Zapowiedzi

Zapowiedź: Inter - Roma (11)

Źródło: inf. własna
ponad 12 lat temu
454
11

Już dzisiaj o 20:45 rozpocznie się jedno z najbardziej emocjonujących spotkań 7. kolejki Serie A. Naprzeciw siebie staną - osiemnastokrotny mistrz Włoch, który będzie gospodarzem tego spotkania oraz trzykrotni mistrzowie Włoch. Statystyki są za Interem, jednak to tylko statystyki. W tym sezonie Roma jest niepokonana i po sześciu kolejkach ma komplet puntków na pierwszym miejscu. Jak będzie tym razem? Wspominając serię Juventusu wiemy, że Inter potrafi przerywać dobre passy. Dowiemy się tego dzisiaj o 20:45 na Stadio Giuseppe Meazza.

 

Dobrym zwyczajem jest zacząć od gości, tak więc będzie i tym razem. Roma pod okiem nowego prezydenta i nowego trenera spisuje się fenomenalnie. James Pallotta nie oszczędzał pieniędzy na transfery, ale robił je też z głębokim zastanowieniem. Sprowadził za pieniądze Kevina Strootmana i Mehdi Benatię, ale za groszę udało mu się zakontraktować dobrego, doświadczonego bramkarza jakim jest Morgan De Sanctis, a za darmo do Wiecznego Miasta trafił Douglas Maicon, który zdobył swoją renomę w Interze Mediolan. Jak patrzymy na jedenastki kolejki - pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto. Benatia i Maicon to zawsze zawodnicy wyróżnieni w tych zestawieniach. Natomiast jeżeli chodzi o szkoleniowca Rzymskiego klubu - zaliczył dobry sezon 2010/11 z Lille, gdzie zdobył z Francuzami Puchar Francji i Ligue 1, a także indywidualny tytuł Francuskiego Managera Roku. W 2013 roku przeniósł się do drużyny AS Romy, z którą jak dotąd święci świetne wyniki. Garcia stawia na taktykę 1-4-3-3. W bramce jego numerem jeden jest Morgan De Sanctis sprowadzony z Napoli za jedyne 500 tysięcy euro. Czwórkę obrony tworzą Maicon - Benatia - Castan - Balzaretti. Pewną informacją jest, że w spotkaniu z Interem nie zobaczymy Maicona. Atak wspomagają Pjanic, De Rossi i Strootman, natomiast za strzelanie bramek odpowiadają Florenzi, Totti i Gervinho. Najlepiej ocenianym zawodnikiem tej drużyny jest Marokański obrońca, który w tym sezonie spisuje się niesamowicie - wykonuje swoje obowiązki obronne, ale dba też o strzelanie bramek. Z tonu mimo 37. lat nie spuszcza również Il Capitano Romy Francesco Totti, który w 6 spotkaniach zgromadził jedną bramkę i sześć asyst. W swoim ostatnim spotkaniu Giallorossi pokonali Bolognę aż 5:0! Zawodnikiem spotkania został Benatia, który popisał się bramką i kilkoma klasowymi interwencjami. Ważnym czynnikiem jest skuteczność drużyny z Wiecznego Miasta. Na 11 strzałów 6 padło w stronę bramki, 5 z nich było zaliczone jako gol. Garcia zapewnia, że Roma na Stadio Giuseppe Meazza będzie grała o zwycięstwo. Oczywistym faktem jest, że Wilki będą bardzo trudnym przeciwnikiem.

 

Mehdi Benatia po zdobyciu bramki.

 

Przejdźmy teraz do gospodarzy - Inter pod okiem Waltera Mazzarriego znów zaczyna zachwycać swoją grą. Najlepiej wygląda formacja defensywna, która pozwoliła Samirowi wyciągać piłkę z siatki tylko 3 razy. Gwiazdą defensywy z pewnością jest Hugo Campagnaro. To z pewnością druga po Walterze Mazzarrim chluba transferowa tego klubu. Argentyńczyk rządzi i dzieli w defensywie, a przy tym pilnuje występów Andrei Ranocchi i Juana Jesusa. Zarówno Włoch jak i Brazylijczyk rozwinęli się pod jego skrzydłami i tworzą silną formację defensywną. Jednak prawdziwym testem tej defensywy może być dzisiejsze spotkanie z Rzymianami. Dziennikarze jednej z gazet donosili, że występ Campagnaro i zadziwiającego w tym sezonie Jonathana stoją pod znakiem zapytania. Wydaje się jednak, że to tylko plotka. W drużynie Interu prym w formacjach wiodą Argentyńczycy. W obronie wspomniany wcześniej Hugo Campagnaro, w pomocy Ricky Alvarez, w ataku Rodrigo Palacio. Warto poświęcić więcej uwagi temu drugiemu. Ricky w tym sezonie spisuje się fantastycznie. Świetnie drybluje, podaje, strzela. Jego osoba z zeszłego sezonu wydaje się tylko złym snem, który przyśnił się wszystkim Interistom. W 6 spotkaniach tego sezonu trafił dwa razy do siatki i zaliczył 3 asysty. Dobrze rozumie się z solowym napastnikiem Interu Rodrigo Palacio. Widać, że definitywnie pasuje mu gra za 31-letnim napastnikiem. Walter Mazzarri wprowadził w drużynie taktykę z trzema obrońcami, co nie udało się poprzednim trenerom. Jednak Włoch jest specjalistą od takiego ustawienia. W formacji 1-3-5-1-1 dobrze czują się wszyscy zawodnicy. Być może wszyscy za wyjątkiem Frediego Guarina, który wciąż nie może odnaleźć swojej najwyższej formy. Jednak zaufanie do niego ma Mazzarri, który jest dobrym psychologiem i potrafi wpłynąć na występy zawodników. Spójrzymy chociażby na Jonathana i Alvareza z zeszłych lat i porównajmy ich do tych współczesnych, po zaledwie 6. kolejkach. W ostatnim spotkaniu z Cagliari, które zakończyło się remisem 1:1 najlepiej spisywał się Mateo Kovacic. Młody Chorwat odnalazł się w rytmie meczowym po kontuzji. Dryblował z piłką i ciągnął grę do przodu. Fani Interu nadal czekają na jego pierwsze trafienie, chociaż sam Kova woli dogrywać piłki, a strzały w jego wykonaniu oglądamy rzadko. Ciekawostką jest, że na trybunach zasiądą kibice z Polski pod opieką FDP. Należy więc szukać znajomych twarzy na ekranach telewizorów lub monitorów.

 

Mateo Kovacic był najlepszy na boisku mimo trudnych warunków.

 

Prawdopodobne składy:

Źródło: FcInterNews.it

 

Absencje:

Inter: Cristian Chivu, Javier Zanetti, Mariga (kontuzje)

Roma: Maicon, Michael Bradley, Mattia Destro, Romagnoli (kontuzje)

 

Ostanie pięć spotkań:

2011/2012 - Roma 4:0 Inter
2012/2013 - Inter 1:3 Roma
2012/2013 - Roma 1:1 Inter
2012/2013 - Roma 2:1 Inter
2012/2013 - Inter 2:3 Roma

 

Kartka z historii:

17 kwietnia 2013. Mattia Destro pokonuje Samira Handanovicia. Roma wygrywa ostatecznie 2:3.

 

Transmisje TV:

Al Jazeera Sport +7
Arena Sport 4
AzTV
BT Sport 1
bTV Action
C+ Family 2 (Polska)
C+ Futbol (Hiszpania)
C+ Sport (Francja)
Digi Sport 1
Dolce Sport 1
Dolce Sport
Fox Sports 2 HD
NTV Plus HD Sporty
OTE Sport 1
RAI Italia 3
Sky Calcio 1
Sky Sport 1
Sky Super Calcio
Sport 1
Sport 1+ HD
Sport TV2
SportKlub
SuperSport 2 HD
SuperSport 7
TRK Futbol +
TV4 Sport Xtra HD
Fox Sports 3HD
Sporting HD1
Voyo Sport
Cytavision Sports 1/HD
C SPORTS
ViaPlay
Premium Calcio
Premium Calcio HD
GO Sports 2/HD
Sport TV1
TeleCLub Sport PPV/HD
OLL TV

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Como stanie na drodze Interu do finału Pucharu Włoch (zapowiedź) (10)

02.03
07:42

Walentynkowy pojedynek odwiecznych rywali - zapowiedź Derbów Włoch (11)

13.02
17:35

Komentarze (11)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
05.10.2013 o 20:49 przez misio123
misio123
Mam nadzieję, że zagra Icardi, ten chłopak jest na dobrej drodze by stać się gwiazdą reprezentacji Argentyny (zaraz po Messim oczywiście). A co do meczu o czuję obstawiam wygraną Interu 3-2 lub remis 2-2
05.10.2013 o 19:41 przez zanetti22
zanetti22
Byle Pereira nie grał... Właściwie, grać to on nie gra, więc: byle Pereira nie wyszedł na boisko. Będzie ciężko, liczę na zwycięstwo ale obawiam się tego przeciwnika.
05.10.2013 o 18:49 przez Kusy
Kusy
Każdy kibic Interu chyba czuje że wygramy :P
05.10.2013 o 16:37 przez kovacic10
kovacic10
Czuję, ze wygramy 3-2. Nagatomo na lewą strone, na prawej Wallace, słabiak Pereira na ławce. Za Guarina Kovacic i jedziemy!
05.10.2013 o 14:20 przez Piter
Piter
Wygramy wysoko, 3-0, 4-1
05.10.2013 o 13:56 przez Gajdzik
Gajdzik
Liczę na dobre spotkanie i skromna wygraną !
Forza <flaga>
05.10.2013 o 13:47 przez brodson1
brodson1
cos mi remisem smierdzi: forza : Licze jednak ze nasi wygraja 2-0
05.10.2013 o 13:47 przez luuki
luuki
wallace w miejsce johnego, za hugo rolando i jedziemy z Romą

Cagliari to wypadek przy pracy, takze przez tragicznie przemoczoną murawę...

typ 3-1
05.10.2013 o 12:22 przez 9marzec1908INTER
9marzec1908INTER
kibol

to jest przypuszczalny sklad wedlug mediow
05.10.2013 o 12:21 przez 9marzec1908INTER
9marzec1908INTER
ostatnie 5 meczow nie najlepsze , trzeba sie przelamac
05.10.2013 o 12:09 przez kibol123
kibol123
tylko nie pereira !! !! !! !! !! ! czyli gramy 4 obroncow a raczej 3 bo prejra to cien pilkarza ja wygrac w 10 ?? ?? Zbyszek wystaw Walace bo bedziesz idiota masz dobrego yuto na lewej i zmiennika na prawa wallace to po ch... eksperymentujesz chcesz przegrac?

Shoutbox

Piekarz 01.04.2026 23:31

ale mogliby zrobić fazę ligową jak w LM

Piekarz 01.04.2026 23:29

a faza grupowa nigdy jakoś nie obfitowała w szlagiery

Piekarz 01.04.2026 23:28

tzn. dla mnie to jest akurat spoko że jest więcej drużyn, więcej radości dla ludzi z mniej mocnych piłkarsko krajów to obiektywnie duża wartość

HB 01.04.2026 23:21

irak norwegia oglądam to

HB 01.04.2026 23:18

faza grupowa ma pary jak jakieś mecze towarzyskie

Piekarz 01.04.2026 23:01

różnica jest zasadnicza, być może Curacao da się kibicować

Claudio 01.04.2026 23:00

Znowu jest napyerdalanie w Bastoniego i jego rodzinę. Oni sami chyba dadzą sobie spokój z Italią.

acmilanowek 01.04.2026 22:48

co za roznica curacao czy polska jak nie wazne jaki team faza grupowa nie ma sensu xd

Cny 01.04.2026 21:09

sami wczoraj w studiu cisnęli że ekscytujący mundial przed nami 3:30 Curacao, warto zarwać nockę :D patrzę na te grupy i faza grupowa w zasadzie nie ma sensu

Piekarz 01.04.2026 20:56

W tym kraju jest góra 6 miesięcy przyjemnej pogody i miałbym jeden z nich marnować na siedzenie przed tv i oglądanie nałogowo drużyny które mam w dupie, no way

Piekarz 01.04.2026 20:55

Jedyny sensowny mundial to w zimie

Claudio 01.04.2026 19:40

I tak większość spotkań chyba będzie w nocy więc dużej straty nie ma

Xucatlan 01.04.2026 16:23

Wuj z tym odpadnięciem Polski i Włoch. Przynajmniej łatwiej będzie podjąć decyzję o bojkocie gównianego turnieju w Pedofilolandii.

Piekarz 01.04.2026 15:44

teraz USA sobie zobaczą co najwyżej jak do magdunalda pójdą na sieście

Piekarz 01.04.2026 15:43

to odpadnięcie po czerwonej Bastoniego to czysta karma za ten cyrk jaki urządzili sobie po sytuacji ze Sralulu

Piekarz 01.04.2026 15:43

Niech więcej przygłupy makaroniarskie gwiżdżą na swoich kluczowych kadrowiczów, na pewno dzięki temu będą w optymalnej formie mentalnej i następnym razem już awansują na MŚ

Lopez 01.04.2026 15:15

Bo to Bastka wina, że już 3x nie mogą awansować na mundial

rew 01.04.2026 14:32

Bastonie jest masowo atakowany na swoich profilach, ale nie tylko on, jego żona musiala też poblokować komentarze na swoich socialach.

Claudio 01.04.2026 14:07

Najbardziej chce mi się śmiać z włoskich fanpage milanu, gdzie napierdzielają w Inter za Włochów...a on nawet w kadrze nie mieli nawet 1 reprezentanta. Po prostu są takim gównem antywłoskim.

ZnawcaCalcio 01.04.2026 13:21

Włosi zakopali się w tym systemie, a taka Polska robi niewytłumaczalne błędy

Archiwum shoutboxa

Sonda

Najlepszy zawodnikiem Interu w meczu z Fiorentiną był:

Polls answer

Publicystyka

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20

Luis Henrique w Interze: Koniec z nieporozumieniami. Jaka jest jego prawdziwa rola? (20)

18.01
10:50
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    30

    69

  • 2

    Milan

    30

    63

  • 3

    Napoli

    30

    62

  • 4

    Como 1907

    30

    57

  • 5

    Juventus

    30

    54

  • 6

    Roma

    30

    54

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    14

  • 2

    Anastasios Douvikas

    11

  • 3

    Nico Paz

    10

  • 4

    Kenan Yıldız

    10

  • 5

    Rasmus Højlund

    10

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29349

Liczba newsów: 52916

Liczba komentarzy: 621004

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

9x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się