Wywiady z piłkarzami

Calhanoglu: Nie chcę już więcej rozmawiać o derbach (5)

Autor:
Źródło: fcinternews.it
prawie 4 lata temu
1993
5

Hakan Calhanoglu wziął udział w konferencji prasowej przed pierwszym meczem Interu w Lidze Mistrzów w tym sezonie. Oto co turecki pomocnik miał do powiedzenia przed starciem z Bayernem. 

Jak zamierzacie otrząsnąć się po derbach?

- Musimy natychmiast zostawić to za sobą, bo nie mamy czasu na odpoczynek. Już przeanalizowaliśmy ostatni mecz. Przegraliśmy derby przez nasze własne błędy, ale jesteśmy już zmotywowani na jutro, ponieważ Liga Mistrzów jest na innym poziomie i musimy być gotowi. Musimy być zjednoczeni na boisku.

Czy panuje u was odpowiednia atmosfera, aby rozpocząć te rozgrywki?

- W zeszłym roku dominowaliśmy w starciach z Realem i Liverpoolem, mieliśmy te mecze pod kontrolą i wtedy przegrywaliśmy z powodu małych błędów. Musimy być bardziej skupieni. Jest nas jedenastu, a mecz trwa 90 minut. Przeanalizowaliśmy wszystko z trenerem i sztabem, jesteśmy gotowi. Mamy trudną grupę, ale tak już jest w Lidze Mistrzów. Miło się gra przeciwko takim drużynom, bo można zobaczyć w jakim miejscu się jest.

Czy porażkę w derbach odczułeś w szczególny sposób? Co dla was oznacza starcie z Bayernem?

- Znam dobrze Bayern: są silni, szybcy i grają wysokim pressingiem. Musimy być gotowi, nie możemy w łatwy sposób tracić piłki ze względu na ich szybkość. Derby są już za nami, nie chcę o nich więcej rozmawiać, bo mi to przeszkadza. To jest bolesne, ale się już skończyło.

Czy lepiej zaczynać od razu grając przeciwko wielkim zespołom, tak jak będzie to miało miejsce jutro z Bayernem, czy nie? Jaka jest nauka z poprzedniego roku?

- Każdy chce przejść przez fazę grupową, musimy być spokojni i myśleć krok po kroku. W zeszłym roku nie zaszliśmy daleko, ale w tym roku chcemy się poprawić.

Było dużo dyskusji na temat problemów w defensywie. Czy myślisz, że możesz zrobić więcej w środku pola, aby pomóc zespołowi?

- Rozmawiamy bardzo dużo o defensywie, ale są też pozytywy, które widzimy na boisku. Małe detale robią różnice, już je przeanalizowaliśmy i nie wolno nam rozmawiać tylko o defensywie. Razem popełniliśmy błędy, ale możemy się też wspólnie poprawić.

Zobacz też

P. Zieliński: Mogę grać na tym poziomie jeszcze przez lata (3)

22.05
12:04

Zieliński: Cieszę się, że ten sezon minął mi bez kontuzji (0)

18.05
02:03

Komentarze (5)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
07.09.2022 o 15:12 przez Mil_online
Mil_online
Kłapouchy rogacz już wrócił do swojego nominalnego poziomu gry.
07.09.2022 o 00:10 przez smerf1600
+1
smerf1600
No niestety Hakanie ale całe sobotnie nieszczęście zaczęło się od ciebie, strata gola na 1-1 pociągnęła za sobą proces napełniania gaci do oporu aż pękły niedługo po przerwie
07.09.2022 o 11:04 przez KaraJunior
+1
KaraJunior
i tylko żal że Mike wyciągnął mu strzał życia bo mógł zmazać trochę swojej winy.
06.09.2022 o 17:58 przez speaker
+3
speaker
Forza Hakan! Będzie jak mówisz
06.09.2022 o 17:43 przez Majkej
+1
Majkej
Przegrali to nie chce gadać. A jak strzelił karnego to sie pierwszy napinał.

Shoutbox

Jacenty 10.06.2026 13:44

Tullio Tinti: "To normalne, że Bastoni interesuje wszystkie europejskie potęgi, ale to nie jest problem. Bastoni jest super szczęśliwy w Interze, ma koszulkę Interu przyszytą do ciała i na pewno zostaje w Interze. To jego dom"

Cny 10.06.2026 13:42

sprzedać CA za 25M do Romy czy Atletico i wziąć Gallo za darmo. i mamy hajsu jak lodu :D

Cny 10.06.2026 13:42

wy to tak zobaczycie nazwisko losowe i wrzucacie tutaj bez namysłu

martins2000 10.06.2026 13:33

Sancho wolnym agentem

doman 10.06.2026 13:28

Może by tak jadon sancho za darmo?

Cny 10.06.2026 13:19

Solet ujdzie, ale trzech czarnych na raz to za duże rozbijanie szatni. nie chcemy drugiego realu i walk plemiennych

Cny 10.06.2026 13:18

oby oby, przedłużyć Darmian, koniecznie xd

martins2000 10.06.2026 13:05

Tinti, Agente di Bastoni e Darmian, è entrato ora nella sede dell’#Inter. [@MatteoBarzaghi]

ragnar 10.06.2026 11:11

Solet za 20 ( coś takiego będzie) Provedel za 4 mln super ruchy, jak na obecne czasy

martins2000 10.06.2026 11:11

Roma: anche Chiesa tra le alternative a Greenwood

Orzeu 10.06.2026 11:10

a później zająć się sprawą pomocnika i wahadłowego

Orzeu 10.06.2026 11:10

Solet i Provedel dobre ruchy trzeba je wykonać jak najszybciej

Jaszczu91 10.06.2026 11:02

Chcieć wydać 12mln euro a móc wydać to jednak różnica

Jaszczu91 10.06.2026 11:01

Solet jak najbardziej ok

Cny 10.06.2026 11:00

Atta, Ndoye, SOlet - niewłaściwy kierunek....

Vancore 10.06.2026 10:59

italiano trenerem besiktasa a chcial albanca i w bolognii i w fiorentinie

Jaszczu91 10.06.2026 10:59

Mam duże wątpliwości

Jaszczu91 10.06.2026 10:58

Oby ten Besiktas wykupił Albańca...

Vancore 10.06.2026 10:57

diouf to juz wahadlowy, asllani zostanie wykupiony po 1 lipca a massolin to nawet nie jest pilkarz

Jaszczu91 10.06.2026 10:57

obronę trzeba wzmocnić

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29454

Liczba newsów: 53340

Liczba komentarzy: 624580

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się