Pozostałe

Nie tylko stadion – o wspólnym projekcie Interu i Milanu (15)

Autor:
Źródło: fedenerazzurra.net
10 miesięcy temu
1333
15
derby

18 września przedstawiciele Interu i Milanu gościli w urzędzie miasta Mediolan, aby przestawić miejskim urzędnikom wspólny projekt. Corriere della Sera przeanalizowała te dokumenty.

 

Nie tylko stadion

Inter i Milan planują zbudować nie tylko nowy,wspólny stadion, ale także m.in. parkingi, hotel, centrum handlowe, centrum kongresowe, centrum rozrywki, biura. Generalnie chodzi o zabudowę/budowę nowej dzielnicy. Całość inwestycji ma kosztować 1.23 mld euro. 32 lata ma trwać okres potrzebny do zwrotu inwestycji. 90% środków potrzebnych do realizacji tej inwestycji będzie pochodzić z pożyczki oprocentowanej na 5% w skali roku.

 

Koszty

563 mln euro ma kosztować wybudowanie stadionu (2,7 mln euro za wykupienie gruntów, 204 mln euro konstrukcja podstawowa, 80 mln euro koszty budowy/wynagrodzenia pracowników, 48 mln euro zakup potrzebnych mebli i innych akcesoriów potrzebnych na stadionie). 472 mln euro ma kosztować zbudowanie: hotelu - 25,5 mln euro, biura - 106 mln euro, centrum handlowego - 135 mln euro. 81 mln euro ma kosztować zburzenie San Siro i przygotowanie terenów do ponownej zabudowy.

 

Przewidywane przychody

Szacuje się, że rocznie te inwestycje przyniosą 124 mln euro przychodu. Na ten przychód będzie składać się: 69 mln euro ze stadionu, 55 mln euro z wybudowanej strefy, 13.8 prawa do nazwy stadionu, 16 mln euro to przychody uzyskane dzięki działalności muzeum, 3.2 mln euro uzyskane z wynajmu restauracji, 11.4 mln euro wydarzenia cotygodniowe, 24.5 mln euro z dzierżawy powierzchni komercyjnych, 18 mln z czynszów za wynajem biur oraz 1.8 mln euro z centrum rozrywki.

 

Projekt nowego stadionu mamy poznać jeszcze w tym miesiącu. 

 

Zobacz też

Bologna

Kadra Bologni na Inter (2)

04.07
15:52
Victor Moses

Wypożyczenie przedłużone, ale pod jednym warunkiem (1)

02.07
17:01

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
20.09.2019 o 19:44 przez Dyl87
-1
Dyl87
Szkoda że z milanem ...
20.09.2019 o 19:04 przez Xucatlan
Xucatlan
"81 mln euro ma kosztować zburzenie San Siro i przygotowanie terenów do ponownej zabudowy."
Gdzie będziemy grali zanim wybudują nowy stadion, skoro chcą go stawiać na miejscu San Siro?
20.09.2019 o 16:16 przez jaca1983
jaca1983
Nie jestem finansista ake cos mi sie nie klei ...

Koszt; 1.23 mld (1230 mln)
Dochod (po odliczeniu kosztow): 124 mln / rok
Payback: 1230/124~10lat

32 lata? chyba nikt dzis nie zamierza czekac na zwrof w tak dlugim czasie
20.09.2019 o 17:18 przez Drakan83
Drakan83
Wiekszosc kasy zapewne,a mam taka nadiej,bedzie inwestowana w drużyne-transfery
20.09.2019 o 21:27 przez Orzeu
+1
Orzeu
jaca1983 napisał:
Nie jestem finansista ake cos mi sie nie klei ...

Koszt; 1.23 mld (1230 mln)
Dochod (po odliczeniu kosztow): 124 mln / rok
Payback: 1230/124~10lat

32 lata? chyba nikt dzis nie zamierza czekac na zwrof w tak dlugim czasie


ciężko się tłumaczy artykuły finansowe. Tutaj mamy przetłumaczony artykuł z włoskiego na angielski, który z kolei był tłumaczony dopiero na polski. Na chłopski rozum po przeanalizowaniu treści stwierdzam, że mowa jest o 124 mln euro przychodu, a nie dochodu. Obecne przychody z dnia meczowego to około 80 mln euro.
20.09.2019 o 21:54 przez Orzeu
Orzeu
tak potwierdzam to przychody, przepraszamy za wprowadzenie w błąd. Przychody 124 mln euro / rocznie nie uwzględniające wpływów z biletów.
20.09.2019 o 23:06 przez jaca1983
jaca1983
Ok masz racje teraz ma to wiekszy sens ze w gre wchodza jeszcze koszty ... dzieki Orzeu. Pozdrawiam
20.09.2019 o 16:03 przez Drakan83
Drakan83
tylko czy to są 124 mln dla każdego klubu, czy łącznie dla 2 do podziału?
20.09.2019 o 16:04 przez Orzeu
+2
Orzeu
Interu tylko
20.09.2019 o 15:35 przez Kondzik
+1
Kondzik
W muzeum zapewne będzie figurka woskowa Randamy stąd pewnie takie przychody
20.09.2019 o 15:04 przez Adriano_forever
+1
Adriano_forever
16 mln euro zysku rocznie uzyskane dzięki działalności muzeum? Że niby na czym tyle hajsu miałoby zarobić muzeum? Na biletach?
20.09.2019 o 15:43 przez Orzeu
Orzeu
chyba nie na samych wejściówkach takie wyliczenia oparli. Jeżeli na samych wejściówkach to wtedy oznaczałoby to że w ciągu roku odwiedzi muzeum okolo miliona osób przy założeniu ceny +/- 16 EUR. To daje 2600 osób dziennie średnio. Nierealne.
20.09.2019 o 15:56 przez el_loco
el_loco
Tak, również się zastanawiam 🤔
20.09.2019 o 16:05 przez Orzeu
Orzeu
Juventus w swoim sprawozdaniu za 17/18 wykazał ponad 11 mln euro z muzeum + tour + jakiś akcji kibicowskich. Także no... realne są takie liczby myslę.
20.09.2019 o 18:55 przez rchemik
rchemik
moze pod to jest podpieta ogolna sprzedaż koszulek itp,. bo nic nie napisali o sklepie klubowym

Shoutbox

Endru 07.07.2020 12:31

No tak duzo nas kosztuja poprzednie lata beznadziei ze te rewolucje to conajmniej 3 letnie okienka musza trwać to moze byc ostatnie ale nie musi bo kreują sie nowe problemy typu Godin ale jest ich coraz mniej

Krisu 07.07.2020 12:24

Mamy Marotte i Conte'go. Duet do zadań specjalnych!

KibicInteru 07.07.2020 12:20

no ci co tam sa wymienieni faktycznie powinni robić out

Alfa 07.07.2020 12:16

Rewolucja jak co roku

Weo 07.07.2020 12:08

Co mecz połowę naszego składu wygląda naprawdę śmiesznie, jak tacy ludzie mogą decydować o losach spotkania jak Gaglia, Candreva, Biraghi, Moses, Agoume, Valero, Vecino, D'Ambrosio, Esposito, Ranocchia. Przypominam że przynajmniej połowa z nich gra co mecz! Dla mnie to jest straszne, Agoume i Esposito młodzi obiecujący ale nie decydujący o losach spotkania powtarzam

Nasir 07.07.2020 12:05

witam ja wlasnie koncze pierwszy posilek, poledwica z indyka w sosie zurawinonym, za moment koniec pracy i wyjazd sluzbowy nastepnie budowa a potem to juz tylko uciechy cielesne z agatka a wy co jakie plany jakie posilki

Nasir 07.07.2020 12:04

M

Nasir 07.07.2020 12:04

E

Nasir 07.07.2020 12:04

N

Nasir 07.07.2020 12:04

T

Nasir 07.07.2020 12:04

A

Nasir 07.07.2020 12:04

L

Endru 07.07.2020 11:55

Ja wierze w Conte to najlepszy trener jaki mogl nam sie przytafic w chwili obecnej

Kredence 07.07.2020 11:50

kazdy trener jest wierny swojej taktyce czy swoim wartoscia, szczegolnie jesli przynosilo mu to sukcesy

Weo 07.07.2020 11:47

i trochę w tym racji jest, ale to nie oznacza żeby zrzucać winę na Conte i pozbywać się zaufania do niego

doman 07.07.2020 11:46

siema

doman 07.07.2020 11:46

:D

doman 07.07.2020 11:46

klopp jest elastyczny a conte to beton

Kredence 07.07.2020 11:45

uważaj Weo, bo zaraz ci ktos napisze, ze klopp jest elastyczny a conte to beton

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym graczem Interu w meczu z Bologną?

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 04 lipca

  • FT

    Juventus

    4 - 1

    Torino

  • FT

    Sassuolo

    4 - 2

    Lecce

  • FT

    Lazio

    0 - 3

    Milan

Niedziela, 05 lipca

  • FT

    Inter

    1 - 2

    Bologna

  • FT

    Brescia

    2 - 0

    Verona

  • FT

    Cagliari

    0 - 1

    Atalanta

  • FT

    Parma

    1 - 2

    Fiorentina

  • FT

    Sampdoria

    3 - 0

    SPAL

  • FT

    Udinese

    2 - 2

    Genoa

  • FT

    Napoli

    2 - 1

    Roma

Wtorek, 07 lipca

  • 19:30

    Lecce

    ? - ?

    Lazio

  • 21:45

    Milan

    ? - ?

    Juventus

Środa, 08 lipca

  • 19:30

    Fiorentina

    ? - ?

    Cagliari

  • 19:30

    Genoa

    ? - ?

    Napoli

  • 21:45

    Atalanta

    ? - ?

    Sampdoria

  • 21:45

    Bologna

    ? - ?

    Sassuolo

  • 21:45

    Roma

    ? - ?

    Parma

  • 21:45

    Torino

    ? - ?

    Brescia

Czwartek, 09 lipca

  • 19:30

    SPAL

    ? - ?

    Udinese

  • 21:45

    Verona

    ? - ?

    Inter

Booking.com

Publicystyka

Antonio Conte Pintus

Czy Inter jest źle przygotowany fizycznie? (8)

22.06
23:54
Mourinho Moratti

Spełnienie marzeń i ucieczka - Mou wspomina Inter cz. III (12)

27.05
19:46
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    30

    75

  • 2

    Lazio

    Lazio

    30

    68

  • 3

    Inter

    Inter

    30

    64

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    30

    63

  • 5

    Roma

    Roma

    30

    48

  • 6

    Napoli

    Napoli

    30

    48

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    29

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    25

  • 3

    Romelu Lukaku

    20

  • 4

    Joao Pedro

    17

  • 5

    Luis Muriel

    16

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 26766

Liczba newsów: 36941