Relacje

Cagliari 1:3 Inter. Skrót spotkania, wypowiedzi. (23)

Źródło: inter.it
około 3 lata temu
345
23
fcinter serwisowe

Inter pokonał w wyjazdowym spotkaniu Cagliari Calcio 3:1 po dwóch golach Mauro Icardiego i jednym Marcelo Brozovicia. Dla gospodarzy trafił Leonardo Pavoletti.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnych ataków gospodarzy, którzy chcieli szybko strzelić bramkę. Gra wysokim pressingiem, na dużej intensywności, zaowocowała kilkoma niezłymi akcjami Cagliari, w tym sytuacją z 18 minuty w której bardzo blisko strzelenia gola był Pavoletti, którego jednak strzał z 5 metrów fantastycznie obronił Handanović, który wielokrotnie ratował Inter w dzisiejszym meczu. Jak to na szczęście w tym sezonie bywa, do bólu cyniczny Inter odpowiedział na ataki gospodarzy bramką Mauro Icardiego w 29 minucie - po bardzo dobrej wrzutce Candrevy długi słupek bramki zamknął Perisić, który zgrał piłkę na 5 metr do czekającego tam Icardiego. Chwilę później po wrzutce Vecino mogło być już 0-2, jednak Icardiemu nie udało się wykończyć podania. Groźny strzał pod koniec pierwszej połowy oddał dobrze dysponowany dnia dzisiejszego Davide Santon. Wartym odnotowania jest też, że w pierwszej połowie kartkę koloru żółtego złapał Miranda, oznacza to, że za tydzień w kolejnej kolejce będzie on zawieszony i wróci na mecz z Juventusem. 

W drugiej połowie Cagliari próbowało wyrównać, jednak to Marcelo Brozović zaliczył przysłowiowe wejście smoka i było już 0-2: gola strzelono po świetnej akcji w której Milan Skriniar wrzucił w wolną boczną strefę prostopadłe podanie na dobrze wbiegającego tam Candrevę, który świetnie urwał się Marco Andreolliemu i następnie wyłożył piłkę na 16-ty metr Brozoviciowi, który skutecznie wykończył akcję. Gospodarze odpowiedzieli w 71 minucie, kiedy to świetną wrzutkę wykorzystał nie przypilnowany Pavoletti i uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans Handanoviciowi. 10 minut później Inter zakończył jednak rywalizację w tym meczu, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym niezawodny Mauro Icardi ładnym wolejem wykończył sytuację strzelając swojego 15 gola w tym sezonie. W drugiej połowie wartym odnotowania faktem była też żółta kartka Gagliardiniego, który tak jak Miranda wykartkował się na mecz z Juve. Najlepszymi zawodnikami w zespole Interu byli tego wieczoru Antonio Candreva oraz Mauro Icardi, z kolei słabsze spotkanie rozegrali Matias Vecino i Danilo D'Ambrosio. 

Już za tydzień spotkanie z Chievo, a w nim zobaczymy na pewno co najmniej 2 zmiany w składzie. Z Cagliari natomiast spotkamy się jeszcze w grudniu przy okazji meczu w Pucharze Włoch.

 

Skrót spotkania:

 

Wypowiedzi pomeczowe:

 

Icardi:

Nie graliśmy dobrze, jednak liczy się wynik. Musimy popracować nad rzeczami, które nie funkcjonowały dobrze dzisiejszego wieczoru, jednak dzisiaj pozostało nam świętować fakt bycia na szczycie tabeli. Minęły 2 albo 3 lata odkąd pracowaliśmy tak dobrze, by stworzyć dobre podstawy gry. Tego roku nie gramy w pucharach, co pozwala nam dobrze potrenować podczas tygodnia. Obecnie tworzymy dobry trzon, który będziemy ulepszać. Czuję się zrelaksowany, każda bramka to rezultat ciężkiej pracy w tygodniu. Gdybym był zdany tylko na siebie, nie strzeliłbym tak dużo.

Klauzula wykupu? Nie rozmawiam o takich rzeczach, zapytajcie klub, jednak na tą chwilę jest listopad i zostało wiele meczów do rozegrania i za wcześnie, by mówić o okienku transferowym. Co zrobisz jeśli zadzwoni ktoś z Madrytu? Nie odbiorę, na takie rzeczy odpowiadam na boisku, ale jak widać jest wiele ludzi, którzy lubią zajmować się takimi rzeczami. 

 

Spalletti:

Jeżeli tworzysz barierę, to jej pokonanie sprawia trudność także tobie, przeciwnik zmusza cię do cięższej pracy i ataków z każdej strony. Icardi? Nie wiem jak w poprzednich latach, ale pod moim okiem pracuje ciężko, ma silną osobowość i usuwa swoją grą wszelkie wątpliwości w ataku.

Na początku próbowaliśmy grać długimi piłkami używając głównie D'Ambrosio i Candrevy na prawym skrzydle z Danilo schodzącym do środka tak, aby Candreva miał więcej miejsca na flance. Instrukcje takie same były co do lewej strony, jednak na początku lewa flanka nie wystartowała dobrze, jednak po czwartej próbie zaczęło to wyglądać coraz lepiej. Nie każdy w zespole zrozumiał co mamy grać, więc podczas przerwy porozmawiałem z zawodnikami, uspokoiłem ich i czego efektem była naprawdę dobra gra. 

 

Candreva:

Jesteśmy na miejscu, robimy coś ważnego i chcemy to kontynuować i osiągnąć nasze cele pod koniec sezonu. Wiedzieliśmy, co nadchodzi, kiedy pojechaliśmy na Sardynię, ale wiedzieliśmy też co musimy zrobić. Jesteśmy silni i tworzymy razem silną grupę. W ubiegłym roku mieliśmy pewne problemy, w tym roku mamy trenera, który jest bardzo silny i tak długo, jak będziemy podążać za nim, tak długo będziemy na dobrej drodze. Przez cały tydzień trener mówił nam nam, że jesteśmy świetnym zespołem, z wielką odpowiedzialnością, żebyśmy wiedzieli do czego jesteśmy zdolni.

Icardi? Mauro jest naszym kluczem na świat, dużo rozmawiamy podczas treningu i zawsze staramy się robić to co on chce. Zawsze staram się robić co w mojej mocy, by podać mu dobrą piłkę w pole karne przeciwnika. On już doskonale wie co z nią zrobić. Jeżeli uzna, że nie kros był niewystarczająco dobry, to później wszyscy obwiniają Candrevę (śmiech). Umówiliśmy się, że jeśli zostanie królem strzelców Serie A, to każdemu z nas musi dać miły prezent. 

 

 

CAGLIARI: 1 Rafael; 13 Romagna, 3 Andreolli, 23 Ceppitelli; 16 Faragò, 21 Ionita, 8 Cigarini, 18 Barella, 20 Padoin; 30 Pavoletti, 10 Joao Pedro.
Ławka rezerwowych: 26 Crosta, 28 Cragno, 2 Van der Wiel, 4 Dessena, 7 Cossu, 9 Giannetti, 12 Miangue, 17 Farias, 19 Pisacane, 24 Capuano, 36 Melchiorri.
Trener: Diego Lopez

INTER: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 21 Santon; 11 Vecino, 5 Gagliardini; 87 Candreva, 20 B. Valero, 44 Perisic; 9 Icardi.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 7 Cancelo, 10 Joao Mario, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 23 Eder, 29 Dalbert, 55 Nagatomo, 77 Brozovic, 99 Pinamonti.
Trener: Luciano Spalletti

Sędzia: Pairetto

udostępnij

Zobacz też

Inter Napoli

Mecz zdominowany przez Handanovicia i... arbitra | Inter 1:0 Napoli (81)

16.12
20:10
Achraf Hakimi AS Roma

Rozczarowujący remis | Roma 2-2 Inter (100)

10.01
11:12

Komentarze (23)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
27.11.2017 o 12:57 przez lrogas83
lrogas83
Najważniejsze kolejne zwycięstwo !! ! Co do Candrevy- może nie strzela bramek ale gwarantuje asysty i dobrą grę zespołową, więc daje to czego potrzeba w tej chwili.
27.11.2017 o 09:35 przez brk91
brk91
Na skrócie 1:58, nie widać co prawda ile Skriniar naszarpał i pod jakim pressingiem zagrał te piłkę, ale to co on gra od 14-stu spotkań to jest nie na łeb. Nie dość, że kompletny w defensywie, to rozrzuca takie kosmos piły, a spotkanie z Cagliari to dobry przykład.

@Interista1987 kiepski bait
27.11.2017 o 08:23 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Pięknym jest to ze nawet jak nam nie idzie to nie pękamy ! Spala wniósł ducha do tej drużyny i właściwym jest po części porównywanie go do Mourinho. Wiele cech wspólnych mają ci dwaj panowie. Przede wszystkim nie lubią przegrywać i opierd. Się piłkarzy na boisku :) ) W końcu po tylu latach trener na miarę Interu który jest chyba jednym z najtrudniejszych klubów do prowadzenia. Forza ! Oby tak dalej !!
27.11.2017 o 00:08 przez interista1987
interista1987
Candrewno powinni opylic jak najszybciej i wziac miszcza Berardiego , mlody zdolny i juz ograny w Serie A.On bedzie powaznym wzmocnieniem :D
26.11.2017 o 13:19 przez Speaker
Speaker
Co wam powiem, to wam powiem, ale Handa też zrobił swoje :)
26.11.2017 o 13:15 przez Ibra1908
Ibra1908
Szału nie było, ale co najważniejsze nie tracimy punktów !!
Mam tylko pytanie: Czy kartka Mirandy była już jego 5 w sezonie i kolejny mecz będzie pauza? Bo bardzo ważne żeby nie wypadł na mecz z Juve !! !
26.11.2017 o 12:33 przez Orzeu
Orzeu
dzięki, krytyka zawsze mile widziana. Szkoda, że chętnych do pomocy mniej niż jeszcze 10 lat temu. pozdrawiam
26.11.2017 o 12:32 przez Orzeu
Orzeu
jeszcze co do Dalberta to ten news powstał na podstawie tego artykułu http://sempreInter.com/2017/11/23/Inter-coach-spalletti-wants-change-dalberts-mentality/ według którego wyraźnie Spalletti zasugerował, że Dalbert powinien się bardziej poświęcić / dać z siebie więcej.
26.11.2017 o 12:28 przez mateo-mazzini
mateo-mazzini
@Orzeu - jasne, absolutnie rozumiem, może zbyt ostrych słów użyłem. Prowadzicie fajną stronę i aplauzy za zaangażowanie, tylko zwracam na to uwagę, bo w przypadku Dalberta to powstał prawie cykl fake newsów z powodu źle zrozumianej wypowiedzi :D Zresztą widzę, że powyższy news już został edytowany. Chętnie bym się zaangażował, gdyby czas pozwalał, ale niestety nie mam go prawie w ogóle.

Jeszcze raz aplauzy za całokształt i prośba o ciut skrupulatniejsze sprawdzanie wypowiedzi z włoskiego
26.11.2017 o 12:25 przez grzybek010
grzybek010
Krótko o meczu:
Najlepsi na boisku: Candreva, Icardi i Handa.Handa, Icardi, wiadomo czemu, a Antek załatwił nam w zasadzie każdą z bramek, bo to on wrzucił w pole karne przy pierwszym golu, przy drugim miał asystę, a przy trzecim to on zagrał do Gagliardiniego, który później strzelił wzdłuż. Oprócz tego, praktycznie nie tracił piłek i miał groźne dośrodkowania, gra o niebo lepiej niż na początku sezonu.

Jeszcze skomentuje Santona. Dosyć pewny mając piłkę przy nodze, jednak w obronie musi popracować i nad koordynacją i nad ustawianiem się, bo krył za bardzo "na radar" i przeciwnicy mieli dużo miejsca z jego strony.
26.11.2017 o 12:23 przez Orzeu
Orzeu
mateu-mazzini: zapraszamy do redakcji. To nie jest tak łatwo, że ot tak się pochylimy nad tematem tłumaczeń.

Newsy są tłumaczone ze stron anglojęzycznych, które wcześniej tłumaczą na własną rękę teksty z włoskiego i już tam nie rzadko są błędy popełnione. Niestety taki czas nastał, że w redakcji jest bardzo mało osób i robimy co możemy.
26.11.2017 o 12:16 przez mateo-mazzini
mateo-mazzini
Przepraszam, ale czy w obecnej redakcji nie ma nikogo płynnie mówiącego po włosku? Śledzę tę stronę od 2008 r., kiedyś nawet pisałem na niej felietony, i ze smutkiem i wstydem muszę napisać pierwsze komentarz po 6 latach przerwy, bo poziom newsów opartych o tłumaczenia z włoskiego i doniesienia włoskiej prasy jest chodnikowy. Icardi wcale nie powiedział "moja odpowiedź na zaInteresowanie Realu Madryt", tylko na pytanie dziennikarza Premium "co zrobisz, jeśli zadzwoni telefon z Realu Madryt", powiedział "Nie odbiorę. Na takie rzeczy odpowiadam na boisku (...)". Podobnie w sposób niepoprawny i w dodatku wyjęty z kontekstu ostatnio autorzy przetłumaczyli wypowiedź Spallettiego o Dalbercie, co było jeszcze gorsze, bo na kanwie tej wypowiedzi powstał na tej stronie szereg newsów jednoznacznie sugerujących, że Dalbert nic nie robi na treningach (a Spalletti powiedział to w sposób znacznie delikatniejszy i jego wypowiedz "se si allena domani in un modo migliore lo faccio giocare, deve essere piu attento" nie znaczyła, że się operdala, tylko że jest niedokładny, ale szansę na grę ma w każdej chwili). Nie znam redaktorów, strona jest super zrobiona i fajnie prowadzona, ale poziom tłumaczeń, zwłaszcza z włoskiego, jest żenująco niski. Może warto się nad tym pochylić.
26.11.2017 o 11:23 przez Bartek-32
Bartek-32
Najgorsi wczoraj byli komentatorzy eleven. Podjarany analfabeta czachowski i pretensjonalny kretyn swiecicki
26.11.2017 o 11:09 przez Pjerun
Pjerun
Dużo słabszych zespołów gra przeciwko Interowi z takim nastawieniem i ich cechą wspólną jest to, że puchną prędzej czy później. Inter gra mądrze i skutecznie.
26.11.2017 o 10:36 przez hajdi1989
hajdi1989
Icardi w tym sezonie jak tak dalej pojdzie to z 30 goli strzeli !
26.11.2017 o 09:26 przez koniar
koniar
Cagilari pierwsze minuty grało jak maszyna której nie można zatrzymać, myślałem że tą bramkę w końcu wpakują, tutaj można powiedzieć udało się przetrwać ten czas, liga ta naprawdę nie ma łatwych meczów. Ale wreszcie mamy Inter na który czekaliśmy tyle lat.
26.11.2017 o 08:37 przez Bartek-32
Bartek-32
Jest swietnie. Pazza Inter
26.11.2017 o 03:00 przez Granat105
Granat105
Mieliśmy sporo szczęścia (i Samira) w pierwszych minutach, po bramce już trochę spokojniej. Karawana jedzie dalej.
26.11.2017 o 02:27 przez kwapi45
kwapi45
Brawo i oby do przodu jak najdłużej!
26.11.2017 o 00:12 przez Jovetic10
Jovetic10
Nie zgodzę się, Candreva i Skriniar zagrali równie świetne zawody. Skriniar w tym meczu rozprowadził więcej ciekawych piłek od Borjy. Co do meczu, po 25 minutach Spal przeszedł na trójkę w tyle i od tej genialnej zmiany taktycznej zaczęliśmy łapać tlen.
25.11.2017 o 23:57 przez IRT
IRT
Dziwny mecz. Pierwsze trzydzieści minut ekstremalnie trudnych, nie radziliśmy sobie, wszyscy zawodnicy popełniali proste błędy indywidualne. Obraz meczu odmieniła bramka wypracowana przez tercet Candreva-Perisić-Icardi. Potem było już spokojnie. Niepotrzebnie stracona bramka (ewidentny błąd Skriniara, prawdopodobnie jego najgorszy mecz w barwach Interu, chociaż brał udział przy jednej z bramek dla naszej drużyny, o czym też warto pamiętać), ale Icardi to piłkarz klasowy i ustalił wynik meczu. Trzy punkty są zdecydowanie najważniejsze, o to chodziło. Świetne wejście Brozovicia. Dobry Gagliardini - popełniał błędy, ale robił też wiele pozytywnego. D'Ambrosio trochę gorzej niż ostatnio. Miranda bardzo dobrze, Santon poprawnie, Vecino przeciętnie, Valero mało widoczny, Perisić typowo dla siebie, Candreva solidnie. Teraz koniecznie musimy wygrać z Chievo i jedziemy do Turynu.
25.11.2017 o 22:57 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Pięknie Inter i tak dalej chłopaki !! !!
25.11.2017 o 20:36 przez grzybek010
grzybek010
Jezu Dawidek wygryzł Nagatomo i Dalberta, jakaż beka xD Może za Spalla faktycznie chłop przypomni sobie jak się gra w piłkę :o Mam nadzieję, że nie dopadnie go znowu żadna kontuzja, skoro już łapie jakąś tam formę.

Shoutbox

cuba 16.01.2021 13:41

cokolwiek

cuba 16.01.2021 13:40

co kolwiek to znaczy

cuba 16.01.2021 13:38

bardziej dostępni

Orzeu 16.01.2021 13:37

nowy znak

cuba 16.01.2021 13:37

będziemy bogatsi ?

Ojciec SB 16.01.2021 13:34

Ze będziemy mieć inne logo

cuba 16.01.2021 13:33

?

cuba 16.01.2021 13:33

co to znaczy >

Orzeu 16.01.2021 13:31

za kilka tygodni Inter z nowym logiem

Orzeu 16.01.2021 13:31

uwaga uwaga

cuba 16.01.2021 13:30

chce ktoś kawe bo robie ?

taboret 16.01.2021 13:11

slucham pieśni - lato w auschiwtz, cos pieknego. wzruszylem sie

cuba 16.01.2021 13:10

dostaje mi się zza to ale co zrobić :D

cuba 16.01.2021 13:08

ja mam pogodne usposobienie Kamil

cuba 16.01.2021 13:08

spoko Kamil byle na dobre :)

Kamiliusz1908 16.01.2021 13:07

Dziękuję cuba, również miłej soboty.

cuba 16.01.2021 13:07

już

cuba 16.01.2021 13:07

o conte jż znasz moje zdanie nie od dzis

cuba 16.01.2021 13:06

no vidal i perisis na wstępie

Archiwum shoutboxa

Wyniki Serie A

Sobota, 09 stycznia

  • FT

    Benevento

    1 - 4

    Atalanta

  • FT

    Genoa

    2 - 0

    Bologna

  • FT

    AC Milan

    2 - 0

    Torino

Niedziela, 10 stycznia

  • FT

    Roma

    2 - 2

    Inter

  • FT

    Hellas Verona

    2 - 1

    Crotone

  • FT

    Parma

    0 - 2

    Lazio

  • FT

    Udinese

    1 - 2

    SSC Napoli

  • FT

    Fiorentina

    1 - 0

    Cagliari

  • FT

    Juventus

    3 - 1

    Sassuolo

Poniedziałek, 11 stycznia

  • FT

    Spezia

    2 - 1

    Sampdoria

Piątek, 15 stycznia

  • FT

    Lazio

    3 - 0

    Roma

Sobota, 16 stycznia

  • 15:00

    Bologna

    ? - ?

    Hellas Verona

  • 18:00

    Torino

    ? - ?

    Spezia

  • 20:45

    Sampdoria

    ? - ?

    Udinese

Niedziela, 17 stycznia

  • 12:30

    SSC Napoli

    ? - ?

    Fiorentina

  • 15:00

    Crotone

    ? - ?

    Benevento

  • 15:00

    Sassuolo

    ? - ?

    Parma

  • 18:00

    Atalanta

    ? - ?

    Genoa

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Juventus

Poniedziałek, 18 stycznia

  • 20:45

    Cagliari

    ? - ?

    AC Milan

Środa, 20 stycznia

  • 15:00

    Udinese

    ? - ?

    Atalanta

Piątek, 22 stycznia

  • 20:45

    Benevento

    ? - ?

    Torino

Publicystyka

Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    17

    40

  • 2

    Inter

    Inter

    17

    37

  • 3

    Roma

    Roma

    18

    34

  • 4

    Juventus

    Juventus

    16

    33

  • 5

    Atalanta

    Atalanta

    16

    31

  • 6

    Napoli

    16

    31

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    15

  • 2

    Ciro Immobile

    12

  • 3

    Romelu Lukaku

    12

  • 4

    Zlatan Ibrahimovic

    10

  • 5

    Luis Muriel

    10

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27111

Liczba newsów: 38415