Wywiady z piłkarzami

Mourinho: „CSKA to trudny rywal” (15)

Autor:
Źródło: inter.it
około 16 lat temu
617
15

Jose Mourinho spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej przed ćwierćfinałowym meczem Ligi Mistrzów, w którym Inter zmierzy się z CSKA Moskwa.

 

- Mówiłem to już przed pierwszym meczem z Chelsea: po rozegraniu pierwszego spotkania nigdy nie można stwierdzić, czy osiągnięty wynik jest dobry. Czy fakt, że dwumecz ćwierćfinałowy jest rozgrywany w czasie jednego tygodnia jest pozytywny czy negatywny? Pozytywny lub negatywny, sytuacja jest taka sama dla obu drużyn. Ja jednak wolę mieć do dyspozycji 15 dni, tak czy inaczej to nie jest problem. Powtórzę, po pierwszym spotkaniu nigdy nie można powiedzieć jak zakończy się dwumecz. Popatrzcie jak wyglądała rywalizacja w 1/8 finału, po pierwszym meczu rozstrzygnięty był tylko pojedynek Manchesteru z Milanem. Również my, kiedy zdobyliśmy w rewanżu bramkę w 80 minucie nie mogliśmy być spokojni, ponieważ Chelsea byłą w stanie zdobyć dwa gole w ciągu dziesięciu minut. Tak więc uważam, że jutro żadna z drużyn opuszczając San Siro nie będzie już mogła myśleć o półfinale.

 

Rosyjski dziennikarz podarował Mourinho czapkę CSKA mówiąc, że to jedyny prezent, jaki Inter otrzyma od Rosjan, z kolei jego kolega zarzucił Portugalczykowi, że podczas oglądania meczu CSKA w Moskwie zasnął na trybunach – Dziękuję za prezent, oczywiście nie spodziewam się innych prezentów z ich strony. Nigdy nie zasypiam w czasie pracy, być może było zimno i ktoś wypił za dużo wódki, przez co wydawało mu się, że zasnąłem. Spałem w samolocie.

[hide]

 

Następnie Mourinho został poproszony o ocenę postawy swoich podopiecznych w obecnej edycji Ligi Mistrzów – Moim zdaniem Inter prezentuje się bardzo dobrze w Champions League: rozegraliśmy osiem meczów, w tym zmierzyliśmy się z dwoma najlepszymi zespołami na świecie, obrońcą tytułu i Chelsea, która zdaniem wielu była dla nas za silna, a mimo to zdołaliśmy ich wyeliminować. Zespół prezentuje się bardzo dobrze w tych rozgrywkach, każdy, kto awansuje do ćwierćfinału chce także dotrzeć do półfinałów, dotyczy to również nas, ale też CSKA. Ta edycja jest dla Interu najlepszą od lat i zrobimy wszystko, aby dostać się do półfinału, liczymy także na wsparcie kibiców, jutro oczekuję pomocy ze strony naszych fanów, ponieważ czeka nas ciężki mecz i mam nadzieję, że będą nas wspierać tak, jak czynili to zawsze. Balotelli? Nie rozmawiam o zawodnikach, którzy nie są powołani.

 

Mourinho poświęcił również kilka zdań rywalom z Moskwy – Jest to drużyna, która grając na wyjeździe stara się strzelić bramkę. Nie prezentują widowiskowego stylu, jednak są trudni do pokonania. W 70 % ich piłkarze to reprezentanci Rosji, z którymi, poza Hondą i kilkoma innymi zawodnikami, mierzyłem się w sezonie 2004/2005 jako trener Chelsea. Być może dla wielu CSKA nie jest drużyną porównywalną z Barceloną czy Chelsea, ale mimo to jest bardzo trudnym przeciwnikiem. Spodziewam się zamkniętego meczu, bardzo defensywnej gry, co zmusi nas do wysokiego poziomu koncentracji. Dużo bardziej odpowiadałoby mi, gdybyśmy grali pierwszy mecz w Moskwie. W rewanżu będzie nam również bardzo ciężko, ze względu na sztuczne boisko. Sprawa awansu jest otwarta, szanujemy naszego rywala, mimo że ich udział w rozgrywkach jest dość niejasny. Co mam na myśli? Jeżeli podczas kontroli antydopingowej u dwóch zawodników wykryta jest substancja, która znajduje się na liście zakazanych, to coś jest nie tak.

 

Na zakończenie trener Interu został zapytany o ciszę medialną, jaką stosuje w Serie A – Czy ta cisza jest dla mnie dobra czy zła? Dobra, ponieważ mogę usiąść na ławce trenerskiej, co jest dla mnie bardzo ważne. Zawsze powtarzam, że trener na ławce nie wygrywa meczów, jednak jest blisko swoich zawodników i ja również chcę to robić. Nie rozmawianie o Włochach i włoskiej piłce pozwala mi usiąść na ławce podczas meczu. Czy nie chcę ryzykować? Nie, nie chcę ryzykować.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Pio Esposito: Miałem przeczucie, że uda nam się odwrócić losy meczu (0)

25.05
03:24

Lautaro: Chcę zostać tu do końca kariery. A potem zniknę (7)

19.05
11:10

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
01.04.2010 o 10:21 przez mati1908
mati1908
mowiłem ze wygramy <img src="/files/emoticons/28" alt="&lt;smile&gt;" />
31.03.2010 o 19:30 przez Kubusa10
Kubusa10
No stress wygramy
31.03.2010 o 17:10 przez solo_nerazzurri
solo_nerazzurri
Dziś musimy wygrać, innej możliwości nie ma<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/14" alt="&lt;ave&gt;" />
31.03.2010 o 16:31 przez tytusek25
tytusek25
Zwyczajnie głupio byloby odpasć z CSKA wczesniej eliminując Chelsea .Z kim jak nie z nimi? Kurtuazja kurtuazją ale wyeliminowanie nas przez ruskich jak dla mnie bedzie jakąś masakrą zważywszy na nasz głod tego trofeum i fart w losowaniu.<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
31.03.2010 o 16:21 przez Janosv360
Janosv360
Damy rade <img src="/files/emoticons/28" alt="&lt;smile&gt;" /> tak z 3 : 0 jak byśmy wygrali to by było pięknie <img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " />
31.03.2010 o 16:05 przez konradosmen
konradosmen
Inter wylosował najłatwiejszego przeciwnika w cwierć-finale więc bez dwóch zdań musi wygrać<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
31.03.2010 o 15:29 przez Odet
Odet
mnie się najbardziej podoba fragment o ciszy medialnej we Włoszech<img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> <br />
pozdr.
31.03.2010 o 15:29 przez mati1908
mati1908
pokonamy CSKA
31.03.2010 o 15:02 przez Castaignos
Castaignos
a dziennikarze znowu o Balotellim<img src="/files/emoticons/11" alt="&lt;zly&gt;" />
31.03.2010 o 12:25 przez Hush
Hush
A dziennikarze jak takie tłuki wciąż o tym Balotellim nawijają aż skręca... mecz LM a on o tym gówniarzu... <img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " /> <br />
Dlaczego i dlczego... czuby... Normalne, że nie gra bo ma fochy a z fochami z dala od klubu :]<br />
<br />
Co do samego meczu, to wczoraj jakoś trafiłem wygranych... dziś obstawiam dla Naszych 3-0 a Arsenal-Barca 2-1 <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> <br />
No to... Forza Inter! <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
31.03.2010 o 11:37 przez pietro32
pietro32
Dzięki snuffy<br />
Ruscy zawsze brali, biorą i będą brać. Niedaleko szukać u nich innych przykładów np. masowe dyskwalifikacje biathlonistów
31.03.2010 o 11:19 przez dodo_IM
dodo_IM
Lyon nie jest taki genialny widziałem skrót meczu z Bordeux i mecz był na remis, szczęście sprzyjało Lyonowi. Mnie ciekawią tylko dzisiejsze mecze.
31.03.2010 o 11:18 przez pietro32
pietro32
Co to za przekręty ze stosowaniem tych niedozwolonych środków wśród CSKA<img src="/files/emoticons/35" alt=" ?? " />
31.03.2010 o 10:51 przez dichu
dichu
Moim zdaniem kandydat do finału po wczorajszych meczach Lyon teraz pytanie co Inter pokaże i Barcelona<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> ! <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />

Shoutbox

Adriano_forever 22.06.2026 13:06

usunac forum bo przeszkadza

pluto11 22.06.2026 07:25

Jeszcze jeden dwa mundiale i tak na prawdę to będzie Puchar Narodów Afryki a nie ME czy MŚ

Cny 22.06.2026 06:52

wiemy tyle że często jak są za słabi na reprezentację europejską to wtedy grają dla kraju dziadków/rodziców. swiezutki przykład anża janża Boniego. byle zagrać na mundialu, to zmienił paszport łatwiej niż klub. i nie ma co tego porównywać do naszych obraniakow i Polańskich. bo tam skala jest inna, przyczyny także

Piotrek85 22.06.2026 05:32

Lukaku to emeryci.

Piotrek85 22.06.2026 05:32

Belgowie wracają tam gdzie ich miejsce, czyli poziom europejskiego średniaka. De Bruyne ,alu

HB 22.06.2026 02:22

tylko co wy wiecie o poczuciu tożsamości narodowej tych piłkarzy? to dosyć prywatna sprawa

Imrahil 22.06.2026 00:09

:flaga:

Rebelde 21.06.2026 22:35

Obronca mógł puścic Taremiego, on by go trzy razy dogonił zanim ten by dobiegł do pola karnego.

Nerazzurx10 21.06.2026 22:12

Tak? O to nie wiedziałem, co prawda trochę to naciągane mi się wydaje, no ale skoro tak to spoko

ZnawcaCalcio 21.06.2026 22:01

Liczy się to gdzie zaczął mundial

ZnawcaCalcio 21.06.2026 22:00

Nerazzurx10 21.06.2026 21:22 No i w dumfriesie, ale do tego momentu może być już zawodnikiem realu+ Holandia jak to Holandia odpadnie wcześniej

ragnar 21.06.2026 21:36

Bo Turcy odpadli

ragnar 21.06.2026 21:36

Czyli Japonii

Borgen 21.06.2026 21:35

Najlepiej byłoby jakby Jones serio chciał do nas, my nie mielibyśmy kasy i udałoby się dogadać z nim, że za rok przyjdzie za darmo, a teraz zaoszczędzona kasę wydać na Paza... To była y bajka... Jones wniósłby dużo myślę, ale bez niego myślę, że spokojnie sobie możemy poradzić

Claudio 21.06.2026 21:34

Liverpool odrzuca 25mln Inter za Jonesa i oczekują....40mln clown

Borgen 21.06.2026 21:32

Dlatego ja po cichu liczę, że jakiś kopciuszek z prawdziwymi reprezentantami kraju zajdzie dalej i takim szczerze będę kibicował

Borgen 21.06.2026 21:30

Prawda, bardziej przypomina to rozgrywki klubowe...

Borgen 21.06.2026 21:30

Ale w sumie trudno się dziwić jak w większości krajów ponad połowa zawodników nie ma tożsamości narodowej, nie wie jaki kraj (historycznie) reprezentuje itd.

Nerazzurx10 21.06.2026 21:29

Tylko pod kołdrą reprezentacji

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29486

Liczba newsów: 53354

Liczba komentarzy: 625105

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się