Wywiady z działaczami

Perez: Tworząc Superligę ratujemy futbol (37)

Źródło: football-italia.net
17 dni temu
2018
37
Florentino Perez

Florentino Perez, prezes Superligi, udzielił dużego wywiadu wyjaśniającego przyczyny powstania nowego tworu w świecie futbolu. Hiszpan wytoczył jednocześnie działa w kierunku UEFA, która mocno sprzeciwiła się powstaniu nowej organizacji.

 

- Jestem obecny w futbolu od 2000 roku, więc mam doświadczenie. Piłka nożna musi przejść ewolucję, a my razem z nią. Portale społecznościowe odmieniły oblicze świata i futbol musi się do tego dostosować. Piłka nożna traci na znaczeniu, wpływy z praw telewizyjnych są coraz mniejsze, a zatem musimy interweniować.

 

- Młodzi ludzie oglądają coraz mniej spotkań, ponieważ interesują ich tylko hitowe spotkania wielkich klubów. Mają inne platformy, które zajmują ich czas. Niektóre kluby zrozumiały, że sport musi zwiększyć swoją atrakcyjność na poziomie globalnym. Musimy dostarczyć najbardziej atrakcyjny futbol, aby skłonić młodzież do odłożenia tabletów i cieszenia się piłką.

 

- Liga Mistrzów jest atrakcyjna tylko od etapu ćwierćfinałów, młodzież nie jest nią zainteresowana. Musimy zrozumieć nową generację. Jeśli młodzi mówią, że mecze są za długie to może trzeba pomyśleć nad tym, aby je skrócić.

 

Florentino Perez odniósł się także do słów Aleksandara Ceferina, prezydenta UEFA, który nazwał Andreę Agnellego "wężem". Oczywiście odnosił się tutaj do potajemnych działań Włocha, który okazał się jednym z założycieli Superligi.

 

- Prezydent UEFA obraził Agnellego. To niedopuszczalne. Takie zachowanie jest skandaliczne. UEFA musi się zmienić. Nie chcemy prezydenta, który obraża prezydentów innych klubów. Chcemy przejrzystości. Wszyscy przechodzimy przez zmiany i zapewniam, że są to zmiany na lepsze.

 

- Wierzę w przejrzystość. Wiem, ile zarabia LeBron James, ale nie wiem ile zarabia prezydent UEFA. W Realu obniżyliśmy nasze pensje. Wiemy o tym, bo jest to jawne. Czy w UEFA lub LaLiga obniżyli swoje pensje? Wątpię.

 

- UEFA pracowała nad nowym formatem Ligi Mistrzów, który został przedstawiony wczoraj. Z całym szacunkiem, ale to działanie jest dla mnie niezrozumiałe. W żaden sposób nie rozwiąże to problemów z dochodami. UEFA musi być przejrzysta. Chcemy ulepszyć i uratować piłkę nożną.

Perez jest jednocześnie przekonany, że kibice futbolu nie znudzą się meczami rozgrywanymi między tymi samymi drużynami.

- To najbardziej atrakcyjne mecze, które generują najwięcej pieniędzy.

 

Prace nad projektem trwały dwa lata, a pandemia koronawirusa wymusiła przyspieszenie działań.

- Nie chcemy kłótni z UEFA. Pracujemy nad porozumieniem i chcemy pierwszy mecz rozegrać jeszcze w tym roku. Nasz projekt to nie walka bogatych i biednych. Futbol w Anglii, Włoszech i Hiszpanii przechodzi przez bardzo trudny okres. Straciliśmy łącznie 5 miliardów euro. W samym Realu w przeciągu dwóch sezonów zanotowaliśmy stratę 400 milionów euro.

 

Albo uratujemy futbol Superligą albo w 2024 roku możemy zamykać kluby.

 

- Głupcy twierdzą, że projekt tworzony jest w oderwaniu od lig krajowych, a to nic innego jak nonsens. To ligi są fundamentem projektu, nic się w tym zakresie nie zmieni, nadal będziemy z nimi współpracować.

- Real Madryt oraz reszta klubów założycielskich nie zostanie wyrzucona z tegorocznej Ligi Mistrzów, bo nie ma ku temu żadnej podstawy prawnej. Wykluczenie piłkarzy z gry w reprezentacjach? Niemożliwe. Piłkarze nie mają się czego obawiać.

 

- Nie zaprosiliśmy do Superligi Paris Saint-Germain. Nie rozmawialiśmy także z Bayernem oraz Borussią. Obecnie w projekcie mamy 12 drużyn, docelowo chcemy mieć ich 15. Jeśli wspomniane zespoły odmówią to projekt nie zostanie odwołany. Dobierzemy inne drużyny. Do 15 stałych drużyn będzie kwalifikowało się pięć kolejnych na podstawie sportowych osiągnięć. Nie myślimy o zamkniętej lidze. Wierzymy w sportowe wartości.

- W latach 50. rozpoczęto rozgrywki Pucharu Europy i ludzie także byli przeciwni, także im się to nie podobało. Z czasem to się zmieniło. Superliga będzie atrakcyjna dla kibiców, a to generuje dochody.

 

udostępnij

Zobacz też

Javier Zanetti

Zanetti: Conte wraz z drużyną tworzą historię (0)

03.05
19:44
Fabio Paratici

Paratici: Inter w pełni zasłużył na Scudetto (4)

02.05
20:00

Komentarze (37)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
20.04.2021 o 18:29 przez Rebelde
Rebelde
Maj 2020 : Perez biedny, klub ledwo ciągnie. Trzeba reformy

Lipiec 2020: Perez kupuje Erlinga Haalanda za 100mln + 80mln pensji za 4 lata gry +20mln dla agenta.


Uff... kryzys zażegnany
20.04.2021 o 15:25 przez AveCaesar
-2
AveCaesar
Nosz ku*wa skw*syny nawet piłkę nożną chcą zniszczyć :(
20.04.2021 o 18:56 przez Matti
Matti
W jaki sposób? xD
20.04.2021 o 14:48 przez Dybuk
+4
Dybuk
Nos Ci rośnie Panie Perez. Rozumiem, że teraz grono fachowców czuwa nad wizerunkiem, czuwa nad każdym słowem wypowiedzianym i nad tym jak to będzie odebrane. Jednak my te zabiegi socjotechniczne znamy.

Lebron jest koszykarzem czy działaczem że go Pan tutaj przywołujesz?

Futbol zabijacie wy. Prezesi największych klubów ramię w ramię z tymi z UEFA i FIFA. Proszę nie uciekać z ławki oskarżonych. To wasze transfery za 100,200,a za chwilę za 300mln zabijają piękno piłki. Brak wychowanków w klubach, brak szacunku do własnych piłkarzy, brak okazywania szacunku do przywiązania klubowego, do kibiców to wszystko wasze działania. Jakieś chore kampanie "stop racism". Gdzie mało kto zwracał uwagę na kolor skóry zawodników a teraz jest to na świeczniku i w sposób tandetny wykorzystywany do oplucia przeciwnika (neymar vs OM, ostatnio valencia). To wy jesteście za umieranie futbolu odpowiedzialni. W waszym interesie powinno być podniesienie poziomu klubów ze wschodu czy balkanow bo tam są w Europie niezagospodarowane pieniądze. To tutaj leży klucz do atrakcyjności tego sportu. Rozumiemy, że europa wymiera w przeciwieństwie do Azji czy Afryki. Przez co nie jest już tak atrakcyjna dla was.
Jedyne co chcecie uratować to wasze konta bankowe. Przez lata funkcjonowaliscie ponad stan. A teraz jeszcze bardziej wam się zacisnęła pętla wokół szyi.

Mnie wasza superliga nie interesuje. Liga mistrzów powinna składać się z mistrzów swoich krajów nie zaś 4 klubów z Włoch, Hiszpanii czy Anglii. Wstyd mi, że Inter bierze w tym udział razem z Juve i Milanem.
20.04.2021 o 17:55 przez ja2308
ja2308
Zgadzam się z kolegą. Wielcy będą jeszcze więksi, a mali jeszcze mniejsi. Kluby zmieniają się w jeb**e korporacje, które będą dociskać mnieszych. Gdzie w tym sport? Gdzie rywalizacja? Czy w Serie C nie ma emocji i pasji? Jest, tylko zmniejszy hajs. Z perspektywy kibica gowno mnie obchodzi wojna klubów z federacjami.

Skoro mają takie czyste intencje, to dlaczego do stolika zapraszają kluby wg własnego uznania? Dlaczego mecze nie są rozgrywane w Afryce czy Ameryce Południowej? Gdzie wyrównywanie szans i radość ludzi? Naprawdę się liczy tylko hajs i to czy uda się pobić kolejny rekord?

UEFA to zmanipulowane bagno powiązane umowami sponsorskimi. Tutaj warto pomyśleć o zmianach, zamiast tworzyć kasty. Trzeba pamiętać, że za biednym zawsze będzie szedł bogaty z batem.

Wstyd Panie Inter, wstyd.. na każdym kroku słychać słowo merda merda, a teraz panowie wzięli się za rączkę i idą naprawiać świat. Sorry, ale poproszę o miskę 🤢
20.04.2021 o 17:56 przez Sempre_Inter
Sempre_Inter
Nikt Ci nie nakazuje oglądana tej super ligi. Jak i innym Januszom.
Przyjdzie co do czego, to większość jadących po tych rozgrywkach będzie to oglądać.
20.04.2021 o 14:36 przez Yascarr
+2
Yascarr
Brawo! Kibicowskie szury i tak będą szczekać, a karawana jedzie dalej. Nie da się już patrzeć na piłkę nożną i każda rewolucja jest pożądana
20.04.2021 o 14:19 przez armin22
armin22
Chwilami Perez w swoich wypowiedzi jest zabawny, jak: ,,Liga Mistrzów jest atrakcyjna tylko od etapu ćwierćfinałów, młodzież nie jest nią zainteresowana'' zabawne, każdy jest zainteresowany swoją drużyną od etapu kwalifikacji aż po finał tak jest, było i będzie.
Już to widzę, Perez prezesem, jego liga, jego zasady... jego sędziowie itd?
20.04.2021 o 14:10 przez Rafał 1976
-2
Rafał 1976
Pereza to tylko interesuje Kasa i nic więcej 😠Ty prezes3c nie dziwię się tobie że się cieszysz bo będziecie zbierać baty w tej żałosnej SL to przynajmniej już nie od jakiegoś Ajaxu czy Porto 😀
20.04.2021 o 18:53 przez Matti
Matti
A to takie dziwne, że kluby interesują ich własne pieniądze, które im je ktoś praktycznie za nic podbiera? To się nazywa haracz.
20.04.2021 o 12:20 przez prezes3c
+7
prezes3c
Witam kolegów Interistów. Cieszę się że Super Liga wreszcie powstała. Szkoda że dopiero Covid musiał przyspieszyć jej powstanie, bo powinna już istnieć conajmniej 5 lat. Widzę że u was reakcje podobnie jak u nas mieszane z przewagą pozytywnych. Będzie dobrze, zobaczycie. Zmiany zawsze powodowały sprzeciw ale jak kurz opadnie większość krytyków zgodzi się że nie ma innego wyjścia, niż stworzenie Super Ligi. A pie.przenie UEFY i FIFY o romantyzmie futbolu i moralności to najbardziej obrzydliwa hipokryzja jaką czytałem. Szkoda że tak nie protestowali jak ginęli ludzie na budowach stadionów w Katarze. A Ceferin może sobie wykluczać zawodników z Mistrzostw, ale chyba w fifie 22.
20.04.2021 o 13:15 przez Qwidon
+1
Qwidon
Pozdrawiam kibicow Juve i licze na dobry mecz w przedostaniej kolejce.
20.04.2021 o 16:55 przez Soprano1986
-3
Soprano1986
Kolegów to Ty sobie szukaj na swoich stronach
20.04.2021 o 20:42 przez Qwidon
+1
Qwidon
Dlaczego od razu tak wrogo? Kolega do nas grzecznie, spokojnie. Wyraza swoja opinie. Bez obrazania. Jak rywal, ktory szanuje przeciwnika ale nie jest zlosliwy. Takie osoby szanuje. Rywalizacja owszem. Ale bez wrogosci. Wolalbym bardziej na poziomie wypowiedz. Co sobie o nas Kolega z obozu rywala pomysli?
21.04.2021 o 18:34 przez prezes3c
prezes3c
Spoko, mam szacunek do ludzi, którzy go okazują, nie szufladkuję. A co do SL, no cóż, szkoda że nie wypaliło. :/ pozostaje nam walczyć w SA i może kiedyś w LM. Pozdrawiam
20.04.2021 o 12:08 przez Towarzysz
+2
Towarzysz
Dlaczego młodzi coraz mniej interesują się piłką nożną, a oglądają tylko hitowe mecze? Bo piłka nożna staje się serialem odgrywanym przez najemników. Coraz mniej młodych, przywiązanych do barw ludzi, tylko raczej mamy wysyp osób, które interesują się piłką i "w końcu muszą komuś kibicować". Nie ma przykładu z góry, nie ma reakcji na dole. Świetnie, idźmy więc dalej w stronę igrzysk najemników i robienia z tego rozrywki, show. Nie za to pokochałem piłkę nożną, mam prawo ponarzekać. Piłkarze tacy jak Zanetti, Maldini, Xavi, Iniesta, Scholes to ostatni rzut wybitnych piłkarzy przez duże P, a niestety będą tylko reliktem w muzeum, o których niewiele kto pamięta. Świat, w którym piłkarze gdy nie dostaną 2-3 milionów rocznie więcej za grę, zaczynają podpalać klub od środka już istnieje. Powodzenia Perez w kręceniu lodów na taniej rozrywce, ale futbol kroczy ku gorszemu, ku płytkiej zabawie.
20.04.2021 o 11:35 przez RedKhmer
+9
RedKhmer
Wizjonerów nikt nie rozumue, za 10 lat wszyscy będą się śmiać że tyle lat siedzieli w tej LM.
20.04.2021 o 10:56 przez Pader88
+5
Pader88
KRÓLU PEREZIE PROWADŹ I ROZKAZUJ
20.04.2021 o 10:47 przez Endru
+6
Endru
Perez wyglada na czlowieka ktory wie co robi ja mu ufam niech prowadzi.
20.04.2021 o 10:22 przez Kondzik
+7
Kondzik
Pięknie Florek zaorales pięknie 👏
20.04.2021 o 10:20 przez Endru
+8
Endru
dobra robic tą superlige w zyciu trzeba sie rozwijac, a nie kisic w tym sosie skorumpowanej uefy
20.04.2021 o 10:08 przez Orzeu
+8
Orzeu
UEFA president Aleksander Čeferin: I received a text from Florentino Perez that said " cry more lol "
20.04.2021 o 10:07 przez iss84
+3
iss84
Z punktu widzenia kibiców, globalnych nie lokalnych ta liga to najlepsze co mogło się zdarzyć. Najlepsi sportowcy za setki milionów euro rywalizujący ze sobą "on regular basis". - to są igrzyska a lud ich pragnie :) Poziom nie spadnie a wzrośnie. Taki Lukaku, Martines Barella będa grali regularnie (!) z najlepszymi piłkarzami na świecie. 38 spotkań z najlepszymi i najdroższymi składami. Podniesie się poziom piłkarski i taktyczny dla mnie to pewne. Tak możliwe, że mecze będą rozgrywane też na wschodzie czy w stanach. Tak zwykły kibic straci, nie będzie już podróżował za drużyną po kraju (o ile wywalą z lig k.) ale co z tego?
20.04.2021 o 10:06 przez Capar
Capar
Co za mitoman, jest wiele argumentów za superliga ale żeby brednie gadać że będzie trzeba zamknąć w 2024 ? Buhahaha
20.04.2021 o 09:40 przez Nasir
+2
Nasir
To jest ten mityczny Giga Chad, on wchodzi do gabinetu Cerafina, wyjmuje bydlaka na stół i pyta: "Kto jest Debeściak?"
20.04.2021 o 09:31 przez Pjerun
+3
Pjerun
Jakąkolwiek ocenę tego projektu będzie można wystawić dopiero po 2-3 latach po wystartowaniu Superligi.
Będziemy widzieć czy futbol został zabity, mecze między gigantami są nudne czy superliga okaże się strzałem w 10 i każdy będzie marzyć o dołączeniu do superligi
20.04.2021 o 10:05 przez Orzeu
+1
Orzeu
o właśnie - nie oceniajmy, póki nie zobaczymy jak to będzie wyglądało.
20.04.2021 o 09:28 przez timon
+4
timon
Kluby załatwiają kasę bez zbędnych pośredników. Zapowiadają się ciekawe rozgrywki , które na pewno przez kilka lat będą elektryzować
20.04.2021 o 09:25 przez taboret
+1
taboret
Florentino Ufam Tobie
20.04.2021 o 09:22 przez kadrian89
kadrian89
Podpalacz pierwszy leci do gaszenia ognia.

Zarzadzaliscie jak ofermy biznesami, a teraz „ratujemy futbol”
20.04.2021 o 09:26 przez jaszczomb
+5
jaszczomb
Idź być upośledzonym gdzie indziej.
20.04.2021 o 09:39 przez kadrian89
-1
kadrian89
Ok.

Jedna zadłużona grupa wpływów walczy z druga o wielka kasę.

Przeciętny kibic powinien spojrzeć szerzej na sprawę.

Inter się załapał, to piejecie nad Perezem i Agnellim. Brawo Wy.

Ciekawe co powiecie jak za kilka lat będziecie chcieli lecieć na mecz Interu, ale okaże się, ze najbliższy w Pekinie jest rozgrywany.

Z dyktatu uefy pod dyktat banksterow.

I jeszcze jedno - podkreślanie, ze uefa to mafia. Ok. A niby w jakiś sposób do fortun doszli właściciele większości tych klubów? Uczciwa praca tak? ;)
20.04.2021 o 13:04 przez timon
timon
Jaki dyktat banksterów, mnie na prawdę ciekawi gdzie wy się tych bzdur naczytaliście, że liga będzie własnością JP. Coś mi mowi, ze źródło tego info to: ,,no przecież Ci k..wa mowie" 🤣
20.04.2021 o 13:29 przez kadrian89
kadrian89
A czym jest zaciągniecie wielkiej pożyczki od jednego banku?

Perez sam sobie przeczy w wywiadzie.

Superliga ma co do zasady wykluczać i zapewnić ochronę najbogatszych.

Ciekawi mnie Wasza opinia, gdy przyjdzie za dostęp zapłacić konkretny pieniądz.
20.04.2021 o 13:39 przez jaszczomb
jaszczomb
A opisz nam to które rozgrywki teraz możesz oglądać za darmo. Czy to SA czy to LM czy LE. Za dostęp do każdej musisz zapłacić wykupując odpowiednie pakiety a chcąc oglądać wszystkie też robi się z tego sumka.
20.04.2021 o 14:19 przez kadrian89
kadrian89
Z pewnością z Tobą bede wchodził w dyskusje odnośnie kwot i konkretów. Już się wykazałeś merytoryka obrażając mnie. Pozdr
20.04.2021 o 09:11 przez CzarodziejCzasu
+2
CzarodziejCzasu
Prowadź Królu

Shoutbox

CzarodziejCzasu 07.05.2021 15:27

stado gowniakow i kilku swietnych grajkow

CzarodziejCzasu 07.05.2021 15:26

To jest fascynujace ze Lazio ma tak dobrych pilkarzy w kadrze....

Endru 07.05.2021 15:26

mourinho w tottenhamie cos zastal to w romie nie zastanie nic

VVujek 07.05.2021 15:25

No w Lazio jest tego , a i zrobilbym niespodzianke dla big Roma i wzial jego brata Jordana xd

taboret 07.05.2021 15:25

https://ibb.co/CtgKdxf <-- jedyny ciekawy grajek z romy

Endru 07.05.2021 15:25

Marusic, Acerbi tez spoko

Endru 07.05.2021 15:24

Spinazzola i Pellegrini

CzarodziejCzasu 07.05.2021 15:24

SMS, Alberto, Correa, Lazzari, Immobile, chcialbym ich wszystkich....

Endru 07.05.2021 15:24

ja tez VVujek

Endru 07.05.2021 15:24

A mancini to typowy gosc co odchodzi z atalanty i dupa

VVujek 07.05.2021 15:24

Dzeko jako vice lukaku spoko

VVujek 07.05.2021 15:23

Pellegrini i Spina to zawodnicy ktorych bym widzial w Ibterze jak najszybciej

taboret 07.05.2021 15:23

no kogo bysmy chcieli, mysle pepe reina i acerbi prawda, duet niezawodny

Endru 07.05.2021 15:23

Wiekszego kmiota ciezko znalezc

Endru 07.05.2021 15:23

Ibaniez?

VVujek 07.05.2021 15:23

Mancini czy Ibaniez to ciekawi gracze

CzarodziejCzasu 07.05.2021 15:23

Lazio ma naprawde kozacki zespol

Endru 07.05.2021 15:23

gosc sie nie nadaje

Endru 07.05.2021 15:22

kumbulla totalnie nie wypalil

CzarodziejCzasu 07.05.2021 15:22

Bardziej podnieca mnie kadra Lazio, szczerze mowiac sporo grajkow od nich bym chcial

Archiwum shoutboxa

Sonda

Najlepszym zawodnikiem Interu w meczu z Crotone był?

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 01 maja

  • FT

    Verona

    1 - 1

    Spezia

  • FT

    Crotone

    0 - 2

    Inter

  • FT

    AC Milan

    2 - 0

    Benevento

Niedziela, 02 maja

  • FT

    Lazio

    4 - 3

    Genoa

  • FT

    Bologna

    3 - 3

    Fiorentina

  • FT

    Napoli

    1 - 1

    Cagliari

  • FT

    Sassuolo

    1 - 1

    Atalanta

  • FT

    Udinese

    1 - 2

    Juventus

  • FT

    Sampdoria

    2 - 0

    Roma

Poniedziałek, 03 maja

  • FT

    Torino

    1 - 0

    Parma

Sobota, 08 maja

  • 15:00

    Spezia

    ? - ?

    Napoli

  • 15:00

    Udinese

    ? - ?

    Bologna

  • 18:00

    Inter

    ? - ?

    Sampdoria

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Lazio

Niedziela, 09 maja

  • 12:30

    Genoa

    ? - ?

    Sassuolo

  • 15:00

    Benevento

    ? - ?

    Cagliari

  • 15:00

    Parma

    ? - ?

    Atalanta

  • 15:00

    Verona

    ? - ?

    Torino

  • 18:00

    Roma

    ? - ?

    Crotone

  • 20:45

    Juventus

    ? - ?

    AC Milan

Wtorek, 11 maja

  • 20:45

    Napoli

    ? - ?

    Udinese

Środa, 12 maja

  • 18:30

    Cagliari

    ? - ?

    Fiorentina

  • 20:45

    Atalanta

    ? - ?

    Benevento

  • 20:45

    Bologna

    ? - ?

    Genoa

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Roma

  • 20:45

    Lazio

    ? - ?

    Parma

  • 20:45

    Sampdoria

    ? - ?

    Spezia

  • 20:45

    Sassuolo

    ? - ?

    Juventus

  • 20:45

    Torino

    ? - ?

    AC Milan

Czwartek, 13 maja

  • 20:45

    Crotone

    ? - ?

    Verona

Publicystyka

Antonio Conte

Inter Conte - analiza taktyczna (11)

04.04
19:23
felieton ciao interisti

CIAO INTERISTI! COME STAI IN SERIE A? (9)

29.03
11:27
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    34

    82

  • 2

    Atalanta

    Atalanta

    34

    69

  • 3

    Juventus

    Juventus

    34

    69

  • 4

    Milan

    Milan

    34

    69

  • 5

    Napoli

    Napoli

    34

    67

  • 6

    Lazio

    Lazio

    33

    64

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    27

  • 2

    Romelu Lukaku

    21

  • 3

    Luis Muriel

    19

  • 4

    Ciro Immobile

    19

  • 5

    Dusan Vlahovic

    19

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu