Real gromi Celtę Vigo, wielki mecz Benzemy (4)

15 dni temu
744
4
Liga Mistrzów Inter Real Szachtar Sheriff LM UEFA Champions League Grupa D

Real Madryt pokonał Celtę Vigo aż 5:2, mimo iż Królewscy nie najlepiej rozpoczęli to spotkanie.

Już w 4. minucie do bramki gospodarzy trafił Mina. Dwadzieścia minut później odpowiedział Benzema po podaniu Federico Valverde, lecz do przerwy to goście prowadzili 2:1. Po przerwie jednak podopieczni Carlo Ancelottiego byli bardziej skuteczni oraz pewniejsi w obronie. Już w pierwszej minucie po zmianie stron drugą bramkę strzelił Benzema, a kilka minut później na prowadzenie wyprowadził Vinicius Junior, który wykorzystał podanie francuskiego napastnika. W 66. minucie zadebiutował Camavinga, który kilka minut później trafił do siatki Dituro. W końcówce meczu hat-tricka skompletował Karim Benzema ustalając wynik na 5:2 z rzutu karnego.

Real Madryt: Courtois; Carvajal, Militão, Nacho, Gutiérrez (89' Marcelo); Casemiro, Modrić (79' Asensio), Valverde; Hazard (66' Camavinga), Benzema i Vinícius (89' Rodrygo).
Ławka rezerwowych: Lunin, López, Lucas, Vallejo, Blanco, Isco, Mariano.

W meczach pozostałych rywali grupowych Interu, Szachtar pokonał w sobotę u siebie Dnipro-1 2:0 po bramkach Fernando i Traore, a Sheriff Tyraspol tym samym wynikiem wczoraj zapewnił sobie wygraną nad Petrocubem po golach Castanedy i Yaxshiboyeva odpowiednio w 71' i 76' minucie.