
Walter Mazzarri, trener Sampdorii, nieprzychylnie wypowiedział się na temat czwartkowego występu Interu w Pucharze Włoch.
Mecz wprawdzie zakończył się wynikiem 1-0 dla Interu, ale z powodu porażki 0-3 w pierwszym meczu tego półfinału mediolańczykom dużo zabrakło do awansu. Jose Mourinho po starciu wyraził swoje złe zdanie o sposobie gry rywala. Mazzarri postanowił odpowiedzieć.
Na szczęście te spotkania są oglądane przez miliony widzów i krytyków, ponieważ Mourinho przedstawił całkowicie skrzywiony obraz meczu - powiedział Mazzarri. - Sampdoria do czasu bramki Ibrahimovica kontrolowała grę na San Siro, grając po ziemi, stworzyliśmy trzy okazje i tylko szczęście i umiejętności bramkarza Interu sprawiły, że nie objęliśmy prowadzenia. Gol dałby nam awans po zaledwie kilku minutach gry.
Nie wiem, dlaczego Mourinho powiedział te rzeczy, może próbował odwrócić uwagę od występu jego własnej drużyny i faktu, że moja drużyna zaliczyła świetny występ zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie.
Ktokolwiek widział mecz, mógł zobaczyć, że Sampdoria chciała grać w piłkę i narzucić swój styl gry. Sampdoria grała, podczas gdy Inter był w kłopotach, ich piłkarze biegali bez pomysłów, uciekając się do długich piłek do napastników, którzy mogliby coś stworzyć.
Mazzarri stwierdził, że z obecnym składem Interu żadnemu trenerowi nie powinno być ciężko zdobyć Scudetto.
Kiedy drużyna ma tak dużą wartość, to normalne, że wielu trenerów wygrałoby z nią ligę. Ale, jak mówiłem wcześniej, aby poprowadzić pewien zespół, musisz przejść przez pewną drogę. Mourinho został zatrudniony w Interze, ponieważ w przeszłości dokonywał ważnych rzeczy. W przeszłości prowadził też drużyny, które były wyższej jakości od pozostałych, dlatego nawet jeśli nie grały dobrze lub grały gorzej od swoich przeciwników, udawało im się wygrać 1-0. To robi różnicę.
Komentarze (20)
owal Inter z PW i teraz bedzie "kozaczyc" jaki to z niego trener bo wyeliminowal "Mourinho" ktory tak naprawde jak widzimy az takim swietnym taktykiem to nie jest..Serie A weryfikuje wszystko..