Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
pluto11
22.06.2026 07:25
Jeszcze jeden dwa mundiale i tak na prawdę to będzie Puchar Narodów Afryki a nie ME czy MŚ
Cny
22.06.2026 06:52
wiemy tyle że często jak są za słabi na reprezentację europejską to wtedy grają dla kraju dziadków/rodziców. swiezutki przykład anża janża Boniego. byle zagrać na mundialu, to zmienił paszport łatwiej niż klub. i nie ma co tego porównywać do naszych obraniakow i Polańskich. bo tam skala jest inna, przyczyny także
Piotrek85
22.06.2026 05:32
Lukaku to emeryci.
Piotrek85
22.06.2026 05:32
Belgowie wracają tam gdzie ich miejsce, czyli poziom europejskiego średniaka. De Bruyne ,alu
HB
22.06.2026 02:22
tylko co wy wiecie o poczuciu tożsamości narodowej tych piłkarzy? to dosyć prywatna sprawa
Rebelde
21.06.2026 22:35
Obronca mógł puścic Taremiego, on by go trzy razy dogonił zanim ten by dobiegł do pola karnego.
Nerazzurx10
21.06.2026 22:12
Tak? O to nie wiedziałem, co prawda trochę to naciągane mi się wydaje, no ale skoro tak to spoko
ZnawcaCalcio
21.06.2026 22:01
Liczy się to gdzie zaczął mundial
ZnawcaCalcio
21.06.2026 22:00
Nerazzurx10 21.06.2026 21:22 No i w dumfriesie, ale do tego momentu może być już zawodnikiem realu+ Holandia jak to Holandia odpadnie wcześniej
ragnar
21.06.2026 21:36
Bo Turcy odpadli
ragnar
21.06.2026 21:36
Czyli Japonii
Borgen
21.06.2026 21:35
Najlepiej byłoby jakby Jones serio chciał do nas, my nie mielibyśmy kasy i udałoby się dogadać z nim, że za rok przyjdzie za darmo, a teraz zaoszczędzona kasę wydać na Paza... To była y bajka... Jones wniósłby dużo myślę, ale bez niego myślę, że spokojnie sobie możemy poradzić
Claudio
21.06.2026 21:34
Liverpool odrzuca 25mln Inter za Jonesa i oczekują....40mln
Borgen
21.06.2026 21:32
Dlatego ja po cichu liczę, że jakiś kopciuszek z prawdziwymi reprezentantami kraju zajdzie dalej i takim szczerze będę kibicował
Borgen
21.06.2026 21:30
Prawda, bardziej przypomina to rozgrywki klubowe...
Borgen
21.06.2026 21:30
Ale w sumie trudno się dziwić jak w większości krajów ponad połowa zawodników nie ma tożsamości narodowej, nie wie jaki kraj (historycznie) reprezentuje itd.
Nerazzurx10
21.06.2026 21:29
Tylko pod kołdrą reprezentacji
Komentarze (51)
<br />
A tak mówiąc już całkiem serio uważam że jeśli trener osiąga co by nie mówić z przeciętną drużyną (żeby nie powiedzieć słabą) sukces w Lidze Mistrzów dla przykładu Deshamps - Monaco, Mourinho - Porto, Pellegrini - Villareal a takim niewątpliwie jest wspomniany wyżej półfinał jest dla mnie wielkim fachowcem.<br />
<br />
A tak na koniec dla zwolenników Capelo i Hiddinka (zrozumcie że ja też uważam ich za wybitnych trenerów i specjalistów ) mam propozycję. Posłuchajcie, spróbujcie zatem przekonać ich do zmainy ciepłych posadek w krajowych reprezentacjach na rzecz pracy w Interze. Skoro Moratiemu się nie udaje to może Wam się uda. I życzę Wam szczerze powodzenia !<br />
<br />
Dlatego najbardziej racjonalną i rozsądną opcją wśród "realnych" trenerów którzy mogliby pracować w Interze wydaje się właśnie Pan Pellegrinii <img src="/files/emoticons/9" alt="<brawo>" />
<br />
Sas nie wiem co ty chcesz od Fabio jakie pseudo "1:0" albo "2 miejsce" <img src="/files/emoticons/35" alt="
Niekoniecznie charyzma jest warunkiem odnoszenia sukcesów(choć jest pożądaną cechą). I jeśli, daj Bóg, Pellegrini wygra coś z Interem, nie będzie to oznaczało, że nabył jakieś nowe przymioty. Ludzie są różni.
#36 <br />
Przecież rozmawiamy o piłce nożnej i uznałem, że to jest oczywiste (jak widać nie dla wszystkich).
Jeśli jak sam mówisz Pellegrini niewiele miał do powiedzenia to znaczy, że trudno go w ogóle nazwać trenerem. To jest trener bez własnego zdania i charyzmy, co potwierdza zgoda na objęcie Realu na takich zasadach. Szanujący się człowiek nie dałby sobą pomiatać.
Ciesze się że Capello nie bedzie naszym trenerem bo (moim zdaniem) nie sprawdzil by sie i by mial ogromna presje bo wiedzial by ze On byl glownym celem Interu...a co do Pellegriniego to jestem za tym transferem...ofensywny styl gry nie sprawdza we wloszech<img src="/files/emoticons/35" alt="
Po co w rankingu podajesz kluby NFL? A może Ty pomyliłeś futbol amerkański z piłką nożną.
<br />
Wielkie transfery Panu Perezeowi, wyszły jak wszyscy widzimy dość "średnio" żeby nie powiedzieć tragicznie i to nie podlega dyskusji. <br />
<br />
Benzema totalnie bez formy, Kaka który miał być liderem zespołu i środka pola również się zagubił, Albiol też taki nijaki (błędy w obronie) Arbelo i Granero - grali w kratkę... Moim zdaniem to cud że do ostatniej kolejki Real Madryt liczył się w walce o tytuł mistrza Hiszpanii, i nawiązywał jakąkolwiek chociaż walkę z Barceloną... To wszystko wg. mnie jest zasługą właśnie Manuelle Pelegriniego, jeśli trener który jak sam mówi od sierpnia ubiegłego roku nie rozmawiał z Prezesem, Trener któremu pomimo sprzeciwu sprzedają "niepotrzebnych" piłkarzy (Snejider, Robben) a ściągają "galacticos "<img src="/files/emoticons/8" alt="
<br />
I pamiętejmy że gdyby wtedy Riqelme strzelił tego karnego to... ehhh do dziś to pamiętam <img src="/files/emoticons/28" alt="<smile>" /> <br />
<br />
Pellegrini jak najbardzie TAK
<br />
1. Manchester Utd (Premiership) 1.8 mld dolarów<br />
2. Dallas Cowboys (NFL) 1.6 mld dolarów<br />
3. Washington Redskins (NFL) 1.5 mld dolarów<br />
4. New England Patriots (NFL) 1.32 mld dolarów<br />
5. New York Yankees (MLB) 1.3 mld dolarów<br />
6. Real Madrid (La Liga) 1.29 mld dolarów<br />
7. Arsenal (Premiership) 1.2 mld dolarów<br />
8. New York Giants (NFL) 1.18 mld dolarów<br />
9. New York Jets (NFL) 1.17 mld dolarów<br />
10. Houston Texans (NFL) 1.17 mld dolarów
AC Milan(2009): wg Forbes.com szósty najbogatszy klub świata, nie wykazujący żadnego zadłużenia. Proszę Cię zobacz zadłużenia innych tzw. wielkich klubów, a później coś powiedz.<br />
Co innego stan finansowy, a co innego polityka zarządu, w tym ta transferowa, ale to już nie nasz problem.
<br />
Możliwości transferowe "Rossonerich" będą więc tego lata mocno ograniczone. Suma ta jest aż o 70 milionów euro niższa od tej, którą według informacji "Il Corriere dello Sport" dysponować będzie lokalny rywal, Inter Mediolan.<br />
<br />
Co więcej, kwota 30 milionów ma zostać podzielona pomiędzy pierwsza drużynę oraz grupy młodzieżowe. W związku z tym nowy szkoleniowiec drużyny z San Siro, a obecnie za faworyta do zajęcia zwolnionego przez Leonardo miejsca na ławce trenerskiej uznaje się Massimiliano Allegriego, będzie musiał zadowolić się sumą o około 10 milionów euro niższą.<br />
<br />
Cięcia nie powinny jednak dziwić fanów klubu z San Siro. Jego władze już wcześniej poinformowały, że w najbliższych miesiącach konieczne będzie zrównoważenie klubowych wydatków budżetowych."
"Tak najlepszy trener na świecie zerwał kontrakt i poleciał do Realu, Guus tez Chelsea nie odmówił prowadząc Rosję chociaż wiadomo że to był inny układ."<br />
Na podstawie ledwo jednego przykładu próbujesz stworzyć regułę - błąd.<br />
"<img src="/files/emoticons/32" alt=";P" /> ewnie bo to był pierwszy klub Pelle w żadnym innym nie miał sukcesów, dostał nową jedenastkę która miała wygrać z najlepszą drużyną na świecie <img src="/files/emoticons/35" alt="
Sukcesów Pellgrini w Europie to nie ma, no chyba, że sukcesem jest awans do LM, czy tzw. "ładna gra". Porównywanie Mou z Pellegrinim to kuriozum. A co do owej znajomości SerieA: Mourinho był już zaprawiony w bojach (Hiszpania, Portugalia, Anglia), zresztą to typ stratega i taktyka (co akurat jest ważną cechą we Włoszech), a mimo to w pierwszym sezonie miał duże problemy. Pellegrini to zupełnie inna bajka: granie do przodu ofensywne sprawdza się w Hiszpanii, ale nie we Włoszech.<br />
"Albo Matrix skoro chce zakończyć kariere, mierny ale wierny tak <img src="/files/emoticons/35" alt="
Wolę miernego (znającego mniej więcej Inter) niż miernego obcego.<br />
Dobrze, że chociaż złagodziłeś swój język odnośnie Włoch, to już jakiś plus. Awansowałeś z poziomu fanatyka Bayernu na poziom ludzi typu Kołtoń.<br />
Wymieniłeś jeden klub z problemami finansowymi (który już zakontraktował Adriano i Simplicio), Inter, Juve, Milan nie mają żadnych problemów z pieniędzmi. Chcesz gwiazdy z reklam Lay's - trudno. Przenieś się do Realu.<br />
Nt. rzekomych trudności z transferami: wiesz na czym polegają negocjacje?<br />
Nt. Włoskich trenerów. To jest dowód siły i powód do dumy, że WŁOSKA szkoła trenerska jest tak bardzo ceniona w Europie. Zresztą nawet Mou mówił o tym, że we Włoszech pracuje wielu dobrych szkoleniowców.
„Nie chce słyszeć o żadnym Pellegrinim. To człowiek zupełnie bez charyzmy, nie znający ligi Włoskiej, bez sukcesów, nie dał sobie rady w Realu.” Pewnie bo to był pierwszy klub Pelle w żadnym innym nie miał sukcesów, dostał nową jedenastkę która miała wygrać z najlepszą drużyną na świecie <img src="/files/emoticons/35" alt="
Nadal podtrzymuje swoje wcześniejsze słowa że liga włoska jest obecnie postrzegana jako mało atrakcyjna ( nie wiem ile masz lat ale jeszcze nie tak dawno około 10-15 lat temu liga włoska była TOP1 z Lazio Fiorą Parmą Juventusem Milanem i naszym Interem ) wystarczy wspomieć nasze kłopoty ze ściągnięciem lepszych zawodników ( dopiero telefon Mou do Etoo sprawił ze do nas przeszedł, problem ze Snijderem i wiele innych ) trenerów ( do mistrza europy powinni sami się prosić przejść.. , a jak wcześniej wspomniałem Juve i Milan tez miały kłopoty ze znalezieniem trenera na miarę swoich oczekiwań) i brak kasy ( wice mistrz Roma nie ma kilku milionów na wykupienie czołowego zawodnika od nas<img src="/files/emoticons/35" alt="