Informacje z klubu

Zaprezentowano dwa projekty nowego stadionu (42)

Autor:
Źródło: en.inter.it
około 2 miesiące temu
3454
42
Nowy Stadion

Dzisiaj o godzinie 11:00 zaprezentowano dwa projekty nowego wspólnego stadionu Interu i Milanu. 

"Pierścienie Mediolanu" zaprezentowane przez Manica/Sportium składają się z dwóch pierścieni połączonych ze sobą symbolizujące historię dwóch rywalizujących ze sobą klubów, które zjednoczyły się przy budowie nowego stadionu.

Prezentacja wideo:

 

"Katedra" zaprojektowana przez firmę Populous została zainspirowana dwiema najbardziej rozpoznawalnymi budowlami w Mediolanie czyli Katedra (Duomo), a także Galeria Wiktora Emanuela II. W rzeczywistości nasłoneczniona galeria otacza stadion otoczony elegancką szklaną fasadą. 

Prezentacja wideo:

Tagi: Nowy Stadion
udostępnij

Zobacz też

Piero Ausilio

Kto wzmocni zimą środek pola? Kontrowersyjna oferta Barcelony (17)

29.10
12:39
Bastoni Inter

Bastoni otrzyma propozycję nowej umowy (0)

31.10
16:23

Komentarze (42)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
29.09.2019 o 14:14 przez SlimShady
SlimShady
Wszystkie stadiony i ośrodki wokół nich piękne, ja bym miał wielki ból głowy co wybrać. Postawił bym może ktory tańszy a żal najbardziej mi starego San Siro
27.09.2019 o 15:18 przez Kazam
Kazam
A ja mam beke z minusowania kazdego, kto ma inne zdanie i po prostu je eksponujel
27.09.2019 o 11:45 przez Xucatlan
-1
Xucatlan
Mnie tam w ogóle wygląd stadionu nie ekscytuje. Wolałbym San Siro, bo to kawał tradycji i piękna historia.
27.09.2019 o 01:08 przez Guarin
+2
Guarin
Mialem się wypowiedzieć na temat projektów ale ze względu na zaistniałą sytuację, chciałem tylko napisac- BEKA z Imrahila
26.09.2019 o 23:44 przez pomiot
pomiot
Oba stadiony są fantastyczne, oby to wypaliło :)
26.09.2019 o 21:18 przez Klinsi64
+5
Klinsi64
Imrahil napisał:
beka, 100 minusów od patusów bo projekciki stadionów wyglądają jak parca grupowa na zaliczenie 2roku studiów :D dalej sobie smarujcie tyłeczki

już 101
26.09.2019 o 17:44 przez AveCaesar
+4
AveCaesar
Zdecydowanie "Katedra". Jest oryginalna, stylowa i wyróżniająca się na tle reszty stadionów. "Pierścienie Mediolanu" też jest ładny ale podobne stadiony są wszędzie. "Katedra" sprawi, że jak jakiś kibic przyjedzie do Mediolanu na mecz i ją zobaczy to będzie wiedział, że jest w Mediolanie, a nie gdziekolwiek indziej. Niezwykłe wrażenie robi jej wykończenie oraz styl, a całe zagospodarowanie terenu jest bardzo przyjemne i z tego co widać jeszcze większe wrażenie będzie robić w nocy. Fajnie też, że wszystko byłoby skupione wokół stadionu.
26.09.2019 o 18:18 przez AveCaesar
AveCaesar
"Katedra" to byłby piękny stadion, który robiłby niebywałe wrażenie.
26.09.2019 o 17:43 przez Silvio
Silvio
Manica zaproponował ciekawsze zagospodarowanie terenu ale stadion bardziej oryginalny jest w projekcie Populous. Mimo wszystko spodziewałem się większego zaskoczenia w wyglądzie bryły stadionu. Tak żeby nie można było go pomylić z żadnym innym obiektem sportowym.
26.09.2019 o 17:43 przez Kondzik
-2
Kondzik
Oba kapitalne jednak 1 jakoś wizualnie chyba lepsza. Tam zdecyduje wiekszy przypływ gotówki A nie wygląd. Czy 1 czy 2 nie ważne to będzie nasz stadion !!
26.09.2019 o 17:40 przez Adek44
+1
Adek44
Jak dla mnie zdecydowanie fajniejszy jest projekt Populous
26.09.2019 o 17:24 przez el_loco
+1
el_loco
Manica zdecydowanie ładniejszy, przyjemniejszy dla oka, lepiej zagospodarowany i robiący lepsze wrażenie wizualne z pięknym zielonym terenem w około stadionu.
Projektu Popolous to zwykły klocek z brzydko zagospodarowanym terenem w około stadionu. Nazwałbym go projektem bananowym.
Poza tym w projekcie Manica znacznie lepiej rozplanowane są trybuny.
Tylko Manica.
Na stadion projektu Popolous nie będę miał nawet ochoty się wybrać.
26.09.2019 o 18:17 przez el_loco
el_loco
Ps. Jedynie co to wizualizacja projektu Popolous jest lepiej zrobiona. W wizualizacji Manica jest użyty jakiś efekt smużenia, który wszystko pasuje. Do tego zrobili ją w aspekcie 21:9. Po co to wszystko? Byłoby lepiej bez tego efektu i w aspekcie 18:9.
26.09.2019 o 17:14 przez kamil13216
+1
kamil13216
Jedynka, coś pięknego, autentycznie się podnieciłem tym widokiem.
26.09.2019 o 17:13 przez Windykator
Windykator
Fajne te makiety. Mają świetnych grafików. Czekamy na jakieś konkrety.
26.09.2019 o 17:12 przez Imrahil
-8
Imrahil
beka, 100 minusów od patusów bo projekciki stadionów wyglądają jak parca grupowa na zaliczenie 2roku studiów :D dalej sobie smarujcie tyłeczki
26.09.2019 o 17:39 przez kamil13216
+5
kamil13216
Wiadomo, Ty, jedyny światły człowiek w całym internecie, a reszta to patusy. O wybacz nam łaskawco, że mieliśmy czelność mieć inne zdanie niż ty.
26.09.2019 o 17:05 przez nutcracker
+1
nutcracker
Zdecydowanie jedynka. Dwójka wygląda jak szklarniany ogród botaniczny, a na zdjęciu z niebieskim światłem jak scena muzyczna.
26.09.2019 o 17:04 przez ragnar
ragnar
A nie miały być 3 projekty?
27.09.2019 o 01:09 przez Guarin
Guarin
były cztery ale ponoć dwa od razu odpadły
26.09.2019 o 17:02 przez Rebelde
Rebelde
Na tych prezentacjach, fajnie jak by pokazali stadion bez kibiców. Kolor krzesełek? Ważny detal
26.09.2019 o 16:49 przez Rebelde
+1
Rebelde
Chyba jednak Populous. Ten pierwszy projekt ma lepsze otoczenie, a drugi nadrabia oryginalnością i fajnymi trybunami, położonymi bardzo blisko murawy. Trochę nie podobają mi się te "wcięcia" na trybunach Populous, ale to chyba cena dużego kąta nachylenia trybun. Wybieram drugi projekt :)
26.09.2019 o 19:14 przez ragnar
ragnar
Rebelde racja, te wcięcia są słabe, mimo to, drugi tj bardziej nowoczesny
ale oba mają swoje plusy, oby budowa szła zgodnie z planem, to najważniejsze
26.09.2019 o 15:46 przez Lucash
-1
Lucash
Projekt 1 ma dużo lepszą infrastrukturę wokół stadionu, ale budujemy chyba stadion a nie tereny dookoła. Chyba, że Chińczyki mają inne plany biznesowe.
26.09.2019 o 15:44 przez Lucash
+2
Lucash
Bezapelacyjnie projekt nr 2. Obejrzyjcie całą prezentację bo wizuale nie oddają rozmachu projektu, a przede wszystkim technologii wykonania. Projekt 2 to majstersztyk i na bank go wybiorą !!
26.09.2019 o 15:41 przez Kazam
-1
Kazam
@intermed1 dokladnie wybor jest prosty. Czekamy na powazny projekt. Nr 3 :)
26.09.2019 o 15:12 przez Czarson
Czarson
Z lekką nutą sceptycyzmu spoglądam na tę wizualizacje. Lepszę wrażenie robi projekt nawiązujący do katedry Duomo. Liczę jednak na coś robiącego jeszcze większe wrażenie.
26.09.2019 o 15:07 przez intermed1
intermed1
Projekt Monica przypomina stadiony które możemy zobaczyć na naszym polskim podwórku. Natomiast projekt Populosa jest unikatowy, oryginalny i wizjonerski. Wybór powinien być prosty.
26.09.2019 o 15:29 przez Drakan83
Drakan83
Wizualnie piękny, mi jednak nie podobają się trybuny, przerwa między nimi...kiczowato dla mnie to wygląda...też jest masa takich stadionów z takimi trybunami i nie wyglądają za pięknie...jak zobaczyłem tą wizualizację trybun to mi się przypomniał któryś stadion w Rosji, z którego wychodziła trybuna poza stadion...na MŚ
26.09.2019 o 14:32 przez Orzeu
Orzeu
prostokąt bardzo fajny
26.09.2019 o 14:29 przez Drakan83
Drakan83
Śmieszne są komentarze że stadion Manica za bardzo przypomina stadion...a niby co kluby chcą budować? Filharmonie?
Stadiony Manica i Populus są diametralnie od siebie różne, ja się będe cieszył z każdego, chociaz bardziej z Manici...ale na Boga, kazdy piał nad stadionem tottenhamu...a jak teraz na niego patrze, to on wogóle niczym się nie wyróżnia w odróżnieniu od Stadionu Manici, wg mnie nasz byłby ładniejszy, barziej wyróżniający się (jesli wygra Manica)...ale nagle dla wielu Manica to nic szczególnego, kurnik...STADION !! !

Błagam... inna niż inne, wyjątkowa...może z kawałkami kolorowego szkła i co chwile z jakimiś bajerami, zeby lepiej się jechało...i najlepiej, żeby miała 15 metrów szerokości, bo 2-5 razy w roku, może tam być taki ruch, że taka szerokość będzie idealna

Przepraszam, poniosło mnie :)
26.09.2019 o 14:32 przez Drakan83
+2
Drakan83
"Błagam...Niedługo obok mnie będą budowali nową drogę asfaltową, chciałbym, żeby była inna niż wszystkie, wyjątkowa...może z kawałkami kolorowego szkła i co chwile z jakimiś bajerami, zeby lepiej się jechało...i najlepiej, żeby miała 15 metrów szerokości, bo 2-5 razy w roku, może tam być taki ruch, że taka szerokość będzie idealna"
26.09.2019 o 14:19 przez maverik
-1
maverik
Oba są dobre i w sumie dalej nie wiem, który lepszy. Może to i dobrze bo co by nie wybrali to nie będę zawiedziony.
26.09.2019 o 14:19 przez Imrahil
Imrahil
i pewnie jeszcze kurniki na 60-65k
26.09.2019 o 14:41 przez maverik
maverik
dokładnie tak
26.09.2019 o 14:18 przez Imrahil
-6
Imrahil
tyle czekania i oni prezentują takie dwa syfy, wstyd
26.09.2019 o 14:16 przez ciechan
+4
ciechan
Projekt Manica wydaje mi się, że niczym się nie wyróżnia na tle innych stadionów. Projekt Populous natomiast świetnie nawiązuje do kultury Mediolanu i jest bardzo oryginalny. Bryła jest nieregularna i wydaje mi się że lepiej komponuje się w mediolanski styl. Szklana powłoka jest dla mnie czymś mocno intrygującym, dlatego też wybrałbym opcje nr 2 czyli populous
26.09.2019 o 14:15 przez Imrahil
-5
Imrahil
co wy gadacie, to ma wygladac jak stadion a nie supermarket, dramat

Shoutbox

Adriano_forever 20.11.2019 09:42

xD

kusy 20.11.2019 09:42

No wybitnie gra w LM. Jeśli ktoś sugeruje, że, Totki spadną, ma takie pojęcie o piłce, jak Adam z Katowic o tajnikach randkowych.

kusy 20.11.2019 09:39

Sobota zacnie się zapowiada, dużo ciekawych spotkań.

Endru 20.11.2019 09:39

Dobrze ze my mamy Antonio Conte wybitnego

Luki165 20.11.2019 09:39

Dawać już tą ligę :) bardzo ważny miesiąc przed nami

Odet 20.11.2019 09:36

przynajmniej jakiś czas

Odet 20.11.2019 09:35

będzie głośno o totenhamie

Odet 20.11.2019 09:35

dokł Alfa

Endru 20.11.2019 09:35

Muryn poszedl sie skompromitowac do tottkow

Alfa 20.11.2019 09:35

jak sie zoze nie uda ich jakos pojednac to spadek jak nic

Alfa 20.11.2019 09:35

tam gruba spina w szatni jest

Alfa 20.11.2019 09:34

w spursach to nie trener byl problemem no chyba ze nie umial pogodic pilkarzy ktorzy ruchaja swoje zony :D

Kazam 20.11.2019 09:34

ja tam mam to w dupie - poczetino teraz bedzie lamomym kaskiem dla innych klubow

Odet 20.11.2019 09:34

gorzej latem jak sobie zażyczy transferów za dziesiątki mln

Odet 20.11.2019 09:34

jak ogarnie piłkarzy tych co ma to dobrze

Odet 20.11.2019 09:33

kontrakty niepoprzedłużane

Odet 20.11.2019 09:33

podobno są myślami gdzie indziej

Odet 20.11.2019 09:33

zależy od piłkarzy

Luki165 20.11.2019 09:32

Ja mimo wszystko bym się nie zdziwił jakby tam Totki ogarnął

Odet 20.11.2019 09:31

lekko nie będzie

Archiwum shoutboxa

Wyniki Serie A

Piątek, 08 listopada

  • FT

    Sassuolo

    3 - 1

    Bologna

Sobota, 09 listopada

  • FT

    Brescia

    0 - 4

    Torino

  • FT

    Inter

    2 - 1

    Verona

  • FT

    Napoli

    0 - 0

    Genoa

Niedziela, 10 listopada

  • FT

    Cagliari

    5 - 2

    Fiorentina

  • FT

    Lazio

    4 - 2

    Lecce

  • FT

    Sampdoria

    0 - 0

    Atalanta

  • FT

    Udinese

    0 - 0

    SPAL

  • FT

    Parma

    2 - 0

    Roma

  • FT

    Juventus

    1 - 0

    Milan

Booking.com

Publicystyka

VAR

Co z tym VAR-em we Włoszech? (15)

29.10
12:58
Serie A

Z obozu rywali - na koniec mercato (2)

07.09
14:54
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    12

    32

  • 2

    Inter

    Inter

    12

    31

  • 3

    Lazio

    Lazio

    12

    24

  • 4

    Cagliari

    Cagliari

    12

    24

  • 5

    Atalanta

    Atalanta

    12

    22

  • 6

    Roma

    Roma

    12

    22

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    14

  • 2

    Romelu Lukaku

    9

  • 3

    Luis Muriel

    8

  • 4

    Andrea Belotti

    7

  • 5

    Domenico Berardi

    7

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 28900

Liczba newsów: 35199