
Cristian Stellini zastępował w roli trenera zawieszonego za czerwoną kartkę Antonio Conte. Oto co miał do powiedzenia asystent Interu po wygranym meczu z Benevento 4:0.
Jak ważna była reakcja na dzisiejsze zwycięstwa Milanu i Juventusu?
- Moje gratulacje dla całego zespołu, terminarz pozwolił nam wykorzystać wszystkich graczy, których mamy do dyspozycji i był to pozytywny odzew od wszystkich. Te mecze zawsze przynoszą ukryte niebezpieczeństwa. Najważniejsze było to, jak zaangażowani byli wszyscy gracze, co jest istotne, biorąc pod uwagę napięty terminarz. Cieszymy się, że każdy wie, co musi zrobić, gdy zostanie wezwany do gry.
Dziś wieczorem Eriksen grał jako głęboko osadzony rozgrywający. Podobał ci się jego występ, jak sobie radzi w nowej roli?
- Bardzo mi się podobał, to samo dotyczy całego zespołu. Christian szybko dostosowuje się do tej nowej roli. To pozycja, która wymaga inteligencji taktycznej, a on świetnie się do tego stosuje. Całą swoją jakość wykorzystuje, aby służyć zespołowi. Tego od niego oczekujemy, bardzo dobrze się przystosowuje i oczekujemy od niego wielkich rzeczy. Zrobił też świetną robotę w defensywie i jesteśmy zachwyceni, ponieważ dużo z nim pracujemy. To zawodnik najwyższej jakości i cieszymy się, że jest tutaj z nami. W swojej karierze Christian grał prawie w każdej roli pomocnika, a gracze tacy jak on mogą szybko dostosować się do każdej sytuacji. Cieszymy się z tego, co daje, a on musi to utrzymać.
Jak gracze poradzili sobie z nieobecnością Conte?
- Chłopaki doskonale wiedzą, jakie powinno być ich podejście i że muszą trzymać pewien poziom cały czas. Nawet jeśli trenera nie ma z boku, są świadomi tego, co muszą zrobić.
Inter to jedyny zespół w lidze, który ma dwóch napastników, którzy osiągnęli dwucyfrową liczbę bramek. Jak bardzo te liczby zależą od rozumienia się Lukaku i Lautaro?
- Zespół jest dobry w ustawianiu ich na właściwych pozycjach do zdobycia bramki, a nasi dwaj napastnicy są również naszymi pierwszymi obrońcami. Lukaku, Lautaro i Sanchez pracują naprawdę dobrze i doskonale koncentrują się na tym, czego się od nich oczekuje. Największą satysfakcję daje nam fakt, że cała grupa poprawnie reaguje na nasze instrukcje.
Komentarze (2)
" Podobno Adam Małysz powiedział że Perisic jest