Relacje

Inter wygrywa z Dnipro 1-0 po golu D'Ambrosio (27)

Autor:
Źródło: inter.it
prawie 12 lat temu
499
27

Inter wygrał swój pierwszy mecz grupowy Ligi Europy pokonując na wyjeździe Dnipro 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów dla Nerazzurrich zdobył Danilo D'Ambrosio, który wykorzystał podanie Fredy'ego Guarina.

 

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od kilku groźnych ataków ze strony drużyny gospodarzy. Już w 1. minucie meczu niebezpiecznym strzałem zza pola karnego popisał się Konopljanka, jednak Samir Handanovic bez problemu obronił uderzenie zawodnika Dnipro. Kolejne minuty dzisiejszego meczu upłynęły pod pod znakiem walki w środkowej części boiska, gdzie żaden z zespołów nie potrafił wyrobić sobie przewagi nad przeciwnikiem. Pierwszy tego wieczoru strzał Interu na bramkę Dnipro kibice ujrzeli dopiero w 36. minucie spotkania, kiedy to uderzeniem na bramkę Boyko popisał się D'Ambrosio. Jego strzał był jednak zbyt łatwy i słaby, dlatego bramkarz gości bez problemu je obronił. Już minutę później bramkarza gospodarzy próbował pokonać Kuzmanovic, jednak i w tym wypadku piłkarz Interu nie potrafił zmusić golkipera Dnipro do kapitulacji. Strzał pomocnika przyjezdnych był ostatnią ciekawszą akcją pierwszej polowy spotkania i do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis 0-0.

 

Druga połowa spotkania rozpoczął się od groźnych ataków drużyny Waltera Mazzarriego. W 51. minucie meczu doskonałą okazję do otwarcia wyniku spotkania miał Fredy Guarin, jednak jego strzał głową przeleciał nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Boyko. Pięć minut później przed kolejnymi świetnymi szansami na zmianę rezultatu stanęli D'Ambrosio i Icardi, jednak żaden z graczy Nerazzurrich nie był w stanie pokonać golkipera Dnipro. Kilka minut później boisko po otrzymaniu drugiej już tego wieczoru żółtej kartki opuścić musiał kapitan gospodarzy, Ruslan Rotan. To czego Inter nie dokonał w 56. minucie spotkania, stało się faktem już 15. minut później. W 71. minucie świetnym podaniem w polu karnym rywala popisał się Guarin. Kolumbijczyk podał do D'Ambrosio, który dokładnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Dnipro i Inter prowadził 1-0. Od tej chwili gra Interu uspokoiła się i zawodnicy Waltera Mazzarriego przejęli całkowitą kontrolę nad meczem. Do końca spotkania żadna z drużyn nie zdołała przeprowadzić już żadnej groźnej akcji i mecz zakończył się skromną wygraną Interu 1-0, a trzy punkty powędrowały do Mediolanu.

 

Dnipro vs Inter 0-1 (HT 0-0)

Bramki: 71' D'Ambrosio

 

DNIPRO: 71 Boyko, 44 Fedetskiy, 23 Douglas, 3 Mazuch, 17 Strinic, 29 Rotan, 4 Kravchenko, 7 Kankava, 20 Bruno Gama, 10 Konoplyanka, 18 Zozulya

Rezerwowi: 9 Kalinic, 14 Cheberyachko, 16 Lastuvka, 24 Luchkevych, 28 Shakhov, 89 Politylo

Trener: Myron Markevych

 

INTER: 1 Handanovic, 14 Campagnaro, 15 Vidic, 5 Juan Jesus, 33 D'Ambrosio, 88 Hernanes, 90 M'Vila, 17 Kuzmanovic, 22 Dodò, 13 Guarin, 9 Icardi

Rezerwowi: 30 Carrizo, 2 Jonathan, 6 Andreolli, 7 Osvaldo, 8 Palacio, 20 Obi, 23 Ranocchia

Trener: Walter Mazzarri

 

Sędzia: Felix Zwayer

 

 

Poniżej przedstawiamy powtórkę bramki strzelonej przez D'Ambrosio:

 

 

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Hakan wziął Inter pod pachę i wprowadził go do finału Coppa Italia! 3:2 po wielkiej rimoncie drużyny Chivu na Meazza! (66)

21.04
20:42

Wielkie emocje, rimonta Interu i wjazd na autostradę do mistrzostwa | Como 3-4 Inter (64)

12.04
19:44

Komentarze (27)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
20.09.2014 o 07:24 przez Nen
Nen
Od 450 minut nie straciliśmy gola
19.09.2014 o 11:08 przez el_loco
el_loco
"pewnym strzałem"? Moim zdaniem ją porostu kopnął.
19.09.2014 o 10:01 przez Chuchu
Chuchu
Brawo za grę w obronie od początku sezonu, niestety gra ofensywna wyraźnie do poprawy.
19.09.2014 o 06:30 przez Kubusa10
Kubusa10
@SlimShady
poniewaz oszczedzalismy tych wazniejszych na serie a ? ktora w tym roku jest priorytetem,wazne mecze w le jeszcze przyjda to i zagraja
19.09.2014 o 00:14 przez Gajdzik
Gajdzik
Wymęczone zwycięstwo, ale 3 pkt. wpadły i to najważniejsze ! ;)
18.09.2014 o 23:07 przez Claudio
Claudio
to idź się zamknij w spiżarni i lamentuj dalej.
18.09.2014 o 23:05 przez bukaa
bukaa
mecz slabiutki i nie ciesza mnie tak slabe 3 pkt
18.09.2014 o 21:22 przez Kusy
Kusy
ważne, że 3 pkt, dobre rozpoczęcie LE :)
18.09.2014 o 21:14 przez Pawel1992
Pawel1992
Może nie zagraliśmy najlepiej , ale ważne są trzy punkty.Teraz pora na Palermo.
18.09.2014 o 20:40 przez lukasszzo
lukasszzo
Hernanes to już nie ten sam grajek jak sprzed 2 sezonów .
18.09.2014 o 20:24 przez metalopodobny
metalopodobny
NIE MA KOVACICIA NIE MA INTERU.
18.09.2014 o 20:00 przez Pjerun
Pjerun
Według mnie Kuzmanovic był jednym z lepszych w naszym zespole w pierwszej połowie, więc nie rozumiem.
Sędzia z Niemiec robi z siebie główną gwiazdę tego spotkania jak narazie.
18.09.2014 o 19:59 przez lukasszzo
lukasszzo
2 linia interu nie istnieje,
18.09.2014 o 19:59 przez adilbn
adilbn
Pjerun masz solidnego Kuzme po pierwszej połowie.. mam nadzieje że go zmieni teraz bo w drugiej połowie przeczuwam drugą żółtą kartę jeśli zostanie na placu gry.
18.09.2014 o 19:40 przez Javier7
Javier7
Guarin (K)
18.09.2014 o 19:31 przez Wisniapl
Wisniapl
MBaye, Bonazzoli to gdzie się zgubili ??
18.09.2014 o 19:19 przez MichuRowing
MichuRowing
Nie wygląda to źle. A kto jest kapitanem, ?
18.09.2014 o 19:08 przez Gajdzik
Gajdzik
Medel pauzuje za czerwo, jak jeszcze w starym zespole grał,a czemu nie ma M'Baye nie wiem...
18.09.2014 o 19:01 przez el_loco
el_loco
M'Baye nie ma nawet na ławce rezerwowych. Bez sensu!
18.09.2014 o 18:55 przez piotrekninter
piotrekninter
fajny sklad, z jednym minusem, kuzmanovic/
18.09.2014 o 18:54 przez Pjerun
Pjerun
Nie wiem co wy macie ludzie z tym Kuzmanovicem. Akurat on często gra na solidnym poziomie, ale niestety wdarła się tutaj moda na ciśnięcie Kuzmy za to, że jest Kuzmą.
18.09.2014 o 18:48 przez Blablarzynca
Blablarzynca
Skład w miarę ok, tylko oglądanie Kuzmanovicia może podnieść trochę ciśnienie :D
18.09.2014 o 18:48 przez SlimShady
SlimShady
Gdzie Medel ??
Dlaczego nie można zgrać Guarninem w pomocy zamiast tej łamagi Kuzmanovica, a ataku na pół połowy Palacio/Osvaldo.
18.09.2014 o 18:46 przez Tifosinho
Tifosinho
Widzę, że Kovacicia w ogóle nie ma
18.09.2014 o 18:46 przez kibol123
kibol123
Denerwuje mnie już nasz trener który tak ochoczo wystawia Kuśke u którego nie ma żadnego progresu i czemu powołany jest donek a nie np Mbaye ?? gdzie mógłby sobie zagrać. Nie pokoi mnie również to pewne miejsce w składzie dla Hernanesa mimo, że gra mimo poziomu powinien walczyć z Guarinem o tą pozycje a nie wszystko na tacy.
18.09.2014 o 18:44 przez Claudio
Claudio
Ku, ku, ku...Kuzma?
18.09.2014 o 18:38 przez Gajdzik
Gajdzik
Czemu nie ma Mbaye?

Shoutbox

ZnawcaCalcio 23.06.2026 21:42

Niesamowite, że wypuściliśmy Palestrę 😬

Orzeu 23.06.2026 21:40

tak na szczęście jest Kredens, zobaczymy co ten miękki łeb wymyśli

Orzeu 23.06.2026 21:40

HB 23.06.2026 21:33 pozostaje czekać na oficjalny komentarz Kredence'a

andyvdm 23.06.2026 21:39

Givaio Read to jedyne słuszne wyjście

Claudio 23.06.2026 21:39

przypominam tylko, że za tydzień zaczyna się 2 miesięczne mercato

Claudio 23.06.2026 21:38

dla ciebie kazda pozycja bylaby kluczowa jakby nam wypadła

martins2000 23.06.2026 21:36

kluczowa pozycja nam wypada grając długi sezon cienko to widzę

martins2000 23.06.2026 21:34

Ausilio zaraz się wypowie że okres przejściowy

HB 23.06.2026 21:33

pozostaje czekać na oficjalny komentarz Kredence'a

martins2000 23.06.2026 21:33

:brawo:

Orzeu 23.06.2026 21:32

Provedel

Orzeu 23.06.2026 21:32

trafi trafi

martins2000 23.06.2026 21:31

10 dni temu pisałem że z tej listy mercato jak 1 zawodnik trafi do nas to będzie i tak mega

Claudio 23.06.2026 21:26

wyszłoby nawet lepiej. Ale ciezko bedzie o Paza mimo wszystko

Claudio 23.06.2026 21:25

Di Marzio - Ora tutte le strade sembrano portare a Nico Paz. L’Inter potrebbe mettere i soldi, immaginati nell'affare Palestra, per provare ad arrivare al calciatore argentino.

Tifosinho 23.06.2026 21:25

Prawą*

Tifosinho 23.06.2026 21:25

I Carvajal na lewą 😁

Tifosinho 23.06.2026 21:25

No to teraz Nico Paz all in

Claudio 23.06.2026 21:23

Mam nadzieję, że nasi nauczą się w końcu, że nie traci się czasu na negocjacje z "przyjaciółmi" z Atalanty

Tifosinho 23.06.2026 21:23

I tak szok, że zdobyliśmy się na taką ofertę

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29492

Liczba newsów: 53357

Liczba komentarzy: 625192

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się