonathana, Alvareza, Schelotto, Perreiry, Mudingaya, Rocchiego i tego typu podobnych piłkarzy którzy się u nas nie sprawdzili.
Mazzari jedyne co zrobił to przedstawił swój zamysł taktyczny czyli swoje 3-5-2 i zapewne poprosił zarząd o sprowadzenie mu wykonawców odpowiednich pod jego strategię i wtedy kreatywnością wykazał się Marco B za aprobatą Morasia który już nie śmierdział groszem. Tyle .
11.01.2017 o 22:50 przez lays
lays
Tak, miał bardzo słabą kadrę, i żeby ją wzmocnić ściągnął takich piłkarzy jak Taider czy Mudingay, nie wspominając już że wymienił Cassano na Belfodila, bo nie chciał mieć Antka w szatni. Kadry nie mieliśmy może najmocniejszej, ale Walter też dołożył swoje 3 groszę. A to że teraz zwala całą winę na piłkarzy, świadczy tylko o tym że brakuje mu jaj aby uderzyć się w pierś.
P.S.
Miał oferty z najlepszych klubów świata, ale jakoś brał od nas kasę prawie przez dwa lata po zwolnieniu, i jeszcze bez przerwy narzekał jak to mu było strasznie w Interze. Miałby tyle honoru i już darował sobie dalsze komentarze
11.01.2017 o 21:53 przez Kebo
Kebo
Ja zdecydowanie wyżej stawiam Macara niż Manciniego
11.01.2017 o 21:49 przez interista1987
interista1987
Jak sobie przypomne ta kadre z ktora wspopracowal Mazzarri to naprawde zbieram i sie na wymioty. N
No ale z drugiej strony kto aprobowal transfery takich geniuszy futbolu jak Dodo ?? ?
Trener nie mial nic do powiedzienia w kwestii transferow?
Za te niewypaly, ktore kosztowaly po 10 baniek mozna bylo sciagnac o polowe mniej ale dobrych pilkarzy.
Ktos tam ewidentnie dzialal na niekorzysc klubu.
11.01.2017 o 19:35 przez Chuchu
Chuchu
Bez przesady, nikogo znaczącego wtedy nie wyprzedziliśmy, graliśmy trochę lepiej niż za Stramy na pewno, do podium brakowało 18 punktów, co jest przepaścią wręcz. Owszem, mieliśmy słabą kadrę, ale lepszą od większości drużyn z Serie A w owym sezonie, kiedy to poziom był naprawdę niski.
11.01.2017 o 19:28 przez ojciec&ojciec
ojciec&ojciec
możecie się nie zgadzać, pluć jadem, wyszydza c, ale musicie przyznać że Macany Waldemar to taktyk wybitny i czynił w tym klubie cuda. Taka jest prawda
11.01.2017 o 19:26 przez YoozeQ
YoozeQ
Randama dlaczego w tytule używasz słów, których Mazzari nie wypowiedział? W całym tekście ani razu nie pada słowo cud. Takie przekręcanie wypowiedzi przez pismaków jest słabe. Nie idźcie w tym kierunku.
11.01.2017 o 18:35 przez Lovato
Lovato
Typowe podejście ekspertów z fcInter.pl "nie chce mi się sprawdzać ale na pewno jest tak jak myślę".
11.01.2017 o 18:34 przez Lovato
Lovato
"Wiedział, że ma stary, wypalony skłąd, to mógł chociaż jakiś młodych wprowadzać" - których młodych? Tych co teraz robią "karierę" w Serie B lub niżej?
11.01.2017 o 18:20 przez grzybek010
grzybek010
To raczej kwestia tego, że Mancini jest gówno trenerem. Za betona nic byśmy nie osiągnęli. Nie chce mi się sprawdzać składów czołowych zespołów ligii 3 sezony temu, ale dupy to one nie urywały. Miał mniejszą konkurencje, więc 5te miejsce było optymalne. Dzisiaj nie bylibyśmy z tym parodystą ternerem i składem pełnym szrotu wyżej niż na 8 miejscu. Na jego zespół, tak samo jak na zespół Manciniego i ogólnie każdego trenera w ciągu ostatnich 5 lat, może z wyjątkiem Leonardo, nie dało się patrzyć. Wiedział, że ma stary, wypalony skłąd, to mógł chociaż jakiś młodych wprowadzać, bo wtedy były ku temu podstawy, to nie. Beton.
11.01.2017 o 18:14 przez Lovato
Lovato
Nie trzeba być geniuszem aby tego się domyślić, po za tym na fcInter.pl jest wielu fanatyków i opluwają każdego niezależnie od warunków w jakich dany człowiek akurat funkcjonuje w tym klubie. Do tego jeszcze "kibice" którzy pamiętają wielkie czasy Ronaldo i spółki również zaglądają tutaj tylko po aby kogoś opluć (chociaż obejrzą mecz Interu raz na kilka miesięcy) i przywołać jeszcze raz te pamiętne czasy.
11.01.2017 o 18:03 przez Jacenty
Jacenty
Powiedział prawdę.
11.01.2017 o 16:38 przez Imrahil
Imrahil
Walter 'Beton' Mazzarri, patron Kompromitacji
11.01.2017 o 16:32 przez WirtuozTaktyki
WirtuozTaktyki
pamiętam Capitano jak pisałeś i tu parafraza ponieważ dokładnego cytatu nie pamiętam. Walter Mazzari to trener podrzędny i dlatego musi odejść.
11.01.2017 o 16:29 przez IlCapitano
IlCapitano
Patrząc na potencjał ludzki jakim dysponował Mazzarri, te 5 miejsce to rzeczywiście był wyczyn. Ale tutaj i tak go opluwano. mancini kreatura z kadrą za 100 mln zajął ledwie jedno wyżej.
11.01.2017 o 15:56 przez Jovetic10
Jovetic10
Wielki Walter Przenajświętszy Mazzarri Zbawca Interu w tamtych jakże ciężkich czasach dla naszego ukochanego klubu.
11.01.2017 o 15:50 przez piotrekninter
piotrekninter
ma sporo racji, kadre miał fatalna
ale nie zmienia to faktu,iz nawet jak nie szlo na sile gral 352 361 a efekty były marne,jakby ktoś nie był betonem,zmienilby na 442...czy 433
11.01.2017 o 15:49 przez BAGGIO1
BAGGIO1
Chciałbym zobaczyć te oferty z "największych zespołów" na świecie ...
11.01.2017 o 15:49 przez WirtuozTaktyki
WirtuozTaktyki
Trudno się nie zgodzić z betonem w niektórych twierdzeniach

Shoutbox

mastersnake 14.12.2019 03:32

Co jest?😎

Nerazzurri83 14.12.2019 03:06

Jest tu jakiś cwaniak ?

Ojciec SB 13.12.2019 22:37

wyklepie sie

Ljarro 13.12.2019 21:50

a oks, to już wiem dzięks za podpowiedz

Piter 13.12.2019 21:38

Ljarro, przestań majaczyć. Jeśli chcesz, mogę ci dać porządny kask motocyklowy, prawdopodobnie bije on wszystkie moduły bezpieczeństwa znajdujące się w twoim 🙂 aucie 🙂

Ljarro 13.12.2019 21:30

niestety nie skorzystam, nie jestem w stanie przenieść wszystkich modułów bezpieczeństwa z mojego samochodu, bez tego w chińczyku ani rusz

Piter 13.12.2019 21:08

Zapraszam do Piotrkowa, chętnie ci pokażę 🙂 przejażdżka darmowa ale maks 5km bo dużo spala, a na ciebie mi szkoda niestety

Ljarro 13.12.2019 20:57

nie znam takiej marki samochodu, to jakiś chińczyk?

Adriano_forever 13.12.2019 20:04

Klinsi stary dziadu co minusujesz kometarz co?

rafi27 13.12.2019 19:59

tylko my nie załapaliśmy się na pociąg z napisem Champions League: https://www.youtube.com/watch?v=BjxzjI_HoG0

Claudio 13.12.2019 18:59

nawet Skriniar się załapał

Piter 13.12.2019 18:59

*świadomości

Piter 13.12.2019 18:58

ljarro 3.0 tdi napęd na 4 koła musisz to przyjąć do świadmości

Piter 13.12.2019 18:58

spodziewałem się tego

Piter 13.12.2019 18:58

widzę już 1wszy urażony, po prostu ljarro

Ljarro 13.12.2019 18:13

Piter, to jakie masz auto że to zauważyłeś? Że się każdy chce pokazać?

Yascarr 13.12.2019 16:44

No i gdzie te łamaki dzisiaj bo chce dużo postawić

WirtuozTaktyki 13.12.2019 16:43

cieszy tak liczna reprezentacja Interu

Archiwum shoutboxa

Sonda

Najlepszym graczem Interu w meczu z Barceloną był:

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 14 grudnia

  • 15:00

    Brescia

    ? - ?

    Lecce

  • 18:00

    Napoli

    ? - ?

    Parma

  • 20:45

    Genoa

    ? - ?

    Sampdoria

Niedziela, 15 grudnia

  • 12:30

    Verona

    ? - ?

    Torino

  • 15:00

    Milan

    ? - ?

    Sassuolo

  • 15:00

    Bologna

    ? - ?

    Atalanta

  • 15:00

    Juventus

    ? - ?

    Udinese

  • 18:00

    Roma

    ? - ?

    SPAL

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Inter

Poniedziałek, 16 grudnia

  • 20:45

    Cagliari

    ? - ?

    Lazio

Booking.com

Publicystyka

VAR

Co z tym VAR-em we Włoszech? (15)

29.10
12:58
Serie A

Z obozu rywali - na koniec mercato (2)

07.09
14:54
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    15

    38

  • 2

    Juventus

    Juventus

    15

    36

  • 3

    Lazio

    Lazio

    15

    33

  • 4

    Cagliari

    Cagliari

    15

    29

  • 5

    Roma

    Roma

    15

    29

  • 6

    Atalanta

    Atalanta

    15

    28

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    17

  • 2

    Romelu Lukaku

    10

  • 3

    Joao Pedro

    10

  • 4

    Luis Muriel

    9

  • 5

    Lautaro Martinez

    8

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29042

Liczba newsów: 35411