Cagliari 1:3 Inter. Skrót spotkania, wypowiedzi. (23)

Źródło: inter.it
ponad 6 lat temu
669
23

Inter pokonał w wyjazdowym spotkaniu Cagliari Calcio 3:1 po dwóch golach Mauro Icardiego i jednym Marcelo Brozovicia. Dla gospodarzy trafił Leonardo Pavoletti.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnych ataków gospodarzy, którzy chcieli szybko strzelić bramkę. Gra wysokim pressingiem, na dużej intensywności, zaowocowała kilkoma niezłymi akcjami Cagliari, w tym sytuacją z 18 minuty w której bardzo blisko strzelenia gola był Pavoletti, którego jednak strzał z 5 metrów fantastycznie obronił Handanović, który wielokrotnie ratował Inter w dzisiejszym meczu. Jak to na szczęście w tym sezonie bywa, do bólu cyniczny Inter odpowiedział na ataki gospodarzy bramką Mauro Icardiego w 29 minucie - po bardzo dobrej wrzutce Candrevy długi słupek bramki zamknął Perisić, który zgrał piłkę na 5 metr do czekającego tam Icardiego. Chwilę później po wrzutce Vecino mogło być już 0-2, jednak Icardiemu nie udało się wykończyć podania. Groźny strzał pod koniec pierwszej połowy oddał dobrze dysponowany dnia dzisiejszego Davide Santon. Wartym odnotowania jest też, że w pierwszej połowie kartkę koloru żółtego złapał Miranda, oznacza to, że za tydzień w kolejnej kolejce będzie on zawieszony i wróci na mecz z Juventusem.

W drugiej połowie Cagliari próbowało wyrównać, jednak to Marcelo Brozović zaliczył przysłowiowe wejście smoka i było już 0-2: gola strzelono po świetnej akcji w której Milan Skriniar wrzucił w wolną boczną strefę prostopadłe podanie na dobrze wbiegającego tam Candrevę, który świetnie urwał się Marco Andreolliemu i następnie wyłożył piłkę na 16-ty metr Brozoviciowi, który skutecznie wykończył akcję. Gospodarze odpowiedzieli w 71 minucie, kiedy to świetną wrzutkę wykorzystał nie przypilnowany Pavoletti i uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans Handanoviciowi. 10 minut później Inter zakończył jednak rywalizację w tym meczu, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym niezawodny Mauro Icardi ładnym wolejem wykończył sytuację strzelając swojego 15 gola w tym sezonie. W drugiej połowie wartym odnotowania faktem była też żółta kartka Gagliardiniego, który tak jak Miranda wykartkował się na mecz z Juve. Najlepszymi zawodnikami w zespole Interu byli tego wieczoru Antonio Candreva oraz Mauro Icardi, z kolei słabsze spotkanie rozegrali Matias Vecino i Danilo D'Ambrosio.

Już za tydzień spotkanie z Chievo, a w nim zobaczymy na pewno co najmniej 2 zmiany w składzie. Z Cagliari natomiast spotkamy się jeszcze w grudniu przy okazji meczu w Pucharze Włoch.

Skrót spotkania:

Wypowiedzi pomeczowe:

Icardi:

Nie graliśmy dobrze, jednak liczy się wynik. Musimy popracować nad rzeczami, które nie funkcjonowały dobrze dzisiejszego wieczoru, jednak dzisiaj pozostało nam świętować fakt bycia na szczycie tabeli. Minęły 2 albo 3 lata odkąd pracowaliśmy tak dobrze, by stworzyć dobre podstawy gry. Tego roku nie gramy w pucharach, co pozwala nam dobrze potrenować podczas tygodnia. Obecnie tworzymy dobry trzon, który będziemy ulepszać. Czuję się zrelaksowany, każda bramka to rezultat ciężkiej pracy w tygodniu. Gdybym był zdany tylko na siebie, nie strzeliłbym tak dużo.

Klauzula wykupu? Nie rozmawiam o takich rzeczach, zapytajcie klub, jednak na tą chwilę jest listopad i zostało wiele meczów do rozegrania i za wcześnie, by mówić o okienku transferowym. Co zrobisz jeśli zadzwoni ktoś z Madrytu? Nie odbiorę, na takie rzeczy odpowiadam na boisku, ale jak widać jest wiele ludzi, którzy lubią zajmować się takimi rzeczami.

Spalletti:

Jeżeli tworzysz barierę, to jej pokonanie sprawia trudność także tobie, przeciwnik zmusza cię do cięższej pracy i ataków z każdej strony. Icardi? Nie wiem jak w poprzednich latach, ale pod moim okiem pracuje ciężko, ma silną osobowość i usuwa swoją grą wszelkie wątpliwości w ataku.

Na początku próbowaliśmy grać długimi piłkami używając głównie D'Ambrosio i Candrevy na prawym skrzydle z Danilo schodzącym do środka tak, aby Candreva miał więcej miejsca na flance. Instrukcje takie same były co do lewej strony, jednak na początku lewa flanka nie wystartowała dobrze, jednak po czwartej próbie zaczęło to wyglądać coraz lepiej. Nie każdy w zespole zrozumiał co mamy grać, więc podczas przerwy porozmawiałem z zawodnikami, uspokoiłem ich i czego efektem była naprawdę dobra gra.

Candreva:

Jesteśmy na miejscu, robimy coś ważnego i chcemy to kontynuować i osiągnąć nasze cele pod koniec sezonu. Wiedzieliśmy, co nadchodzi, kiedy pojechaliśmy na Sardynię, ale wiedzieliśmy też co musimy zrobić. Jesteśmy silni i tworzymy razem silną grupę. W ubiegłym roku mieliśmy pewne problemy, w tym roku mamy trenera, który jest bardzo silny i tak długo, jak będziemy podążać za nim, tak długo będziemy na dobrej drodze. Przez cały tydzień trener mówił nam nam, że jesteśmy świetnym zespołem, z wielką odpowiedzialnością, żebyśmy wiedzieli do czego jesteśmy zdolni.

Icardi? Mauro jest naszym kluczem na świat, dużo rozmawiamy podczas treningu i zawsze staramy się robić to co on chce. Zawsze staram się robić co w mojej mocy, by podać mu dobrą piłkę w pole karne przeciwnika. On już doskonale wie co z nią zrobić. Jeżeli uzna, że nie kros był niewystarczająco dobry, to później wszyscy obwiniają Candrevę (śmiech). Umówiliśmy się, że jeśli zostanie królem strzelców Serie A, to każdemu z nas musi dać miły prezent.

CAGLIARI: 1 Rafael; 13 Romagna, 3 Andreolli, 23 Ceppitelli; 16 Faragò, 21 Ionita, 8 Cigarini, 18 Barella, 20 Padoin; 30 Pavoletti, 10 Joao Pedro.
Ławka rezerwowych: 26 Crosta, 28 Cragno, 2 Van der Wiel, 4 Dessena, 7 Cossu, 9 Giannetti, 12 Miangue, 17 Farias, 19 Pisacane, 24 Capuano, 36 Melchiorri.
Trener: Diego Lopez

INTER: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 21 Santon; 11 Vecino, 5 Gagliardini; 87 Candreva, 20 B. Valero, 44 Perisic; 9 Icardi.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 7 Cancelo, 10 Joao Mario, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 23 Eder, 29 Dalbert, 55 Nagatomo, 77 Brozovic, 99 Pinamonti.
Trener: Luciano Spalletti

Sędzia: Pairetto