Pozostałe

Capello coraz bliżej Interu (24)

Autor:
Źródło: różne
około 16 lat temu
412
24

Coraz więcej wskazuje na to, że nowym szkoleniowcem Interu Mediolan zostanie Fabio Capello. Działacze Inter właśnie w selekcjonerze reprezentacji Anglii upatrzyli sobie idealnego kandydata na następcę Jose Mourinho i podobno już poczynili pierwsze kroki w kierunku sprowadzenia Włocha do Mediolanu.

 

Pierwszy sygnał, świadczący o tym, z coś jest na rzeczy, wyszedł ze strony … przedstawicieli angielskiej federacji. Brytyjczycy ogłosili bowiem, że ciągu następnych kilku dni spotkają się z Capello, aby omówić kwestię jego przyszłości na stanowisku selekcjonera ich reprezentacji. Jak się okazało Włoch nie ma podpisanego kontraktu, który wiązałby go z Wyspiarzami do 2012 roku. Owszem, były szkoleniowiec Romy i Realu, rozmawiał w prezesem Football Association na temat przedłużenia umowy, jednak były to jedynie ustalenia ustne, które miały zostać sformalizowane dopiero po Mundialu.

 

Teraz, kiedy główny sternik FA został zdymisjonowany, wcześniejsze porozumienia nie mają większego znaczenia. Anglicy, co prawda nadal są zainteresowani prolongatą kontraktu do Euro 2012, jednak Capello niczego jeszcze nie podpisał. Według umowy z 2007 roku obie strony mają po Mistrzostwach Świata dwa tygodnie na podjęcie decyzji o przedłużeniu bądź zakończeniu współpracy. W takim wypadku Inter chcąc zatrudnić Włocha, nie musiałby opłacać żadnej klauzuli odstępnego, o której była mowa w minionych dniach.

[hide]

 

Na temat spotkania z włoskim trenerem wypowiedział się rzecznik angielskiej federacji – Jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką wykonuje Fabio – mówi Adrian Bevington – On również był zawsze usatysfakcjonowany ze współpracy z nami. W ostatnich tygodniach doszło jednak do kilku istotnych zmian wewnątrz federacji, dlatego udamy się do RPA z przedstawicielami FA, aby porozmawiać z Capello i upewnić się, czy zmiany, jakie zaszły, mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć na jego pracę.

 

Obecnie włodarze Interu oczekują jasnej deklaracji ze strony Capello, czy ten po zakończeniu Mundialu podejmie się pracy w Mediolanie. Moratti i spółka nie chcą bowiem zwlekać z decyzją o zatrudnieniu nowego szkoleniowca aż do połowy lipca i już teraz wymagają jakichkolwiek gwarancji. Jeżeli Włoch odrzuci ofertę Interu, kolejnymi kandydatami do objęcia schedy po Mourinho są Guus Hiddink ( którego kandydaturę popiera Marco Branca) oraz Rafael Benitez.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

GdS - Lautaro zostanie królem strzelców Serie A z najmniejszą liczbą bramek. Analogia z Maradoną (1)

23.05
09:08

Romano - Inter zaproponował De Vrijowi przedłużenie umowy (7)

02.06
09:01

Komentarze (24)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
31.05.2010 o 16:23 przez Lombardinho
Lombardinho
Musimy mieć gwarancję juz przed mistrzostwami. Bo szkoda by sie było w polowie lipca obudzić z ręką w nocniku. A po mistrzostwach do wzięcia bedzie tylko Maradona <img src="/files/emoticons/21" alt="&lt;lol2&gt;" />
31.05.2010 o 09:14 przez Mate1908
Mate1908
Jak dla mnie jest dwóch poważnych kandydatów do objęcia posady trenerskiej w Interze - Capello i Hiddink. Który z nich nie przyjdzie będę bardzo zadowolony. Oboje znakomicie nadają się na trenera naszej drużyny.
30.05.2010 o 22:43 przez Ajk
Ajk
Coraz ciekawiej się robi i mam nadzieję, że cała sprawa zakończy się happy endem.
30.05.2010 o 22:19 przez mati1908
mati1908
skoro tak to mam nadzieje ze odrzuci i bedziemy sie starac o Hiddinka
30.05.2010 o 20:35 przez Basson97
Basson97
Capello też mówił o tym że Inter wygra LM i jak widać się nie pomylił <img src="/files/emoticons/22" alt="&lt;yeah&gt;" /> <br />
<br />
<a href="http://www.seriea.pl/index.php?dzial=aktualnosci&amp;artykul=160837">http://www.seriea.pl/index.php?dzial=akt&shy;ualnosci&amp;artykul=160837</a>;
30.05.2010 o 19:28 przez Darkh
Darkh
W sierpniu jeszcze Lippi mowil ze LM padnie lupem FCI. Wszyscy sie z niego smiali ;p Nawet tutaj nie bylo zbyt wielu optymistow : d
30.05.2010 o 19:21 przez solo_nerazzurri
solo_nerazzurri
Oby<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> I wtedy powiem: A NIE MÓWIŁEM!? <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
30.05.2010 o 16:20 przez konrados
konrados
napewno ta saga nie pomoze Angli na mistrzostwach Świata
30.05.2010 o 16:19 przez piotrekninter
piotrekninter
ciekawe, oby trener byl wybrany jak najszybciej<br />
ogladalem 2 polowe z japonia to Anglicy nie zachwycili, chyba Steven najbardziej gre rozruszal,,,2 samobóje, totylko Kaladze jest lepszy<img src="/files/emoticons/21" alt="&lt;lol2&gt;" />
30.05.2010 o 15:53 przez xXRobsonXx
xXRobsonXx
jak najbardziej na tak!<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
30.05.2010 o 15:38 przez Kubusa10
Kubusa10
Było by swietnie
30.05.2010 o 15:23 przez KamilFCI
KamilFCI
Myślę, że to dobry wybór.<img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
30.05.2010 o 15:22 przez sqr3byko
sqr3byko
i w dobra strone wszystko idzie<img src="/files/emoticons/21" alt="&lt;lol2&gt;" />
30.05.2010 o 15:04 przez Vasyl
Vasyl
aktualnie chyba jedyna opcja na trenera, bo jak by nie patrzec reszta to leszcze w porownaniu z don fabio
30.05.2010 o 14:55 przez adriano:)
adriano:)
Czekam z niecierpliwością aż Capello zostanie oficjalnie trenerem Interu.
30.05.2010 o 14:54 przez filip85
filip85
a jeszcze wczoraj najbliżej był Pellegrini<img src="/files/emoticons/21" alt="&lt;lol2&gt;" />
30.05.2010 o 14:53 przez stojakII
stojakII
nareszcie jakaś dobra wiadomość <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
30.05.2010 o 14:36 przez SlimShady
SlimShady
Dobre wiadomości, dobrze, ze działacze Interu naciskają na szkoleniowców żeby jeszcze przed Mundialem podjęli decyzje. Będziemy my i klub spokojniejsi,a trzeba już działać, bo zostaniemy bez niczego za miech i zostanie nam Dunga. Capello wydaje, ze najpoważniejszym kandydatem, bo jakoś wątpię aby Hiddink zrezygnował z nowo przyjętej pracy, choć to właśnie o nim marze. Benitez, którego i tka za bardzo nie widzę na pewno zostanie w Liverpoolu.
30.05.2010 o 14:28 przez Seba
Seba
Dobrze przynajmniej, że będzie wiadomo w miarę szybko co planuje Fabio i jakie działania podjąć.
30.05.2010 o 14:27 przez LuisSuarez
LuisSuarez
to by bylo super allbo hiddik i benitez oni najlepiej pasuja do interu po tym co zrobil mou<img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" />
30.05.2010 o 14:20 przez tytusek25
tytusek25
Angole chyba zorientowali sie ze zaczyna im sie palić koło tyłka i bedą namawiać Capellona do przedłużenia kontraktu bądź jasnej deklaracji jeszcze przed mundialem<img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> Nie daj sie Fabio!<img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
30.05.2010 o 14:20 przez Chuchu
Chuchu
na Hiddinka nie ma szans i Capello to chyba jedyny poważny kandydat

Shoutbox

Cny 22.06.2026 22:48

mozesz sobie tam pisac co chcesz, fakt - Claudio zrobił z siebie pajaca, fakt 2 - zamaniwestował wiktorię, fakt 3 wstanie w lpesyzm humorze. I w sumie mnie to cieszy :)

Cny 22.06.2026 22:47

znowu, manifestacja nie wystarcza

Cny 22.06.2026 22:45

XD

Claudio 22.06.2026 22:45

No skończyłem na tobie...jak na ostatniej dziwce ;) Pozdrawiam

Claudio 22.06.2026 22:45

Cny 22.06.2026 22:42 przecież skończyłeś

Cny 22.06.2026 22:45

chlopie mowie posprzataj gowno spod siebie i bedzie OK

Claudio 22.06.2026 22:44

Messi zmarnowal dwie doskonale okazje? Zmarnowal. Przestrzelil karnego? Przestrzelil. Inni za niego biegali, a on truchtał sobie po boisku? Tak było. Strzelił dwa gole? Strzelil, ale to nie kasuje z automatu tamtych jego błędów i trzeba być obiektywnym w tym przypadku. Zesrałeś się na rzadko, nawet nie udajesz głupa, bo wiemy jak w twoim przypadku wygląda rozumowanie nawet najprostrzych rzeczy. Ale zaślepienie Messim weszło za mocno.

Cny 22.06.2026 22:42

przecież skończyłeś

Claudio 22.06.2026 22:41

jakie idiotyzmy?

Cny 22.06.2026 22:41

niestety to ty jak zwykle masz zwidy gdy ktoś ci wytykaidiotyzmy którymi rzucasz dość czesto

Cny 22.06.2026 22:40

czasami warto przyznać się do błędu, jak się nastało to przykucnąć zebrać gówno do ręki. to jak z pisarzami. jak nasra i zostawisz to gębie i jesteś debilem. posprzątasz to jeszcze powiedzą że normalny zdrowy czlowiek

Claudio 22.06.2026 22:40

Szczerze? Nawet dyskusja z tobą jest mega jałowa. Nie wiem czy na siłę udajesz czy psychotropy za bardzo weszły. Przynudzasz już. Dawno tu nie spotkałem tak słabego mówcę. Starasz się doyebać, ale to nie wygląda jak wojownik z UFC, ale bezdomny wyciągający rękę po 50 groszy i mówiący "ale jestem zayebisty"

Cny 22.06.2026 22:37

fakt zrobiłeś z siebie pajaca w 30 minut i brniesz w to dalej

Claudio 22.06.2026 22:37

widzę, że mocno siadło. Psycha ci siada. Spuszczanie się nad pilkarzem jak dojakiegoś Bożka. Ciężki przypadek :)

Cny 22.06.2026 22:36

no i co ty chłopie masz w głowie? 40 lat coś o plakatach pyerdolisz

Cny 22.06.2026 22:36

no i wjechał argument nie do obalenia. możesz być placzliwą cipą wulewajacą żal na Messiego na SB ale siadł kuponik

Claudio 22.06.2026 22:36

rozumiem, że masz plakaty Leo w pokoju, ale spokojnie. Nikt ci Leo nie odbiera!

Cny 22.06.2026 22:35

tylko Ty

Claudio 22.06.2026 22:35

nie uwierzysz, ale po golu czulem ulgę mając na kuponie gola w 2 polowie - brawo Leo!

Cny 22.06.2026 22:35

a zesrales się ty, o to nie ja stałem żarem że zmarnował okazję i jest słaby

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29487

Liczba newsów: 53356

Liczba komentarzy: 625125

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się