
Romelu Lukaku często porównywany jest z byłymi graczami Interu, którzy występowali na tej samej pozycji i dysponowali podobnymi warunkami fizycznymi, co belgijski snajper. Bardzo często w porównaniach przywołuje się postać Adriano.
Lukaku sam podkreślał, że Brazylijczyk stanowił dla niego dużą inspirację, na starcie przygody z futbolem. Teraz sam Adriano odniósł się do postaci Belga w niedawno udzielanym wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport.
- Romelu jest do mnie podobny pod każdym względem. Mam na myśli zarówno aspekty piłkarskie, takie jak ta sama pozycja na boisku oraz bycie lewonożnym, ale widzę u niego podobieństwo także w podkreślaniu silnych więzi rodzinnych, co było dla mnie zawsze ważne.
- Jego technika i siła są praktycznie nie do powstrzymania. Wyobraź sobie nas obok siebie na boisku. Mamma mia!
- Pierwszy raz rozmawiałem z Lukaku przez Instagrama, podczas spotkania online organizowanego przez Inter w trakcie lockdownu. Od tamtego czasu regularnie piszemy do siebie SMS-y, co nie jest trudne, bo on mówi też po portugalsku! To naprawdę niesamowity gość.
- Jeśli ludzie mówią o nim, jako o moim spadkobiercy, to jedyne co czuje, to ogromna radość i duma.
Komentarze (11)