
Reprezentacja Kanady zremisowała z Chile 0:0, dzięki czemu zapewniła sobie awans z drugiego miejsca w grupie A do fazy pucharowej Copa America.
Spotkanie od samego początku było dość twarde i agresywne, co potwierdziła 27. minuta, kiedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał obrońca Chile - Gabriel Suazo. Kanadyjczycy starali się przejąć inicjatywę i zdobyć bramkę dającą zwycięstwo, ale nieskuteczny był Jonathan David a i bramkarz gości spisywał się w tym meczu bardzo dobrze. Wahadłowy Interu - Tajon Buchanan - pojawił się na boisku w 76. minucie meczu i miał świetną okazję na zdobycie bramki, ale jego strzał z pola karnego obronił Gabriel Arias. W doliczonym czasie gry świetnym podaniem w pole karne popisał się zawodnik Nerazzurrich, a bramkę na 1:0 zdobył Tanitoluwa Oluwaseyi, lecz gol ten został anulowany ze względu na pozycję spaloną napastnika Kanady.
Alexis Sanchez rozegrał w barwach Chile całe spotkanie.
Dla Kanadyjczyków był to jednak zwycięski remis, dzięki któremu awansowali oni do dalszej fazy Copa America. W kolejnym meczu zmierzą się w 1/4 finału z najlepszym zespołem z grupy B.
Komentarze (2)