Zapowiedzi

Zachować resztki honoru - Inter vs Sparta (12)

Autor:
Źródło: inf. własna
około 4 lata temu
351
12
fcinter serwisowe

Mało kto nawet w najczarniejszych scenariuszach zakładał, że spotkanie 6. kolejki Ligi Europejskiej grupy K pomiędzy Interem Mediolan oraz Spartą Praga będzie dla Nerazzurrich meczem tylko i wyłącznie o honor i godne pożegnanie się z Europą. A jednak, klub z Mediolanu skompromitował się w tegorocznych europejskich rozgrywkach w każdy możliwy sposób i jutro, o godzinie 21.05 wybiegnie na boisko bez możliwości walki o wyjście z grupy do dalszej fazy 

Jutrzejszy rywal Interu - Sparta Praga w tegorocznej edycji LE spisuje się znakomicie. Prażanie na 5 spotkań wygrali 4 i na kolejkę przed końcem zapewnili sobie awans do 1/16 finału z pierwszego miejsca. Z kolei w rozgrywkach czeskiej ekstraklasy podopieczni trenera Davida Holoubka jak na razie muszą uznać wyższość Viktorii Pilzno oraz Slavii Praga i zajmują 3. miejsce w tabeli. Najlepszym strzelcem drużyny jest napastnik David Lafata, który w obecnym sezonie zdobył już łącznie 10 bramek. Ważnymi postaciami w zespole 13-krotnych mistrzów Czech są także Vaclav Kadlec, Borek Dockal oraz Matej Pulkrab. Warto nadmienić, że w kadrze jutrzejszych gości znajduje się dobrze znany wszystkim kibicom na Starym Kontynencie Tomas Rosicky, który jednak z powodu kontuzji nie będzie mógł pojawić się jutro na murawie Stadio Giuseppe Meazza. 

Inter do jutrzejszego spotkania podejdzie bez większych emocji. Widać to po liście powołanych zawodników, na której brakuje podstawowych ogniw Nerazzurrich takich jak Miranda, Icardi, Handanovic, Candreva, czy Banega. Stefano Pioli postanowił dać odpocząć swoim najbardziej wyeksploatowanym zawodnikom przed zbliżającym się ligowym spotkaniem z Genoą. Jest to zrozumiała decyzja w kontekście tego, że po definitywnym odpadnięciu z europejskich rozgrywek Inter musi skupić się na pogoni uciekającej czołówki tabeli włoskiej Serie A. 

Ciężko stwierdzić kto jest faworytem tego jutrzejszego pojedynku. Oba zespoły są już pewne swoich miejsc w tabeli. Inter zakończy rozgrywki na 4. miejscu, Sparta awansuje do dalszej fazy jako zwycięzca grupy K. 

Prawdopodobne składy:

Inter (4-2-3-1): Carrizo, Ansaldi, Murillo, Ranocchia, Santon, Felipe Melo, Gnokouri, Zonta, Eder, Biabiany, Palacio. 

Sparta Praga (4-4-2): Koubek; Karavaev, Mazuch, Kadlec, Nhamoinesu; Kostl, Holek, Marecek, Dudl; Dockal, Lafata. 

Kartka z kalendarza:

29.09.16 Radość zawodników Sparty po strzelonej bramce. Prażanie ogrywają Inter na własnym stadionie 3-1.

 

Transmisje:

Jutrzejsze spotkanie w polskiej telewizji będzie można oglądać za pośrednictwem kanału NSport.

udostępnij

Zobacz też

Nicolo Barella Hellas

Czy uda się pozytywnie zakończyć rok? | Hellas - Inter (zapowiedź) (6)

22.12
14:51
Alexis Sanchez Bereszynski Sampdoria

Czy wreszcie doczekamy się zmiany lidera Serie A? | Sampdoria - Inter (zapowiedź) (4)

05.01
13:36

Komentarze (12)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
08.12.2016 o 18:20 przez SETE
SETE
Uważam, ze .. szkoda czasu
08.12.2016 o 16:31 przez Jovetic10
Jovetic10
heh
08.12.2016 o 15:14 przez piotrekninter
piotrekninter
Yahoo watpie,dlatego ze gramy nowym ustawieniem, my często jak jest nowe ustawienie, przez 90 min nie potrafimy sklepac akcji, a co dopiero bramke strzelić, tym bardziej ze nie ma Icara, a Eder i Palacio strzelają bramke raz na pół roku

z drugiej strony Sparta może odpuści, maja pewny awans
08.12.2016 o 14:43 przez Kazam
Kazam
Na tym etapie "najlepsi" i reszta prezentują podobny poziom z małymi wyjątkami
08.12.2016 o 14:00 przez interista28
interista28
za kare powinni grac' najlepsi'' ,a tu rezerwy wystawia .Ten Pioli to taki sam jak De Boer.Brak slow.
08.12.2016 o 13:15 przez Mateusz17
Mateusz17
Yahoo masz racje tylko to dziala w dwie strony.
08.12.2016 o 12:24 przez Odet
Odet
Obrona Rano-Murillo oj będzie się działo :)
08.12.2016 o 09:34 przez Kazam
Kazam
Taki klub jak Inter wystawiając drugi garnitur z zespołami jak Sparta czy Hapoel, nie powinien się szczególnie obawiać o wynik. Jakie są jednak realia, wszyscy wiemy. Szkoda, że już na tym etapie mówiąc "taki klub jak Inter" wymawiający je nie ma na myśli nic dobrego
08.12.2016 o 09:34 przez piotrekninter
piotrekninter
pewnie 442 pomoc Melo Gnoukuri, boki Biabiani i Perisic, atak Palacio Eder
08.12.2016 o 09:17 przez yahoo
yahoo
Oj zdziwicie się ;) Wygrają ten mecz właśnie dlatego, że jest taki skład. Są tam osoby co będą chciały się pokazać z jak najlepszej strony a do tego to mecz o pietruchę więc nie będzie takiego ciśnienia i spokojnie wygramy ten mecz.
08.12.2016 o 09:04 przez Kazam
Kazam
Tytuł newsa wprowadza czytelników w błąd. Sugeruje, że w tym klubie jest obecnie coś co można nazwać honorem i że zostały tego jakieś resztki, bądź że można walczyć o ich zachowanie.
08.12.2016 o 07:55 przez inter_21
inter_21
Po pierwsze ten klub nie ma już nawet resztek honoru, po drugie patrząc na ilość parodystów w składzie zapowiada się o wiele większa kompromitacja niż dotychczas. Atak Palacio-Eder-Biabiany - aż chyba obejrzę ten cyrk.

Shoutbox

Adriano_forever 21.01.2021 11:48

może za Kumbulle?

CzarodziejCzasu 21.01.2021 11:39

Po prostu ich wlasciciel nie jest sknera jak ten Interu

Chuchu 21.01.2021 11:11

Skąd Hellas ma 10 baniek na Lasagnę ??

Orzeu 21.01.2021 10:27

SERIE A MOŻE ODETCHNĄĆ, ULGI PODATKOWE MAJĄ ZASTOSOWANIE U PIŁKARZY

Nasir 21.01.2021 10:14

zibi czekamy

maniekfci 21.01.2021 10:02

boniek co ty jeszcze wymyślisz

maniekfci 21.01.2021 10:02

Sousa xddd

Adriano_forever 21.01.2021 10:01

Boniek jskies zalegle konszachty z sousa mial?

CzarodziejCzasu 21.01.2021 10:00

Bedzie gorzej jak za Bryndzka

CzarodziejCzasu 21.01.2021 10:00

Paulo Sousa Panowie

maniekfci 21.01.2021 09:55

co tam dobrego, jak wejście w nowy rok

Kusy 21.01.2021 09:55

willkommen @maniekfci

maniekfci 21.01.2021 09:54

witam @Kusy, pięknie powiedziane

Kusy 21.01.2021 09:52

Będą najlepsi jak zakończą karierę, póki grają nie mogą być. Tak to działa niestety xd

maniekfci 21.01.2021 09:46

jakbym wyborców konfederacji czytał

maniekfci 21.01.2021 09:45

messi nie jest najlepszy bo steryd, cr7 nie jest najlepszy bo Nazario jest prawdziwy i szukanie takich argumentów z dupy, by im umniejszać osiągnieć

maniekfci 21.01.2021 09:45

wyznawcami takiej teorii mogą być jednostki jak mora z forum, którzy mentalnie zatrzymali się na 2004 roku i dla nich właściwy inter i w sumie futbol na tamtym czasie sie zatrzymał

Chuchu 21.01.2021 09:43

Ciekaww co na to zwolennicy teorii, że jest tylko jeden prawdziwy Ronaldo, ten z Brazylii

Chuchu 21.01.2021 09:43

Ronaldo najlepszym strzelcem w historii piłki nożnej

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem w wygranym meczu z Juventsuem?

Polls answer

Wyniki Serie A

Piątek, 15 stycznia

  • FT

    Lazio

    3 - 0

    Roma

Sobota, 16 stycznia

  • FT

    Bologna

    1 - 0

    Hellas Verona

  • FT

    Torino

    0 - 0

    Spezia

  • FT

    Sampdoria

    2 - 1

    Udinese

Niedziela, 17 stycznia

  • FT

    SSC Napoli

    6 - 0

    Fiorentina

  • FT

    Crotone

    4 - 1

    Benevento

  • FT

    Sassuolo

    1 - 1

    Parma

  • FT

    Atalanta

    0 - 0

    Genoa

  • FT

    Inter

    2 - 0

    Juventus

Poniedziałek, 18 stycznia

  • FT

    Cagliari

    0 - 2

    AC Milan

Środa, 20 stycznia

  • FT

    Udinese

    1 - 1

    Atalanta

Piątek, 22 stycznia

  • 20:45

    Benevento

    ? - ?

    Torino

Sobota, 23 stycznia

  • 15:00

    Roma

    ? - ?

    Spezia

  • 18:00

    AC Milan

    ? - ?

    Atalanta

  • 18:00

    Udinese

    ? - ?

    Inter

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Crotone

Niedziela, 24 stycznia

  • 12:30

    Juventus

    ? - ?

    Bologna

  • 15:00

    Genoa

    ? - ?

    Cagliari

  • 15:00

    Hellas Verona

    ? - ?

    SSC Napoli

  • 18:00

    Lazio

    ? - ?

    Sassuolo

  • 20:45

    Parma

    ? - ?

    Sampdoria

Środa, 27 stycznia

  • Postp.

    Juventus

    ? - ?

    SSC Napoli

Publicystyka

Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    18

    43

  • 2

    Inter

    Inter

    18

    40

  • 3

    Napoli

    17

    34

  • 4

    Roma

    Roma

    18

    34

  • 5

    Atalanta

    Atalanta

    18

    33

  • 6

    Juventus

    Juventus

    17

    33

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    15

  • 2

    Zlatan Ibrahimovic

    12

  • 3

    Ciro Immobile

    12

  • 4

    Romelu Lukaku

    12

  • 5

    Luis Muriel

    11

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27114

Liczba newsów: 38456