Wywiady z działaczami

Wywiad z autorem nowego logo (10)

Autor:
Źródło: różne
około 5 lat temu
3450
10

 

Rok pracy, zespół złożony z 12 osób. Mirko Borsche, założyciel i grafik studio graficznego Bureau Borsche, zaprojektował nowe logo Interowi Mediolan. 

 

Gdyby smartfony narodziły się czterysta lat temu, prawdopodobnie nie mielibyśmy baroku, nawet rokoka, a Jugendstil i Sezession nie zostałyby ujawnione. W cyfrowej współczesności nie ma miejsca na nadmiar znaków. A oko, znajdujące się na powierzchni ekranu wielkości dłoni, musi w ułamku sekundy zebrać dane potrzebne do rozróżnienia, rozeznania i nabrania pasji:

 

„Dla marki w erze cyfrowej ważne jest, aby być. W przypadku gry w piłkę nożną jest to tym bardziej prawdziwe, że coraz więcej młodych ludzi, szczególnie w Azji, ogląda mecze na bardzo małych urządzeniach. Jednak wiele klubów nie dostosowało się do trendu: jeśli spojrzysz na tabele wyników po rundzie Ligi Mistrzów, zdasz sobie sprawę, że większość logo drużyn nie jest już widoczna ».

 

 

Mirko Borsche starannie podszedł do tematu nowego logo. Jest ono niczym dzieło skalpela, równie staranne jak wykonane jak oryginalne logo Interu, które rozpoczęło się od symbolu narysowanego 9 marca 1908 roku przez malarza i ilustratora Giorgio Muggianiego, który namalował herb klubu pędzlem na czarno, niebiesko i złoto na stołach L'Orologio (restauracja w Mediolanie) umieszczająca inicjały FCIM w kółku. Dzieło o naprawdę niezwykłym smaku wolności na tamte czasy. Dzisiaj jednak kompletnie bezużyteczne. 

 

Borsche: Głównym problemem był kontrast między złotem a bielą, który sprawiał, że herb był niewidoczny w telewizji i na ekranach przenośnych. Musieliśmy za wszelką cenę zredukować tę koncepcję, i uczynić go bardziej widocznym.

 

 

Nowy wizerunek i nowy przekaz, by przemówić do tych, którzy śledzą Inter z daleka, do 300 milionów fanów na świecie i niemal 40 milionów fanów w social mediach. Prace koordynowała Kolja Buscher, 31-letnia graficzka, która ma w swoim portfolio światowej sławy projekty, takie jak logo Balenciaga:

Pracując z dużymi markami modowymi wiesz, że celujesz w konkretny target, który kupuje średnio przedmioty o wartości nieprzekraczającej dwóch tysięcy euro, w przypadku Interu zamiast tego zwracasz się do młodych i starszych, bogatych i biednych przemysłowców i chłopów, związanych z kulturowo tętniącym życiem i niespokojnym miastem, z historyczną tradycją, ale także niedawnym rozwojem architektonicznym. Miasto stworzone z mody, fabryk i designu. Inter to demokratyczna marka, którą należy reprezentować poprzez rozszerzanie przestrzeni, a nie ich zamykanie, nie wspominając o tym, że tysiące ludzi na całym świecie wytatuowało na skórze stary symbol: ta zmiana dosłownie ma wpływ na życie wielu ludzi.

Rezultat jest naprawdę interesujący. Logo wydaje się być całkowicie zrewolucjonizowane - choć projektanci przysięgają, że zachowali prawie 90 procent oryginalnych proporcji, skrupulatnie uszanowali historyczny związek między wymiarami a pustymi przestrzeniami. Zachowano wystające ramiona litery M. A I (przypominające stare F) nie straciło pozycji lidera. „I am” (Jestem) zapoczątkował całą kampanię komunikacyjną, która rozpoczęła się 30 marca.

 

„Jeśli prawdą jest, że litery FC pochodzą z logo, prawdą jest również, że pozostają w naszym imieniu, w naszej tożsamości i w naszej historii ”.

 

 

Dzięki badaniom archiwalnym, które obejmowało stulecie historii i przyniosło około trzystu różnych opcji logo wystawionych przez Bureau Borsche, nawet kolory zostały ponownie wyważone: niebieski zbliżył się do błękitu nocy dzięki odcieniom Pantone 286 oceniono jako najbardziej skuteczny. A złoto - które nadal będzie używane na określonych przedmiotach handlowych - w oficjalnej biblii stylu FC Internazionale Mediolan zostało zastąpione mocną i przewiewną żółcią. Podczas gdy czerń pozostaje tak głęboka i pełna, jak to tylko możliwe.

Podczas planowania projektu skorzystano z wielu inspiracji, odniesień kulturowych oferowanych przez Mediolan: od Spazio Maiocchi po Salone del Mobile, od świątyń w stylu ulicznym, takich jak Slam Jam, po różne style, takie jak Virgil Abloh i jego Off-White.

 

„Od samego początku Inter reprezentował koncepcje braterstwa i integracji” kontynuuje Borsche, tworząc logo o uniwersalnym charakterze, odpowiednie dla tych, którzy podążają za zespołem w tradycyjny sposób, ale także dla tych, którzy pasjonują się na przykład eSportem, jest to sposób na uczynienie tych wartości współczesnymi i przeznaczonymi na długi czas. Nawet jeśli wąż został wymyślony na nowo to uczynienie go naszym oznacza powtórzenie, że prawdziwym dziedzictwem miasta jest marka Inter ”.

 

 

artykuł pochodzi z włoskiej wersji magazynu Vogue. 

 
udostępnij

Zobacz też

Marotta: Mam nadzieję, że uda mi się podnieść puchar LM przed przejściem na emeryturę. Bastoni? Myślę, że zostanie z nami (7)

28.05
08:35

Marotta: Dumfries jest coraz bliżej Realu Madryt. Palestra? To dopiero wstępny etap (2)

05.06
22:58

Komentarze (10)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
01.04.2021 o 00:01 przez FENDI_SOSA
+1
FENDI_SOSA
Ten paintowy niebieski jest tu niestety masakracją
31.03.2021 o 15:22 przez kibix
kibix
Mirko o bosze nienawidzę zcie za te lipe kij Ci w oko
31.03.2021 o 08:08 przez Pader88
+8
Pader88
Giorgio Muggiani pewnego wieczoru w kawiarni popijając espresso w 1908 > Mirko Borsche i 12 apostołów przez rok „pracy” i czerpania inspiracji z kąta rozwarcia pani Kolji Buscher w 2021.
Niestety
31.03.2021 o 07:57 przez lays
+4
lays
Logo samo w sobie nie jest takie złe (wiadomo że herb byl lepszy, ale co zrobisz jak nic nie zrobisz), ale ten odcień niebieskiego jest tak paskudny że psuje cały efekt.
31.03.2021 o 07:28 przez Pjerun
+6
Pjerun
Rok pracy, 12 osób XDDDDDD
Ale tam se musieli kawusie popijac przez caly dzien.
30.03.2021 o 23:36 przez Snake86
+7
Snake86
Jak dla mnie - zmiany dla zmian, jak z wszystkim. Poparte kupą bzdurnego, marketingowego pierdzielenia. Takie czasy... Wszystko trzeba "poprawiać", tradycja jest dla nikogo. Głównie za ten niebieski ktoś powinien wyłapać w czambuł, nie da się na niego patrzeć.
30.03.2021 o 22:56 przez inter30
+4
inter30
"Rok pracy, zespół złożony z 12 osób. Mirko Borsche, założyciel i grafik studio graficznego Bureau Borsche, zaprojektował nowe logo Interowi Mediolan. " facepalm
30.03.2021 o 22:08 przez Kebo
+2
Kebo
Mam nadzieję, że w końcu dotrze do większości po co te zmiany... człowiek z reguły łatwiej zapamiętuje proste kształty i mniej skomplikowane loga, cały świat dąży ku temu, a Chińczycy raczej nie chcą zostawać w tyle skoro marketingowo robią bardzo dobrą robotę.
31.03.2021 o 13:54 przez Seba
+2
Seba
Mam identyczne zdanie. Logo miało być proste i rzucające się w oczy. Nie jest wyszukane, ale myślę, że swoją rolę spełni. Akurat na marketingu, to Chińczycy się znają.
31.03.2021 o 19:13 przez Nasir
+1
Nasir
generalnie sama forma jest ok, dla mnie problem jest w kolorystyce. na zdjeciu wyzej cale czarne logo na bialym tle wyglada ok.

Shoutbox

Klinsi64 27.06.2026 23:44

gość nazywa się Sut

ragnar 27.06.2026 23:36

Tragedia komentator

Tifosinho 27.06.2026 23:34

Piękne sito 😁

Lucash 27.06.2026 23:34

po co nam Paz jak mamy Sucicia

Claudio 27.06.2026 23:33

ale ten komentator co za kompro z tym Vlasicem

Cny 27.06.2026 23:33

sucic z golem nie tylko na boisku

ragnar 27.06.2026 23:33

Ukłuł

Claudio 27.06.2026 23:32

Sucic ulalala

Cny 27.06.2026 22:17

dogadaliby się szybciej to i tak czeski by wbiła

Cny 27.06.2026 22:16

przeciez tutaj nie ma co winić Ałzylja

Cny 27.06.2026 22:16

to samo paz

Cny 27.06.2026 22:16

co nie zmienia faktu że kandydatem był idealnym niemalze

Cny 27.06.2026 22:16

oczywiście że palestra przeplacony

jaszczomb 27.06.2026 21:12

a na paza nigdy nie bylo nawet cienia szansy bo como go kupilo w oknie w ktorym byl on dla nich na wylacznosc

jaszczomb 27.06.2026 21:11

60 mln za palestre to przeciez kpina

jaszczomb 27.06.2026 21:11

w warunkach totalnego przeplacania za potencjal i nic wiecej?

jaszczomb 27.06.2026 21:11

w jakich warunkach

Cny 27.06.2026 20:44

a tak to znowu wyjdzie zbieranie pokemonów bo fundusz, bo dyrektorzy nie potrafią w takich warunkach pracować, bo nie mamy absolutnie scoutingu

Cny 27.06.2026 20:43

taki przykry. w sensie nie ma złości, tylko smutek bo się rysował piękny inter

Chuchu 27.06.2026 20:38

Ależ piękny falstart mercato

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29501

Liczba newsów: 53368

Liczba komentarzy: 625702

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się