
Na stronie francuskiej federacji piłkarskiej ukazał się wywiad z napastnikiem Interu, Yannem Karamoh. Młody Francuz krótko opisał swe początki w Serie A, jak również wypowiedział się o swych celach na przyszły rok.
- Nie jestem już taką samą osobą jak za czasów gry w Caen. Zmieniłem się zarówno piłkarsko, jak i w kwestiach pozaboiskowych. Mam teraz inne spojrzenie na futbol i jestem bardziej zdyscyplinowany. Osiągnąłem nowy rygor taktyczny i jest to niewątpliwie pozytywne dla mojej gry. Dlaczego opuściłem Francję? Chciałem spróbować czegoś innego. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dużo rozmawiałem z moim trenerem. Byłem jednak całkowicie świadomy swego wyboru. W Interze jest wielu świetnych graczy, którzy znani są na całym świecie, zatem moje początki nie były łatwe. Myślę, że Francuzi nie zdają sobie sprawy jak wielką pracę taktyczną i techniczną wykonuje się we Włoszech. Kiedy więc otrzymałem szansę, musiałem dać z siebie wszystko co mogłem. W przyszłym sezonie dochodzą nam mecze w Lidze Mistrzów i będzie to bardzo ważny rok dla mnie. Mam nadzieję osiągać również dobre wyniki z reprezentacją U-21.
Karamoh przybył do Interu poprzedniego lata na zasadzie dwuletniego wypożyczenia z obowiązkiem wykupu do 30 czerwca 2019 roku za kwotę 5,5 mln euro. W tym sezonie rozegrał 17 meczów w których zdobył 1 bramkę. Na boisku przebywał jednak ledwie przez 548 minut.
Komentarze (2)