Zapowiedzi

Skompromitowani w Europie, czy w lidze będzie lepiej? | Inter - Fiorentina (zapowiedź) (14)

Autor:
Źródło: inf. własna
około 4 lata temu
206
14
fcinter serwisowe

Nietypowo, bo w poniedziałek o 20:45, na San Siro dojdzie do starcia dwóch sąsiadujących ze sobą w lidze drużyn: Interu i Fiorentiny. Dla Nerazzurrich to szansa na odzyskanie resztek godności po czwartkowej kompromitacji w Lidze Europy.

Wielkie nadzieje, transfery, odgrażanie się rywalom, a następnie słabe mecze i w końcowym efekcie rozczarowanie. Kopiuj, wklej, co rok do opisu sezonu Interu od kilku lat. Nie inaczej miało to miejsce w tym sezonie: Nerazzurri zajęli ostatnie miejsce w grupie Ligi Europy, rywalizując z takimi tuzami jak Southampton, Sparta Praga czy Hapoel Beer Sheva. Nie ma sensu się nad tym dłużej rozwodzić: wstyd, hańba, nieporozumienie. Jeżeli może wynikać z tego jakikolwiek pozytyw, to będzie to utarty slogan, rzadko jednak mający przełożenie na rzeczywistość, czyli: teraz drużyna może w pełni skoncentrować się na lidze. A jest na czym się koncentrować, bo 9. miejsce i 8pkt straty do trzeciego miejsca chluby raczej Mediolańczykom nie przynosi. 

Ostatnie spotkanie ligowe, będące zarazem debiutem Piolego, to zremisowane rzutem na taśmę Derby Mediolanu. Inter nie rozegrał złego spotkania, udowadniając jednocześnie, że potrafi się skoncentrować i zmotywować na mecze z trudniejszymi rywalami. Szkoda tylko, że potem traci punkty z zespołami z dołu tabeli. Mamy koniec listopada, nie jest jeszcze za późno na reakcję zespołu i marsz w górę tabeli. Do końca sezonu zostało 25 kolejek, więc skrócenie dystansu do TOP3 jest jak najbardziej możliwe. To jednak wymaga zmiany w podejściu do meczu i sposobie gry, czego oczekuje się od nowego trenera. Pioli zna realia Serie A, ma doświadczenie, jak również przemawia za nim niezły wynik, który osiągnął prowadząc Lazio. Co ważne, zmieniło się też podejście piłkarzy do trenera, co niestety potwierdza fakt wcześniejszego występowania niesnasek na linii De Boer - zespół. Pozostawiam Wam ocenę sytuacji, w której dla piłkarza takiego jak m.in. Eder i jego dobrego samopoczucia, zmienia się trenera zamiast zdegradować gracza do drugiego zespołu za manifestację braku szacunku dla szkoleniowca. Team spirit wrócił, wymówki skończyły się już dawno temu. Teraz czekamy na wyniki.

z ber szewo

Kłody pod nogi Piolego spadają już od samego początku trenerskiej przygody w Interze. W debiucie zdecydował się wystawić Medela na środku obrony, co wyglądało naprawdę przyzwoicie, do czasu aż Chilijczyk opuścił boisko z kontuzją. Diagnoza? Uraz kolana, poza kadrą meczową przez najbliższe 2 miesiące. Jeżeli dołożymy do tego drastyczny spadek formy Murillo, to całkiem prawdopodobny staje się scenariusz, w którym w poniedziałkowy wieczór na San Siro o sile defensywy stanowić będzie Andrea Ranocchia. Cóż, pozostaje nam pokładać wiarę w tym, że druga linia skutecznie zminimalizuje zagrożenie ze strony Fiołków. Oprócz Pitbulla, trener nie może skorzystać z Santona i Palacio.

Fiorentina gra w tym sezonie w lidze poniżej oczekiwań i już teraz wiadomo, że w maju z zespołem rozstanie się trener Sousa. Drużyna z Florencji, w przeciwieństwie do Interu, godnie jednak reprezentuje Włochy na arenie międzynarodowej i w tej edycji Ligi Europy prowadzi w swojej grupie z dorobkiem 10 punktów po 5 kolejkach. W Serie A Viola zajmuje 8. miejsce i zgromadziła 2 oczka więcej od gospodarzy poniedziałkowego meczu. Gdybyśmy mieli wyróżnić piłkarzy z Florencji, to na pochwałę w tym sezonie zasługują z pewnością tercet Kalinić-Ilicić-Bernardeschi, który łącznie zdobył 13 goli i 6 asyst. Nazwisko Włoch z resztą coraz częściej wymieniane jest w kontekście potencjalnego transferu do Interu. Trener Sousa jest w o tyle komfortowej sytuacji, że ma do dyspozycji wszystkich graczy przed jutrzejszym meczem.

Przewidywane jedenastki:

 

Inter (4-2-3-1): Handanovic; Nagatomo, Miranda, Murillo, D'Ambrosio; Joao Mario, Kondogbia; Candreva, Brozovic, Perisic; Icardi

Trener: Pioli

Absencje: Medel, Palacio, Santon

Fiorentina (3-4-2-1): Tatarusanu; Salcedo, G. Rodriguez, Astori; C. Tello, Borja Valero, Vecino, Milic; Bernardeschi, Ilicic; Kalinic

Trener: Sousa

Absencje: brak

Transmisje TV:

 

Eleven (PL)

5 SPORT (SD only)
Arena Sport 4 (serbia)
Arena Sport 4 HD (cro)
beIN Sports France 2 / HD
beIN Sports MENA 4 HD
BT Sport 3 / HD
Digi Sport 1 (hun) / HD
Digi Sport 3 (rom)
LIG TV2 / HD
MATCH! Futbol 2 / HD
OTE Sport 1 HD
Ring.bg / HD (bTV Sports)
Setanta Sports + / HD
Sky Calcio 1 / HD
Sky Sport 1 (italy) / HD
Sky Super Calcio / HD
Sport 1 Israel SD / HD
Sport TV1 (slovenia)
Sport TV3 (portugal) / HD
SuperSport 2 HD (alb)
TV3 Sport 2 (den) / HD
Viasat Jalkapallo Finland HD
Viasat Sport Premium / HD
| beIN Sports 1 HD (True Visions)
| DAZN Aut/Ger/Sui [$] (geo/R)
| Eleven Sports HD (belgium)
| GO Sports 2 / HD
| Klik SPORT [$]
| TeleClub Sport PPV / HD
| ViaPlay (denmark) / HD
| ViaPlay (finland)
| ViaPlay (norway) / HD
| ViaPlay (sweden) / HD

 

Tagi: Fiorentina
udostępnij

Zobacz też

Stadio Giuseppe Meazza San Siro

Zapowiedź Inter-Napoli (13)

15.12
18:02
Lautaro Martinez

Skupmy się na lidze. Cagliari - Inter (zapowiedź) (5)

12.12
11:06

Komentarze (14)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
28.11.2016 o 15:20 przez Gustav 91
Gustav 91
Szczerze mówiąc to już nie mam złudzeń na dobra grę Interu. Nagle od tak nie wystrzela z formą i wiem, że jedyne co mogą ugrać z Fiora to remis. Przykra prawda, ale prawda. Kolejny sezon poszedł się je... Inni wyżej za dobrze grają żebyśmy ich dogonili.
28.11.2016 o 11:03 przez mateuszzajac
mateuszzajac
Wiem że ciągle pisze(my) to samo, Ale Pioli potrzebuje czasu - nie można poznac drużyny w ciągu 3 tyg. Widać juz poprawe po De Bourze, ale jeżeli na wdrożenie Swojej filozofii potrzebuje 2 mies. to trzeba dać 2 mies. Frank mówił ze jego Inter zobaczymy w styczniu więc potrzebował 4-5 mies. nie licząć problemów kondycyjnych i motywacyjnych. Pioli jest 3 tyg i chcemy żeby wszystko chodziło jak w Lazio po roku. Rzeczą która mnie najbardziej dednerwuje to to że tak naprawde potrafimy dobrze zagrac, zdominować mecz i napewno gramy lepiej niz Milan..... a to oni zajmują 3 miejsce i mają tyle samo pkt co Roma. Liczę na to że od Stycznia (jeżeli Pioli zostanie) to zobaczymy początki normalnego Interu.
28.11.2016 o 10:38 przez lena182
lena182
to będzie dobry mecz... zwrócić należy uwagę że strzelamy 2 bramki na mecz :) a to jest plus :) ten Banega musi w końcu odpalić :)
28.11.2016 o 08:03 przez adilbn
adilbn
Co to za marudzenie i brak wiary. Ledwo dwa mecze Pioli rozegrał a tu już płacz. Musi coś pokombinować ze składem bo graliśmy w czwartek, a po dzisiejszym meczu jutro lekki trening, środa i w czwartek wyjazd do Neapolu. Nie da rady grać ciągle tą samą 11. No niestety mamy rezerwowych jakich mamy i nie zdziwię się jak dzisiaj wyjdzie Ranocchia. Chcę dzisiaj przede wszystkim zobaczyć walkę jak w meczu z Milanem i w pierwszej połowie z żydkami. Odpadliśmy z LE. Zostało 25 meczy w lidze, można śmiało walczyć. Dzisiaj Barbosa od pierwszych minut, Candreva pewnie zmęczony jest.
27.11.2016 o 21:10 przez davi23
davi23
Jest to spotkanie arcy-ważne, wszyscy swoje spotkania mają wygrane, Juve przegrywa już trzecie spotkanie w lidze, sezon będzie trwał do ostatniego spotkania, trzeba gonić.

LE i tak z tym składem daleko byśmy nie dotarli, lepiej skupić się na lidze, liczę w zimie na transfery i czystke w obronie i walczymy do końca!
27.11.2016 o 20:23 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Coś pierd. ze jutro ma wyjść od 1 min ranochia jeżeli tak to qwa nawet nie oglądam tego meczu. Ilu kolejnych debili będzie popełnialo ten sam błąd. Chłop niby lubi Inter wiec powinien trochę o nim wiedziec -1 wysłać ranocchie w kosmos ! Jak najdalej od 1 składu !! ! 2 grać 2 napastnikami ! Kolejny który idzie na skróty i wierzy ze Icardi zbawi cały Inter :/ 3 kolejny który twierdzi ze Barbosa nie jest gotowy na serię a. Qwa jeb. Mac bo inaczej ni powiem skąd oni to qwa mogą widzieć !! ?? Po 16 min spędzonych na boisku chłopaka ?? Ziomki z primawery wchodzą czy z serię b, c jak jakiś lapadula itp i sobie radzą a chłop który grał nieźle zawody w jednej z najlepszych brazylijskich ekip nie nadaje się jeszcze. Qwa jak ?? ? Pioli miej jaja i zaryzykuj z 2 napastnikami i dawaj grać Barbosie takie przesłanie do tego pana
27.11.2016 o 19:58 przez Ibra1908
Ibra1908
Bonega umiejętności ma nieprzeciętne, ale u nas póki co tego nie pokazuje, a Brozo może jest nieraz irytujący, ale na pewno dużo więcej biega i walczy od Evera...
27.11.2016 o 19:57 przez boniunio
boniunio
Liczę na to że trener da odpocząć Candrevie i w jego miejsce wskoczy Barbosa
27.11.2016 o 19:42 przez Kebo
Kebo
@luuki mam podobnie, ale szlak mnie trafia jak widzę, że znowu ma grać Brzoza kosztem Banegi.
27.11.2016 o 17:16 przez Gajdzik
Gajdzik
*boniunio* Dzięki za info :D
Co do meczu to ciężko przewidzieć czego można się spodziewać, bo piłkarze pokazali kilkukrotnie, że grać potrafią, ale brakuje im często woli walki i zaangażowania, a bez tego meczy nie będziemy wygrywać, ciągłe gadanie o chęci powrotu do LM, ale bez odrobiny wysiłku i wkładania serca w spotkania jest to nieosiągalne...
27.11.2016 o 14:17 przez interista1987
interista1987
Akurat LE nie jest mi zal i w sumie lepiej byloby gdyby klub oddal to miejsce na rzecz innego zespolu z Serie A, ktory zajal nizsza lokate w ubieglym sezonie.
Problemem Interu jest to, ze nie pozbyl sie zgnilych czesci w kadrze i zarzadzie przez co mamy tu bande na cieplych posadkach.
Odrazu trzeba sie pozbyc 11 pilkarzy !! !
Nie mozna mieszac blota z graczami, ktorzy moga nam pomoc.
27.11.2016 o 13:44 przez luuki
luuki
mi już wszystko jedno co będzie, zero nadziei w tym klubie...
27.11.2016 o 13:09 przez boniunio
boniunio
Sorki za błąd " WYPROBUJELEVEN112016 "
27.11.2016 o 13:06 przez boniunio
boniunio
Dla zaInteresowanych można na stronie Eleven za darmo oglądać przez 72 godziny po wpisaniu kodu " WYPRUBUJELEVE112016 " także można meczyk oglądnąć bez kombinowania w dobrej jakości :D :flagaa:

Shoutbox

cuba 21.01.2021 13:14

no i prosze na canal plus kiler hehe

Sempre_Inter 21.01.2021 12:57

al3e mi Chuchu smaka narobiles, musze zonE poprosic zeby upichcila

Sempre_Inter 21.01.2021 12:56

najdrozsza Lasagna na swiecie

cuba 21.01.2021 12:47

Witam Wszystkich

Kusy 21.01.2021 12:26

To samo co Eriksen

Endru 21.01.2021 12:25

I wode

Endru 21.01.2021 12:25

Pilki by podawali na treningu

Endru 21.01.2021 12:24

Kumbulla i Tonaliego tu lud chcial i co oni by nam dali

Adriano_forever 21.01.2021 11:48

może za Kumbulle?

CzarodziejCzasu 21.01.2021 11:39

Po prostu ich wlasciciel nie jest sknera jak ten Interu

Chuchu 21.01.2021 11:11

Skąd Hellas ma 10 baniek na Lasagnę ??

Orzeu 21.01.2021 10:27

SERIE A MOŻE ODETCHNĄĆ, ULGI PODATKOWE MAJĄ ZASTOSOWANIE U PIŁKARZY

Nasir 21.01.2021 10:14

zibi czekamy

maniekfci 21.01.2021 10:02

boniek co ty jeszcze wymyślisz

maniekfci 21.01.2021 10:02

Sousa xddd

Adriano_forever 21.01.2021 10:01

Boniek jskies zalegle konszachty z sousa mial?

CzarodziejCzasu 21.01.2021 10:00

Bedzie gorzej jak za Bryndzka

CzarodziejCzasu 21.01.2021 10:00

Paulo Sousa Panowie

maniekfci 21.01.2021 09:55

co tam dobrego, jak wejście w nowy rok

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem w wygranym meczu z Juventsuem?

Polls answer

Wyniki Serie A

Piątek, 15 stycznia

  • FT

    Lazio

    3 - 0

    Roma

Sobota, 16 stycznia

  • FT

    Bologna

    1 - 0

    Hellas Verona

  • FT

    Torino

    0 - 0

    Spezia

  • FT

    Sampdoria

    2 - 1

    Udinese

Niedziela, 17 stycznia

  • FT

    SSC Napoli

    6 - 0

    Fiorentina

  • FT

    Crotone

    4 - 1

    Benevento

  • FT

    Sassuolo

    1 - 1

    Parma

  • FT

    Atalanta

    0 - 0

    Genoa

  • FT

    Inter

    2 - 0

    Juventus

Poniedziałek, 18 stycznia

  • FT

    Cagliari

    0 - 2

    AC Milan

Środa, 20 stycznia

  • FT

    Udinese

    1 - 1

    Atalanta

Piątek, 22 stycznia

  • 20:45

    Benevento

    ? - ?

    Torino

Sobota, 23 stycznia

  • 15:00

    Roma

    ? - ?

    Spezia

  • 18:00

    AC Milan

    ? - ?

    Atalanta

  • 18:00

    Udinese

    ? - ?

    Inter

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Crotone

Niedziela, 24 stycznia

  • 12:30

    Juventus

    ? - ?

    Bologna

  • 15:00

    Genoa

    ? - ?

    Cagliari

  • 15:00

    Hellas Verona

    ? - ?

    SSC Napoli

  • 18:00

    Lazio

    ? - ?

    Sassuolo

  • 20:45

    Parma

    ? - ?

    Sampdoria

Środa, 27 stycznia

  • Postp.

    Juventus

    ? - ?

    SSC Napoli

Publicystyka

Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    18

    43

  • 2

    Inter

    Inter

    18

    40

  • 3

    Napoli

    17

    34

  • 4

    Roma

    Roma

    18

    34

  • 5

    Atalanta

    Atalanta

    18

    33

  • 6

    Juventus

    Juventus

    17

    33

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    15

  • 2

    Zlatan Ibrahimovic

    12

  • 3

    Ciro Immobile

    12

  • 4

    Romelu Lukaku

    12

  • 5

    Luis Muriel

    11

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27114

Liczba newsów: 38457