Pozostałe

Nie tylko stadion – o wspólnym projekcie Interu i Milanu (15)

Autor:
Źródło: fedenerazzurra.net
3 miesiące temu
1152
15
derby

18 września przedstawiciele Interu i Milanu gościli w urzędzie miasta Mediolan, aby przestawić miejskim urzędnikom wspólny projekt. Corriere della Sera przeanalizowała te dokumenty.

 

Nie tylko stadion

Inter i Milan planują zbudować nie tylko nowy,wspólny stadion, ale także m.in. parkingi, hotel, centrum handlowe, centrum kongresowe, centrum rozrywki, biura. Generalnie chodzi o zabudowę/budowę nowej dzielnicy. Całość inwestycji ma kosztować 1.23 mld euro. 32 lata ma trwać okres potrzebny do zwrotu inwestycji. 90% środków potrzebnych do realizacji tej inwestycji będzie pochodzić z pożyczki oprocentowanej na 5% w skali roku.

 

Koszty

563 mln euro ma kosztować wybudowanie stadionu (2,7 mln euro za wykupienie gruntów, 204 mln euro konstrukcja podstawowa, 80 mln euro koszty budowy/wynagrodzenia pracowników, 48 mln euro zakup potrzebnych mebli i innych akcesoriów potrzebnych na stadionie). 472 mln euro ma kosztować zbudowanie: hotelu - 25,5 mln euro, biura - 106 mln euro, centrum handlowego - 135 mln euro. 81 mln euro ma kosztować zburzenie San Siro i przygotowanie terenów do ponownej zabudowy.

 

Przewidywane przychody

Szacuje się, że rocznie te inwestycje przyniosą 124 mln euro przychodu. Na ten przychód będzie składać się: 69 mln euro ze stadionu, 55 mln euro z wybudowanej strefy, 13.8 prawa do nazwy stadionu, 16 mln euro to przychody uzyskane dzięki działalności muzeum, 3.2 mln euro uzyskane z wynajmu restauracji, 11.4 mln euro wydarzenia cotygodniowe, 24.5 mln euro z dzierżawy powierzchni komercyjnych, 18 mln z czynszów za wynajem biur oraz 1.8 mln euro z centrum rozrywki.

 

Projekt nowego stadionu mamy poznać jeszcze w tym miesiącu. 

 

Zobacz też

Coppa Italia 2019/20 Puchar Włoch

Wyniki losowania Pucharu Włoch (0)

06.12
16:13
Antonio Conte

Conte zmuszony do szukania nowych rozwiązań (8)

05.12
08:22

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
20.09.2019 o 19:44 przez Dyl87
-1
Dyl87
Szkoda że z milanem ...
20.09.2019 o 19:04 przez Xucatlan
Xucatlan
"81 mln euro ma kosztować zburzenie San Siro i przygotowanie terenów do ponownej zabudowy."
Gdzie będziemy grali zanim wybudują nowy stadion, skoro chcą go stawiać na miejscu San Siro?
20.09.2019 o 16:16 przez jaca1983
jaca1983
Nie jestem finansista ake cos mi sie nie klei ...

Koszt; 1.23 mld (1230 mln)
Dochod (po odliczeniu kosztow): 124 mln / rok
Payback: 1230/124~10lat

32 lata? chyba nikt dzis nie zamierza czekac na zwrof w tak dlugim czasie
20.09.2019 o 17:18 przez Drakan83
Drakan83
Wiekszosc kasy zapewne,a mam taka nadiej,bedzie inwestowana w drużyne-transfery
20.09.2019 o 21:27 przez Orzeu
+1
Orzeu
jaca1983 napisał:
Nie jestem finansista ake cos mi sie nie klei ...

Koszt; 1.23 mld (1230 mln)
Dochod (po odliczeniu kosztow): 124 mln / rok
Payback: 1230/124~10lat

32 lata? chyba nikt dzis nie zamierza czekac na zwrof w tak dlugim czasie


ciężko się tłumaczy artykuły finansowe. Tutaj mamy przetłumaczony artykuł z włoskiego na angielski, który z kolei był tłumaczony dopiero na polski. Na chłopski rozum po przeanalizowaniu treści stwierdzam, że mowa jest o 124 mln euro przychodu, a nie dochodu. Obecne przychody z dnia meczowego to około 80 mln euro.
20.09.2019 o 21:54 przez Orzeu
Orzeu
tak potwierdzam to przychody, przepraszamy za wprowadzenie w błąd. Przychody 124 mln euro / rocznie nie uwzględniające wpływów z biletów.
20.09.2019 o 23:06 przez jaca1983
jaca1983
Ok masz racje teraz ma to wiekszy sens ze w gre wchodza jeszcze koszty ... dzieki Orzeu. Pozdrawiam
20.09.2019 o 16:03 przez Drakan83
Drakan83
tylko czy to są 124 mln dla każdego klubu, czy łącznie dla 2 do podziału?
20.09.2019 o 16:04 przez Orzeu
+2
Orzeu
Interu tylko
20.09.2019 o 15:35 przez Kondzik
+1
Kondzik
W muzeum zapewne będzie figurka woskowa Randamy stąd pewnie takie przychody
20.09.2019 o 15:04 przez Adriano_forever
+1
Adriano_forever
16 mln euro zysku rocznie uzyskane dzięki działalności muzeum? Że niby na czym tyle hajsu miałoby zarobić muzeum? Na biletach?
20.09.2019 o 15:43 przez Orzeu
Orzeu
chyba nie na samych wejściówkach takie wyliczenia oparli. Jeżeli na samych wejściówkach to wtedy oznaczałoby to że w ciągu roku odwiedzi muzeum okolo miliona osób przy założeniu ceny +/- 16 EUR. To daje 2600 osób dziennie średnio. Nierealne.
20.09.2019 o 15:56 przez el_loco
el_loco
Tak, również się zastanawiam 🤔
20.09.2019 o 16:05 przez Orzeu
Orzeu
Juventus w swoim sprawozdaniu za 17/18 wykazał ponad 11 mln euro z muzeum + tour + jakiś akcji kibicowskich. Także no... realne są takie liczby myslę.
20.09.2019 o 18:55 przez rchemik
rchemik
moze pod to jest podpieta ogolna sprzedaż koszulek itp,. bo nic nie napisali o sklepie klubowym

Shoutbox

SETE 07.12.2019 00:01

Coś tam valverde rotował

Kredence 07.12.2019 00:00

Rakitic wrocil ostatnio widzialem do 1 skladu

Kredence 07.12.2019 00:00

wystarczy ze wysapie cos Vidal i go pogonia

SETE 06.12.2019 23:59

Przypadku

SETE 06.12.2019 23:59

W tym

SETE 06.12.2019 23:59

Barcelona musiałaby być wbitym przypadku bardzo elastyczna

Kredence 06.12.2019 23:59

bardzo mozliwe

SETE 06.12.2019 23:58

No chance

Kredence 06.12.2019 23:58

najlepiej Vidal :D

SETE 06.12.2019 23:58

Nie widzę tego 2

Chuchu 06.12.2019 23:58

Pieprzyć pomocników, tu trzeba trenera jak Mourinho

Kredence 06.12.2019 23:58

nie wiem kto konkretnie

Kredence 06.12.2019 23:58

chociaz sam De Paul to juz bedzie bogactwo

SETE 06.12.2019 23:58

Kto ?

Kredence 06.12.2019 23:58

De Paul + ktos jeszcze

Kredence 06.12.2019 23:58

pieprzyc napastnika, 2 pomocnikow lepiej

Chuchu 06.12.2019 23:57

Dlaczego Conte nie został jeszcze zwolniony?

SETE 06.12.2019 23:57

Na zimę idealny. Zna ligę , do 352 , wszechstronny

Nitrogen 06.12.2019 23:57

Wszystko się zgadza, ale jeżeli Udinese zgodzi się go wypożyczyć w środku sezonu to od razu zajmie jedno miejsce w Serie B w przyszłym sezonie

Luki165 06.12.2019 23:57

.

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem Interu w meczu ze SPAL?

Polls answer

Wyniki Serie A

Piątek, 06 grudnia

  • FT

    Inter

    0 - 0

    Roma

Sobota, 07 grudnia

  • 15:00

    Atalanta

    ? - ?

    Verona

  • 18:00

    Udinese

    ? - ?

    Napoli

  • 20:45

    Lazio

    ? - ?

    Juventus

Niedziela, 08 grudnia

  • 12:30

    Lecce

    ? - ?

    Genoa

  • 15:00

    Torino

    ? - ?

    Fiorentina

  • 15:00

    SPAL

    ? - ?

    Brescia

  • 15:00

    Sassuolo

    ? - ?

    Cagliari

  • 18:00

    Sampdoria

    ? - ?

    Parma

  • 20:45

    Bologna

    ? - ?

    Milan

Booking.com

Publicystyka

VAR

Co z tym VAR-em we Włoszech? (15)

29.10
12:58
Serie A

Z obozu rywali - na koniec mercato (2)

07.09
14:54
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    15

    38

  • 2

    Juventus

    Juventus

    14

    36

  • 3

    Lazio

    Lazio

    14

    30

  • 4

    Roma

    Roma

    15

    29

  • 5

    Cagliari

    Cagliari

    14

    28

  • 6

    Atalanta

    Atalanta

    14

    25

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    17

  • 2

    Romelu Lukaku

    10

  • 3

    Joao Pedro

    9

  • 4

    Luis Muriel

    8

  • 5

    Lautaro Martinez

    8

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 28998

Liczba newsów: 35348