Informacje z klubu

Taktyczny eksperyment Manciniego na Derby D'Italia (33)

Autor:
Źródło: fcinternews.it
ponad 3 lata temu
114
33
fcinter serwisowe

Roberto Mancini lubi zaskakiwać kibiców Interu. W tym sezonie wytypowanie wyjściowej jedenastki graniczy niemal z cudem, lecz przed niedzielnymi Derbami Włoch 51-latek może pójść o krok dalej.

Prasa na Półwyspie Apenińskim szeroko rozpisuje się na temat zmiany ustawienia Interu przed prestiżowym starciem w Turynie. Wieść niesie, że Roberto Mancini podczas ostatniego tygodnia intensywnie testował w Appiano Gentile ustawienie 3-5-2, dobrze znane nam z czasów, gdy na ławce zasiadał Walter Mazzarri. Trójkę obrońców stanowiliby Murillo, Miranda i Juan Jesus, druga linia to tercet Melo, Medel, Kondogbia wspomagani przez "wahadłowych" Tellesa i D'Ambrosio. W ataku miejsce zajęliby Icardi i Palacio.

Co ciekawe, Inter w tym sezonie wygrał już w Turynie grając 3-5-2, a miało to miejsce w listopadzie, kiedy gol Kondogbii dał 3 punkty w starciu z Torino. Czy Manciniego stać na takie ryzyko przeciw Juve? Odpowiedź, a jakże, poznamy na godzinę przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Zobacz też

Cristiano Biraghi

Poznaliśmy numer Biraghiego (2)

03.09
18:50
Trzeci komplet 19/20

Ze Slavią w trzecim komplecie strojów (1)

17.09
06:31

Komentarze (33)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
29.02.2016 o 16:40 przez Avtvv
Avtvv
powiedzcie mi... derby Włoch, wyjazd na Juventus, super ważny mecz - a całe włochy dzień wcześniej trąbią o tym jakim ustawieniem zagramy, szczególnie ze będzie to zmiana dla nas dotychczas nietypowa?! Jakim cudem takie info staje sie publiczne? Inni zamykają treningi, podają skład w ostatniej chwili, przeciwnik nie ma czasu sie przygotować, można ewentualnie liczyc na element zaskoczenia... kto o tym opowiada na całe Włochy?
28.02.2016 o 13:56 przez Jacenty
Jacenty
3-5-2 z taką pomocą może w praktyce oznaczać 8-0-2 jeśli Juve nas przyciśnie...
28.02.2016 o 13:17 przez Krzaku
Krzaku
Chodzi o to że my pomocników nie mamy to jeszcze do obrony chcecie dac
28.02.2016 o 12:38 przez ForzaThohir08
ForzaThohir08
Kolejny Majstersztyk :D
28.02.2016 o 10:39 przez oster
oster
Czyli to w praktyce bedzie wyglądało 5-3-2 bez naszych ataków, tylko obrona żeby jak najniżej przegrać...
28.02.2016 o 09:39 przez Rebelde
Rebelde
Czyli murowanie bramki i dzida długa piłka na Palacio,żeby powalczył z 3-4 zawodnikami Juve. Bo Icardi pewnie 3-4 razy dotknie piłkę przy tym ofensywnym ustawieniu.
28.02.2016 o 01:00 przez timon
timon
,,środkowego ustawionego z boku" :D chodziło mi o grającego bliżej linii bocznej :P
28.02.2016 o 00:58 przez timon
timon
Krzaku w 3-5-2 Medel w obronie został wybrany do jedenastki na Copa America i tam też grał na MŚ 2014 i chyba został wybrany do jedenastki częsci grupowej. Medel w tym ustawieniu grając środkowego ustawionego z boku ogarnia na prawdę dobrze. Mając dodatkowo dobrze grających głową Murillo i Mirande uzupełnionych wracających przy stałych fragmentach Melo i Kondo nie widzę przeciwskazań
28.02.2016 o 00:45 przez ksiazewi
ksiazewi
Hmm, czyli rozumiem, że znowu przysiądę do tv z wielkimi oczekiwaniami, jak ten idiota, bo przecież jak wygramy z tą taktyką i Jesusem w składzie do chyba będzie święto. Przyjmiemy jutro 3 gole jak nic. Jeszcze do tego Hernanes nam wbije, bo z Jesusem na obronie to nawet Carpi nam straszne.
28.02.2016 o 00:06 przez Klinsi64
Klinsi64
27 kolejka a nasz taktyk z Jesi,popularny Mancio,nazywany na Sycylii ciotą,nadal eksperymentuje,tymczasem jedyny człowiek który ma wpływ na obsadę ławki trenerskiej chce przenieść rozgrywki Serie A po za Włochy i jak w tym klubie ma być dobrze? ;)
27.02.2016 o 23:05 przez AveCaesar
AveCaesar
@timon zapomniałeś o mistrzu taktyki, geniuszu motywacji, istnym Bogu trenerki - Panu Gian Piero Gasperinim.
27.02.2016 o 22:39 przez Krzaku
Krzaku
W 3-5-2 Medel? Czy ja tylko jeden jestem ogarnięty?
27.02.2016 o 22:38 przez Cienty
Cienty
Krzaku dobrze piszesz... 11/10
27.02.2016 o 22:23 przez Cny
Cny
Jak ten amator nie wystawi w 3-5-2 Medela na obronie to jest kretynem
27.02.2016 o 21:55 przez Kebo
Kebo
chory człowiek i tyle nie ma innego wytłumaczenia na kolejne decyzje tego idioty
27.02.2016 o 20:25 przez jaszczomb
jaszczomb
RIP Inter
27.02.2016 o 20:13 przez sparzak30
sparzak30
W takim razie 6:0
27.02.2016 o 18:47 przez timon
timon
Ja mam awersje do 3-5-2 w tym klubie. Jednak w tym wypadku może się sprawdzić. Za czasów kiepskiej karykatury jaką była szczota straCweloni czy później za Mazzara kulała gra obronna w tym ustawieniu i nie było za bardzo wykonawców. Teraz jest inaczej.

Handa- Miranda, Murillo, Medel- Perisic, Melo, Ljalic, Kondogbia, Telles- Jovetic, Icardi

Perisicia dałbym na wahadło, on mógłby fajnie ogarniać na tej pozycji. Medel w trójce grał świetnie na Cpa America , dodatkowo drużyna mogłaby gładko przechodzić na ustawienie z czwórką. W miejscu Ljalicia wolałbym kogoś kto oprócz ataku ogarnia też pracę w obronie, ale wyjścia nie ma za bardzo, chyba, że zaryzykować z Gnou. Wiem, że JOjo nie zagra, ale ja bym tak to widział :)
27.02.2016 o 18:22 przez Nadia G
Nadia G
3-5-2 czyli 5-3-1-1 w praktyce. Biorąc pod uwagę fakt, że Inter ma deficyt pomocników i sporo bocznych obronców to ma sens. Zresztą nie ma jednego dobrego systemu, każdym systemem można grać dobrze i każdym można grać beznadziejnie.
27.02.2016 o 18:17 przez Kondzik
Kondzik
Nie jestem zwolennikiem tej taktyki ale jeśli już to tak jak pisze Nen niech zmieni te boki. Ale 3 obrońców na jude to samobójstwo
27.02.2016 o 17:27 przez Krzaku
Krzaku
Seriea.pl
27.02.2016 o 17:26 przez Krzaku
Krzaku
Ludzie wy to się jebnijcie w łeb. Razem z administracją. Wy to zero szacunku macie, wyzywacie trenera, a te debile admini tylko przytakuja. Ban za banem, powinien iść, ale ta strona teraz to się nadaje na większe gowno niż serowa.pl
27.02.2016 o 16:49 przez Nen
Nen
Może i nie taki głupi pomysł, ale z Perisicem i Biabianym na bokach pomocy. Z Tellesem i Danilo kontrować będzie trudno, a gra pozycyjna z anonsowaną pomocą odpada.
27.02.2016 o 16:20 przez Yascarr
Yascarr
Niko165, według ciebie powinniśmy wystawić 10 obrońców i pewnie wtedy wywieziemy korzystny rezultat. To nie tak działa. Nie wiem co ten cymbał wymyśli tym razem, ale on jest bardziej niebezpieczny dla Interu niż Juventus.
27.02.2016 o 15:56 przez piotrekninter
piotrekninter
mega kr4eatywny skald....ciekawe kto poda Icarowi ?? ?? bo innej mozliwosci na bramke nie widze
Jojo gol z Anpoli 1sza klasa, ławka
Perisc zagral 2-3 razy naprawde bardzo dobrze ławka
Biabiany co gra,gania skrzydlem jak glupi ławka
27.02.2016 o 15:47 przez szmalo
szmalo
Jak zmieni ustawienie przed jednym z kluczowych meczow sezonu to jest kompletnym idiota !! !
27.02.2016 o 15:45 przez nwk
nwk
A to nie jest tak, że eksperymentuje się ze słabszymi rywalami, zgrywa się zespół, żeby na najważniejsze mecze być przygotowanym ? Świat stoi na głowie.
27.02.2016 o 15:18 przez Niko165
Niko165
A tam pie*rzenie, Inter nie może sobie pozwolić na otwartą grę z juve, gdyby poszli z nimi na wymiane ciosów to skończyłoby sie tak jak w pucharze. Jedyna szansa na wywiezienie pozytywnego wyniku to wzmocnienie defensywy i ewentualne kontry. Nie wiem o co ta burza w komentarzach...
27.02.2016 o 15:14 przez maestro177
maestro177
Koleś ma już trochę doświadczenia w branży, a dalej sprawdza jak działają różne formacje? Może niech potrenuje dzieci jakieś i tam będzie mógł nadrabiać zaległości.
27.02.2016 o 14:48 przez ŻurekŚląski
ŻurekŚląski
Brawo mancini ty oszołomie, niesamowity eksperyment taktyczny, na pewno wygramy.

Shoutbox

rroossoonneerii 21.09.2019 19:31

Gruby ma okres

rroossoonneerii 21.09.2019 19:30

Indeed

Neraz1908 21.09.2019 19:30

rosso zazdrosny

Nitrogen 21.09.2019 19:29

*wskazuje

rroossoonneerii 21.09.2019 19:29

Nerwc to stulejka agnesi

Nitrogen 21.09.2019 19:29

jak sama data wsakuze

Neraz1908 21.09.2019 19:29

nie bluznij mav

Nitrogen 21.09.2019 19:29

Nerac za łks

maverik 21.09.2019 19:29

i nerac

Neraz1908 21.09.2019 19:28

nitro tez

rroossoonneerii 21.09.2019 19:28

W sumie tylko ja

Neraz1908 21.09.2019 19:28

kibice milanu przejeli sb

rroossoonneerii 21.09.2019 19:26

Ajjjnjj

rroossoonneerii 21.09.2019 19:24

Ci z barcy maja to samo w lm

maverik 21.09.2019 19:24

moze bedzie jak z Santoniakiem

rroossoonneerii 21.09.2019 19:23

Trzeba byc optymista kibicujac milanowi

Nitrogen 21.09.2019 19:23

Piękne myślenie

rroossoonneerii 21.09.2019 19:23

Ta xd

rroossoonneerii 21.09.2019 19:23

Za 20/30min sie dowiemy

Nitrogen 21.09.2019 19:23

Aha czyli tak jak lipcu w sparingu xD

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    4

    10

  • 2

    Inter

    Inter

    3

    9

  • 3

    Bologna

    Bologna

    3

    7

  • 4

    Napoli

    Napoli

    3

    6

  • 5

    Cagliari

    Cagliari

    4

    6

  • 6

    Atalanta

    Atalanta

    3

    6

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Domenico Berardi

    5

  • 2

    Dries Mertens

    3

  • 3

    Alfredo Donnarumma

    3

  • 4

    Christian Kouame

    3

  • 5

    Ciro Immobile

    3

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Sobota, 21 września

  • 74'

    Juventus

    2 - 1

    Verona

  • FT

    Udinese

    0 - 1

    Brescia

  • 20:45

    Milan

    ? - ?

    Inter

Piątek, 20 września

  • FT

    Cagliari

    3 - 1

    Genoa

Niedziela, 22 września

  • 12:30

    Sassuolo

    ? - ?

    SPAL

  • 15:00

    Bologna

    ? - ?

    Roma

  • 15:00

    Sampdoria

    ? - ?

    Torino

  • 15:00

    Lecce

    ? - ?

    Napoli

  • 18:00

    Atalanta

    ? - ?

    Fiorentina

  • 20:45

    Lazio

    ? - ?

    Parma

Booking.com

Publicystyka

Serie A

Z obozu rywali - na koniec mercato (2)

07.09
14:54
Serie A

Z obozu rywali - to jeszcze nie koniec transferowej ofensywy! (5)

13.08
18:24
Archiwum publicystki

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 28544

Liczba newsów: 34746