około 2 miesiące temu
4009
47
PSV Radja Nainggolan Mauro Icardi

Inter po raz kolejny zwycięski! Nerazzurri po spotkaniu, w którym większość czasu kontrolowali przebieg gry, pokonali na wyjeździe PSV Eindhoven 2-1. Bramki dla mediolańskiego zespołu zdobyli Radja Nainggolan oraz Mauro Icardi. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Rosario.

Nerazzurri od początku meczu starali się przejąć inicjatywę. Już w 1. minucie Radla Nainggolan wywalczył rzut rożny i po dograniu z narożnika boiska oddał pierwszy celny strzał. Przez następne kilkanaście minut nie oglądaliśmy klarownych sytuacji z obu stron. PSV wiele problemów Handanoviciowi stworzyło dopiero po ponad 20 minutach, ale słoweński bramkarz dobrze poradził sobie ze strzałem dystansu odbitym od obrońcy mediolańskiego klubu. W 26. minucie bliski zdobycia bramki był Matias Vecino, ale jego strzał po zgraniu futbolówki przez Icardiego powędrował nad poprzeczką. Minutę później zemściło się to na gościach, bowiem zza polem karnym piłkę otrzymał Rosario i mierzonym strzałem umieścił ją w siatce. Handanovic nawet nie drgnął. Po kilku minutach zastoju, do ataku ruszyli Nerazzurri. Pierwszy do ataku dał sygnał Perisic, który ruszył lewą stroną, ale jego dobre zagranie w pole karne nie znalazło adresata. W 34. minucie z dobrej strony pokazał się bramkarz gospodarzy, Zoet, który wybił piłkę z linii po strzale głową Icardiego. Kilka minut później to z kolei goście mieli bardzo dużo szczęścia. Do piłki zagranej z lewej strony doszedł Bergwijn, przed pole karne daleko wyszedł Handanovic, który zatrzymał piłkę ręką, ale nie był ostatnim zawodnikiem i otrzymał tylko żółtą kartkę. Kilkadziesiąt sekund przed przerwą Inter dopiął swego i wyrównał. Strzał Asamoaha wypuścił Zoet, piłkę przejął Icardi, ale został zablokowany. Futbolówka wyszła przed pole karne, gdzie dopadł do niej Nainggolan i huknął tak mocno, że bramkarz PSV musiał wyciągnąć ją z bramki.

Inter praktycznie przez całą drugą połowę kontrolował boiskowe wydarzenia. Pomimo tego, to gospodarze jako pierwsi mieli doskonałą okazję na gola, ale piłka po ich strzale tylko odbiła się od słupka. Nerazzurri przeważali w środkowej strefie boiska i z dużym spokojem wyprowadzali swoje akcje. Groźną bronią były także długie podania i po jednym z nich zawodnicy Luciano Spallettiego cieszyli się z drugiej bramki. Crossowe podanie z linii obrony przejął Icardi, dotknięciem głową ograł stopera i bramkarza PSV, którzy zderzyli się ze sobą i nie pozostało mu nic innego, jak włożyć piłkę do pustej bramki. Dziesięć minut później kapitan Interu ponownie doszedł do znakomitej okazji, ale jego strzał głową dobrze obronił Zoet. PSV najgroźniejszą akcję przeprowadziło w 79. minucie. Po szarży z prawej strony Hirvinga Lozano, piłkę strzałem z przewrotki skierował w stronę bramki Malen, ale Handanovic instynktownie wybił ją do boku. Do końca pojedynku Inter wyczekiwał cofnięty na swojej połowie, a gospodarze nie mieli pomysłu na to, jak zagrozić Nerazzurrim. Po 94 minutach gry arbiter tego spotkania, pan Milorad Mazic zagwizdał po raz ostatni i stało się jasne, że trzy punkty polecą do Mediolanu.

PSV EINDHOVEN-INTER 1-2

Bramki27' Rosario - 44' Nainggolan, 60' Icardi

PSV EINDHOVEN:1 Zoet; 22 Dumfries, 5 Scwaab, 4 Viergever, 6 Angelino; 18 Rosario, 7 Pereiro (75' 14 Malen) 8 Hendrix; 17 Bergwijn, 9 de Jong, 11 Lozano

Ławka rezerwowych: 13 Room, 2 Isimat-Mirin, 3 Behich, 20 Sainsbury, 23 Ramselaar, 25 Gutierrez

Trener: Mark van Bommel

INTER: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah; 8 Vecino, 77 Brozovic; 16 Politano (90' 87 Candreva), 14 Nainggolan (86' 20 B. Valero), 44 Perisic; 9 Icardi.

Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 10 Lautaro, 11 Keita, 13 Ranocchia, 23 Miranda

Trener:Luciano Spalletti

Sędzia: Milorad Mazic

Żółte kartki: Handanovic, D'Ambrosio, Asamoah - wszyscy Inter

Barcelona lepsza od Interu na Camp Nou (47)

Dyl87
Perisic powinien odpoczywać teraz na reprezentacje go zabiorą i znów dwa mecze zagra widać po nim że jest zajechany , może za niego Keita B. ?? ?
04.10.2018 o 15:19 przez Dyl87
-1
Dyl87
Mam nadzieję że ze Spal będzie odpoczywał :)
04.10.2018 o 19:36 przez AveCaesar
AveCaesar
Też myślę, że po prostu Balde zasługuje na szanse od pierwszej minuty, tym bardziej wobec obecnej formy Perisica.
04.10.2018 o 12:13 przez WirtuozTaktyki
+2
WirtuozTaktyki
Przede wszystkim cieszy fakt, że po straconej bramce nie stoimy jak leszcze, tylko staramy się odmienić losy spotkania.
04.10.2018 o 11:29 przez Drakan83
+1
Drakan83
Mam pytanko, może ktoś wie...o co chodziło sędziemu z tym gościem (chyba ktroś ze sztabu Interu), który szedł przy bandach reklamowych, sędzia na chwile przerwał grę i zaczął go przeganiać?
04.10.2018 o 11:18 przez SETE
+2
SETE
Wczorajszy mecz pokazal ile wart jest dla naszej druzyny taki zawodnik jak Radja Naingollan. Jego mentalnosc przeklada sie na caly zespol i widac , ze mimo ze to nie jest jeszcze ta forma zespolu ale jak inaczej w glowach to wszystko wyglada. Wypowiedz po meczu nie pamietam kogo od nas ( chyba wlasnie Radja ) , ze stracilismy gola ale wiedzielismy co mamy grac i jak grac zeby wygrac :)

Personalnie: Naingollan , Politano , De Vrij , Asamoah - wszyscy nowi pokazuja ze jest moc, Skriniar, Brozovic - tez super , Icardi strzelil ale w odpowiedniej formie strzelilby jeszcze te 2 glowki - w koncu odpali. Handanovic - super obrona przy przewrotce - uratowal tym zwyciestwo , ale ostatnio zatracil swoja pewnosc bronienia.
Dambrosio - mial za przeciwnika mlodego, szybkiego kolesia i mial problemy
Vecino - biega duzo, walczy , ale brakuje mu sily fizycznej na te pozycje - moim zdaniem tutaj potrzebujemy jakiegos kozaka , ktory z Brozo unioslby te wazne mecze
Perisic - dno .... moim zdaniem Spaletti gra na przelamanie Ivana, na sile do bolu , az odpali ...no bo kiedys musi :)

Super ze 3 pkt
04.10.2018 o 11:05 przez tkropkab2
+1
tkropkab2
Brawa za to, że po raz kolejny po stracie gola podnieśli się i zwyciężyli. Mam nadzieje, że w meczu z Barcą wszyscy zagrają na 200%. Mecz ma byc pokazywany w tvp, wiec idealna szansa zeby Inter pokazal sie z dobrej strony przecietnemu zjadaczowi chleba, ktory zna tylko real i barcelone.
04.10.2018 o 08:00 przez Grandote
+1
Grandote
Brawo, dobrze w obronie, a i w ataku był jakiś pomysł i dużo okazji. Handa mógł się rzucić przy stracie bramki no ale zrekompensował się później. Forza Inter!
04.10.2018 o 07:58 przez Kazam
+1
Kazam
Nie ma co narzekać po tym meczu, kontrolowaliśmy przebieg spotkania, mimo że wykończenie akcji mogło być lepsze. Ale mieliśmy sporo sytuacji i to na pewno cieszy. Skuteczność pod bramką rywali będzie się poprawiać w miarę upływu czasu i wypracowywania automatyzmów w zespole między nowymi a starymi "trybami". Wielki plus dla Spallettiego i chłopaków za ten mecz.
04.10.2018 o 07:55 przez Drakan83
+1
Drakan83
W końcu wrzutki dochodziły na głowę naszych zawodników i były z tego jakieś akcje. Handa nie miał szans przy straconym golu, ale mnie też bardzo irytuje u niego brak jakiejkolwiek reakcji, już nie pierwszy raz. Ogólnie na prawde trzeba się rozejrzeć już za jakąś młodszą alternatywą na bramke za Hande w przyszłości...Perisicowi trzeba dać odpocząć, a nie na siłę go trzymać od 1 minuty...kolejny mecz, w którym go tak na prawde nie było...musi odpocząć fizycznie i poukładać sobie w głowie musi, bo nie widać u niego jakiejś mega motywacji
04.10.2018 o 07:51 przez Grandote
+1
Grandote
04.10.2018 o 06:11 przez Posejdon
+1
Posejdon
Szkoda niewykorzystanych okazji aczkolwiek liczą się cenne punkty za zwycięstwo.Widać głód sukcesu i spójność zespołu.Chcemy więcej!Forza
IlCapitano
Jest jest zrobiliśmy to. Fundamentalne zwycięstwo, pełna kontrola meczu. Mogliśmy stuknąć ich na spokojnie ze 1:4 i nie mogliby mieć pretensji. Jesteśmy mocno spięci na tę LM, to widać, Forza Inter!
03.10.2018 o 23:27 przez Kondzik
+3
Kondzik
Brawo za walkę brawo za 3 pkt !! Pojechali po to co chcieli i to wzięli. Ciężki mecz ale myślę że byliśmy drużyna sporo lepsza. Handa jak to Handa. Sądzę że strzał nie do obrony, a to co wyjal później z przewrotki to ukłony się należą. Prócz Ivana i Vecino reszta na mega plus. Forza Inter !!
03.10.2018 o 23:15 przez Claudio
+1
Claudio
Było ciężko, ale skończyło się tak jak powinno. Niesamowicie ważna wygrana. Teraz na pewniaka do Barcelony :)
Piotrekfci
Do 70 minuty prawie że pełna kontrola nad meczem. Później nie potrzebne zupełne oddanie pola i znów był wqurw :/. Tak jak i nasi przespali te ostatnie 20 minut tak i spal przespal. Masakra aby trzymać na siłę nic nie grającego perisica. Założę się że taki karamoh, Martinez itp zeszliby do szatni już w przerwie meczu. Asamoah za niego musiał harowac za dwóch. Ghanczyk kozak pierwsza klasa. Poezja co on gra i jaki przy tym panuje spokój. Coś na wzór Zanettiego. Zawsze chłodna głową. Politano też bardzo dobrze. Będą z niego ludzie. Wqurwial Brożek. Chociaż dużo biegał i ciekawie rozgrywal to jednak czasem wyłączal się zupełnie nie kryjąc lub tracąc w głupi sposób piłkę. Fakt faktem czerwien dla Handy chyba się należała ale patrząc na przebieg meczu to my zasluzyliemy na ta wygrana i nikt nie może może mówić o jakiejś niesprawiedliwości. Forza. Inter. Proszę o taką samą zacieklosc co mecz nie ważne z kim gramy poczynając od Spal no i pobudki trenera aby reagował szybciej na przebieg spotkania. Martinez spokojnie mógł wejść i grać za Perka
03.10.2018 o 23:08 przez IRT
+1
IRT
To był kolejny mecz w którym z jednej strony byliśmy lepszą drużyną, a z drugiej znowu było nerwowo. Nainggolan pokazał ogromną klasę. Uwielbiam tego piłkarza. Podobnie Asamoah - kiedy ma piłkę pod nogami, można się uspokoić. Icardi wreszcie zagrał tak jak powinien. Handanović znowu bierny przy bramce, ale w decydującym momencie obronił trudny strzał. D'Ambrosio miał problemy, ale można było się tego spodziewać - z powodu kontuzji Vrsaljko chyba jako jedyny piłkarz z pola gra absolutnie wszystko od początku do końca i nie mógł sobie odpocząć z Cagliari jak inni.

Najważniejsze jest 6 punktów po dwóch meczach. To daje spory komfort.
03.10.2018 o 23:06 przez Chuchu
+4
Chuchu
6 punktów po 2 kolejkach, Tottenham ma ich 0. Do awansu jeszcze daleka droga, ale jest to misja coraz realniejsza do zrealizowania. Dobry mecz w naszym wykonaniu.
03.10.2018 o 23:03 przez wi1985
+1
wi1985
Trzy punkty cieszą, ale spal nic nie reaguje na sytuację na boisku. Perisic to był juz przerwie do zdjęcia. Chciałbym jego staty obejrzeć. Dzięki niemu graliśmy w 10-kę.
03.10.2018 o 23:02 przez Quutamoo
+1
Quutamoo
Cyniczny Inter! Ileż ten mecz z totkiem zmienił w ich głowach! Oby tylko tak dalej! W końcu mamy też ławkę na prawie dwie 11 :)
pluto11
Nie wiem po co było trzymać tak długo Ivana na boisku nic z przodu i nic w obronie DD też słabo, cieszy gra Icara który się cofa i potrafił rozegrać(chyba podziałała na niego presją że strony Lautaro) cieszy gra Radji coraz bardziej wpasowuje się do zespołu. W następnym meczy chce zobaczyć Keite kosztem Ivana
03.10.2018 o 22:59 przez Gajdzik
+2
Gajdzik
No i wspaniale! :)
Niezły mecz, a przy odrobinie większej skuteczności Icara mogło być jeszcze lepiej, ale najważniejsze, że kolejne bardzo ważne 3 pkt. w LM ;)
lrogas83
3 punkty na wyjeździe w LM i kolejne zwycięstwo. Idziemy dalej po kolejne zwycięstwa w serie a i lm.
03.10.2018 o 22:39 przez kroter32
+1
kroter32
Ninja na :cenzor: la. Handa czerwien powinien dostac za ta reke. Ale to co wyciagnal w 79' to bajka.
03.10.2018 o 22:02 przez RedKhmer
+1
RedKhmer
Najgorzej Perisic, nic z przodu a jak wraca do obrony to się gubi. Moim zdaniem przy straconym golu brakowało właśnie jego w tym sektorze by zablokować strzał. Mecz do wygrania. PSV tylko jedna groźna akcja.
03.10.2018 o 21:55 przez Bartek-32