Wywiady z piłkarzami

Akanji: Czuję się bardzo dobrze, staram się być zawsze do dyspozycji trenera (7)

Autor:
Źródło: en.inter.it
5 miesięcy temu
696
7

Manuel Akanji wypowiedział się po wygranej nad Parmą:

- To bardzo ważne zwycięstwo: dzisiaj liczyło się pokazanie siły zespołu, a także jest ono potrzebne przed następnym meczem z Napoli. Mogliśmy strzelić kilka bramek więcej, ale rozegraliśmy świetny mecz, pozwalając przeciwnikom na tylko jedną okazję. Nie interesuje mnie, gdzie gram, ważne jest, aby pomagać drużynie, kontrolować jej grę i udzielać wskazówek kolegom: potrafię prowadzić piłkę i pomagać dzięki moim umiejętnościom. Jestem tu bardzo zadowolony, czuję się bardzo dobrze, staram się być zawsze do dyspozycji trenera. Myślę, że w mojej karierze nigdy nie miałem problemów z dostosowaniem się do różnych drużyn i systemów: na początku musiałem zrozumieć, czego wymaga ode mnie trener i jak grać z kolegami. W Premier League piłka nożna jest bardziej fizyczna i jest mniej miejsca na środku boiska, ponieważ ciągle dochodzi do zmian sytuacji, podczas gdy tutaj jest inaczej. W Premier League, kiedy grałem w City, nasi przeciwnicy bardzo obawiali się naszych napastników i grali bardzo nisko, próbując następnie kontrataków, ale po strzeleniu gola otwierały się przestrzenie: również dzisiaj trafiliśmy na drużynę grającą bardzo nisko, ale udało nam się stworzyć wiele okazji do zdobycia gola. Byliśmy również bardzo dobrzy w zapobieganiu, dobrze broniliśmy jako drużyna, nie dając przeciwnikom zbyt wielu okazji. Najczęściej wykorzystywany zawodnik? Jestem bardzo zadowolony, chcę być rozwiązaniem dla trenera, zawsze staram się dać z siebie wszystko, kiedy trener wystawia mnie do gry. Gram w jednej z najlepszych drużyn i zawsze staram się pokazać swoje umiejętności i pomóc zespołowi.

Zobacz też

Lautaro: Chcę zostać tu do końca kariery. A potem zniknę (7)

19.05
11:10

Bisseck: Zagraliśmy całkiem nieźle, ale mogliśmy lepiej bronić (0)

25.05
03:07

Komentarze (7)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
08.01.2026 o 10:21 przez pasencjusz88
+1
pasencjusz88
Schowaj do kieszonki tego lamusa Hojlunda w niedzielę mistrzu .
08.01.2026 o 08:45 przez Jaszczu91
+7
Jaszczu91
Od początku pisałem, że Akanji powinien grać na środku a na bokach Bisseck i Bastoni, jeśli Chivu chce grać wysoką obroną. Zostałem nawet za to minusowany na stronie XD

Trener wyciągnął wnioski i odstawił starego i wolnego Acerbiego i teraz Akanji jest liderem naszej obrony i wygląda to świetnie. Wczoraj niemal perfekcyjny występ.
08.01.2026 o 10:55 przez Cny
+1
Cny
Akanji sam dużo lepiej wygląda na ŚO niż PŚO. Widać, że do przodu nie ma zapędów, a u nas taktyka taka że trzeba podłączyć się czasami do ataku i Bisseck dużo lepiej wygląda w tym elemencie. Na samym PŚO ta zmiana względem Pavarda nie była aż tak mocna, ale po przesunięciu na ŚO gość jest świetny, zero błędów.
08.01.2026 o 08:30 przez kadrian89
+1
kadrian89
Szef obrony. Pavard tyle nie dawał. Nie ma opcji aby Acerbi nadal był podstawowym ŚO skoro gramy tak wysoko i ryzykujemy kontrami przeciwników.
08.01.2026 o 08:27 przez mroowa111
+2
mroowa111
Fajnie trzyma w ryzach nasza obrone
08.01.2026 o 08:20 przez lord-gs
+5
lord-gs
Liczę, że Akanji na środku to już stała opcja.
08.01.2026 o 04:13 przez Cou23
Cou23
MVP pierwszej części sezonu dla mnie

Shoutbox

ragnar 18.06.2026 00:04

Kane mvp'

ragnar 18.06.2026 00:04

Modric tragedia, straty, zrobił karnego, Gvardiol też słabo, jak ruszył do ataku to nie wracał do obrony,Sucic ok asysta, kilka odbiorów...ten Pasalic co wszedł trochę namieszał ..Znane mvp, 2 gole, kilka odbiorów, nawet obronił strzał Gvardiola

Ojciec SB 17.06.2026 23:50

chyba w koncu te angole mocne, cos tam w koncu zaczeli grac w ta pilke

ragnar 17.06.2026 23:45

Mógł lepszy strzał oddać Sucic

tytusek25 17.06.2026 23:23

Kane

tytusek25 17.06.2026 23:23

pol tej ekipy to

Claudio 17.06.2026 23:22

58min i Modric pierwszy do zmiany...czas biegnie nieublaganie

tytusek25 17.06.2026 23:21

sztos

tytusek25 17.06.2026 23:21

swietny jest ten Kane. Rzogrywa, podaje strzela

ragnar 17.06.2026 22:58

Sucic ładna asysta

Cny 17.06.2026 22:55

Zimą to był transfer idealny, teraz nie ma najmniejszego sensu

VVujek 17.06.2026 22:54

Wolę CA zostawić niż brać dziadka

El Imprezatore 17.06.2026 22:53

opylić CA i brać perysiaka i do palestry sie dołoży

Cny 17.06.2026 22:53

LH lepszy już się rozkręcał

Samsewybierz 17.06.2026 22:52

Szybkości wgl nie ma

Cny 17.06.2026 22:52

po co on nam był zima

Cny 17.06.2026 22:52

nie no co ty, za stary

Cienty 17.06.2026 22:52

Perisic to jest gość mimo wieku

El Imprezatore 17.06.2026 22:52

o tak perysiak na zmiane z dimarco

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29476

Liczba newsów: 53350

Liczba komentarzy: 624882

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się