
Trwają dyskusje i negocjacje związane z możliwymi krokami, podjętymi przez europejskie federacje piłkarskie z powodu epidemii Koronawirusa we Włoszech.
W związku z odwołaniem kilku wydarzeń sportowych na Północy Włoch, przedstawiciele FIFA i UEFA debatowali czy będą w stanie bez przeszkód przeprowadzić swoje rozgrywki. Wątpliwości rozwiała jedna z przedstawicielek UEFA - Evelina Christillin:
- UEFA nie zamierza odwoływać swoich meczów. Mówimy tutaj o rywalizacji Interu w Lidze Europy oraz Juventusu w Lidze Mistrzów. Z kolei prawdopodobnym scenariuszem będzie gra przy pustych trybunach.
- Należy podkreślić, że mecze nie mogą być przekładane także ze względu na Euro 2020. Rozgrywki klubowe nie mogą być w takiej sytuacji wydłużone.
Komentarze (0)