
Alessandro Bastoni udzielił wywiadu dla Nerazzurri Matchday Programme, w którym głównym tematem rozmowy był Superpuchar Włoch. Oto tłumaczenie rozmowy obrońcy z klubowym dziennikarzem:
- Do tej edycji Superpucharu przystępujemy po dwóch zwycięstwach z rzędu w tych rozgrywkach i bardzo chcemy obronić to trofeum. Zwycięstwo jest zawsze miłe i ważne, a potem chcemy zostać pierwszym triumfatorem turnieju w tym kształcie.
Rok temu, również w Rijadzie, zdobyliście trofeum po zwycięstwie nad Milanem…
- W zeszłym roku było pięknie. Przeżyliśmy niezwykłe emocje, bo prócz finału graliśmy także derby i wygranie ich 3-0 było wspaniałe.
Trzeci udział z rzędu w Superpucharze Włoch potwierdza słuszność obranej przez Inter drogi. To drużyna, która jest bohaterem rozgrywek Serie A i Ligi Mistrzów. Co to za grupa?
- To jest zwarty i świadomy swoich możliwości Inter. Mamy świetną grupę z wielkim pragnieniem zwycięstw. Wiemy, że jesteśmy dopiero w połowie naszej drogi, ale chcemy dalej ją kontynuować, aby zrealizować nasze przedsezonowe cele.
Co znaczy dla ciebie Inter?
- To rodzina, oprócz tej pierwotnej i tej, którą tworzę ze swoją żoną. Inter jest trzecią! Kiedy przyszedłem do Mediolanu wciąż nie byłem pewien swojej przyszłości. Potem zostałem bardzo dobrze przyjęty i w pełni wykorzystałem swoje atuty, a do tej pory te kolory reprezentują to, co zbudowałem.
Komentarze (2)