Wywiady z trenerami

Antonio Conte po zwycięstwie z Borussią (15)

Autor:
Źródło: football-italia.net
3 miesiące temu
1918
15
Antonio Conte

Antonio Conte w nieco lepszym, niż ostatnio nastroju przystąpił do pomeczowej konferencji po spotkaniu Ligi Mistrzów.

 

- Borussia to świetna drużyna, która jest w bardzo dobrym momencie swojej formy - zarówno w Bundeslidze, jak i Champions League. Jeśli chcesz z nimi wygrać, to musisz być przygotowany idealnie pod każdym względem. Dzisiaj ważna była taktyka, odpowiednie nastawienie i charakter. Bez tego nie odnieślibyśmy tutaj sukcesu.

- Absolutnie zasłużyliśmy na zwycięstwo, a co więcej, nie powinniśmy dopuścić do tylu nerwowych sytuacji w końcówce. Ostatecznie pokonaliśmy lidera grupy i wciąż utrzymaliśmy się w grze. W szatni podziękowałem swoim podopiecznym za odpowiedniego ducha w tym meczu. 

- Takie mecze jak dzisiaj pokazują, że jesteśmy jednością i wszyscy chcemy przede wszystkim dawać radość naszym kibicom.

 

- W przerwie odbyliśmy ostrą rozmowę, nie mogłem pozwolić abyśmy stracili motywację po bramce zdobytej przez Borussię w samej końcówce pierwszej połowy. Przeanalizowaliśmy także kilka kluczowych błędów, które popełnialiśmy do przerwy. Powiedziałem chłopakom, że mają zapomnieć co się wydarzyło i wrócić do planu, z jakim wyszliśmy na pierwsze minuty spotkania, a na pewno wygramy ten mecz.

- Moje słowa się spełniły i cieszę się z tego, bo to zwiększa mój autorytet w oczach piłkarzy.

 

- Brozović był jednym z najlepszych na boisku, ale cała pomoc wyglądała dzisiaj imponująco. Pamiętajmy, że Brozo dopiero wrócił po zakażeniu. Jego wślizg i odbiór piłki we własnym polu karnym pokazał jak wszechstronnym jest graczem.

- Nicolo Barella miał problem z łydką i zastanawiałem się w przerwie czy nie powinienem go zmienić na Sensiego lub Eriksena, ale ci dwaj nie daliby takiej jakości w defensywie. To było ryzyko z mojej strony, że Nicolo grał dalej. Roberto Gagliardini jest niezawodnym graczem pod każdym względem.

 

- Darmian miewał różne okresy w swojej karierze, ale teraz przeszedł z Parmy do naszego zespołu i wierzymy w niego, a on praktycznie za każdym razem udowadnia, że zasługuje na to zaufanie. Myślę, że jego dobra forma wpłynie na rozwój Hakimiego, ponieważ zadziała tutaj naturalna konkurencja.

 

 

Zobacz też

Ballardini Genoa

Ballardini: Inter jest faworytem do Scudetto a Lukaku to prawdziwy lider (1)

01.03
07:49
Antonio Conte

Conte: Moi piłkarze byli absolutnymi bohaterami tego spotkania (13)

21.02
18:23

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
02.12.2020 o 14:38 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Wygraliśmy i to się liczy.Ale trzeba powiedzieć prawdziwe w oczy że dobrze że to była tylko BM a nie na przykład Liverpool bo by tak super nie było P.Conte bo obrona to co po pełnia błędy to jest jakis kryminał
02.12.2020 o 13:33 przez ragnar
ragnar
wreszcie nie graliśmy tak,żeby posiadać jak najdłużej piłkę, wolno, schematycznie, klepiąc od wahadeł przez srodek obrony po Hande
wczoraj mieliśmy mniejsze posiadanie, bodajże 47% , gra była szybsza, bardziej wszechstronna ( już nie tylko przez wahadła)

co nie zmienia faktu,że mam nadzieję, iż po sezonie się pożegnamy, nawet jak wyjdziemy z LM czy zajmiemy dobre miejsce w seria a, Panie trenerze, za dużo kontrowersji Pan wzbudza, wieczne marudzenie, spiny z Zarządem, zwalanie winy na COVID/kontuzje, krytyka graczy....no nie takiego trenera w Interze potrzebujemy
02.12.2020 o 12:54 przez rchemik
rchemik
Brozovicz grał dobrze, ale nie zapominajmy o kilku stratach na swojej połowie i podań do przeciwnika. Barella praktycznie nie widoczny w tym meczu. Obrona tragicznie, to jak napastnicy Borussi wchodzili sobie to aż strach był patrzeć.
02.12.2020 o 11:44 przez Ippon
Ippon
Lukaku jest od strzelania. Jakby mu nikt nie dograł to byłoby pisanie, że jak miał strzelić. Nie było go strzeliliśmy 2 z Parma, 2 z Realem, 1 z atalantą. W tamtym roku 4 ze spał 3 z Torino. Poprosiłem lukaku jest naszym najlepszym napastnikiem, Suarez był w Barcelonie, Ronaldo w realu czy zostań w Milanie. Jak ich nie ma to jest inny rozkład bramek a drużyna ma mniejsze pole manewru.
02.12.2020 o 10:28 przez Woo-cash
+1
Woo-cash
Antonio ale ty mnie wczoraj zaimponowałeś normalnie.
02.12.2020 o 08:55 przez kadrian89
+2
kadrian89
Śmiem twierdzić, że bez Brozo nie byłoby tego zwycięstwa.
Bez niego nasze wyjście spod pressingu rywala polegałoby na wywalaniu piłki po autach bądź laga na Lukaku.
Na ten moment sytuacja w środku pola jest jasna. Barella i Brozo + Gags/Vidal. Eriksen się pakuje, Radja do odstrzelenia, nadzieja, że Sensi wróci do przyzwoitej dyspozycji i na słabszego rywala grającego głębiej będzie przydatny.
02.12.2020 o 09:10 przez nicolas80
nicolas80
Najlepszy na boisku Marcelo Brozovic. Jego obecność na boisku pozwoliła na wyższą grę i aktywniejszy udział w ataku parze Barella– Galgiardini oraz częstsze finalizowanie przez nich akcji.
02.12.2020 o 12:24 przez Pjerun
+2
Pjerun
Przede wszystkim w ustawieniu 3-5-2 lepiej się czujemy niż w 3-4-1-2.
Brozovic na pozycji defensywnego pomocnika przez obrońcami jest świetny. Tak jak piszesz wyjście spod pressingu. W 3-4-1-2 większość część meczów graliśmy wszystko między środkowymi obrońcami i nie potrafiliśmy wyjść z połowy.
W defensywie gra bardzo inteligentnie. Świetnie asekuruje, wie w którym momencie wyskoczyć wyżej.
Barella jest idealnie skrojony na pozycję Mezzali. Brakuje 3 pomocnika na tym poziomie. Gagliardini mógłby być dobrym zawodnikiem do rotacji.
02.12.2020 o 08:24 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Dziady jak chcą to potrafią. Chyba nie mogę oglądać ich meczy, wpływa to pozytywnie i na samopoczucie i wyniki...
02.12.2020 o 07:24 przez Omen
+3
Omen
Co by nie mówić to Gags od dwóch meczów prezentuje imponująca formę. Piłkarze się zmieniają ale on gra... I gra... Trzeba się przyzwyczaić, że z Conte Inter nigdy nie będzie finezyjny tylko drużyną stworzoną z drwali. Podobne kto by pomyślał, że taki Darmian?okaże się lepszy od Hakimiego? Cóż. Niech Conte robi co uważa za słuszne. Tylko niech wygrywa jak wczoraj !!
02.12.2020 o 06:39 przez Kondzik
+1
Kondzik
Gags zagrał dobre spotkanie ale koleś chyba ma jakieś papiery na Conte xD
02.12.2020 o 01:51 przez Endru
Endru
No dobrze, ze wygrywamy ale stac nas na duzo wiecej niz poleganie na Lukaku. Musisz to jakos ulozyc Conte do koncu roku bo jest balagan.
02.12.2020 o 01:13 przez danielinter
+2
danielinter
Gagliardini niezawodny buhahahahahahahaha
02.12.2020 o 00:31 przez nazional
+3
nazional
Nie wypada krytykować swoich piłkarzy ( Sensi, Eriksen) publicznie na konferencji. Swoją drogą w defensywie może i nie daliby tyle ale w ofensywie może i by dali.
02.12.2020 o 08:52 przez Dariusz2299
+1
Dariusz2299
Patrząc obiektywnie to nie była krytyka ze strony Conte. Sensi i Eriksen to ofensywni pomocnicy i ich przewaga jest właśnie podczas ataku.

Shoutbox

Kamiliusz1908 02.03.2021 11:51

Miałem dziś gowniany dzień ale pomyślałem sobie ze w 2022 druga gwiazdka wlatuje nad herb i od razu mi lepiej.

maniekfci 02.03.2021 11:51

witam witam

domin98 02.03.2021 11:51

pozdrawiam i życzę miłego dzionka

domin98 02.03.2021 11:51

opisz ile kaw dzisiaj i ile dyspozycji już wydanych

domin98 02.03.2021 11:51

witam maniek

Orzeu 02.03.2021 11:51

tak mnie tu niektórzy pouczali

Orzeu 02.03.2021 11:51

:lol:

Orzeu 02.03.2021 11:50

no ale jak Luki przecież ponoć Suning miało najlepszy okres w historii, a to że ich akcje cały czas spadały to nie jest zależne od wyników finansowych

maniekfci 02.03.2021 11:40

kierowcy mustangów w stanach są uważani za takich, jak u nas kierowcy e36

Luki165 02.03.2021 11:38

oczywiscie euro

maniekfci 02.03.2021 11:38

mustang :rzyg:

Luki165 02.03.2021 11:38

Suning straciło w tamtym roku 4 mld netto

Nasir 02.03.2021 11:32

witam wlasnie dostalem info od naszego kolegi maniekfci, w koncu poszedl po rozum do glowy i zamiast kolejnych prezentow dla Kortnej zainwestowal w najnowsze technologie i podniosl wartosc swojej nieruchomosci

Nasir 02.03.2021 11:26

zdecydowanie wole bmw z napedem xdrive to sie klei drogi jak agatka do nasira gdy gasna swiatla

Nasir 02.03.2021 11:26

mnie te mustangi jakos nie zachwycaja

Endru 02.03.2021 11:02

mustangi fajne ale za duzo tego wszedzie zbyt popularne ciezej golfa3 spotkac niz mustanga

Nasir 02.03.2021 11:02

no ale mustang z usa kosztuje 70k a w polsce 150k

Nasir 02.03.2021 11:02

no teraz praktycznie kazde auto mozna w europie kupic oprocz niektorych fordow czy jakis cadillacow

Endru 02.03.2021 11:01

z usa to w latach 90 moj wujek sprowadzal fury i wtedy to bylo cos

Archiwum shoutboxa

Sonda

Wasz MVP w starciu z Genoą to?

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 27 lutego

  • FT

    Spezia

    2 - 2

    Parma

  • FT

    Bologna

    2 - 0

    Lazio

  • FT

    Hellas Verona

    1 - 1

    Juventus

Niedziela, 28 lutego

  • FT

    Sampdoria

    0 - 2

    Atalanta

  • FT

    Crotone

    0 - 2

    Cagliari

  • FT

    Inter

    3 - 0

    Genoa

  • FT

    Udinese

    1 - 0

    Fiorentina

  • FT

    SSC Napoli

    2 - 0

    Benevento

  • FT

    Roma

    1 - 2

    AC Milan

Wtorek, 02 marca

  • 18:30

    Lazio

    ? - ?

    Torino

  • 20:45

    Juventus

    ? - ?

    Spezia

Środa, 03 marca

  • 18:30

    Sassuolo

    ? - ?

    SSC Napoli

  • 20:45

    AC Milan

    ? - ?

    Udinese

  • 20:45

    Atalanta

    ? - ?

    Crotone

  • 20:45

    Benevento

    ? - ?

    Hellas Verona

  • 20:45

    Cagliari

    ? - ?

    Bologna

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Roma

  • 20:45

    Genoa

    ? - ?

    Sampdoria

Czwartek, 04 marca

  • 20:45

    Parma

    ? - ?

    Inter

Sobota, 06 marca

  • 15:00

    Spezia

    ? - ?

    Benevento

  • 18:00

    Udinese

    ? - ?

    Sassuolo

  • 20:45

    Juventus

    ? - ?

    Lazio

Niedziela, 07 marca

  • 12:30

    Roma

    ? - ?

    Genoa

  • 15:00

    Crotone

    ? - ?

    Torino

  • 15:00

    Fiorentina

    ? - ?

    Parma

  • 15:00

    Hellas Verona

    ? - ?

    AC Milan

  • 18:00

    Sampdoria

    ? - ?

    Cagliari

  • 20:45

    SSC Napoli

    ? - ?

    Bologna

Poniedziałek, 08 marca

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Atalanta

Publicystyka

Serie A 2020/21

Bukmacherzy stawiają na Inter (2)

10.02
14:14
Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    24

    56

  • 2

    Milan

    Milan

    24

    52

  • 3

    Juventus

    Juventus

    23

    46

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    24

    46

  • 5

    Roma

    Roma

    24

    44

  • 6

    Napoli

    23

    43

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    19

  • 2

    Romelu Lukaku

    18

  • 3

    Zlatan Ibrahimovic

    14

  • 4

    Luis Muriel

    14

  • 5

    Ciro Immobile

    14

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27191

Liczba newsów: 38884